(Noteikumu nosaukums MK 20.09.2011. noteikumu Nr.713 redakcijā)
1. Noteikumi nosaka ārstniecības iestāžu medicīnisko dokumentu lietvedības kārtību (turpmāk – lietvedības kārtība).
(MK 20.09.2011. noteikumu Nr.713 redakcijā)
3. Lietvedības kārtība ir ārstniecības iestādei izvirzīto obligāto prasību sastāvdaļa.
(MK 13.10.2009. noteikumu Nr.1167 redakcijā)
4. Šo noteikumu izpildi kontrolē Veselības inspekcija.
(Grozīts ar MK 15.04.2008. noteikumiem Nr.269)
5. Medicīniskie dokumenti par primārās veselības aprūpes, sekundārās veselības aprūpes un neatliekamās medicīniskās palīdzības saņemšanu (turpmāk – medicīniskie ieraksti) veido vienotu informācijas vienību. Medicīniskos ierakstus apkopo un uzglabā ģimenes ārsts (primārās veselības aprūpes internists, primārās veselības aprūpes pediatrs). Medicīniskie ieraksti tiek elektroniski uzkrāti vienotajā veselības nozares elektroniskajā informācijas sistēmā atbilstoši normatīvajiem aktiem par vienoto veselības nozares elektronisko informācijas sistēmu. Ārstniecības iestāžu elektroniskajās informācijas sistēmās medicīniskos ierakstus elektroniski veic, paraksta un uzkrāj saskaņā ar normatīvajiem aktiem par elektroniskajiem dokumentiem.
(MK 18.01.2022. noteikumu Nr. 47 redakcijā)
6. Ja pacients maina ģimenes ārstu (primārās veselības aprūpes internistu, primārās veselības aprūpes pediatru):
6.1. ģimenes ārsts, pie kura veikta pacienta pārreģistrācija, triju darbdienu laikā pēc vienošanās noslēgšanas par personas reģistrēšanos ģimenes ārsta pacientu sarakstā, pieprasa no iepriekšējā ģimenes ārsta personas pilnīgus medicīniskos ierakstus (dokumentu kopijas, norakstus un izrakstus no papīra dokumentiem un/vai elektroniskos dokumentus) par attiecīgo pacientu;
6.2. ģimenes ārsts (iepriekšējais) piecu darbdienu laikā pēc pieprasījuma saņemšanas no ģimenes ārsta, pie kura veikta pacienta pārreģistrācija, nodod tam pilnīgus medicīniskos ierakstus (dokumentu kopijas, norakstus un izrakstus no papīra dokumentiem un/vai elektroniskos dokumentus) par attiecīgo pacientu, ievērojot normatīvajos aktos noteiktās datu aizsardzības prasības."
(MK 18.01.2022. noteikumu Nr. 47 redakcijā)
7. Ambulatorajā ārstniecības iestādē par pacientu veiktie medicīniskie ieraksti veido pacienta ambulatoro karti. Stacionārā ārstniecības iestādē veiktie medicīniskie ieraksti par pacientu veido pacienta slimības vēsturi.
8. Informāciju par pacientam sniegto veselības aprūpes pakalpojumu, kas saņemts citā ārstniecības iestādē vai ko sniegušas citas ārstniecības personas, ārstējošais ārsts pievieno pacienta medicīniskajiem ierakstiem.
9. No stacionārās ārstniecības iestādes izrakstīto pacientu medicīniskos ierakstus pabeidz un nodod glabāšanā stacionārās ārstniecības iestādes kartotēkā ne vēlāk kā 14 dienas pēc izrakstīšanas no stacionārās ārstniecības iestādes. Par medicīnisko ierakstu nodošanu glabāšanā stacionārās ārstniecības iestādes kartotēkā atbild stacionārās ārstniecības iestādes vadītāja norīkota atbildīgā ārstniecības persona.
9.1 Medicīniskos ierakstus par veselības aprūpi mājās pabeidz un nodod glabāšanā ārstniecības iestādes kartotēkā septiņu dienu laikā pēc mājas aprūpes epizodes pabeigšanas.
(MK 20.09.2011. noteikumu Nr.713 redakcijā)
9.2 Šo noteikumu 64. pielikumā iekļauto Neatliekamās medicīniskās palīdzības (NMP) pavadlapas talonu stacionārā ārstniecības iestāde aizpilda un iesniedz neatliekamās medicīniskās palīdzības iestādei divu mēnešu laikā pēc personas izrakstīšanas no stacionārās ārstniecības iestādes.
(MK 18.01.2022. noteikumu Nr. 47 redakcijā)
10. Medicīniskajos ierakstos iekļauj informāciju, kas nodrošina pacienta atpazīstamību, apliecina diagnozi, pamato izmeklējumus un ārstēšanas metodes, kā arī precīzi ataino ārstēšanas rezultātus.
(MK 15.04.2008. noteikumu Nr.269 redakcijā)
11. Medicīniskos ierakstus, kas ir aizpildāmi stacionārā ārstniecības iestādē, aizpilda arī ambulatorās ārstniecības iestādes, ja attiecīgās iestādes dienas stacionāra ambulatoro operāciju nodaļā pacientam ir veiktas ķirurģiskas operācijas vai manipulācijas.
12. Medicīniskajos ierakstos slimības attīstības gaita ierakstāma 24 stundu laikā pēc pacienta uzņemšanas stacionārā ārstniecības iestādē.
13. Ja ir iegūta vai iesniegta papildinformācija par jebkuru darbību, kas saistīta ar pacienta ārstniecību, manipulāciju un pirmsoperācijas laiku, to nekavējoties pievieno medicīniskajiem ierakstiem.
14. Atzinumu par hospitalizācijas pabeigšanu var aizstāt noslēguma ieraksts, kas satur informāciju par ārstēšanas rezultātiem un rekomendācijām, ja:
14.1. pacientu nepieciešams hospitalizēt uz laikposmu, kas mazāks par 48 stundām;
14.2. dzemdībās piedzimis vesels bērns un dzemdības noritējušas bez sarežģījumiem.
14.1 Epikrīzi par veselības aprūpi mājās aizpilda divos eksemplāros, ja pabeigta veselības aprūpe mājās vai tās epizode. Vienu eksemplāru nodod pacienta ģimenes ārstam, otru eksemplāru pievieno pacienta kartei.
(MK 20.09.2011. noteikumu Nr.713 redakcijā)
15. Ja iestājusies pacienta nāve, medicīniskajiem ierakstiem pievieno atzinumu par nāvi un noslēguma ierakstu, kurā norāda iemeslu, kura dēļ pacients ir uzņemts slimnīcā (ja pacients miris slimnīcā), izmeklējumu rezultātus un ārstēšanas kursu, kā arī nāves cēloņus.
16. Ja pēc pacienta nāves izdarīta autopsija, patologanatomisko diagnozi pievieno medicīniskajiem ierakstiem triju dienu laikā, bet pilnīgu protokolu medicīniskajiem ierakstiem pievieno 30 dienu laikā pēc autopsijas.
17. Viena no ambulatorās ārstniecības iestādes medicīnisko ierakstu sastāvdaļām ir apkopojums. Apkopojums satur šādu informāciju:
17.1. galīgā diagnoze;
17.2. ziņas par iepriekš pārciestajām slimībām (arī infekcijas slimībām) un traumām (pēc pacienta vārdiem);
17.3. zināmās svarīgākās ķirurģiskās un invazīvās procedūras;
17.4. zināmās nelabvēlīgās un alerģiskās reakcijas;
17.5. ziņas par medikamentiem, kas lietojami regulāri.
18. Apkopojums atrodas pacienta ambulatorajā kartē vienā un tajā pašā vietā. To aizpilda pirmreizējas saslimšanas gadījumā un hroniskas saslimšanas paasinājuma gadījumā, pacientam pirmo reizi apmeklējot ārstniecības personu. Turpmāk apkopojumu ārstniecības personas papildina pēc pacienta apmeklējuma. Ja nozīmīga informācija par pacientu atrodas arī vēl kādā citā medicīniskajā ierakstā, apkopojumā ir rakstiska norāde, kur atrodama attiecīgā informācija. Diagnozi vai stāvokļa novērtējumu nav nepieciešams norādīt atkārtoti vienas un tās pašas ārstēšanas laikā.
19. Ar ziņām, kas par pacientu iekļautas medicīniskajos ierakstos un tiek glabātas ārstniecības iestādē, viņš var iepazīties, apmeklējot ārstējošo ārstu ārstniecības iestādē. Ārstējošā ārsta pienākums ir sniegt pacientam saprotamā veidā medicīniskajos ierakstos iekļauto informāciju par pacienta diagnozi, izmeklēšanas un ārstēšanas plānu, par citām ārstēšanas metodēm un slimības prognozi, kā arī izskaidrot medicīniskajos dokumentos izdarīto ierakstu satura nozīmi.
21. Ja ārstējošais ārsts vai ārstniecības iestādes vadītājs ir noteicis, ka medicīnisko ierakstu daļa satur informāciju, kas ir īpaši aizsargājama, to glabā atsevišķi uz tehniskiem informācijas nesējiem. Šādā gadījumā medicīniskajā ierakstā norāda attiecīgās informācijas daļas atrašanās vietu.
22. Ārstniecības iestādes vadītājs nodrošina medicīnisko ierakstu un tajos ietvertās informācijas aizsardzību pret izdzēšanu, faktu grozīšanu un neatļautu izmantošanu un norīko par medicīnisko ierakstu un tajos ietvertās informācijas aizsardzību atbildīgo ārstniecības personu (turpmāk - atbildīgā persona).
23. Pacienta ārstniecības procesā iesaistītās ārstniecības personas ārstniecības iestādes darba laikā nodrošina, ka pacienta medicīniskajiem ierakstiem un tajos ietvertajai informācijai nevar piekļūt ārstniecības procesā neiesaistītas personas.
24. Ārpus ārstniecības iestādes darba laika pacienta medicīniskos ierakstus un tajos ietverto informāciju uzglabā atsevišķā slēdzamā telpā vai slēdzamos skapjos, kas nodrošināti pret ārstniecības procesā neiesaistītu personu piekļūšanu. Telpas vai skapju atslēgas glabā atbildīgā persona.
26. Ierakstus medicīniskajos dokumentos var veikt tikai ārstniecības personas. Elektroniski sagatavotus ziņojumus par pacientam veiktajiem izmeklējumiem paraksta ārstējošais ārsts un tos pievieno medicīniskajiem ierakstiem. Ja medicīniskais dokuments sagatavots elektroniski atbilstoši normatīvajiem aktiem par elektronisko dokumentu noformēšanu, dokumenta rekvizītus "paraksts", "datums" un "spiedogs" neaizpilda. Elektroniski sagatavotajiem medicīniskajiem dokumentiem papīra formātā var izdrukāt tikai aizpildītās sadaļas.
(Grozīts ar MK 15.04.2008. noteikumiem Nr.269; MK 25.11.2014. noteikumiem Nr.716)
27. Lai apliecinātu ārstējošā ārsta norādījumu izpildi pacienta veselības aprūpē, ārstniecības personas acīmredzamos faktus norāda medicīniskajos ierakstos. Ierakstus, kurus medicīniskajos dokumentos veic ārstniecības personas, kas nav ārsti, nosaka ārstniecības iestādes iekšējās kārtības noteikumos. Simbolus un saīsinājumus var lietot vienīgi gadījumos, kas ir paredzēti ārstniecības iestādes iekšējās kārtības noteikumos.
28. Patomorfoloģiskie ziņojumi, kā arī operācijas apraksts un epikrīze ir drukāti, izņemot epikrīzi par veselības aprūpi mājās.
(Grozīts ar MK 20.09.2011. noteikumiem Nr.713)
29. Medicīniskais ieraksts ir pilnīgi pabeigts, ja tas satur visas šajos noteikumos noteiktās nepieciešamās sastāvdaļas, ieskaitot epikrīzi vai noslēguma ierakstu, un ja ir ierakstītas visas galīgās diagnozes un komplikācijas.
30. Ja medicīniskajos ierakstos pamatotu iemeslu dēļ nepieciešams veikt labojumus, jānodrošina medicīniskajos ierakstos ietvertās sākotnējās informācijas saglabāšana un tās pievienošana labojumiem.
(Nodaļa MK 25.11.2014. noteikumu Nr.716 redakcijā)
31. Stacionārās ārstniecības iestādes izmanto šo noteikumu 1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10., 11., 12., 13., 15., 18., 19., 20., 22., 23., 24., 26., 29., 30., 32., 33., 34., 35., 38., 39., 40., 41., 42., 43., 44., 64., 83., 85., 89., 90., 91., 94., 104. un 105. pielikumā minētos uzskaites dokumentus.
(MK 18.01.2022. noteikumu Nr. 47 redakcijā)
32. Ambulatorās ārstniecības iestādes atbilstoši darbības profilam izmanto šo noteikumu 3., 12., 15., 18., 19., 20., 22., 23., 24., 26., 30., 32., 39., 40., 41., 42., 43., 44., 45., 46., 47., 49., 51., 53., 57., 58., 60., 61., 84., 85., 89., 90., 91., 92., 94., 95., 96., 99., 100., 101., 102., 103., 105. un 106. pielikumā minētos uzskaites dokumentus.
(MK 13.07.2023. noteikumu Nr. 414 redakcijā)
32.1 Ambulatorās ārstniecības iestādes atbilstoši savam darbības profilam var izmantot šo noteikumu 16. un 93. pielikumā minētos uzskaites dokumentus.
33. Ārstniecības iestādes, kuras nav minētas šo noteikumu 31. un 32. punktā, izmanto uzskaites dokumentus, kas minēti šo noteikumu 62., 63., 64., 66. un 85. pielikumā.
(Grozīts ar MK 02.07.2019. noteikumiem Nr. 300)
34. Ārstniecības iestādes izmanto šo noteikumu 54., 59., 70., 73., 75., 76., 77., 79., 81. un 88. pielikumā minētos standarta medicīniskos dokumentus.
(Grozīts ar MK 02.07.2019. noteikumiem Nr. 300)
34.1 Nacionālo bruņoto spēku ārstniecības iestāde var izmantot šo noteikumu 40. un 100. pielikumā minētos dokumentus arī ārpus Latvijas teritorijas.
(MK 29.09.2015. noteikumu Nr. 547 redakcijā)
35. Medicīniskos ierakstus, kas norādīti:
35.1. šo noteikumu 5., 8., 10., 15., 18., 24., 29., 39., 40., 41., 53., 75., 83. un 100. pielikumā minētajos dokumentos, glabā vienu gadu pēc pēdējā ieraksta;
35.2. (svītrots ar MK 02.07.2019. noteikumiem Nr. 300);
35.3. šo noteikumu 26., 62. un 85. pielikumā minētajos dokumentos, glabā trīs gadus pēc pēdējā ieraksta;
35.4. šo noteikumu 4., 7., 9., 11., 23., 30., 32., 38., 42., 45., 46., 58., 60., 66., 76., 79., 81., 82. un 91. pielikumā minētajos dokumentos, glabā piecus gadus pēc pēdējā ieraksta;
35.5. šo noteikumu 6., 57., 90. un 99. pielikumā minētajos dokumentos, glabā 10 gadus pēc pēdējā ieraksta;
35.6. šo noteikumu 1., 13., 19., 20., 22., 43., 44., 59., 77., 105. un 106. pielikumā minētajos dokumentos, glabā 15 gadus pēc pēdējā ieraksta;
35.7. šo noteikumu 61. pielikumā minētajos dokumentos, glabā 25 gadus pēc pēdējā ieraksta;
35.8. šo noteikumu 2., 3., 34., 35., 47., 49., 64., 70., 73., 93. un 95. pielikumā minētajos dokumentos, glabā 40 gadus pēc pēdējā ieraksta vai 15 gadus pēc pacienta nāves;
35.9. šo noteikumu 63. un 64. pielikumā minētajos dokumentos, glabā četrus gadus pēc pēdējā ieraksta;
35.10. šo noteikumu pielikumos minētajos dokumentos un ievietoti uzglabāšanai šo noteikumu 3., 34., 35., 47. un 95. pielikumā minētajos dokumentos, glabā atbilstoši šo noteikumu 3., 34., 35., 47. un 95. pielikuma uzglabāšanas laikam.
(Grozīts ar MK 29.09.2015. noteikumiem Nr. 547; MK 16.02.2016. noteikumiem Nr. 105; MK 02.07.2019. noteikumiem Nr. 300; MK 18.01.2022. noteikumiem Nr. 47; MK 13.07.2023. noteikumiem Nr. 414)
35.1 Radioloģiskajās manipulācijās iegūtos attēlus (radiodiagnostiskajās filmās vai elektroniskā formā) glabā 10 gadus.
35.2 Pēc šo noteikumu 35. punktā minētā medicīnisko ierakstu uzglabāšanas laika tos iznīcina saskaņā ar Arhīvu likumu un normatīvajiem aktiem par dokumentu un arhīvu pārvaldību.
(MK 10.12.2019. noteikumu Nr. 618 redakcijā)
35.3 Likvidējamo un reorganizējamo ārstniecības iestāžu medicīniskos ierakstus uzglabā saskaņā ar Arhīvu likumu.
(MK 02.07.2019. noteikumu Nr. 300 redakcijā)
38. Šo noteikumu 5., 10., 19., 21., 24., 26., 29., 40., 41., 51. un 61.pielikumā minētās uzskaites veidlapas, kas iegādātas līdz 2011.gada 31.decembrim, var izmantot ne ilgāk kā līdz 2012.gada 31.decembrim.
(MK 20.09.2011. noteikumu Nr.713 redakcijā)
39. Šo noteikumu 12., 45., 46., 63., 76., 77., 83., 90. un 91.pielikumā minētās veidlapas, kas iegādātas līdz 2014.gada 1.janvārim, drīkst lietot līdz 2014.gada 31.decembrim.
(MK 10.12.2013. noteikumu Nr.1452 redakcijā)
40. Šo noteikumu 32., 40., 41. un 51. pielikumā minēto medicīnisko dokumentu veidlapas, kas iegādātas līdz 2015. gada 1. janvārim, drīkst lietot līdz 2015. gada 30. jūnijam.
(MK 25.11.2014. noteikumu Nr.716 redakcijā)
41. Šo noteikumu 40. pielikumā minēto medicīniskā dokumenta veidlapu, kas saņemta līdz 2015. gada 1. oktobrim, drīkst izlietot līdz 2016. gada 1. oktobrim.
(MK 29.09.2015. noteikumu Nr. 547 redakcijā)
42. Šo noteikumu 30., 35., 39., 42., 90. un 99. pielikumā minēto medicīnisko dokumentu veidlapas, kas iegādātas līdz 2016. gada 1. martam, drīkst lietot līdz 2016. gada 1. augustam.
(MK 16.02.2016. noteikumu Nr. 105 redakcijā)
43. Šo noteikumu 3., 5., 10., 12., 13., 32., 40., 41., 47., 57., 58., 60., 66., 76. un 103. pielikumā minēto medicīnisko dokumentu veidlapas, kas iegādātas līdz 2019. gada 1. jūlijam, drīkst lietot līdz 2019. gada 31. decembrim.
(MK 02.07.2019. noteikumu Nr. 300 redakcijā)
44. Šo noteikumu 35. punktā minētās prasības attiecināmas arī uz medicīniskajiem ierakstiem, kas veikti līdz 2019. gada 1. jūlijam.
(MK 02.07.2019. noteikumu Nr. 300 redakcijā)
45. Šo noteikumu 12. pielikumā minētā medicīniskā dokumenta veidlapas, kas iegādātas līdz 2019. gada 31. decembrim, drīkst lietot līdz 2020. gada 31. decembrim, ievērojot prasību attiecībā uz zāļu aktīvās vielas starptautiski nepatentētā zāļu aktīvās vielas nosaukuma lietošanu.
(MK 10.12.2019. noteikumu Nr. 618 redakcijā)
46. Šo noteikumu 51. pielikumā minētā medicīniskā dokumenta veidlapas, kas iegādātas līdz 2019. gada 31. decembrim, drīkst lietot līdz 2020. gada 31. decembrim.
(MK 10.12.2019. noteikumu Nr. 618 redakcijā)
47. Šo noteikumu 51., 61., 77., 89., 90. un 91. pielikumā minēto medicīnisko dokumentu veidlapas, kas iegādātas līdz 2023. gada 1. augustam, drīkst lietot līdz 2023. gada 31. decembrim.
(MK 13.07.2023. noteikumu Nr. 414 redakcijā)
Ārstniecības iestādes nosaukums | |
Kods |
(veidlapa Nr.001/u)
Nr.p.k. | Iestāšanās (personas ierašanās stacionārā) | Vārds, uzvārds (atbilstoši ierakstam personu apliecinošā dokumentā) | Personas kods | Deklarētā dzīvesvieta (tās personas deklarētā dzīvesvieta, kuru informēt par pacienta stacionēšanu), tālruņa numurs | Iestāde, kura nosūtījusi pacientu (nosaukums), pacienta nokļūšanas veids stacionārā | Nodaļa, kurā persona ievietota (numurs vai nosaukums) | |
datums | laiks (stunda, minūte) | ||||||
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 |
Stacionārā pacienta medicīniskās kartes numurs | Iestādes, kura nosūtījusi pacientu, noteiktā diagnoze | Izrakstīšanas/pārvešanas datums uz citu stacionāru un stacionāra nosaukums, uz kuru pārvests | Atzīme par paziņošanu tuviniekiem vai sociālās aprūpes institūcijai | Ja persona nav ievietota stacionārā | Piezīmes | |
iemesls un sniegtā palīdzība | primārs vai atkārtots atteikums | |||||
9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 |
Ārstniecības iestādes nosaukums | |
Kods |
(veidlapa Nr.002/u)
| (atbilstoši ierakstam personu apliecinošā dokumentā)
| |||||||
(Pielikums MK 15.04.2008. noteikumu Nr. 269 redakcijā, kas grozīta ar MK 08.01.2013. noteikumiem Nr. 22; MK 02.07.2019. noteikumiem Nr. 300; sk. noteikumu 43. punktu)
(veidlapa Nr.003/u)
I. Aktuālā informācija
1. Iestāšanās datums un laiks (uzņemšanas nodaļā) |
2. Izrakstīšanas datums (dd.mm.gggg) | . . | un laiks |
3. Nodaļa | palātas numurs |
4. Pārvests uz | nodaļu | |
(nodaļas numurs vai nosaukums) |
5. Ārstējies | gultasdienas |
6. Pārvietošanās veidi: guļus, sēdus, var iet (vajadzīgo pasvītrot) |
7. Asins grupa | Rēzus (Rh) piederība |
8. Zāļu blaknes, nepanesība | |
(pēc pacienta vārdiem ieraksta zāļu nosaukumu un blaknes raksturu) |
II. Vispārīgā informācija
9. Vārds, uzvārds | |
(atbilstoši ierakstam personu apliecinošā dokumentā) |
10. Personas kods | – |
11. Dzimums |
12. Vecums | |
(pilni gadi, bērnam līdz vienam gadam – mēneši, līdz vienam mēnesim – dienas) |
13. Deklarētā dzīvesvieta |
14. Tās personas uzvārds, deklarētā dzīvesvieta un tālruņa numurs, kurai paziņots | |
par pacienta stacionēšanu |
15. Darbavieta, nodarbošanās | |
(bērniem un studējošiem – izglītības iestādes nosaukums; invalīdiem – invaliditātes veids, grupa) |
16. Kas pacientu nosūtījis | |
(ārstniecības iestādes nosaukums un kods vai ģimenes ārsta (primārās veselības aprūpes internista/primārās veselības aprūpes pediatra) vārds un uzvārds) |
17. Veids, kādā nogādāts stacionārā (vajadzīgo atzīmēt): | |
17.1. nogādāts stacionārā neatliekamai medicīniskai palīdzībai pēc ______stundām | |
kopš saslimšanas sākuma (norāda pilnu stundu), traumas iegūšanas | |
17.2. stacionēts plānveida kārtībā |
18. Ārstniecības iestādē, kas nosūtījusi pacientu uz stacionāru, noteiktā diagnoze | |
19. Diagnoze iestājoties | |
20. Klīniskā diagnoze |
21. Klīniskās diagnozes noteikšanas datums (dd.mm.gggg) | . . |
22. Galīgā klīniskā diagnoze: | |
22.1. pamatdiagnoze | |
22.2. pamatdiagnozes sarežģījumi | |
22.3. blakusdiagnoze |
23. Kalendāra gadā ar vienu un to pašu diagnozi stacionēts (vajadzīgo atzīmēt): | |
23.1. pirmoreiz | |
23.2. atkārtoti, pavisam _______________________ reizes |
24. Ķirurģiskās operācijas, anestēzijas metodes un pēcoperācijas sarežģījumi |
Nr.p.k. | Operācijas nosaukums | Datums, laiks | Anestēzijas metode | Sarežģījumi |
25. Citi ārstēšanas veidi pacientiem ar ļaundabīgiem jaunveidojumiem (vajadzīgo pasvītrot): |
25.1. speciālā ārstēšana: ķirurģiskā, staru, distances gamma terapija, rentgenterapija, ātrie elektroni, kontakta un distances gamma terapija, kontakta gamma terapija un dziļā rentgenterapija, kombinētā ārstēšana (ķirurģiskā un gamma terapija, ķirurģiskā un rentgenterapija, ķirurģiskā un kombinētā staru terapija); lietojot ķīmiskus preparātus, lietojot hormonu preparātus |
25.2. paliatīvā ārstēšana |
25.3. simptomātiskā ārstēšana |
26. Atzīmes par darbnespējas lapas izsniegšanu | |||||||||||
Nr. | no | līdz | nr. | no | līdz | ||||||
Nr. | no | līdz | nr. | no | līdz |
27. Slimības iznākums: | |
27.1. izrakstīts: izveseļojies, ar stāvokļa uzlabošanos, bez izmaiņām, ar stāvokļa pasliktināšanos (vajadzīgo pasvītrot) | |
27.2. pārvietots uz citu iestādi | |
(norāda ārstniecības iestādes nosaukumu) | |
27.3. miris: uzņemšanas nodaļā, grūtniece mirusi pirms 28.grūtniecības nedēļas, grūtniece/dzemdētāja mirusi pēc 28.grūtniecības nedēļas (vajadzīgo pasvītrot) |
28. Darbspējas atjaunojušās pilnībā, pasliktinājušās, pārejoša darbnespēja, pastāvīgs darbspēju zudums šīs saslimšanas dēļ, citu iemeslu dēļ (vajadzīgo pasvītrot) |
29. Atzinums, ja pacients nosūtīts uz ekspertīzi (ieraksta ekspertīzes atzinumu) |
30. Īpašas atzīmes |
31. Ārstējošais ārsts | |
(paraksts1 un tā atšifrējums) |
32. Nodaļas vadītājs | |
(paraksts1 un tā atšifrējums) |
1. ieliekamā lapa veidlapā Nr.003/u
33. Stacionāra pacienta medicīniskās kartes numurs |
34. Pacienta uzvārds, vārds |
III. Epikrīze
35. Datums (dd.mm.gggg) | . . |
36. Ārsts | |
(paraksts1 un tā atšifrējums) |
2. ieliekamā lapa veidlapā Nr.003/u
37. Stacionāra pacienta medicīniskās kartes numurs |
38. Pacienta uzvārds, vārds |
IV. Autopsijas slēdziens
39. Patomorfoloģiskā diagnoze: | |
39.1. pamatdiagnoze | |
39.2. pamatdiagnozes sarežģījumi | |
39.3. papilddiagnoze | |
40. Datums (dd.mm.gggg) | . . |
41. Ārsts | |
(paraksts1 un tā atšifrējums) |
3. ieliekamā lapa veidlapā Nr.003/u
42. Stacionāra pacienta medicīniskās kartes numurs |
V. Pacienta novērtēšanas protokols
43. Pacienta vārds, uzvārds |
Datums | ||||||||||||||||||||||||
Diena kopš saslimšanas | ||||||||||||||||||||||||
Diena, kopš ārstējas stacionārā | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | |||||||||||||
Pulss | Asinsspiediens | Temperatūra | r | v | r | v | r | v | r | v | r | v | r | v | r | v | r | v | r | v | r | v | r | v |
140 | 200 | 41 | ||||||||||||||||||||||
120 | 175 | 40 | ||||||||||||||||||||||
100 | 150 | 39 | ||||||||||||||||||||||
90 | 125 | 38 | ||||||||||||||||||||||
80 | 100 | 37 | ||||||||||||||||||||||
70 | 75 | 36 | ||||||||||||||||||||||
60 | 50 | 35 | ||||||||||||||||||||||
44. Elpošana | ||||||||||||||||||||||||
45. Svars | ||||||||||||||||||||||||
46. Izdzertā šķidruma daudzums | ||||||||||||||||||||||||
47. Diennakts urīna daudzums | ||||||||||||||||||||||||
48. Vēdera izeja | ||||||||||||||||||||||||
49. Vanna |
4. ieliekamā lapa veidlapā Nr.003/u
VI. Ordinācijas lapa
50. Nodaļas numurs | ||
51. Stacionāra pacienta medicīniskās kartes numurs | ||
52. Pacienta vārds, uzvārds | ||
Datums Ārstēšanās diena Pēcoperācijas diena Režīms Diēta | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | |||||||||||
Medikamenti Procedūras | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Piezīme.
1 Dokumenta rekvizītu "paraksts" neaizpilda, ja elektroniskais dokuments ir sagatavots atbilstoši normatīvajiem aktiem par elektronisko dokumentu noformēšanu. Elektroniskā dokumenta parakstīšanas laiks ir laika zīmoga pievienošanas datums un laiks.
(Pielikums MK 15.04.2008. noteikumu Nr.269 redakcijā)
Ārstniecības iestādes nosaukums | |
Kods |
(veidlapa Nr.003-1/u)
1. Paciente: | |
1.1. vārds | |
1.2. uzvārds |
2. Personas kods –
3. Asins grupa | Rēzus (Rh) piederība |
4. Mikroprecipitācijas reakcija ar inaktivētu serumu (SED) |
5. Izmeklēšana gonorejas noteikšanai | Maksts mikrofloras iztriepe |
6. Citi izmeklējumi | |
7. Iestājusies ar | nosūtījumu | |
(ārstniecības iestādes nosaukums vai primārās veselības aprūpes pakalpojuma sniedzēja uzvārds) |
8. Sanitārā apdare (1 – saņemta, 2 – nav saņemta)
9. Iestāšanās datums (dd.mm.gggg) | Izrakstīšanas datums |
_ _ | _ _ |
10. Pavadītas | gultasdienas |
11. Vecums | gadi |
12. Ģimenes stāvoklis (1 – laulībā, 2 – nav laulībā)
13. Deklarētā dzīvesvieta |
13.1. iela |
13.2. mājas numurs
13.3. dzīvokļa numurs
13.4. apdzīvota vieta ______________________
13.5. pasta indekss
14. Tālruņa numurs _______________________
15. Nodarbošanās (1 – studē, 2 – strādā, 3 – nestrādā, 4 – cits)
16. Diagnoze iestājoties:
16.1. pamatdiagnoze
16.2. blakusdiagnoze
17. Vecmāte | Ārsts | |||
(paraksts un tā atšifrējums) | (paraksts un tā atšifrējums) |
18. Klīniskā diagnoze
19. Diagnoze izrakstoties:
19.1. pamatdiagnoze
19.2. blakusdiagnoze
20. Operācijas nosaukums, datums | |
21. Sarežģījumi (norāda diagnozi)
22. Menstruācijas iesākušās kopš _________ gadu vecuma, ilgst __________ dienas pēc __________ dienām
23. Maz atdalījumu, mēreni, daudz atdalījumu, ar sāpēm, bez sāpēm (vajadzīgo pasvītrot)
24. Pēdējā normālā menstruācija no | līdz |
25. Dzimumdzīve no | gadiem |
26. Kontracepcija (1 – jā, 2 – nē) , kontracepcijas veids |
27. Kura grūtniecība pēc skaita |
27.1. Grūtniecību skaits, kuras beigušās ar dzemdībām | |
27.2. Grūtniecību skaits, kuras beigušās ar abortiem |
28. Pēdējā grūtniecība bijusi | . gada | (mēnesis) |
29. Pēdējā grūtniecība beigusies (1 – ar savlaicīgām dzemdībām, 2 – priekšlaicīgām dzemdībām, 3 – abortu medicīnisku indikāciju dēļ, 4 – abortu, par kuru paredzēta atbildība saskaņā ar Krimināllikuma 135. un 136.pantu, 5 – legālu abortu, 6 – spontānu abortu)
30. Vai dzemdības noritējušas ar sarežģījumiem |
31. Vai bijuši sarežģījumi ar dzemdībām/pēc abortiem (norādīt – kādi un gadus) |
32. Pārciestās slimības: hepatīti, sifiliss, gonoreja (vajadzīgo pasvītrot), ginekoloģiskās saslimšanas, HIV inficēta (grūtniecības laikā saņēmusi antiretrovirālo terapiju) |
33. Operācijas, asins pārliešanas (ir bijušas, nav bijušas) |
34. Šī aborta iemesli (1 – nevēlas bērnu, 2 – sadzīves apstākļi, 3 – mācības, 4 – nav nodrošināta ar bērnudārzu, 5 – nav materiāli nodrošināta, 6 – daudz bērnu, 7 – nav vīra, 8 – cits)
35. Sievietes stāvoklis iestājoties: | |
35.1. ķermeņa temperatūra |
35.2. vispārējais stāvoklis |
35.3. ādas, gļotādu krāsa |
35.4. pulss |
35.5. arteriālais spiediens |
35.6. asinsrites orgāni: sirds (toņi) |
35.7. elpošanas orgāni |
35.8. gremošanas orgāni un vēdera izeja |
35.9. urīnizdalītāji orgāni |
35.10. maksts izdalījums |
35.11. ārējie dzimumorgāni bez īpatnībām, maksts šaura, brīva (vajadzīgo pasvītrot vai ierakstīt) |
35.12. dzemdes kakliņš cilindrisks, konisks (vajadzīgo pasvītrot vai ierakstīt) |
35.13. maksts gļotāda un kakliņš tīrs |
35.14. dzemdes kakliņš ir | stāvoklī |
35.15. dzemdes kakliņa ārējā atvere (1 – slēgta, 2 – atvērta)
35.16. dzemdes ķermenis | stāvoklī |
35.17. dzemdes ķermenis palielināts līdz _________nedēļu grūtniecībai, pamīkstas konsistences, kustīgs, nekustīgs, sāpīgs, nesāpīgs, palpējot nesāpīgs (vajadzīgo pasvītrot)
35.18. kreisais piedēklis: bez īpatnībām (vajadzīgo pasvītrot vai ierakstīt) |
35.19. labais piedēklis: bez īpatnībām (vajadzīgo pasvītrot vai ierakstīt) |
35.20. velves: brīvas (vajadzīgo pasvītrot vai ierakstīt) |
35.21. izdalījumi no dzemdes kakliņa: gļotaini, strutaini, asiņaini, mēreni, daudz (vajadzīgo pasvītrot)
36. Diagnoze: grūtniecība __________________ nedēļas
37. Ārsts | |
(paraksts un tā atšifrējums) |
38. Operācijas, grūtniecības pārtraukšanas datums (dd.mm.gggg) _ _ un laiks ____________
39. Anestēzijas metode |
40. Dzemdes garums pēc zondes _________________cm
41. Cervikālā kanāla paplašināšana:
41.1. ar Hegara paplašinātāju līdz _______________ numuram, viegli
41.2. ar vibrodilatoru, viegli
42. Augļa ola sadalīta un izņemta (1 – ar kireti, 2 – ar abortstangām, 3 – ar vakuuma ekskohleatoru)
43. Dzemdes sieniņu kontrolizkasīšana (1 – ir izdarīta, 2 – nav izdarīta)
44. Dzemde savilkusies, nav savilkusies (vajadzīgo pasvītrot) ____________ asins zaudējums ________ mililitri
45. Dzemdes kakliņš apstrādāts ar jodu (vajadzīgo pasvītrot vai ierakstīt) |
46. Ordinācijas | |
47. Ārsts | |
(paraksts un tā atšifrējums) |
48. Pēcoperācijas periods
Datums | Pirmā diennakts pēc operācijas | Ordinācijas | |||||||||||||
Temperatūra no rīta Temperatūra vakarā Pulss Asinsspiediens |
Vēders palpējot: nesāpīgs, sāpīgs, mīksts, sasprindzināts (vajadzīgo pasvītrot) Atdalījumi: asiņaini, serozi, daudz, mēreni, nedaudz (vajadzīgo pasvītrot)
| ||||||||||||||
Datums | Otrā diennakts pēc operācijas | Ordinācijas | |||||||||||||
Temperatūra no rīta Temperatūra vakarā Pulss Asinsspiediens |
Vēders palpējot: nesāpīgs, sāpīgs, mīksts, sasprindzināts (vajadzīgo pasvītrot) Atdalījumi: asiņaini, serozi, daudz, mēreni, nedaudz (vajadzīgo pasvītrot)
| ||||||||||||||
Datums | Trešā diennakts pēc operācijas | Ordinācijas | |||||||||||||
Temperatūra no rīta Temperatūra vakarā Pulss Asinsspiediens |
Vēders palpējot: nesāpīgs, sāpīgs, mīksts, sasprindzināts (vajadzīgo pasvītrot) Atdalījumi: asiņaini, serozi, daudz, mēreni, nedaudz (vajadzīgo pasvītrot)
|
49. Datums ______ .gada _________ . ___________
50. Izrakstīta apmierinošā stāvoklī (pasvītrot vai vajadzīgo ierakstīt) |
51. Pārvesta uz |
52. Ieteikts |
53. Izziņu saņēma | |
(paraksts un tā atšifrējums) |
54. Darbnespējas lapa no _____________ līdz ______________ sērija _____________ Nr. __________ saņēma ___________
55. Ārsts | |
(paraksts un tā atšifrējums) |
56. Nodaļas vadītājs | |
(paraksts un tā atšifrējums) |
57. Piekrišana grūtniecības pārtraukšanai. Es, | , piekrītu | |
grūtniecības pārtraukšanai. Par iespējamām operācijas un anestēzijas sekām esmu brīdināta. |
58. Datums (dd.mm.gggg) __
59. Pacientes paraksts |
(Pielikums MK 20.09.2011. noteikumu Nr. 713 redakcijā, kas grozīta ar MK 02.07.2019. noteikumiem Nr. 300; sk. noteikumu 43. punktu)
Ārstniecības iestādes nosaukums |
Kods |
(veidlapa Nr.007/u)
(nodaļas nosaukums, attiecīgās ārstniecības nozares gultu profils) |
I. Kopsavilkums
Profila kods1 | Faktiski atvērtās gultas | Pārskata periodā _________________ Datums (dd.mm.gggg.) . . | Konkrētās dienas sākumā | |||||||||
pacientu skaits pagājušās diennakts sākumā | iestājušos pacientu skaits (bez pārves- tajiem stacionāra ietvaros) | stacionāra ietvaros pārvesto pacientu skaits | izrakstītie pacienti | miruši | pacientu skaits | brīvās vietas | ||||||
no citām nodaļām | uz citām nodaļām | pavisam | no tiem pārvesti uz citiem stacio- nāriem | vīriešu | sieviešu | |||||||
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | |
Pavisam | ||||||||||||
tajā skaitā pēc gultām | ||||||||||||
II. Pacientu saraksts
Uzņemto pacientu vārds, uzvārds | No citām nodaļām pārvesto pacientu vārds, uzvārds | Izrakstīto pacientu vārds, uzvārds | Pārvesto pacientu vārds, uzvārds | Mirušo pacientu vārds, uzvārds | Uz laiku atlaisto pacientu vārds, uzvārds | |
uz tā paša stacionāra citām nodaļām | uz citiem stacionāriem | |||||
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |
Datums (dd.mm.gggg.) . . .
Medicīnas māsa | |||
(vārds, uzvārds) | (paraksts) |
Piezīme.
1 Atbilstoši Slimību profilakses un kontroles centra uzturētajam stacionāro gultu profilu klasifikatoram.
(Pielikums MK 15.04.2008. noteikumu Nr.269 redakcijā)
(veidlapa Nr.008/u)
1. Operācijas numurs |
2. Stacionāra/ambulatorā pacienta medicīniskās kartes numurs |
3. Pacienta vārds, uzvārds | |
(atbilstoši pacienta medicīniskajā kartē norādītajam) |
4. Operācijas datums un laiks (dd.mm.gggg.hh.min.) . . .
5. Diagnoze pirms operācijas (iestāšanās, klīniskā) | |
6. Diagnoze pēc operācijas
7. Anestēzijas veids |
8. Operācijas nosaukums | |
9. Izmeklējamā objekta (amputētā orgāna, orgāna daļas) apraksts | |
10. Operācijas rezultāts | |
11. Ķirurgs | |
(paraksts un tā atšifrējums) |
12. Asistenti | |
(paraksts un tā atšifrējums) |
13. Anesteziologs | |
(paraksts un tā atšifrējums) |
14. Anestēzists | |
(paraksts un tā atšifrējums) |
15. Operācijas māsa | |
(paraksts un tā atšifrējums) |
(Pielikums MK 15.04.2008. noteikumu Nr.269 redakcijā)
(veidlapa Nr.009/u)
Nr. p.k. | Saņem- šanas datums | Asins pagatavojuma nosaukums | Devas numurs vai sērija | Asins komponenta | Tilpums (ml) | Derīguma termiņš | Pārliets | Ārstējošā ārsta uzvārds | Atbildīgās personas paraksts | |||
asins grupa | rēzus piederība (Rh(D)) | Pacienta vārds uzvārds | stacionāra pacienta/ ambulatorā pacienta medicīniskās kartes numurs | datums | ||||||||
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 |
Ārstniecības iestādes nosaukums | |
Kods |
(veidlapa Nr.010/u)
Nr. p.k.
| Iestāšanās datums | Dzemdību vēstures numurs | Dzemdētājas vārds, uzvārds atbilstoši personu apliecinošam dokumentam | Pilsētas vai lauku iedzīvotāja (vajadzīgo ierakstīt) | Kura grūtniecība, kuras dzemdības (vajadzīgo ierakstīt) | Sagatavošana dzemdībām, pretsāpju līdzekļi | Dzemdību sarežģījumi, ekstraģenitālās saslimšanas |
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 |
Operācijas un dzemdību stimulācija (norādīt, kāda) | Dzemdību datums un laiks (stundas un minūtes) | Ziņas par jaundzimušo | Nodaļa, uz kuru nosūtīta (nosaukums vai numurs) | Ārstniecības persona, kas pieņēma dzemdības (paraksts) | Piezīmes | |||
piedzimis dzīvs, miris (ierakstīt) | dzimums | svars | augums (cm) | |||||
9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 |
(veidlapa Nr.012/u)
Datums | Laboratorijas identifikācijas numurs | Nosūtītājs | Personas vārds, uzvārds | Norādītā asins grupa | Tiešā reakcija ar anti-A, anti-B1 | Apgrieztā reakcija ar standarta Er1 | D pazīme1 | ||||||
-A | -B | O | A1 | B | -D | -D | ctl | ||||||
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 |
Antivielu skrīnings2 | Fenotips1 | Tiešais antiglobulīna tests (DAT) 1 | Autokontrole 37 ºC1 | Rezultāts3 | Ārstniecības persona, kas veikusi izmeklēšanu (paraksts un tā atšifrējums) | Piezīmes | |||||||
I | II | III | -C | -c | -E | -e | K | ctl | |||||
15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 |
Piezīmes.
1. 1 Testēšanas gaitā iegūtu pozitīvu rezultātu (aglutinācija ir) apzīmē ar "+", negatīvu rezultātu (aglutinācijas nav) ar "-". Izmantojot stobriņa metodi vai gēltehniku, norāda aglutinācijas intensitātes pakāpi no + līdz +++.
2. 2 Izmantojot jebkuru apstiprināto testēšanas metodi, aglutinācijas intensitātes pakāpi norāda no + līdz +++, negatīvs rezultāts – ar "-" zīmi.
3. 3 Asins grupas un Rh piederību norāda nesaīsinot: 0 Rh(D) – pozitīvs; 0 Rh(D) – negatīvs; A Rh(D) – pozitīvs; A Rh(D) – negatīvs; B Rh(D) – pozitīvs; B Rh(D) – negatīvs; AB Rh(D) – pozitīvs; AB Rh(D) – negatīvs. Pozitīvu antivielu skrīninga rezultātu apzīmē ar frāzi "Antivielas ir atklātas". Iegūto DAT un autokontroles rezultātu izmanto galīgā rezultāta interpretācijai.
(Pielikums MK 20.09.2011. noteikumu Nr. 713 redakcijā, kas grozīta ar MK 02.07.2019. noteikumiem Nr. 300; sk. noteikumu 43. punktu)
Ārstniecības iestādes nosaukums | |
Kods |
(veidlapa Nr.016/u)
par ______.gada _________ mēnesi
Attiecīgās ārstniecības nozares gultas profils (vajadzīgo ierakstīt)2 | Faktiskais mēneša (gada) vidējais gultu skaits | Pacientu skaits pārskata perioda sākumā | Pārskata periodā | Pacientu skaits pārskata perioda beigās | Pacientu pavadītais laiks stacionārā (gultas-dienas)
| |||||
iestājušos pacientu skaits | stacionāra ietvaros pārvesto pacientu skaits | izrakstītie pacienti | miruši | |||||||
no citām nodaļām | uz citām nodaļām | pavisam | no tiem pārvesti uz citiem stacio- nāriem | |||||||
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 |
Aizpildīšanas datums (dd.mm.gggg.) . . .
Izpildītājs | Tālruņa numurs | ||||
(vārds, uzvārds) | (paraksts) |
Piezīmes.
1 Stacionārā ārstniecības iestāde reizi mēnesī līdz mēneša piecpadsmitajam datumam veidlapu iesniedz Slimību profilakses un kontroles centrā.
2 Atbilstoši Slimību profilakses un kontroles centra uzturētajam stacionāro gultu profilu klasifikatoram.
Ārstniecības iestādes nosaukums | |
Kods |
(veidlapa Nr.020/u)
Iesākts __________. gada _______________ | Pabeigts __________. gada _______________
|
Nr.p.k.
| Mirušā vārds, uzvārds
| Vecums (pilni gadi) | Stacionārs vai nodaļa (nosaukums), kas sūtījusi līķi uz patolog-anatomisko izmeklēšanu1
| Stacionārā pacienta medicīniskās kartes/ ambulatorā pacienta medicī- niskās kartes numurs2 | Nāves iestāšanās datums | Patolog-anatomiskās izmeklē- šanas datums | Patolog-anatomiskās izmeklē- šanas protokola Nr. | Pamatdiagnoze | Patologs (paraksts un tā atšifrējums) | |
galīgā, klīniskā | patolog- anato- miskā | |||||||||
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 |
Piezīmes.
1. 1 Ja patologanatomiskā izmeklēšana tiek veikta personai, kas mirusi ārpus ārstniecības iestādes, norāda "Ārpus ārstniecības iestādes".
2. 2 Ambulatorā pacienta medicīniskās kartes numuru norāda, ja persona mirusi ārpus ārstniecības iestādes.
(Pielikums MK 10.12.2013. noteikumu Nr. 1452 redakcijā, kas grozīta ar MK 02.07.2019. noteikumiem Nr. 300; MK 10.12.2019. noteikumiem Nr. 618; sk. noteikumu 45. punktu)
(veidlapa Nr. 027/u)
1. Iestādes nosaukums/personas vārds, uzvārds un adrese, kam paredzēts izraksts |
2. Pacienta vārds, uzvārds |
3. Personas kods | - |
4. Deklarētā dzīvesvieta |
5. Darbavieta, nodarbošanās |
6. Ambulatorā iestāde: | |
6.1. saslimšanas datums (dd.mm.gggg.) | . . . |
6.2. nosūtīts uz stacionāru (dd.mm.gggg.) | . . . |
7. Stacionārs: | |
7.1. iestāšanās datums (dd.mm.gggg.) | . . . |
7.2. izrakstīšanas datums (dd.mm.gggg.) | . . . |
8. Pilna diagnoze: | |
8.1. pamatslimība | |
8.2. blakusslimības | |
8.3. sarežģījumi |
9. Apraksts2: | |
9.1. īsa anamnēze, diagnostiskie izmeklējumi, slimības gaita, ārstēšana, pacienta veselības stāvoklis, nosūtot uz stacionāru un izrakstot no tā, nosūtot pacientu pie cita ārsta (speciālista vai ģimenes ārsta) atzinuma sniegšanai par darbnespējas turpināšanu vai pārtraukšanu | |
9.2. medicīniskās rehabilitācijas nepieciešamība, rekomendācijas sociālajiem dienestiem un izglītības iestādēm, ārsta slēdziens par darbnespējas turpināšanu vai pārtraukšanu, prognoze un izmeklējumu plāns, darbnespējai turpinoties | |
10. Ārstnieciskie un darba režīma norādījumi atbilstoši pacienta veselības stāvoklim: |
ārstēšana stacionārā | mājas režīms | brīvais režīms |
darbnespējīgs līdz (dd.mm.gggg.) | . . . | |
kontrole (dd.mm.gggg.) | . . . |
11. Ārstniecības persona, kas aizpildījusi izrakstu | |
(vārds, uzvārds, paraksts3) |
12. Datums (dd.mm.gggg.) | . . . |
Piezīmes.
1 Ja izrakstu izsniedz pēc personas pieprasījuma, aizpilda tikai 1., 2., 3., 10., 11. un 12. punktu.
2 Norādot informāciju par medikamentiem, tiek lietots zāļu aktīvās vielas starptautiskais nepatentētais nosaukums (SNN). Ja ir medicīniska nepieciešamība lietot konkrēta zāļu reģistrācijas īpašnieka medikamentu, norādot izrakstā tās pamatojumu, papildus SNN var norādīt zāļu komerciālo nosaukumu.
3 Dokumenta rekvizītus "paraksts" un "datums" neaizpilda, ja elektroniskais dokuments ir sagatavots atbilstoši normatīvajiem aktiem par elektronisko dokumentu noformēšanu. Ja elektroniskais dokuments ir parakstīts ar drošu elektronisko parakstu un tam ir laika zīmogs, elektroniskā dokumenta parakstīšanas laiks ir laika zīmoga pievienošanas datums un laiks.
(Pielikums grozīts ar MK 02.07.2019. noteikumiem Nr. 300; sk. noteikumu 43. punktu)
Ārstniecības iestādes nosaukums | |
Kods |
(veidlapa Nr.027-1/u)
1. Ārstniecības iestādes adrese, uz kuru nosūta izrakstu |
2. Ārsta vārds, uzvārds |
3. Ļaundabīgā audzēja diagnoze uzstādīta: pirmo reizi, atkārtoti (vajadzīgo pasvītrot) | |
4. Pacienta vārds, uzvārds |
5. Pacienta personas kods | - |
6. Pacienta deklarētā dzīvesvieta |
7. Dzimums – vīrietis, sieviete (vajadzīgo pasvītrot) | |
8. Darbavieta |
9. Nodarbošanās |
10. Iestājies stacionārā (dd.mm.gggg) | . . |
11. Izrakstījies (miris) (dd.mm.gggg) | . . |
12. Ārstēšanās ilgums dienās __________ |
13. Galīgā diagnoze (stadija TNMG pT FIGO) |
14. Diagnoze apstiprināta: histoloģiski, citoloģiski, endoskopiski, ar magnētisko rezonansi, kompjūtertomogrāfiski, ultrasonogrāfiski, radioizotopiski, rentgenoloģiski, klīniski, citā veidā (vajadzīgo pasvītrot) |
15. Audzēja morfoloģiskā struktūra: | |||
15.1. histoloģijas Nr. | un datums (dd.mm.gggg) | . . | |
15.2. citoloģijas Nr. | un datums (dd.mm.gggg) | . . | |
16. Ārstēšana: radikāla, paliatīva, tikai ķirurģiska, tikai staru, tikai medikamentoza, kombinēta, kompleksa (vajadzīgo pasvītrot) |
17. Ķirurģiska ārstēšana: operācijas datums, nosaukums, apjoms |
18. Staru terapija: |
18.1. distances staru terapija: |
18.1.1. distances gamma terapija un terapija ar augstas enerģijas bremzēto starojumu (lineārais paātrinātājs): | |||||||
lokalizācija | RD (reizes deva) | Gy SD (summārā deva) | Gy |
18.1.2. elektronu terapija: | |||||||
lokalizācija | RD (reizes deva) | Gy SD (summārā deva) | Gy |
18.1.3. tuvfokusa rentgenterapija: | |||||||
lokalizācija | RD (reizes deva) | Gy SD (summārā deva) | Gy |
18.2. kontakta (dobuma), intersticiāla staru terapija | |||||||
lokalizācija | RD (reizes deva) | Gy SD (summārā deva) | Gy |
18.3. salikta staru terapija: | |||||||
lokalizācija | RD (reizes deva) | Gy SD (summārā deva) | Gy |
18.3.1. kontakta un distances gamma terapija | |||||||
lokalizācija | RD (reizes deva) | Gy SD (summārā deva) | Gy |
18.3.2. kontakta gamma terapija un dziļā rentgenterapija | |||||||
lokalizācija | RD (reizes deva) | Gy SD (summārā deva) | Gy |
18.4. J131 terapija vairogdziedzera audzējiem (deva) |
19. Ķīmijterapija, hormonterapija, imūnterapija (medikamenta nosaukums, summārā deva) |
20. Citi ārstēšanas veidi |
21. Rekomendācijas turpmākai ārstēšanai, rehabilitācijai, dinamiskai novērošanai |
22. Ārsts | |
(paraksts1 un personīgais spiedogs) |
23. Datums (dd.mm.gggg) | . . |
Piezīmes.
1 Dokumenta rekvizītu "paraksts" neaizpilda, ja elektroniskais dokuments ir sagatavots atbilstoši normatīvajiem aktiem par elektronisko dokumentu noformēšanu. Elektroniskā dokumenta parakstīšanas laiks ir laika zīmoga pievienošanas datums un laiks.
(Pielikums svītrots ar MK 25.11.2014. noteikumiem Nr.716)
(veidlapa Nr.029/u)
Nr.p.k.
| Pacienta vārds | Pacienta uzvārds | Procedūras nosaukums (medikaments) | Nozīmēto procedūru skaits | Deva | ||
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 |
Datums | Datums | Datums | Datums | Datums | Datums | Datums | Datums | Datums | Datums |
9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 |
Ārstniecības iestādes nosaukums | |
Kods |
(veidlapa Nr.040/u)
Iesākts _____.gada ______________ | Pabeigts ______.gada _______________
|
Nr.p.k.
| Personas uzņemšanas datums un laiks | Personas vārds, uzvārds, personas kods, deklarētā dzīvesvieta | Kas atvedis (vārds, uzvārds) | Iepriekšējā diagnoze, ir vai nav alkohola reibumā | Īsi par traumas iegūšanas apstākļiem |
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
Ziņojuma nodošanas laiks Valsts policijai, personas uzvārds, kura nodeva ziņojumu | Kur nodots ziņojums, personas uzvārds, kura pieņēma ziņojumu | Atzīme par personai izskaidrotām tiesībām iesniegt ziņojumu policijā, prokuratūrā vai tiesā (personas paraksts vai ārstniecības personas paraksts, ja persona nevar parakstīties) |
7 | 8 | 9 |
(Pielikums MK 15.04.2008. noteikumu Nr.269 redakcijā)
(veidlapa Nr.044/u)
1. Stacionāra pacienta/ambulatorā pacienta medicīniskās kartes numurs
2. Pacients:
2.1. vārds _______________________
2.2. uzvārds _______________________
2.3. personas kods –
2.4. dzimums (1 – vīrietis, 2 – sieviete)
3. Ārstējošais ārsts:
3.1. vārds _______________________
3.2. uzvārds _______________________
4. Diagnoze (norāda slimību, kuras dēļ pacients nosūtīts uz fizikālās medicīnas procedūrām)
5. Nozīmētās procedūras:
5.1. veikšanas datums (dd.mm.gggg) . .
5.2. nosaukums
5.3. skaits
5.4. ilgums minūtēs
5.5. deva
6. Ārstēšanas veidi bez fizikālās medicīnas procedūrām (tai skaitā medikamentozie)
7. Epikrīze
8. Fizikālās medicīnas ārsts | |
(paraksts un tā atšifrējums) |
9. Procedūras kārtas numurs
10. Datums (dd.mm.gggg) . .
11. Procedūras nosaukums
12. Deva
13. Procedūras ilgums (min)
14. Māsa | |
(paraksts un tā atšifrējums) |
(Pielikums grozīts ar MK 20.09.2011. noteikumiem Nr.713)
(veidlapa Nr.045/u)
Iestādes nosaukums, kur cietusī persona pirmo reizi griezusies pēc antirabiskās palīdzības |
Iestādes nosaukums, kur cietusī persona turpina vakcināciju |
I. Personas dati
1. Vārds, uzvārds |
2. Personas kods | - |
3. Vecums __________ gadi |
4. Dzīvesvieta: |
4.1. deklarētā dzīvesvieta, tālruņa numurs | |
4.2. papildu dzīvesvieta, tālruņa numurs |
5. Darbavieta, nodarbošanās |
6. Ārsta apmeklējuma datums (dd.mm.gggg) | . . |
7. Diagnoze (bojājuma veids un lokalizācija) | |
II. Īsa anamnēze par kontaktu ar dzīvnieku
8. Notikuma datums (dd.mm.gggg) | . . |
9. Dzīvnieka saimnieka adrese |
10. Dzīvnieka piederība (vajadzīgo atzīmēt): 1 – savs; 2 – svešs; 3 – zināms |
11. Kodiena, skrāpējuma, apsiekalojuma vai cita kontakta apstākļi (dzīvnieks uzbrucis pats, izprovocēts) |
12. Dzīvnieks palicis vesels (tiek novērots), gājis bojā vai aizbēdzis (vajadzīgo pasvītrot) |
III. Veterinārārsta atzinums par dzīvnieka izmeklēšanu
13. Klīnikas nosaukums |
14. Veterinārārsta atzinums par dzīvnieka veselības stāvokli: | |
14.1. novērošanas sākumā | |
14.2. novērošanas beigās |
15. Laboratoriskās izmeklēšanas rezultāti |
IV. Īsa anamnēze par cietušo
16. Vai ir uzsākta antirabiskā vakcinācija citā iestādē? |
17. Vai agrāk ir saņemta vakcinācija pret trakumsērgu un stingumkrampjiem? |
vakcinācijas datums (dd.mm.gggg) | . . |
18. Vai anamnēzē ir nervu sistēmas slimības? |
19. Vai anamnēzē ir alerģiskas slimības? |
20. Vai lieto glikokortikoīdus? |
21. Vai lieto alkoholu, cik bieži? |
22. Cietušā svars (ja tiek ievadīts imunoglobulīns) __________ kg |
V. Ārstēšana
23. Bojājuma vietas (brūces) apraksts | |
24. Bojājuma vietas (brūces) apstrāde |
25. Antirabiskais imunoglobulīns (nosaukums, datums, deva, titrs, sērijas numurs) |
26. Nozīmētas potes pret trakumsērgu: | |
26.1. vakcīna (nosaukums, ražotājs) |
26.2. vakcinācijas kursa ilgums |
26.3. nozīmētais režīms (ārstēšana stacionārā, ambulatori) |
27. Imunizācija pret stingumkrampjiem: | |
27.1. preparāts (nosaukums, ražotājs) |
27.2. imunizācijas kursa ilgums |
28. Ārsts | |
(paraksts un personīgais spiedogs) |
29. Pacienta paraksts, kas apliecina, ka viņš ir informēts par imunizācijas norisi, lietderīgumu, sekām, to | |
pārtraucot, nepieciešamību ievērot vakcinācijas shēmu |
30. Imunizācijas izraisītie sarežģījumi/blakusparādības (īss, apkopojošs izraksts no stacionārā pacienta medicīniskās kartes (veidlapa Nr.025/u) vai ambulatorā pacienta medicīniskās kartes (veidlapa Nr.003/u)) |
VI. Vakcinācijas pārtraukšanas iemesli
31. Dzīvnieks palicis vesels 15 dienu novērošanas laikā (veterinārārsta atzinuma numurs) |
32. Pacients patvaļīgi pārtraucis vakcināciju (ja ir, tad atzīmēt) |
33. Citi iemesli |
34. Papildinformācija | |
VII. Epikrīze
35. Īsumā par brūces dzīšanu |
36. Vakcinācija pabeigta vai pārtraukta |
37. Cietušais nosūtīts uz citu ārstniecības iestādi turpināt vakcināciju | |
38. Ārsts | |
(paraksts un personīgais spiedogs) |
VIII. Vakcinācija
Nr.p.k. | Datums (dd.mm.gggg) | Preparāta nosaukums | Deva, ievadīšanas veids | Sērijas numurs, derīguma termiņš | Preparāta ražotājs | Māsa (paraksts un tā atšifrējums) |
. . | ||||||
. . | ||||||
. . |
Ārstniecības iestādes nosaukums | |
Kods |
(veidlapa Nr.050/u)
Iesākts ________.gada _______________ | Pabeigts ________.gada _________________
|
Izmeklēšanas datums | Uzņēmuma numurs | Laiks | Pacienta vārds, uzvārds | Pacienta personas kods | Nosūtītājs1 |
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
Slimības vēstures/ambulatorā pacienta medicīniskās kartes numurs | Nosūtīšanas iemesls (diagnozes kods pēc SSK-102) | Izmeklējamais objekts (ķermeņa daļas vai orgāna lokalizācija) | Manipulācijas kods | Manipulāciju skaits3 | Saņemtā starojuma doza/ievadītā aktivitāte un preparāta nosaukums4 |
7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 |
Staru terapijā – staru ieejas lauki | Izlietotās filmas izmēri | Izlietoto filmu/uzņēmumu skaits | Manipulāciju izpildītājs | Piezīmes | |
radioloģijas māsas vārds, uzvārds | radiologa vārds, uzvārds | ||||
13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 |
Piezīmes.
1. 1 Ārstniecības iestādes kods/nodaļas numurs, ārstējošā ārsta uzvārds vai pacienta deklarētā dzīvesvieta, ja ierodas bez nosūtījuma.
2. 2 Starptautiskā statistiskā slimību un veselības problēmu klasifikācija (SSK – 10.redakcija).
3. 3 Ieraksta manipulāciju skaitu, kurām ir viens manipulācijas kods. Ja vienlaikus izmeklē divus izmeklējamos objektus vai vairāk, katru raksta jaunā ailē.
4. 4 Radiodiagnostiskajā procedūrā ieraksta saņemto dozu, kodolmedicīnas radioloģiskajā procedūrā ieraksta ievadītā radioaktīvā medikamenta nosaukumu un kopējo radioaktivitāti, radioterapeitiskajā procedūrā ieraksta saņemto dozu vai dozu uz monitora (lineārā paātrinājuma monitora vienības MU), vai jonizējošā starojuma dozas jaudu un ekspozīcijas laiku katram apstarošanas laukam.
(Pielikums svītrots ar MK 20.09.2011. noteikumiem Nr. 713)
(Pielikums grozīts ar MK 20.09.2011. noteikumiem Nr.713)
I. Vispārīgā informācija
1. Slimības vēstures/ambulatorā pacienta medicīniskās kartes numurs |
2. Stacionāra pacientiem – nodaļa |
3. Palātas Nr. |
4. Pacienta vārds, uzvārds |
5. Personas kods | - |
6. Vecums ________ gadi |
7. Pacienta deklarētā dzīvesvieta |
8. Administratīvās teritorijas kods |
9. Apstarošanas sākuma datums (dd.mm.gggg) | . . |
10. Saslimšanas diagnoze |
11. Diagnozes kods pēc SSK-101 |
12. Histoloģiskā izmeklēšana: datums (dd.mm.gggg) . . numurs ______ atradne |
13. Īsa saslimšanas anamnēze | |
14. Iepriekšējā ārstēšana (kāda, kad, kur saņemta) | |
15. Agrāk saņemta staru terapija (vajadzīgo atzīmēt): 1 – jā; 2 – nē , terapijas saņemšanas datums (dd.mm.gggg): | . . |
16. Kur |
17. Ārstēšanas metode |
18. Perēkļa devas |
19. Laboratorisko izmeklējumu dati (aizpilda ambulatoram pacientam) | |
Piezīme.
1 Starptautiskā statistiskā slimību un veselības problēmu klasifikācija (SSK – 10.redakcija).
II. Staru terapijas plāns
Nr.p.k.
| Datums | Apstarojamais rajons | Lauka izmērs, cm | Apstarošanas metode2 | Aparāts | Jonizējošā starojuma avots3 | Izstarojuma enerģija (tikai lineārajam paātrinātājam, norādot lietojamo enerģiju un starojuma veidu – elektronu vai bremzes starojums) |
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 |
Staru reakcijas/sarežģījumi | |
Datums (dd.mm.gggg) | . . |
Ārstējošais radiologs terapeits: | |
(paraksts un personīgais spiedogs) | |
Piezīmes. 1. 2 Norāda konkrēto staru terapijas veidu – dobumterapija, distances terapija, radionuklīdā terapija. 2. 3 Norāda konkrēto izotopu vai lineāro paātrinātāju. |
1. ieliekamā lapa veidlapā Nr.051/u
III. Staru terapijas plānošanas protokols
1. Pacienta vārds, uzvārds |
2. Personas kods | - |
Lauka numurs | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | |||||||||||
Lauka nosaukums | ||||||||||||||||||
Mērķis | ||||||||||||||||||
Apstarošanas aparāts | ||||||||||||||||||
Režīms | ||||||||||||||||||
Metode (ASĀ/Izoc.) | ||||||||||||||||||
Ķīlis | ||||||||||||||||||
Gentrija leņķis | ||||||||||||||||||
Kolimatora leņķis | ||||||||||||||||||
Aplikatora izmērs (cm) | x | |||||||||||||||||
y | ||||||||||||||||||
Lauka izmērs (cm) | x | |||||||||||||||||
y | ||||||||||||||||||
Galda rotācija | ||||||||||||||||||
Bloks | ||||||||||||||||||
Bolus | ||||||||||||||||||
Fiksācijas iekārta | ||||||||||||||||||
ASĀ | plānotais | |||||||||||||||||
reālais | ||||||||||||||||||
korekcija | ||||||||||||||||||
In vivo dozimetra rādījums | ||||||||||||||||||
Doza frakcijā | ||||||||||||||||||
Monitorvienības/sekundes | ||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||
|
2. ieliekamā lapa veidlapā Nr.051/u
IV. Distances staru terapijas protokols
1. Pacienta vārds, uzvārds | |
2. Personas kods | - |
Datums (dd.mm.gggg) | Lauks | Lauka izmērs, cm | ASĀ, cm | Doza monitorā, MU/sek | Formējošās iekārtas (bl; pl; bol; m; v–m) | Gentrija leņķis | Koli- matora leņķis | Galda leņķis | In vivo dozimetra rādījumi | Deva perēklī, Gy | Pirmā radio- loģijas māsa (paraksts un perso- nīgais spiedogs) | Otrā radio- loģijas māsa (paraksts un perso- nīgais spiedogs) | |
reizes deva | summārā deva | ||||||||||||
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 |
3. ieliekamā lapa veidlapā Nr.051/u
V. Brahiterapijas protokols
1. Pacienta vārds, uzvārds |
2. Personas kods | - |
Datums (dd.mm.gggg) | Izotops | Summārais starojuma ilgums sekundes/minūtes | Aplikators | Deva uzskaites punktos, Gy | Summārā deva normalizācijas punktā, Gy | Radiologs terapeits (paraksts un personīgais spiedogs) | |||
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 |
4. ieliekamā lapa veidlapā Nr.051/u
VI. Radionuklīdās terapijas protokols
1. Pacienta vārds, uzvārds |
2. Personas kods | - |
Datums (dd.mm.gggg) | Plānotā DA vairogdziedzerim | Apstaroto audu tilpums, mililitri | 131J maksimālā uzkrāšanās, % | T efektīvais (dienas) | 131J aktivitāte, MBq | Radioloģijas māsa (paraksts un personīgais spiedogs) |
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |
(Pielikums MK 15.04.2008. noteikumu Nr.269 redakcijā)
Ārstniecības iestādes nosaukums | |
Kods |
(veidlapa Nr.052/u)
1. Mamogrāfijas datums (dd.mm.gggg) | . . |
2. Pacientes vārds, uzvārds |
3. Pacientes deklarētā dzīvesvieta |
4. Ārsts, kas nosūtījis pacienti | |
(vārds, uzvārds) |
4.1. specialitāte |
4.2. tālruņa numurs |
5. Iepriekšējā mamogrāfija: | |
5.1. datums (dd.mm.gggg) | . . |
5.2. iestādes nosaukums, kurā izdarīta iepriekšējā mamogrāfija |
6. Pēdējās menstruācijas datums (dd.mm.gggg) | . . |
7. Lietoti hormoni (vajadzīgo atzīmēt): | |
7.1. vairogdziedzera | |
7.2. estrogēni | |
7.3. kontracepcija |
8. Pašlaik lieto hormonus (1 – jā; 2 – nē) | |
8.1. kopš kura laika lieto (mm.gggg) | . |
9. Krūts operācija: | |
9.1. datums (dd.mm.gggg) | . . |
9.2. sektorālā rezekcija (vajadzīgo atzīmēt): | |
9.2.1. labā krūts | |
9.2.2. kreisā krūts | |
9.3. mastektomija (vajadzīgo atzīmēt): | |
9.3.1. labā krūts | |
9.3.2. kreisā krūts |
10. Lokālais statuss (vajadzīgo atzīmēt): | |
10.1. apsārtums | |
10.2. jutīgums | |
10.3. sabiezējums | |
10.4. izdalījumi | |
10.5. norobežots veidojums |
10.6. mamilla (aprakstīt) |
11. Shematiskajā zīmējumā norāda izmaiņas attiecīgajā krūts sektorā:
12. Slēdziens |
13. Ārsts | |
(paraksts un tā atšifrējums) |
(Pielikums MK 13.10.2009. noteikumu Nr. 1167 redakcijā, kas grozīta ar MK 20.09.2011. noteikumiem Nr. 713; MK 27.03.2012. noteikumiem Nr. 227)
| |||||||||||||||||||||||||
Steidzamais paziņojums | |||||||||||||||||||||||||
I. Diagnoze | _____________________________ kods . | ||||||||||||||||||||||||
Diagnozes noteikšanas datums (dd.mm.gggg) | . . | ||||||||||||||||||||||||
Infekcijas norise: | akūta | hroniska | cita | nav datu | |||||||||||||||||||||
Slimības simptomi: | ir | nav | nav datu | ||||||||||||||||||||||
sākotnējā diagnoze diagnozes maiņa vai papildu informācija galīgā diagnoze | Diagnoze pamatota klīniski laboratoriski | (atzīmēt vienu vai vairākus): epidemioloģiski pataloganatomiski | |||||||||||||||||||||||
Letāls iznākums nav ir, ja "ir", norādīt datumu (dd.mm.gggg) | . . | ||||||||||||||||||||||||
II. Laboratoriskā pārbaude
| |||||||||||||||||||||||||
(ārstniecības personas vārds, uzvārds un ārstniecības iestādes nosaukums, adrese, nodaļa stacionārā) | |||||||||||||||||||||||||
Parauga ņemšanas datums (dd.mm.gggg) | . . | nav zināms | |||||||||||||||||||||||
Parauga piegādes datums laboratorijā (dd.mm.gggg) | . . | nav zināms | |||||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||||
III. Pacienta dati
| |||||||||||||||||||||||||
Personas kods - | Dzimums: vīrietis sieviete nav datu | ||||||||||||||||||||||||
Vecums gados, bērniem līdz 2 gadu vecumam – mēnešos (pasvītrot – gadi vai mēneši)1 | |||||||||||||||||||||||||
Latvijas iedzīvotājs | ārvalstnieks | nav datu | |||||||||||||||||||||||
Tālruņa numurs | |||||||||||||||||||||||||
Dzīvesvietas raksturojums: | Nodarbošanās iespējamās inficēšanās laikā: | ||||||||||||||||||||||||
atsevišķs dzīvoklis māja dienesta viesnīca pansionāts bērnu aprūpes iestāde viesnīca ieslodzījuma vieta kazarma patversme bezpajumtnieks(-e) nav datu cits __________________ | pieaugušajiem: strādā nestrādā bezdarbnieks(-e) invalīds(-e) pensionārs(-e) mājsaimnieks(-e) students(-e) cits ____________________ _______________________ _______________________ | bērniem: apmeklē izglītības iestādi neapmeklē izglītības iestādi cits ___________________ ________________________ inficēšanās riska faktori, kas _________________________ _________________________
|
| |||||||||||||||||||||||||||||||||
(nosaukums un adrese) | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Datums (dd.mm.gggg) | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Datums, kad pēdējo reizi apmeklēta darbavieta vai izglītības iestāde2
| . . | ||||||||||||||||||||||||||||||||
Saslimšanas datums | . . | ||||||||||||||||||||||||||||||||
Datums, kad pacients vērsies pie ārsta saistībā ar saslimšanu | . . | ||||||||||||||||||||||||||||||||
Hospitalizācijas datums (dd.mm.gggg) | . . | ||||||||||||||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||||||||||||
Kods | |||||||||||||||||||||||||||||||||
grūtniecība | nedēļa | ||||||||||||||||||||||||||||||||
IV. Dati par inficēšanos | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Inficēšanās notikusi: | Latvijā citā valstī (norādīt)_______________ nav zināms | ||||||||||||||||||||||||||||||||
Inficēšanas vieta, cēlonis un apstākļi, ja noskaidrots | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Saslimšanas gadījumi kontaktpersonu vidū |
| ||||||||||||||||||||||||||||||||
Iedzimtās infekcijas gadījumā | mātes personas kods - vārds un uzvārds __________________________________________ | ||||||||||||||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||||||||||||
V. Dati par vakcinācijas izraisīto komplikāciju
| |||||||||||||||||||||||||||||||||
(nosaukums un adrese) | |||||||||||||||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||||||||||||
VI. Papildinformācija | |||||||||||||||||||||||||||||||||
VII. Dati par paziņojuma reģistrāciju | ||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||
Piezīmes.
1 Aizpilda, ja nav informācijas par personas kodu. 2 Neaizpilda, ja ir seksuāli transmisīvā infekcija. 3 Neaizpilda, ja ir slimība, par kuru paredzēta tikai rakstiska ziņošana. Uzmanību! Aizpildītu steidzamo paziņojumu atbilstoši normatīvajiem aktiem par infekcijas slimību reģistrācijas kārtību un par kārtību, kādā ārstniecības persona ziņo par vakcinācijas izraisītajām komplikācijām, nosūta Slimību profilakses un kontroles centram. |
(Pielikums MK 20.09.2011. noteikumu Nr.713 redakcijā)
Ārstniecības iestādes nosaukums | |
Kods |
(veidlapa Nr.064/u)
Iesākts _______.gada ___________________ | Reģistrācijas numurs __________ |
Pabeigts _______.gada _________________
| Reģistrācijas numurs __________ |
Nr.p.k.
| Datums (dd.mm.gggg.) | Pacienta vārds, uzvārds | Personas kods | Vakcīna1 | Vakcinācija/revakcinācija(ieraksta devas kārtas numuru)
|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
Preparāta2 | |||
nosaukums | daudzums (mililitros vai pilienos) | sērija | ievadīšanas veids3 |
7 | 8 | 9 | 10 |
Piezīmes |
11 |
Piezīmes.
1 Vakcinācijas kalendārā norādītais saīsinātais vakcīnas apzīmējums. Ja saīsinājums nav paredzēts, ieraksta infekcijas nosaukumu.
2 Aili neaizpilda, ja ārstniecības iestādes medicīniskā dokumentācija jau satur medicīniskos ierakstus par preparāta nosaukumu, daudzumu (mililitros, pilienos), sēriju un ievadīšanas veidu.
3 Intramuskulāri (i/m), subkutāni (s/c), perorāli (p/o), intrakutāni (i/c).
(Pielikums svītrots ar MK 20.09.2011. noteikumiem Nr. 713)
(Pielikums svītrots ar MK 02.07.2019. noteikumiem Nr. 300)
(Pielikums MK 15.04.2008. noteikumu Nr. 269 redakcijā, kas grozīta ar MK 13.10.2009. noteikumiem Nr. 1167; MK 20.09.2011. noteikumiem Nr. 713; MK 27.03.2012. noteikumiem Nr. 227)
Ārstniecības iestādes nosaukums | |
Kods |
(veidlapa Nr.066-N/u)
1. Pacienta vārds, uzvārds |
2. Personas kods | – |
3. Pacienta Nacionālā veselības dienesta nodaļas kods (1.pielikums)
|
4. Dzimums | 1 – vīrietis; 2 – sieviete |
5. Deklarētā dzīvesvieta |
6. Deklarētās dzīvesvietas administratīvā teritorija |
7. Izglītība | 1 – nekad nav gājis skolā; | |
(vajadzīgo atzīmēt) | 2 – vispārējā pamatizglītība; | |
3 – vispārējā vidējā; | ||
4 – profesionālā pamatizglītība; | ||
5 – arodizglītība; | ||
6 – profesionālā vidējā izglītība; | ||
7 – augstākā izglītība; | ||
8 – nav zināma |
8. Nodarbošanās | 1 – skolēns/students; | |
(vajadzīgo atzīmēt) | 2 – pensionārs, mājsaimnieks, invalīds; | |
3 – bezdarbnieks; | ||
4 – strādājošais; | ||
5 – cits; | ||
6 – nav zināma | ||
9. Palīdzības veids | ||
(vajadzīgo atzīmēt) | 1 – neatliekamā; | |
2 – plānveida; | ||
3 – pilna samaksa |
10. Tās ārstniecības iestādes kods, kas nosūtījusi pacientu | |
11. Stacionēšanas datums (dd.mm.gggg) | . . |
12. Izrakstīšanās datums no stacionārās ārstniecības iestādes (dd.mm.gggg)
| . . |
13. Stacionēšanas noslēgums (vajadzīgo atzīmēt) | 1 – uz mājām; | |
2 – pārvests uz citu stacionāro ārstniecības iestādi; | ||
3 – miris; | ||
4 – cits |
14. Pamatdiagnoze | _ | |
15. Blakusdiagnoze | _ |
16. Informācija, kas saistīta ar narkotisko, psihotropo vai toksisko vielu lietošanu | ||
16.1. pamatviela (nosaukums, kods) |
16.1.1. lietošanas veids | 1 – injicējot; 2 – smēķējot; | |
(vajadzīgo atzīmēt) | 3 – ēdot/dzerot; 4 – šņaucot; | |
5 – inhalējot; 6 – cits; | ||
7 – nav zināms | ||
16.1.2. lietošanas biežums | 1 – katru dienu; | |
(vajadzīgo atzīmēt) | 2 – 2–3 dienas nedēļā; | |
3 – 4–6 dienas nedēļā; | ||
4 – vienu reizi nedēļā; | ||
5 – nav lietots pēdējā mēneša laikā; | ||
6 – pirmo reizi mūžā; | ||
7 – nav zināms |
16.1.3. vecums, lietojot vielu pirmo reizi (gadi) | |
16.1.4. regulāras lietošanas ilgums (gadi) |
16.2. cita lietotā viela (nosaukums, kods) |
16.2.1. lietošanas veids | 1 – injicējot; 2 – smēķējot; | |
(vajadzīgo atzīmēt) | 3 – ēdot/dzerot; 4 – šņaucot; | |
5 – inhalējot; 6 – cits; | ||
7 – nav zināms | ||
16.2.2. lietošanas biežums | 1 – katru dienu; | |
(vajadzīgo atzīmēt) | 2 – 2–3 dienas nedēļā; | |
3 – 4–6 dienas nedēļā; | ||
4 – vienu reizi nedēļā; | ||
5 – nav lietots pēdējā mēneša laikā; | ||
6 – pirmo reizi mūžā; | ||
7 – nav zināms |
16.2.3. vecums, lietojot vielu pirmo reizi (gadi) | |
16.2.4. regulāras lietošanas ilgums (gadi) |
16.3. cita lietotā viela (nosaukums, kods) | ||
16.4. cita lietotā viela (nosaukums, kods) |
17. Epikrīze | |
17.1. īsa anamnēze | |
17.2. stāvoklis, iestājoties stacionārajā ārstniecības iestādē: | |
17.2.1. psihiskais (tikai patoloģija) | |
17.2.2. neiroloģiskais (tikai patoloģija) | |
17.2.3. somatiskais (tikai patoloģija) | |
17.3. ārstēšana | |
17.4. slimības gaita | |
17.5. stāvoklis, izrakstoties no stacionārās ārstniecības iestādes (tikai patoloģija) | |
17.6. režīma pārkāpumi | |
17.7. medicīniskās un sociālās rekomendācijas | |
18. Ārsts | |
(paraksts un tā atšifrējums) |
19. Datums (dd.mm.gggg) | . . |
(Pielikums MK 18.01.2022. noteikumu Nr. 47 redakcijā)
Ārstniecības iestādes nosaukums |
1. Pacienta vārds, uzvārds |
2. Personas kods -
3. Dzimums: vīrietis sieviete
4. Diagnozes, nosūtot pacientu uz invaliditātes un darbspēju ekspertīzi
Pamatdiagnoze un blakusdiagnozes | SSK10 kods |
5. Veselības traucējumu apraksts, ieskaitot anamnēzi, veikto ārstēšanu, tās rezultātus, kā arī paredzamo ārstēšanu un prognozi, ja tāda iespējama
6. Izmeklējumi un konsultantu atzinumi, kas pamato 4. punktā minētās diagnozes
7. Pārejošā darbnespēja (norādīt periodu pēdējo 6 mēnešu laikā pamatslimības dēļ)
8. Fizikālās/psihiskās izmeklēšanas dati, ķermeņa funkciju traucējumu un aktivitāšu ierobežojuma novērtējums
9. Nosūtījuma sagatavošanas iemesls
Prognozējamās invaliditātes ekspertīzei
Invaliditātes un darbspēju ekspertīzei
Īpašas kopšanas medicīnisko indikāciju ekspertīzei
Vieglā automobiļa speciālās pielāgošanas un pabalsta saņemšanas transporta izdevumu kompensēšanai medicīnisko indikāciju ekspertīzei
Pavadoņa pakalpojuma saņemšanas ekspertīzei
Atzinuma sniegšanai par darbnespējas lapas pagarināšanu pārejošas darbnespējas periodā
Cits iemesls ___________________________________________ (norādīt vārdiem)
10. Nosūtījuma sagatavošanas datums (dd.mm.gggg.) . . .
11. Nosūtījumu sagatavoja | |||
(ārsta vārds, uzvārds) | (paraksts) |
12. Pievienoto dokumentu kopiju saraksts
Piezīme. Nosūtījums derīgs divus mēnešus no tā sagatavošanas datuma.
(Pielikums svītrots ar MK 15.04.2008. noteikumiem Nr. 269)
(Pielikums MK 02.07.2019. noteikumu Nr. 300 redakcijā; sk. noteikumu 43. punktu)
Ārstniecības iestādes nosaukums | |
Kods |
Ārstniecības iestādes ziņojums par diagnosticētu tuberkulozi vai latentas tuberkulozes infekciju1
(veidlapa Nr. 89/u-t)
Pamatdaļa
(Aizpilda katrā diagnosticētas tuberkulozes gadījumā)
sākotnējais (pagaidu) ziņojums galīgais ziņojums
1. Vārds, uzvārds |
2. Personas kods | - |
3. Latvijas iedzīvotājs ārvalstnieks (norādīt valsti) | nav datu |
4. Dzimums: vīrietis sieviete |
5. Dzimšanas datums (dd.mm.gggg.), ja atšķiras no personas koda | . . . |
6. Dzimšanas valsts: Latvija cita valsts (norādīt) ________________________________ nav datu |
7. Dzīvesvieta: | ||
deklarētā | ||
(iela, māja, ciems, pagasts, novads, pilsēta, valsts) |
faktiskā dzīvesvieta vai uzturēšanās vieta | |
(iela, māja, ciems, pagasts, novads, pilsēta, valsts) |
8. Diagnoze | ||
Kods |
9. Diagnoze noteikta/apstiprināta: histoloģiski, skopiski, atrodot acidorezistentās baktērijas, uzsējumā, molekulāri, klīniski un/vai radioloģiski | |
9.1. izmeklētais materiāls ___________________________________ | |
9.2. diagnozes noteikšanas/apstiprināšanas datums | |
(dd.mm.gggg.) . . . | nav datu |
10. Saslimšana: pirmreizēja recidīvs nav datu |
11. Slimība atklāta: | |
vēršoties pie ārsta ar sūdzībām | izmeklējot profilaktiski |
izmeklējot pēc kontakta ar tuberkulozes slimnieku | autopsijā |
cits (norādīt) _____________________ |
12. Saslimšanas (simptomu parādīšanās) datums (ja nav zināms precīzi, – mēnesis) | |
(dd.mm.gggg.) . . . | nav datu neattiecas |
13. Datums, kad pacients pirmo reizi vērsies pie ārsta saistībā ar pašreizējo saslimšanas epizodi | |
(dd.mm.gggg.) . . . | nav datu neattiecas |
14. Ārstniecības iestāde, kurā pacients pirmo reizi ir vērsies saistībā ar pašreizējo saslimšanas epizodi (norādīt nosaukumu) | |
15. Hospitalizācijas datums tuberkulozes ārstēšanai | |
(dd.mm.gggg.) . . . | nav datu neattiecas |
16. Riska faktori: | pārmērīga alkohola lietošana | narkotisko vielu lietošana |
17. Vai pacients izmeklēts uz HIV: jā nē nav datu |
Papilddaļa
Aizpilda, ja ir nepieciešama pretepidēmijas pasākumu veikšana:
1) elpceļu tuberkulozes gadījumā, kas apstiprināta skopiski, bakterioloģiski vai molekulāri, pārbaudot materiālu no elpceļiem;
2) pastāv pamatotas aizdomas, ka atbilstoši tuberkulozes klīniskajai formai (piem., destrukcijas dobumi plaušās) pacients izdala tuberkulozes izraisītājus no elpceļiem, vai tuberkuloze diagnosticēta pēc personas nāves, konstatējot destrukcijas dobumus plaušās;
3) tuberkulozes un latentas tuberkulozes infekcijas gadījumā bērniem līdz četru gadu vecumam (ieskaitot), ja nav zināms infekcijas avots.
18. Tālruņa numurs saziņai ar pacientu vai pacienta likumīgo pārstāvi |
19. Pacienta faktiskās dzīvesvietas vai uzturēšanās vietas raksturojums: | ||
atsevišķs dzīvoklis | ārstniecības iestāde | patversme |
māja | viesnīca | bezpajumtnieks(-ce) |
dienesta viesnīca | ieslodzījuma vieta | nav datu |
ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcija | kazarmas | cits _____________________ |
20. Pacienta nodarbošanās: | ||
20.1. bērniem: | 20.2. pieaugušajiem: | nav zināms |
apmeklē izglītības iestādi | strādā | cits _______________ |
t. sk. pie bērnu uzraudzības pakalpojumu sniedzēja | nestrādā | _____________________ |
neapmeklē izglītības iestādi | students(-e)/skolnieks(-ce) | |
cits __________________ |
21. Darbavieta, izglītības/bērnu uzraudzības iestāde: | |
21.1. nosaukums | |
21.2. adrese | |
(iela, māja, ciems, pagasts, novads, pilsēta, valsts) | |
21.3. tālruņa nr. | |
21.4. amats/statuss |
22. Datums, kad pacients pēdējo reizi apmeklēja darbavietu vai izglītības/bērnu uzraudzības iestādi | |
(dd.mm.gggg.) . . . | nav datu neattiecas |
23. Stacionārās ārstniecības iestādes, kurās pacients uzturējies esošās saslimšanas epizodes laikā: | ||
Nosaukums | Struktūrvienība | Datums (no–līdz) |
24. Informācija par citām pacienta uzturēšanās vietām (nosaukums, adrese), kas nav norādītas iepriekš: |
25. Kontakts ar tuberkulozes slimnieku: | nav nav datu |
ir (norādīt kontaktēšanās vietu, informāciju par personu, t. sk. vārdu un uzvārdu) | |
26. Pacientam tuberkulozes simptomi parādījušies: | |
Latvijā | nav datu |
dzīvojot citā valstī (norādīt, kur)_____________________ | neattiecas |
27. Pacients, būdams infekciozs (iespējami infekciozs), ir ceļojis uz ārzemēm: | ||
jā (norādīt valsti, laiku un transportlīdzekļus) | nē | |
nav datu | ||
neattiecas |
28. Informācija par veiktajiem epidemioloģiskās drošības pasākumiem un ar pasākumu veikšanu saistītām problēmām | |
29. Papildinformācija | |
30. Pacienta iespējamais infekciozitātes periods kontaktpersonu noteikšanai (ja nav zināms precīzi, – mēnesis)
no (dd.mm.gggg.) . . .
31. Apzināto pacienta kontaktpersonu skaits2 | ||||
kopā | t. sk. bērni | nav datu | neattiecas | |
31.1. dzīvesvietā (kopā dzīvojošās personas) | __________ | __________ | ||
31.2. citas kontaktpersonas (radinieki, draugi), kuras bija tuvā kontaktā ar pacientu, t. sk. bieži apmeklēja pacienta dzīvesvietu | __________ | __________ |
32. Vai informācija par 31. punktā minētajām kontaktpersonām ir paziņota pacienta dzīvesvietai tuvāk praktizējošajam pneimonologam
jā nē neattiecas
33. Informācija par kontaktpersonām, par kurām nav paziņots dzīvesvietai tuvāk praktizējošajam pneimonologam
34. Ziņojuma nosūtīšanas datums
(dd.mm.gggg.) . . .
35. Ārsts | |
(vārds, uzvārds, paraksts3) | |
Pneimonologs | |
(vārds, uzvārds, paraksts3) |
Piezīmes.
1 Aizpildītu ziņojumu atbilstoši normatīvajiem aktiem par infekcijas slimību reģistrācijas kārtību nosūta Slimību profilakses un kontroles centram.
2 Ja apzinātas kontaktpersonas, aizpilda 33. punktā minēto informāciju par kontaktpersonām.
3 Dokumenta rekvizītu "paraksts" neaizpilda, ja elektroniskais dokuments ir sagatavots atbilstoši normatīvajiem aktiem par elektronisko dokumentu noformēšanu. Elektroniskā dokumenta parakstīšanas laiks ir laika zīmoga pievienošanas datums un laiks.
(Pielikums svītrots ar MK 25.11.2014. noteikumiem Nr.716)
(Pielikums MK 15.04.2008. noteikumu Nr. 269 redakcijā, kas grozīta ar MK 08.01.2013. noteikumiem Nr. 22)
Ārstniecības iestādes nosaukums | |
Kods |
(veidlapa Nr.096/u)
I. Vispārīgā informācija
1. Paciente:
1.1. vārds _______________________
1.2. uzvārds _______________________
1.3. personas kods –
1.4. vecums (gados)
1.5. tautība _______________________
2. Stacionēšanas datums (dd.mm.gggg) un laiks (st. un min) . . .. .
3. Izrakstīšanās datums (dd.mm.gggg) no stacionāra . .
4. Gultasdienu skaits
5. Nodaļa palātas Nr.
6. Asinsgrupa un rēzus piederība:
6.1. antiA
6.2. antiB
6.3. rēzus piederība (1 – pozitīvs; 2 – negatīvs)
6.4. noteikšanas datums (dd.mm.gggg) | . . |
6.5. ārstniecības persona, kas noteikusi | |
(paraksts un tā atšifrējums)1 |
7. Antivielu titrs |
8. Alerģiskās reakcijas |
9. Sifilisa testi |
10. Austrālijas antigēns (HbsAg) |
11. Cilvēka imūndeficīta vīrusa (HIV) tests |
11.1. HIV inficēta grūtniece saņēmusi antiretrovirālo terapiju: | ||
grūtniecības laikā | ||
dzemdību laikā |
12. Kas nosūtījis |
13. Dzemdētājas deklarētā dzīvesvieta |
14. Tālrunis |
15. Ģimenes stāvoklis: laulībā, nav laulībā (vajadzīgo pasvītrot) |
16. Studē, strādā, nestrādā (vajadzīgo pasvītrot) |
17. Grūtniecības laikā apmeklējusi ārstu (vecmāti): jā, nē (vajadzīgo pasvītrot) |
18. Cik reizes apmeklējusi |
19. Konsultācijas nosaukums |
20. Diagnoze iestājoties |
21. Galīgā diagnoze |
22. Sarežģījumi dzemdību laikā, pēc dzemdībām |
23. Lietotās operācijas, manipulācijas |
24. Hospitalizācijas noslēgums: izrakstīta; pārvesta; mirusi (grūtniecības laikā, dzemdību laikā, pēc dzemdībām) (vajadzīgo pasvītrot) |
25. Augums (centimetros) | |
26. Svars (kilogramos) | |
27. Temperatūra | |
28. Kura grūtniecība | |
29. Kuras dzemdības |
30. Pēdējās menstruācijas datums (dd.mm.gggg) | . . |
31. Pirmās augļa kustības (dd.mm.gggg) | . . |
32. Dzemdes dibena augstums (centimetros) | |
33. Vēdera apkārtmērs (centimetros) | |
34. Augļa stāvoklis, pozīcija un veids | |
35. Augļa sirdspuksti, vieta, skaits | |
36. Priekšguļošā daļa | |
37. Kur atrodas priekšguļošā daļa | |
38. Dzemdību darbība | |
39. Paredzamais augļa saturs |
40. Ārsts | |
(paraksts un tā atšifrējums) |
41. Vecmāte | |
(paraksts un tā atšifrējums) |
II. Dzemdību norise
42. Dzemdību sāpes sākās | |
43. Ūdeņi nogāja | |
44. Ūdeņu raksturs un daudzums | |
45. Pilns atvērums | |
46. Bērns piedzima: | |
46.1. pirmais | |
46.1.1. datums (dd.mm.gggg) | . . |
46.1.2. laiks | |
46.1.3. dzīvs, miris, ar galviņu, ar sēžu, ar kājiņām (vajadzīgo pasvītrot) | |
46.1.4. dzimums | |
46.1.5. ķermeņa svars (gramos) | |
46.1.6. augums (centimetros) | |
46.1.7. galviņas apkārtmērs (centimetros) | |
46.1.8. krūšu apkārtmērs (centimetros) | |
46.2. otrais | |
46.2.1. datums (dd.mm.gggg) | . . |
46.2.2. laiks | |
46.2.3. dzīvs, miris, ar galviņu, ar sēžu, ar kājiņām (vajadzīgo pasvītrot) | |
46.2.4. dzimums | |
46.2.5. ķermeņa masa (gramos) | |
46.2.6. augums (centimetros) | |
46.2.7. galviņas apkārtmērs (centimetros) | |
46.2.8. krūšu apkārtmērs (centimetros) |
47. Dzemdību ilgums | |
47.1. kopējais | |
47.2. I periods | |
47.3. II periods | |
47.4. III periods |
48. Jaundzimušā gonoblenorejas profilakse izdarīta | |
(ar ko) |
49. Jaundzimušā stāvokļa novērtēšana pēc Apgares skalas |
50. Placenta: atdalījās patstāvīgi, atdalīta, izņemta ar roku (vajadzīgo pasvītrot) |
51. Placentas atdalīšanai lietots paņēmiens | pēc ___________ stundām ___________ minūtēm |
52. Placenta: vesela, rada šaubas (vajadzīgo pasvītrot) | |
53. Apvalki: visi, rada šaubas (vajadzīgo pasvītrot) | |
54. Nabas saite: | |
54.1. garums | |
54.2. aptinusies ap (vajadzīgo ierakstīt) | |
54.3. īpatnības | |
55. Asins zaudējums dzemdībās (mililitros) |
56. Ārstniecības persona, kas saņēma bērnu: | |
(paraksts un tā atšifrējums) |
57. Placentu pārbaudīja | |
(uzvārds) |
58. Dežūrārsts | |
(paraksts un tā atšifrējums) |
59. Vecmāte | |
(paraksts un tā atšifrējums) |
III. Anamnēze
60. Vispārējās slimības |
61. Smēķē: jā, nē (vajadzīgo pasvītrot) |
62. Smēķē ______________ cigaretes dienā |
63. Bērna tēva veselības stāvoklis |
64. Menstruācijas kopš ______________ gadiem |
65. Ginekoloģiskās slimības |
66. Iepriekšējās grūtniecības | |
(dati par dzemdībām, abortiem, sarežģījumiem, operatīvie līdzekļi, jaundzimušo svars) |
67. Cik bērni dzīvi |
68. Nedzīvi dzimuši |
69. Miruši |
70. Ultrasonogrāfija: |
70.1. ultrasonogrāfiskais skrīnings 11.–13.grūtniecības nedēļā un 14.nedēļas pirmajās sešās dienās (11.–13.+6): jā, nē (vajadzīgo pasvītrot) |
70.2. ultrasonogrāfiskais skrīnings 20.–21.grūtniecības nedēļā un 22.nedēļas pirmajās sešās dienās (20.–21.+6): jā, nē (vajadzīgo pasvītrot) |
70.3. ultrasonogrāfiskais skrīnings 34.–36.grūtniecības nedēļā: jā, nē (vajadzīgo pasvītrot) |
71. Paredzamais dzemdību termiņš: |
71.1. pēc menstruācijām (dd.mm.gggg) | . . |
71.2. pēc ultrasonogrāfijas (dd.mm.gggg) | . . |
72. Citi parametri |
73. Šīs grūtniecības norise un sarežģījumi |
IV. Stāvoklis iestājoties
74. Ārējās apskates dati | |
75. Sirdsdarbība |
76. Asinsspiediens |
76.1. labajā rokā | |
76.2. kreisajā rokā |
77. Elpošanas orgāni |
78. Gremošanas orgāni |
79. Urīnceļu sistēma |
80. Ārstniecības persona | |
(paraksts un tā atšifrējums) |
1. ieliekamā lapa veidlapā Nr.096/u
Dzemdētājas vārds, uzvārds |
Dzemdību vēstures Nr. |
V. Grūtniecības, dzemdību norise
Datums, laiks | Stāvoklis | Piezīmes |
2. ieliekamā lapa veidlapā Nr.096/u
Dzemdētājas vārds, uzvārds |
Dzemdību vēstures Nr. |
VI. Pēcdzemdību perioda norise
Datums | Vispārējais stāvoklis | Piena dziedzeru stāvoklis
| Dzemdes dibena augstums | Lohijas | Urīnpūšļa funkcija | Zarnu trakta funkcija
| Ordinācijas |
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 |
3. ieliekamā lapa veidlapā Nr.096/u
Dzemdētājas vārds, uzvārds |
Dzemdību vēstures Nr. |
VII. Pacienta novērtēšanas protokols
Pacientes vārds, uzvārds |
Datums (dd.mm.) | |||||||||||||||||||||||||||||||||||
Pēcdzemdību perioda diena | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | |||||||||||||||||||||||
Pulss | Asinsspiediens | Temperatūra | r | v | r | v | r | v | r | v | r | v | r | v | r | v | r | v | r | v | r | v | r | v | r | v | |||||||||
140 | 200 | 41 | |||||||||||||||||||||||||||||||||
120 | 175 | 40 | |||||||||||||||||||||||||||||||||
100 | 150 | 39 | |||||||||||||||||||||||||||||||||
90 | 125 | 38 | |||||||||||||||||||||||||||||||||
80 | 100 | 37 | |||||||||||||||||||||||||||||||||
70 | 75 | 36 | |||||||||||||||||||||||||||||||||
60 | 50 | 35 | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Elpošana | |||||||||||||||||||||||||||||||||||
Svars | |||||||||||||||||||||||||||||||||||
Izdzertā šķidruma daudzums | |||||||||||||||||||||||||||||||||||
Diennakts urīna daudzums | |||||||||||||||||||||||||||||||||||
Vēdera izeja | |||||||||||||||||||||||||||||||||||
Vanna | |||||||||||||||||||||||||||||||||||
Stāvoklis izrakstot, pārvedot __________________ | |||||||||||||||||||||||||||||||||||
Izsniegta darbnespējas lapa Nr. ________ no . . līdz . . | |||||||||||||||||||||||||||||||||||
Jaundzimis (dzimums) ____________ izrakstīts . . , miris . . | |||||||||||||||||||||||||||||||||||
Pārvests (uz kurieni) ________________ , kad . . | |||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
4. ieliekamā lapa veidlapā Nr.096/u
(4. ieliekamā lapa svītrota ar MK 08.01.2013. noteikumiem Nr. 22)
5. ieliekamā lapa veidlapā Nr.096/u
Dzemdētājas vārds, uzvārds |
Dzemdību vēstures Nr. |
IX. Ordināciju lapa
Datumss | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Ārstēšanas diena | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | |||||||||
Pēcoperācijas diena | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Medikamenti | Režīms | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Procedūras | Diēta | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
6. ieliekamā lapa veidlapā Nr.096/u
Dzemdētājas vārds, uzvārds |
Dzemdību vēstures Nr. |
X. Dzemdību vēstures ieliekamā lapa
1. Iestāšanās laiks dzemdību nodaļā |
2. Sūdzības |
3. Dzemdību darbība: ir, nav (vajadzīgo pasvītrot)
4. Kontrakcijas no __________ ik pa __________ minūtēm, pa __________ sekundēm
5. Augļa ūdeņi: veseli, tek no (datums) __________ (laiks) __________
gaiši, zaļi, dzelteni, biezi, ar mekoniju, iezaļgani, bez smakas, ar smaku (vajadzīgo pasvītrot)
6. Augļa guļa: garguļa, slīpguļa, šķērsguļa (vajadzīgo pasvītrot)
7. Priekšguļošā daļa: galviņa, tūplītis, kājiņas (vajadzīgo pasvītrot)
atrodas: virs mazā iegurņa ieejas, piespiesta mazā iegurņa ieejai, fiksēta mazā iegurņa ieejā, mazā iegurņa iedobumā (vajadzīgo pasvītrot)
8. Augļa sirds toņi: skaidri, ritmiski, klusi, aritmiski (vajadzīgo pasvītrot) __________ reizes minūtē
9. Vaginālā apskate: dzemdes kakls sakrāli, centrāli vērsts (vajadzīgo pasvītrot); garums __________ cm, nolīdzināts; mīksts, vidēji blīvs, blīvs (vajadzīgo pasvītrot); atvērums __________ cm, slēgts (vajadzīgo pasvītrot)
10. Augļa ūdens pūslis: vesels, labi pildīts, plakans (vajadzīgo pasvītrot)
10.1. tek augļa ūdeņi – gaiši, zaļi, dzelteni, biezi, ar smaku, bez smakas, ar asins piejaukumu (vajadzīgo pasvītrot)
10.2. augļa ūdens pūšļa nav, plēves uz augļa galviņas (vajadzīgo pasvītrot)
10.3. amniotomija: ūdeņi gaiši, zaļi, dzelteni, biezi, ar smaku, bez smakas, ar asins piejaukumu (vajadzīgo pasvītrot)
11. Augļa galviņa, tūplītis (vajadzīgo atzīmēt) atrodas plaknē: -5; -4; -3; -2; -1; 0; +1; +2; +3; +4; +5 (vajadzīgo pasvītrot)
12. Sagitālā šuve (sutura sagitalis) labajā, kreisajā slīpajā izmērā, šķērsizmērā, taisnā izmērā (vajadzīgo pasvītrot)
Mazais avotiņš uz priekšu, uz mugurpusi, pa kreisi, pa labi (vajadzīgo pasvītrot). Promotorium nesasniedz.
13. Amniotomija: augļa ūdeņi gaiši, zaļi; maz, pietiekamā daudzumā, peld baltas kazeozās masas (vajadzīgo pasvītrot)
14. Kardiotokogrammas (KTG) pieraksts ________________________
15. Diagnoze
16. Plāns | |
17. Nozīmējumi | |
18. Ārsts | |
(paraksts un tā atšifrējums) |
7. ieliekamā lapa veidlapā Nr.096/u
Dzemdētājas vārds, uzvārds |
Dzemdību vēstures Nr. |
XI. Dzemdību vēstures ieliekamā lapa
1. Spiedieni ik pēc __________ minūtēm, pa __________ sekundēm
2. Galviņa, tūplītis, kājiņa (vajadzīgo pasvītrot) izejā
3. Augļa sirds toņi skaidri, ritmiski, klusi, aritmiski (vajadzīgo pasvītrot) __________ reizes minūtē
4. Episiotomia, perineotomia |
5. Piedzimst: dzīvs, nedzīvs, zēns, meitene (vajadzīgo pasvītrot))
6. Pēc Apgares skalas ______________________
7. Nabas saite __________ cm gara, apvijums ____________________
8. Mugurējie ūdeņi gaiši zaļi (pasvītrot, ja ir)
9. Placenta izdalās pēc __________ minūtēm, vesela, ar defektiem (vajadzīgo pasvītrot)
10. Augļa plēves visas, apšaubāmas (vajadzīgo pasvītrot)
11. Dzemde savilkusies labi, atslābst (vajadzīgo pasvītrot)
12. Nozīmējumi | |
13. Dzemdību ceļu apskate: dzemdes kakls vesels, plīsums: I, II, III pakāpe, sašūts ar atsevišķām ketguta mezglu šuvēm (vajadzīgo pasvītrot)
14. Maksts gļotāda: vesela, plīsumi sašūti ar ketguta šuvēm (vajadzīgo pasvītrot)
15. Episiorhaphis, colpoperineorrhaphia (vajadzīgo pasvītrot)
16. Starpene: vesela, I, II, III pakāpes plīsums sašūts (vajadzīgo pasvītrot)
17. Kopējais asins zudums (mililitros) | |
18. Vispārējais stāvoklis |
19. Sūdzības | |
20. Asinsspiediens | |
21. Dzemde labi savilkusies | |
22. Izdalījumi no dzimumceļiem | |
23. Pārvesta uz pēcdzemdību palātu |
24. Nozīmējumi | |
25. Ārsts | |
(paraksts un tā atšifrējums) |
8. ieliekamā lapa veidlapā Nr.096/u
Datums (dd.mm.gggg) . . laiks __________
Grūtniecība __________ dzemdības __________
Dzemdētājas vārds, uzvārds |
Dzemdību vēstures Nr. |
XII. Dzemdību norises karte
Diagnoze | |
Slēdziens |
Dzemdību darbība | Augļu ūdeņi tek no | Augļu ūdeņu raksturs |
Laiks (stundas) | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | ||
Augļasirdsdarbība(no 60līdz 200reizēmminūtē)
| 200 | |||||||||||||||||||||
190 | ||||||||||||||||||||||
180 | ||||||||||||||||||||||
170 | ||||||||||||||||||||||
160 | ||||||||||||||||||||||
150 | ||||||||||||||||||||||
140 | ||||||||||||||||||||||
130 | ||||||||||||||||||||||
120 | ||||||||||||||||||||||
110 | ||||||||||||||||||||||
100 | ||||||||||||||||||||||
90 | ||||||||||||||||||||||
80 | ||||||||||||||||||||||
70 | ||||||||||||||||||||||
60 | ||||||||||||||||||||||
Mātes ķermeņa temperatūra | ||||||||||||||||||||||
Dzemdes kakliņa atvērums (no 0 līdz 10 cm) | – 4 | 10 | ||||||||||||||||||||
– 3 | 9 | |||||||||||||||||||||
– 2 | 8 | |||||||||||||||||||||
– 1 | 7 | |||||||||||||||||||||
0 | 6 | |||||||||||||||||||||
Priekšguļošā daļa (no – 4 līdz 4) | 1 1 | 5 | ||||||||||||||||||||
2 | 4 | |||||||||||||||||||||
3 | 3 | |||||||||||||||||||||
4 | 2 | |||||||||||||||||||||
1 | ||||||||||||||||||||||
Dzemdes kakla novietojums | ||||||||||||||||||||||
Dzemdes kakla konsistence | ||||||||||||||||||||||
Dzemdes kakla garums (cm) | ||||||||||||||||||||||
Tūska uz galvas | ||||||||||||||||||||||
Bezūdens periods | ||||||||||||||||||||||
Augļa ūdens pūšļa pārduršana | ||||||||||||||||||||||
Oxytocin | ||||||||||||||||||||||
Kontrakcijas | 5 | |||||||||||||||||||||
< 20 sec | 4 | |||||||||||||||||||||
20 – 40 sec | 3 | |||||||||||||||||||||
> 40 sec | 2 | |||||||||||||||||||||
1 | ||||||||||||||||||||||
Medikamenti un šķidrumi |
Asins zudums (ml) | Datums (dd.mm.gggg) . . |
| Jaundzimušais (vajadzīgo pasvītrot): zēns, meitene | ||||||||||
|
|
| |||||||||||
Placenta (vajadzīgo pasvītrot) | vesela, šaubīga | Asinsvadu 1[ ] 2[ ] 3[ ]
| Vērtējums pēc Apgares skalas:pēc 1 minūtes_______________pēc 5 minūtēm_______________pēc 10 minūtēm_______________
| Ārsts
| |||||||||
Apvalki (vajadzīgo pasvītrot) | veseli, šaubīgi |
9.ieliekamā lapa veidlapā Nr.096/u
Ārstniecības iestādes nosaukums | |
Kods |
Spiedogs |
XIII. Izraksts no dzemdību vēstures*
(ziņas par dzemdību norisi un nedēļnieces veselības stāvokli)
1. Vārds, uzvārds | pilni gadi |
2. Deklarētā dzīvesvieta |
3. Tālruņa numurs |
4. Iestājusies dzemdību nodaļā: | |
4.1. iestāšanās datums (dd.mm.gggg) | . . |
4.2. iestāšanās laiks (stunda, minūte) | _ |
5. Dzemdības: fizioloģiskas, patoloģiskas (vajadzīgo pasvītrot): | |
5.1. datums (dd.mm.gggg) | . . |
5.2. laiks (stunda, minūte) | _ |
5.3. ilgums (stundas, minūtes) | _ |
6. Operācijas, manipulācijas dzemdībās | |
7. Dzemdību atsāpināšana: lietota, nav lietota (vajadzīgo pasvītrot) | |
8. Pēcdzemdību perioda norise: fizioloģiska, patoloģiska (vajadzīgo pasvītrot) | |
9. Sarežģījumi pēcdzemdību periodā | |
10. Operācijas, manipulācijas pēcdzemdību periodā | |
11. Pilna klīniskā diagnoze, izrakstoties no dzemdību nodaļas | |
12. Izrakstīta ________ dienā pēc dzemdībām | |
13. Ekstraģenitāla saslimšana (vajadzīgo pasvītrot un norādīt): | |
13.1. diagnosticēta |
13.2. ārstēta |
14. Jaundzimušā dzimums: vīrietis, sieviete (vajadzīgo pasvītrot): | |
14.1. vispārējais stāvoklis piedzimstot. Pēc Apgares skalas ______ balles | |
14.2. vispārējais stāvoklis izrakstoties |
14.3. svars piedzimstot ___________________ g |
14.4. svars izrakstoties ___________________ g |
14.5. augums piedzimstot _______________________ cm |
15. Ieteikumi | |
16. Krūšu kurvja orgānu rentgenoloģiska izmeklēšana | ||
datums (dd.mm.gggg) | . . |
17. Izrakstīšanās datums (dd.mm.gggg) | . . |
18. Ārsts, vecmāte | |
(specialitāte, paraksts un personīgais spiedogs) |
Piezīme. *Izrakstu no dzemdību vēstures sagatavo trijos eksemplāros – vienu pievieno dzemdību vēsturei, otru izsniedz pacientei un trešo – ģimenes ārstam.
(Pielikums MK 15.04.2008. noteikumu Nr. 269 redakcijā, kas grozīta ar MK 08.01.2013. noteikumiem Nr. 22; MK 16.02.2016. noteikumiem Nr. 105; sk. noteikumu 42. punktu)
Ārstniecības iestādes nosaukums | |
Kods |
(veidlapa Nr.097/u)
I. Mātes personas dati
1. Māte
1.1. vārds _______________
1.2. uzvārds _______________
2. Personu apliecinošs dokuments (1 – nav, 2 – ir)
Kāds dokuments uzrādīts |
3. Vecums (pilni gadi)
4. Nodarbošanās |
5. Personas kods -
6. Ģimenes stāvoklis: 1 – laulība, 2 – nereģistrēta kopdzīve; 3 – viena
7. Deklarētā dzīvesvieta
7.1. iela |
7.2. mājas numurs |
7.3. dzīvokļa numurs |
7.4. apdzīvota vieta |
7.5. pasta indekss |
II. Pacientu kustības dati
8. Bērna dzimšanas datums (dd.mm.gggg) un laiks | . . _ |
9. Bērna iestāšanās datums (dd.mm.gggg) un laiks | . . _ |
10. Mātes izrakstīšanas datums (dd.mm.gggg) | . . |
11. Bērna nāves iestāšanās datums (dd.mm.gggg) un laiks nodzīvojis dienas, stundas, minūtes | . . _ |
12. Māte tiek pārvesta: | |
12.1. iestāde, uz kurieni pārvesta māte | |
12.2. pārvešanas datums (dd.mm.gggg) | . . |
13. Jaundzimušais tiek pārvests: | |
13.1. iestāde, uz kurieni pārvests jaundzimušais | |
13.2. pārvešanas datums (dd.mm.gggg) | . . |
14. Iedzimtība | |
14.1. no mātes puses | |
14. 2. no tēva puses |
15. Asins grupa un rēzus piederība
15.1. mātei _
15.2. tēvam _
15.3. jaundzimušajam _
15.4. jaundzimušajam Anti A
15.5. jaundzimušajam Anti B
16. Mātei veiktie testi:
16.1. sifilisa testi _
16.2. HbsAg
16.3. HIV
16.3.1. HIV inficēta grūtniece saņēmusi antiretrovirālo terapiju grūtniecības laikā
16.4. HCV
III. Anamnēze un dzemdību norise
17. Reproduktīvā anamnēze |
18. Slimības, sarežģījumi grūtniecības laikā |
19. Ultrasonogrāfijā atrastas augļa patoloģijas |
20. Dzemdības: | |
20.1. I perioda ilgums | |
20.2. II perioda ilgums |
21. Gaitas īpatnības, operācijas |
22. HIV inficēta grūtniece saņēmusi antiretrovirālo terapiju dzemdību laikā |
23. Bezūdens perioda ilgums un augļūdeņu raksturojums |
24. Diagnoze |
IV. Ziņas par jaundzimušo
25. Dzimums (vajadzīgo norādīt) | |
26. Piedzima dzīvs/miris (vajadzīgo pasvītrot) | |
27. Iznēsāts, neiznēsāts (vajadzīgo pasvītrot) | |
28. Svars (gramos) | |
29. Garums (centimetros) | |
30. Galvas apkārtmērs (centimetros) | |
31. Krūšu apkārtmērs (centimetros) | |
32. Laiks, kad pielikts pie krūts | |
33. Reanimācija: | |
33.1. ilgums |
33.2. atdzīvināšanas pasākumi |
Vērtējuma parametri | 1 minūti pēc dzimšanas | 5 minūtes pēc dzimšanas | 10 minūtes pēc dzimšanas |
34. Sirdspuksti | |||
35. Elpošana | |||
36. Ādas krāsa | |||
37. Muskuļu tonuss | |||
38. Refleksi | |||
39. Novērtējums punktos |
40. Gonoblenorejas profilakse: | |
40.1. medikamenta nosaukums | |
40.2. datums (dd.mm.gggg) un laiks | . . _ |
41. Dežūrvecmāte | |
(paraksts un tā atšifrējums) |
42. Dežūrārsts | |
(paraksts un tā atšifrējums) |
43. Datums (dd.mm.gggg) un laiks, kad bērns pārvests no dzemdību zāles . . _ | |
44. Bērna stāvoklis, pārvedot | |
44.1. no dzemdību zāles |
44.2. uz |
45. Bērnu nodeva |
46. Bērnu pieņēma | |
(paraksts un tā atšifrējums) |
47. Galīgā diagnoze
VI. Bērna pirmā apskate
48. Apskates datums (dd.mm.gggg) un laiks | . . _ |
49. Vispārējais stāvoklis (bērna stāvoklis, kliedziena raksturojums, trīce, muskuļu tonuss) | |
50. Āda | |
51. Redzamās gļotādas | |
52. Nabas saites atlieka | |
53. Galviņa (šuves, avotiņi, tūska pēc dzemdībām) | |
54. Krūšu kurvja forma | |
55. Elpošana, plaušu stāvoklis, elpošanas nepietiekamības novērtējums pēc Silvermana skalas | |
55. Sirds (robeža, trokšņi, ritma raksturs) | |
57. Pulss | |
58. Nervu sistēma | |
59. Vēdera dobuma orgāni | |
60. Mekonijs | |
61. Urinēšana | |
62. Ārējie dzimumorgāni | |
63. Anālā atvere | |
64. Gūžas locītavu stāvoklis | |
65. Locītavu stāvoklis |
66. Slēdziens un sākotnējā diagnoze | |
67. Nozīmējumi un to pamatojums | |
VII. Jaundzimušā novērošana | |||||||||||||
Datums (dd.mm. gggg) | Bērna dzīves diena | Temperatūra | Svars | Āda | Zīšanas refleksa aktivitāte | Vēdera izejas raksturojums | Nabas brūcītes stāvoklis | Piezīmes | Paraksts | ||||
1 | r | ||||||||||||
v | |||||||||||||
2 | r | ||||||||||||
v | |||||||||||||
3 | r | ||||||||||||
v | |||||||||||||
4 | r | ||||||||||||
v | |||||||||||||
5 | r | ||||||||||||
v | |||||||||||||
6 | r | ||||||||||||
v | |||||||||||||
7 | r | ||||||||||||
v | |||||||||||||
VIII. Vakcinācijas | |||||||||||||
Datums (dd.mm. gggg.) | Kura diena pēc dzimšanas | Vakcīna, tās deva | Vakcīnas sērijas numurs | Derīguma termiņš | Reakcija uz vakcīnu | Paraksts | |||||||
Hepatīts B _____________ | |||||||||||||
Tuberkuloze _____________ |
69. Vakcinācijas kontrindikācijas |
70. Skrīninga izmeklēšanas datums uz fenilketonūriju un tireotropo hormonu (dd.mm.gggg.) . . |
71. Skrīninga izmeklēšanas datums, veicot dzirdes pārbaudi ar otoakustiskās emisijas metodi (dd.mm.gggg.) . . |
1.ieliekamā lapa jaundzimušā attīstības vēsturē Nr.___
Mātes vārds, uzvārds |
IX. Jaundzimušā barošana
(uzskaite gramos)
Ēdināšanas veids | ||||||||
Bērna dzīves diena | 1 | 2 | 3 | 4 | ||||
krūts piens (grami) | adaptētais maisījums (grami) | krūts piens (grami) | adaptētais maisījums (grami) | krūts piens (grami) | adaptētais maisījums (grami) | krūts piens (grami) | adaptētais maisījums (grami) | |
Barošanas laiks | ||||||||
Plkst. | ||||||||
Plkst. | ||||||||
Plkst. | ||||||||
Plkst. | ||||||||
Plkst. | ||||||||
Plkst. | ||||||||
Plkst. | ||||||||
Kopējais barības daudzums (gramos) |
Indikācijas līdzbarojuma uzsākšanai |
X. Pediatra dienasgrāmata | |||
Datums (dd.mm.gggg) | Kura diena bērnam | Apskates, izmeklēšanas dati | Ordinācijas |
71. Epikrīze | |
72. (Svītrots ar MK 16.02.2016. noteikumiem Nr. 105) |
73. (Svītrots ar MK 16.02.2016. noteikumiem Nr. 105) |
74. Datums (dd.mm.gggg) | . . |
75. Bērnu mātei nodeva māsa | |
(paraksts un tā atšifrējums) |
76. Bērnu saņēma māte | |
(paraksts un tā atšifrējums) |
77. (Svītrots ar MK 16.02.2016. noteikumiem Nr. 105) |
78. Ārstniecības iestāde un ārstniecības persona, kurai paziņots par bērna izrakstīšanu |
79. Paziņoja | |
(paraksts un tā atšifrējums) |
2.ieliekamā lapa jaundzimušā attīstības vēsturē Nr.___
Ārstniecības iestādes nosaukums | |
Kods |
Spiedogs |
XI. Izraksts no dzemdību un jaundzimušā vēstures*
(ziņas par dzemdību norisi un jaundzimušā veselības stāvokli)
1. Mātes vārds, uzvārds | pilni gadi |
2. Deklarētā dzīvesvieta | |
3. Tālruņa numurs |
4. Kura grūtniecība ________________ |
5. Kura grūtniecības nedēļa ________________ |
6. Kuras dzemdības _________________ |
7. Bērns piedzimis: | grūtniecība | grūtniecības nedēļā |
8. Dzemdības (vajadzīgo pasvītrot vai norādīt): | |
8.1. vienaugļa, daudzaugļu | |
8.2. daudzaugļu dzemdībās piedzimis: pirmais, otrais, trešais | |
8.3. dzemdības: fizioloģiskas, patoloģiskas | |
8.4. dzemdību ilgums (stundas, minūtes) | _ |
8.5. bezūdens periods (stundas, minūtes) | _ |
8.6. sarežģījumi dzemdībās (mātei, auglim) | |
8.7. operācijas, manipulācijas dzemdībās | |
8.8. dzemdību atsāpināšanas veids |
9. Pēcdzemdību perioda norise, lietotie medikamenti |
10. Izrakstīta ____________dienā pēc dzemdībām | |
11. Mātes vispārējais stāvoklis |
12. Bērna dzimums: sieviete, vīrietis (vajadzīgo pasvītrot) | |||||
13. Bērna svars dzimstot | g | ||||
14. Galvas apkārtmērs | cm | ||||
15. Minimālā ķermeņa masa (svars) | g | _______.dienā | |||
16. Svars izrakstoties | g | ||||
17. Garums | cm | ||||
18. Krūšu apkārtmērs | cm |
19. Novērtējums pēc Apgares skalas (pēc 1 minūtes/5 minūtēm/10 minūtēm) | ||||||
20. Agrīns kontakts ar māti (āda–āda): | jā, nē | (vajadzīgo pasvītrot) | ||||
21. Pielikts pie krūts dzemdību zālē: | jā, nē | (vajadzīgo pasvītrot) |
22. Barošanas veidi: tikai ar krūti, noslaukts mātes piens, mākslīgais maisījums, jaukta barošana, parenterāla barošana (vajadzīgo pasvītrot) |
23. Nabas saite nokrita ________ dzīves dienā |
24. Prettuberkulozes vakcinācija | |
25. Pretvīrusa B hepatīta vakcinācija |
26. Skrīnings fenilketonūrijas un tireotropā hormona noteikšanai | datums (dd.mm.gggg) | . . |
27. Dzirdes pārbaude ar otoakustiskās emisijas metodi | datums (dd.mm.gggg) | . . |
28. Gonoblenorejas profilakse: | jā, nē | (vajadzīgo pasvītrot) |
29. Asins grupa, rēzus faktora (Rh) piederība: | ||
mātei ________ _________ | tēvam _____ ______ | bērnam ______ _________ |
30. Bilirubīna līmenis nabas saites asinsvados |
31. Papildu izmeklējumi, terapija | |
32. Atzinums | |
33. Rekomendācijas ģimenes ārstam (primārās veselības aprūpes pediatram) | |
34. Datums (dd.mm.gggg) | . . |
35. Ārstniecības persona, kas veic jaundzimušā aprūpi | |
(specialitāte, paraksts un personīgais spiedogs) |
36. Ārsts neonatologs | |
(paraksts un personīgais spiedogs)) |
Piezīme. * Izrakstu no jaundzimušā vēstures sagatavo trijos eksemplāros – vienu pievieno jaundzimušā vēsturei, otru izsniedz pacientei un trešo – ģimenes ārstam.
3. ieliekamā lapa jaundzimušā attīstības vēsturē Nr. ______
Ārstniecības iestādes nosaukums | |
Kods |
(veidlapa Nr.102/u)
Iesākts ________. gada ________________ | Pabeigts _______. gada __________________ |
Nr.p.k. | Dzemdību un jaundzimušā attīstības vēstures numurs | No kurienes bērns iestājies nodaļā un iestāšanās datums | Mātes vārds, uzvārds
| Pilsētas, lauku iedzīvotāja | Dzimšanas datums, mēnesis, stunda, minūtes | Dzimums | Uzreiz pēc piedzimšanas | ||
svars (g) | garums (cm) | punkti pēc Apgares skalas | |||||||
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 |
Bērns (iznēsāts, neiznēsāts) | Jaundzimušā attīstības periods (ja ir saslimšana, – diagnoze) | Prettuberkulozes vakcinācija (jā, nē) | Skrīnings uz FKU1, TTH2 | Izrakstīts, pārvests (uz kurieni), ja miris, – datums | Izrakstot | Ziņots ģimenes ārstam, PVA3 pediatram (jā, nē) | Piezīmes (pārvesti uz citām iestādēm) | |
vispārējais stāvoklis, nabas saites un ādas stāvoklis | svars(g) | |||||||
11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 |
Piezīmes.
1. 1 Fenilketonūrija.
2. 2 Tireotropais hormons.
3. 3 Primārā veselības aprūpe.
(Pielikums MK 15.04.2008. noteikumu Nr. 269 redakcijā, kas grozīta ar MK 16.02.2016. noteikumiem Nr. 105; sk. noteikumu 42. punktu)
(paliek ārstniecības iestādē)
1. Izsniegšanas datums (dd.mm.gggg) | . . |
2. Mātes vārds, uzvārds |
3. Personas kods | - |
4. Dokuments ir/nav uzrādīts (vajadzīgo pasvītrot). Ja uzrādīts, norādīt, kāds |
5. Deklarētā dzīvesvieta |
6. Dzemdību datums (dd.mm.gggg) un laiks | . . _ |
7. Bērna dzimums: zēns, meitene, neskaidra dzimuma (vajadzīgo pasvītrot)
8. Apliecību izsniedza: ārsts, ārsta palīgs, vecmāte (vajadzīgo pasvītrot)
9. Apliecības izsniedzējs | |
(vārds, uzvārds)
|
9.1 Apliecību saņēmu | |
(vārds, uzvārds, paraksts) |
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -(griezuma līnija) - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
(veidlapa Nr.103/u)
(reģistrācijai dzimtsarakstu iestādē)
Ārstniecības iestāde | |
Kods |
10. Izsniegšanas datums (dd.mm.gggg) | . . |
11. Es, ārsts/ārsta palīgs/vecmāte (vajadzīgo pasvītrot) | |
(vārds, uzvārds) |
apliecinu, ka personai | , | |
(vārds, uzvārds) |
personas kods | - |
uzrādītais dokuments (nav, ja ir – kāds) |
deklarētā dzīvesvieta | , |
ārstniecības iestādē, mājās (vajadzīgo pasvītrot vai ierakstīt) |
piedzima (dd.mm.gggg un laiks) | . . |
bērns: zēns, meitene, neskaidra dzimuma (vajadzīgo pasvītrot)
12. Ārstniecības persona (ārsts, ārsta palīgs, vecmāte) | |
(paraksts un tā atšifrējums) |
(Pielikums MK 29.09.2015. noteikumu Nr. 547 redakcijā; sk. 41. punktu)
Medicīniskās apliecības (galīgās, pagaidu, Nr. ______ vietā) par nāves cēloni (veidlapa Nr. 106/u)
pasaknis Nr. _________
1. Mirušā vārds, uzvārds |
2. Dzimšanas datums (dd. mm. gggg) | .. |
3. Nāves iestāšanās datums (dd. mm. gggg) | .. |
4. Medicīnisko apliecību par nāves cēloni izsniedzis ārsts, ārsta palīgs, militārais paramediķis (vajadzīgo pasvītrot) |
(vārds, uzvārds, paraksts) |
Latvijas nacionālais kontingents1 | |
(nosaukums, dislokācijas vieta) |
Nacionālo bruņoto spēku vienība1 | |
(nosaukums, dislokācijas vieta) |
Komandieris1 | |||
(pakāpe, vārds, uzvārds) | (paraksts) |
5. Apliecības saņēmēja personas kods | - |
6. Apliecības saņēmējs | |
(vārds, uzvārds, paraksts) |
7. Apliecības izsniegšanas datums (dd. mm. gggg) | .. |
8. Nāves cēlonis | |||
I daļa | |||
a) | |||
b) | |||
c) | |||
d) | |||
II daļa | |||
- - - - - - - - - -- - - - - - - - - - - - - - - - - - - (griezuma līnija) - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Ārstniecības iestādes nosaukums | |
Kods |
Latvijas nacionālais kontingents1 | |
(nosaukums, dislokācijas vieta) |
Nacionālo bruņoto spēku vienība1 | |
(nosaukums, dislokācijas vieta) |
Komandieris1 | |||
(pakāpe, vārds, uzvārds) | (paraksts) |
Medicīniskā apliecība par nāves cēloni Nr.______
(veidlapa Nr. 106/u)
1 – galīgā; 2 – pagaidu; 3 – Nr. __________ vietā (vajadzīgo atzīmēt)
1. Dzimtsarakstu nodaļas nosaukums |
2. Ieraksta numurs |
3. Datums (dd. mm. gggg | .. |
4. Dzimtsarakstu nodaļas darbinieks | |
(vārds, uzvārds, paraksts) |
5. Medicīniskās apliecības par nāves cēloni izsniegšanas datums | .. |
(dd. mm. gggg) |
6. Mirušais | |
(vārds, uzvārds) |
7. Personas kods | - |
8. Dzimums (vajadzīgo atzīmēt) | |
1 – vīrietis; 2 – sieviete |
9. Mirušiem līdz viena mēneša vecumam – dzimšanas svars (gramos) |
10. Dzimšanas datums (dd. mm. gggg) | .. |
11. Zīdaiņiem (līdz viena gada vecumam) – dzimšanas laiks (stundas un minūtes) | : |
12. Nāves iestāšanās datums (dd. mm. gggg) | .. |
un laiks (stundas un minūtes) | : |
13. Mirušā dzīvesvieta: | ||||
13.1. adrese | ||||
13.2. administratīvās teritorijas kods | ||||
13.3. novads | ||||
13.4. pilsēta vai pagasts | ||||
13.5. valsts |
14. Nāves iestāšanās vieta: | ||||
14.1. adrese | ||||
14.2. administratīvās teritorijas kods | ||||
14.3. novads | ||||
14.4. pilsēta vai pagasts | ||||
14.5. valsts | ||||
15. Nāves cēlonis |
I daļa
Uzmanību! Norādīt slimības, ievainojumus vai sarežģījumus, kas izraisīja nāvi, bet neminēt nāves iestāšanās simptomus (sirds vai elpošanas apstāšanās, šoks, sirds vai elpošanas mazspēja u. c.), katrā punktā (a, b, c, d) minēt tikai vienu cēloni.
Nāves cēlonis | Ilgums (no slimības sākuma līdz nāves iestāšanās brīdim) | SSK-102 kods | ||
Tiešais nāves cēlonis (slimība vai stāvoklis, kas beidzies ar nāves iestāšanos). Ja ir iepriekšējie cēloņi (secīgi uzskaitīt stāvokļus, kas izraisīja tiešo nāves cēloni). Nāves pamatcēlonis (stāvoklis/slimība vai ievainojums, kurš aizsāka ar nāvi beigušos gadījumu) | a) | __________________________ (sekas b punktā minētajam) | __________________________ | |
b) | __________________________ (sekas c punktā minētajam) | __________________________ | ||
c) | __________________________ (sekas d punktā minētajam) | __________________________ | ||
d) | __________________________ __________________________ | __________________________ __________________________ |
II daļa
Citi nozīmīgi stāvokļi, kas veicinājuši nāves iestāšanos, bet nav tieši saistīti ar pamatcēloni | __________________________ __________________________ | __________________________ __________________________ |
|
16. Nāves veids (vajadzīgo atzīmēt) | 1 – dabīgs (slimība); 2 – nelaimes gadījums; 3 – pašnāvība; 4 – uzbrukums; 5 – lai noteiktu, notiek izmeklēšana; 6 – nav iespējams noteikt; 7 – ievainojums darbā; 8 – ievainojums dienestā | |
17. Nāves iestāšanās vieta (vajadzīgo atzīmēt) | 1 – stacionārs; 2 – mājas; 3 – ilgstošas sociālās aprūpes un rehabilitācijas iestāde; 4 – citur (precizēt)______________; 5 – neatliekamās medicīniskās palīdzības automašīna; 6 – militārā nometne/bāzes teritorija; 7 – ārpus militārās bāzes teritorijas |
18. Vai bijušas ķirurģiskas operācijas pēdējā slimības periodā (vajadzīgo atzīmēt) | 1 – jā; 2 – nē | |||
18.1. ķirurģiskās operācijas datums (dd. mm. gggg) | .. | |||
18.2. ķirurģiskās operācijas nosaukums |
19. Vai smēķēšana veicināja nāvi (vajadzīgo atzīmēt) | 1 – jā; 2 – iespējams; 3 – nē; 4 – nav zināms; 5 – nesmēķēja |
20. Autopsija: | ||
20.1. veikta (vajadzīgo atzīmēt) | 1 – jā; 2 – nē | |
20.2. nāves cēlonis noteikts pirms autopsijas (vajadzīgo atzīmēt) | 1 – jā; 2 – nē | |
20.3. autopsijas rezultāti pieejami pirms apliecības aizpildīšanas (vajadzīgo atzīmēt) | 1 – jā; 2 – nē | |
20.4. sagaidāma papildinformācija (vajadzīgo atzīmēt) | 1 – jā; 2 – nē |
21. Ievainojumi, saindēšanās un citas ārējās iedarbes sekas: | |||
21.1. vieta (vajadzīgo atzīmēt) | 0 – mājas; 1 – īpaša uzturēšanās iestāde3; 2 – izglītības iestāde, citu sabiedrisku iestāžu telpas; 3 – sporta laukums, sporta zāle; 4 – iela, ceļš; 5 – tirdzniecības, pakalpojumu vietas; 6 – rūpniecības, celtniecības zona; 7 – lauksaimniecības uzņēmums; 8 – cita vieta (precizēt) __________; 9 – nav zināms; 10 – militārā nometne/bāzes teritorija; 11 – ārpus militārās bāzes teritorijas |
21.2. datums (dd. mm. gggg) | .. |
un laiks (stundas un minūtes) | : |
21.3. rašanās un notikuma vietas apraksts | |
22. Sievietei nāve iestājās (vajadzīgo atzīmēt) | 1 – grūtniecības laikā; 2 – 42 dienu laikā pēc grūtniecības beigām; 3 – laikā no 42 dienām līdz vienam gadam pēc grūtniecības beigām | |
23. Nāves cēloni noteica (vajadzīgo atzīmēt) | 1 – ārsts, kurš konstatēja nāvi; 2 – ārsts, kurš pacientu ārstēja; 3 – patologs; 4 – tiesu medicīnas eksperts; 5 – ārsta palīgs; 6 – militārais paramediķis | |
24. Nāves cēlonis noteikts, pamatojoties uz (vajadzīgo atzīmēt) | 1 – līķa apskati; 2 – ierakstiem medicīniskajos dokumentos; 3 – iepriekšēju izmeklēšanu; 4 – autopsiju |
Apliecības izsniedzējs | |||
(vārds, uzvārds, paraksts) | (tālruņa numurs) |
Piezīmes.
1 Aizpilda, ja bioloģiskās nāves faktu konstatējusi Nacionālo bruņoto spēku ārstniecības persona.
2 Starptautiskā statistiskā slimību un veselības problēmu klasifikācija (SSK-10. redakcija).
3 Ieslodzījuma vieta vai ārstniecības iestāde, kurā persona atrodas saskaņā ar likumīgā spēkā stājušos tiesas spriedumu.
(Pielikums MK 25.11.2014. noteikumu Nr.716 redakcijā)
Medicīnas apliecības (galīgās, pagaidu, Nr.___ vietā) pasaknis par perinatālās nāves iestāšanos
1. Izdošanas datums (dd. mm. gggg.) | . . . |
2. Dzimis nedzīvs, miris pirmajā dzīves nedēļā (vajadzīgo pasvītrot) | |
3. Mātes vārds, uzvārds |
4. Mirušā vārds (ja ir piešķirts), uzvārds |
5. Bērna personas kods (ja ir piešķirts) | - |
6. Dzemdību datums (dd. mm. gggg.) | . . . |
7. Nāves iestāšanās datums (dd. mm. gggg.) | . . . |
8. Nāve iestājās: stacionārā, mājās, citā vietā (vajadzīgo pasvītrot) |
9. Perinatālās nāves cēlonis: | ||
a) | ||
b) | ||
c) | ||
d) | ||
e) |
10. Apliecības izsniedzējs | |
(vārds, uzvārds, paraksts) |
11. Reģistrēts dzimtsarakstu nodaļā: |
11.1. reģistrācijas akta numurs |
11.2. datums (dd. mm. gggg.) | . . . |
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - (griezuma līnija) - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Ārstniecības iestādes nosaukums ________________________________
Kods
Medicīnas apliecība par perinatālās nāves iestāšanos
(veidlapa Nr. 106-2/u)
1. Apliecība (vajadzīgo atzīmēt) | 1 – galīgā; 2 – pagaidu; 3 – Nr.___________ vietā | |||
2. Jaundzimušais (vajadzīgo atzīmēt) | 1 – dzimis nedzīvs; 2 – miris pirmajā dzīves nedēļā | |||
3. Izdošanas datums (dd. mm. gggg.) | . . . |
4. Mirušā vārds (ja ir piešķirts), uzvārds |
5. Personas kods (ja ir piešķirts) | - |
6. Dzimums (vajadzīgo atzīmēt) | 1 – vīrietis; 2 – sieviete 3 – neskaidrs |
7. Dzimšanas datums (dd. mm. gggg.) un laiks (stundas un minūtes) | . . . : |
8. Nāves iestāšanās datums (dd. mm. gggg.) un laiks (stundas un minūtes) | . . . : |
9. Nāves iestāšanās vieta (vieta, kur bērns piedzima nedzīvs): | |
9.1. administratīvās teritorijas kods |
9.2. valsts |
9.3. novads, pilsēta vai pagasts |
10. Nāve iestājās (bērns piedzima nedzīvs) (vajadzīgo atzīmēt) | 1 – stacionārā; 2 – mājās; 3 – citā vietā |
11. Mātes vārds, uzvārds |
12. Mātes dzimšanas gads (gggg) |
13. Mātes deklarētā dzīvesvieta: |
13.1. valsts |
13.2. novads, pilsēta vai pagasts |
13.3. iela |
13.4. mājas numurs |
13.5. dzīvokļa numurs |
13.6. administratīvās teritorijas kods |
14. Iepriekšējo grūtniecību skaits: |
14.1. dzīvi dzimušo bērnu skaits |
14.2. nedzīvi dzimušo bērnu skaits |
14.3. abortu skaits |
14.4. nav zināms |
15. Kuras dzemdības pēc skaita |
16. Grūtniecības laiks (nedēļās) |
17. Dzemdības pieņēma (vajadzīgo atzīmēt) | 1 – ārsts; 2 – vecmāte; 3 – ārsta palīgs; 4 – cita persona | |
18. Bērns (auglis) piedzima (vajadzīgo atzīmēt) | 1 – vienaugļa dzemdībās; 2 – pirmais no dvīņiem; 3 – otrais no dvīņiem; 4 – daudzaugļu dzemdībās |
19. Bērna (augļa) svars piedzimstot (gramos) |
20. Bērna (augļa) garums (centimetros) |
21. Bērns (auglis) piedzima (vajadzīgo atzīmēt) | 1 – iznēsāts; 2 – neiznēsāts; 3 – pārnēsāts | |
22. Bērns (auglis) piedzima (vajadzīgo atzīmēt) | 1 – macerēts; 2 – asfiksijā | |
23. Bērna (augļa) nāve iestājās (vajadzīgo atzīmēt) | 1 – līdz dzemdību darbības sākumam; 2 – dzemdību laikā; 3 – pēc dzemdībām; 4 – nav zināms | |
24. Bērna (augļa) nāve iestājās (vajadzīgo atzīmēt) | 1 – slimības dēļ; 2 – nelaimes gadījuma dēļ; 3 – slepkavības dēļ; 4 – nāves veids nav noteikts |
25. Bērna (augļa) nāves cēlonis pēc SSK-101 (pamatslimība vai trauma, jānorāda viens) ____________________________________________ |
26. Citas bērna (augļa) slimības vai stāvokļi pēc SSK-101 ______________________________________________________ |
27. Mātes slimība vai stāvoklis (placentas stāvoklis), kas izraisīja vai veicināja bērna (augļa) nāves cēloni, pēc SSK-101 _________________________________________________________ |
28. Mātes citas slimības vai stāvokļi (placentas stāvoklis), kas veicināja bērna (augļa) nāvi, pēc SSK-101 _______________________________________________________ |
29. Citi apstākļi, ka varēja ietekmēt bērna nāvi, pēc SSK-101 _________________________________________________________ |
30. Nāves (arī nedzīvi dzimuša bērna) cēloni noteica (vajadzīgo atzīmēt) | 1 – ārsts, kurš tikai konstatēja nāvi; 2 – ārsts, kurš pieņēma dzemdības; 3 – ārsts, kurš bērnu ārstējis; 4 – patologs; 5 – tiesu medicīnas eksperts | ||||
31. Nāves (arī nedzīvi dzimuša bērna) cēloni noteica, pamatojoties uz (vajadzīgo atzīmēt) | 1 – līķa apskati; 2 – ierakstiem medicīniskajā dokumentācijā; 3 – iepriekšēju izmeklēšanu; 4 – sekciju | ||||
32. Apliecības izsniedzējs | |||||
(vārds, uzvārds, paraksts) | (tālruņa numurs) |
33. Piezīmes | |
Piezīme. 1 Starptautiskā statistiskā slimību un veselības problēmu klasifikācija (SSK – 10. redakcija).
(Pielikums grozīts ar MK 16.02.2016. noteikumiem Nr. 105; sk. noteikumu 42. punktu)
Ārstniecības iestādes nosaukums | |
Kods |
(veidlapa Nr.111/u)
I. Vispārīgā informācija
1. Pirmais apmeklējums |
2. Datums (dd.mm.gggg) | . . |
3. Personas kods | - |
4. Vārds, uzvārds |
5. Vecums | ___________________ gadi |
6. Nodarbošanās (vajadzīgo atzīmēt) | 1 – strādā; 2 – nestrādā; 3 – studē |
7. Deklarētā dzīvesvieta |
8. Tālruņa numurs |
9. Ģimenes ārsta (primārās veselības aprūpes internista/pediatra) vārds, uzvārds |
10. Tālruņa numurs |
11. Bērna tēvs: |
11.1. vārds, uzvārds |
11.2. asins grupa |
11.3. rēzus faktora piederība |
11.4. nodarbošanās (vajadzīgo atzīmēt) | 1 – strādā; 2 – nestrādā; 3 – students |
11.5. veselība un kaitīgie ieradumi |
12. Ģimenes un vispārējā anamnēze |
12.1. operācijas |
12.2. transfūzijas |
12.3. medikamenti |
12.4. alerģijas |
13. Iepriekšējo grūtniecību norise |
Gads | Māte | Īpatnības (piemēram, asiņošana, starpenes plīsumi) | Bērns | ||||
dzemdību veids vai aborts | slimības grūtniecības laikā | stāvoklis pēc piedzimšanas | svars (gramos) | laktācijas ilgums mātei | pašreizējais stāvoklis | ||
14. Grūtniecības anamnēze: | |
14.1. pēdējās menstruācijas datums (dd.mm.gggg) | . . |
14.2. pirmās bērna kustības datums (dd.mm.gggg) | . . |
14.3. aprēķinātais dzemdību datums (dd.mm.gggg) | . . |
14.4. grūtniecības laikā smēķējusi (vajadzīgo atzīmēt) | 1 – jā; 2 – nē |
14.5. grūtniecības laikā lietojusi alkoholu (vajadzīgo atzīmēt) | 1 – jā; 2 – nē |
14.6. grūtniecības laikā lietojusi narkotiskas vielas (vajadzīgo atzīmēt) | 1 – jā; 2 – nē |
15. Menstruācijas: | |
15.1. cikla ilgums (dienās) |
15.2. menstruācijas sākās | _____________ gados |
15.3. menstruāciju stiprums (vajadzīgo atzīmēt) | 1 – normālas; 2 – stipras; 3 – vājas |
15.4. menstruāciju regularitāte (vajadzīgo atzīmēt) | 1 – regulāras; 2 – neregulāras |
16. Slimības grūtniecības laikā: | |
16.1. grūtniecības pārtraukšanas draudi (kad) |
16.2. grūtniecības pirmās puses toksikozes |
16.3. grūtniecības otrās puses toksikozes |
16.4. asiņošana (kad) |
16.5. varikozas vēnas |
16.6. pārējās |
17. Laboratoriskie izmeklējumi: | |
17.1. asins grupa, rēzus faktora piederība, antivielas |
17.2. mikroprecipitācijas reakcija ar inaktivētu serumu (SED) | |
17.3. Austrālijas antigēns (HbsAg) | |
17.4. izmeklēšana gonokoku noteikšanai | |
17.5. HIV tests | |
17.6. alfa fetoproteīns | |
17.7. triple tests | |
17.8. amniocentēze |
18. Ginekoloģiskā izmeklēšana: | |
18.1. grūtniecības nedēļu skaits pirmajā apmeklējumā |
18.2. palpācija | |
18.3. spoguļos |
19. Aprēķinātais dzemdību datums (dd.mm.gggg) | . . |
20. Augums | _________________ cm |
21. Ārstniecības personas apmeklējumi |
Apmeklējuma datums | ||||
Sūdzības | ||||
Asinsspiediens | ||||
Asinis: | ||||
hemoglobīns | ||||
eritrocītu hematokrīts | ||||
Urīns: | ||||
olbaltums | ||||
cukurs | ||||
acetons | ||||
izmaiņas | ||||
Svars līdz grūtniecībai (kilogramos) | ||||
Tūskas | ||||
Vēdera apkārtmērs (centimetros) | ||||
Dzemdes augstums | ||||
Bērna guļa | ||||
Bērna sirds toņi | ||||
Grūtniecības nedēļa | ||||
Īpatnības | ||||
Nozīmējumi | ||||
Svarīgākās konsultācijas | ||||
Nākamā apmeklējuma datums | ||||
Ārstniecības personas paraksts |
22. Izmeklēšanas datums (dd.mm.gggg) | . . |
23. Vispārējais stāvoklis |
24. Galva un kakls |
25. Sirds un asinsrite |
26. Krūšu kurvis, plaušas |
27. Krūšu dziedzeri |
28. Vēdera dobuma orgāni |
29. Mugurkauls |
30. Ekstremitātes |
31. Īpatnības |
32. Ārstniecības persona, kas veica izmeklēšanu | |
(paraksts un tā atšifrējums) |
33. Bērna tēva fluorogramma |
34. Bērna mātes fluorogramma |
35. Bērna kopšanas atvaļinājums |
36. Datums (dd.mm.gggg) | . . |
37. Grūtniecības atrisinājums: aborts, dzemdības noteiktā laikā, priekšlaicīgas (vajadzīgo pasvītrot), ______ nedēļās |
38. Datums (dd.mm.gggg) | . . |
39. Dzemdību īpatnības |
40. Bērns: dzīvs, nedzīvs (vajadzīgo pasvītrot) |
40.1. svars | _________________ g |
40.2. augums | ______________ cm |
40.3. izrakstīts, pārvests uz slimnīcu, miris dzemdību namā, nodaļā (vajadzīgo pasvītrot) |
41. Diagnoze | |
II. Gravidogramma
Grūtnieces vārds, uzvārds | Gr1 | P2 |
Augums, cm ______
Svars, uzsākot antenatālo aprūpi, g ______
Iepriekšējo iznesto bērnu dzimšanas svars, g ______
Konkrētu grūtniecības nedēļu (datumi) kalendāra laiks | ||||||||||||||||||
Vizītes datums | ||||||||||||||||||
F.uteri, cm | ||||||||||||||||||
USG3 * | ||||||||||||||||||
Augļa masa USG3 | ||||||||||||||||||
Paraksts |
Piezīmes.
1 Gr – kura grūtniecība.
2 P – kuras dzemdības.
3 USG – ultrasonogrāfija.
* Indikācijas nosūtīšanai uz USG3 (biometrija, AŪI (augļa ūdens indeksa) noteikšana, doplera izmeklējumi var norādīt uz augšanas problēmām):
- ja pirmais mērījums ir zem 10. percentīles atzīmes;
- ja atkārtoti mērījumi nenorāda uz pieaugumu vispār vai līkne ir lēzenāka nekā grafikā iezīmētā tendence;
- pārlieku strauja augšana. Līkne ir ar straujāku kāpumu nekā grafikā iezīmētā tendence.
Ja USG atradne normāla, turpina parasto antenatālo aprūpi. Ja konstatē augšanas aizturi, nosūta uz perinatālās aprūpes centru.
(veidlapa Nr.156-A/u)
Iesākts ____. gada _______________ | Pabeigts ____. gada ______________ |
Nr. p.k. | Analīzes dienas numurs | Ārsta protokola numurs | Datums (dd.mm. gggg) | Laiks | Objekti (asinis, urīns) | Vārds, uzvārds | Personas kods |
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 |
Deklarētā dzīvesvieta | Kas nosūtījis uz izmeklēšanu | Kvalitātes pārbaudes rezultāti | Izmeklēšanas rezultāti | Laborants (paraksts un tā atšifrējums) | |
asinis | urīns | ||||
9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 |
(veidlapa Nr.156-N/u)
Iesākts _____. gada ______________ | Pabeigts ______. gada __________ |
Nr. p.k. | Protokola numurs | Pacienta vārds, uzvārds, dzimšanas gads, deklarētā dzīvesvieta | Ārsta vārds, uzvārds |
1 | 2 | 3 | 4 |
Objekts | Kas nosūta uz ekspertīzi, nosūtījuma datums | Saņemšanas datums | Izmeklēšanas mērķis | Ķīmiķa vārds, uzvārds, izmeklēšanas datums |
5 | 6 | 7 | 8 | 9 |
Izmeklēšanas rezultāti | Izmeklēšanas pabeigšanas datums | Ekspertīzes saņemšanas datums, personas paraksts |
10 | 11 | 12 |
(Pielikums grozīts ar MK 20.09.2011. noteikumiem Nr. 713; MK 08.01.2013. noteikumiem Nr. 22; MK 10.12.2013. noteikumiem Nr. 1452)
(veidlapa Nr.024/u)
Sērija___________ Nr.___________
I. Vispārīgie dati
1. Maksātājs (vajadzīgo atzīmēt) | 0 – valsts; 1 – pacients; 2 – apdrošinātājs; 3 – darba devējs; 4 – cits |
2. Apdrošinātāja kods |
3. Aprūpes epizodes sākums (dd.mm.gggg) | . . |
4. Aprūpes epizodes beigas (dd.mm.gggg) | . . |
5. Dokuments, kas apliecina tiesības saņemt valsts garantēto veselības aprūpi (vajadzīgo atzīmēt): |
5.1. E veidlapa (norādīt veidlapas numuru) | E |
5.2. Eiropas veselības apdrošināšanas karte | |
5.3. Eiropas veselības apdrošināšanas karti aizvietojošais sertifikāts |
II. Ārstniecības persona
6. Identifikācijas numurs1 | |
7. Specialitātes kods | |
8. Iestādes kods | |
Ārstniecības iestādes filiāles nosaukums | |
Filiāles kods |
9. Struktūrvienība (vajadzīgo atzīmēt) | 0 – cits; 1 – uzņemšanas nodaļa; 2 – traumpunkts; 3 – neatliekamās medicīniskās palīdzības stacija; 4 – dienas stacionārs; 5 – dežūrārsts |
III. Pacients
10. Pacienta grupa (vajadzīgo atzīmēt): 02 – tuberkulozes slimnieks; |
11. Vārds, uzvārds |
12. Personas kods | - |
13. Dzimums (vajadzīgo atzīmēt) | 1 – vīrietis; 2 – sieviete |
14. Ārzemnieka identifikācijas kods |
15. Deklarētā dzīvesvieta |
15.1. administratīvās teritorijas kods | |
15.2. valsts |
16. Diagnozes kods pēc SSK-102: | |
16.1. pamatdiagnoze | |
16.2. blakusdiagnoze | |
16.3. blakusdiagnoze | |
16.4. blakusdiagnoze | |
16.5. diagnoze profilaktiskajā apskatē | |
17. Ārsts, kas nosūtījis pacientu: | |
17.1. identifikācijas numurs1 | |
17.2. specialitātes kods | |
17.3. iestādes kods |
18. Aprūpes epizode sakarā ar (vajadzīgo atzīmēt) | 1 – akūtu saslimšanu vai traumu; 2 – pirmoreiz mūžā diagnosticētu hronisku slimību; 3 – iepriekš diagnosticētas hroniskas slimības paasinājumu; 4 – profilaktisko apskati, vakcināciju, patronāžu; 5 – dinamisku novērošanu hronisku slimību gadījumā; 6 – citiem iemesliem; 7 – palīgkabinetu pakalpojumu | |||
19. Apmeklējumu skaits epizodes laikā: |
Kopējo apmeklējumu skaits | Tajā skaitā neatliekamo apmeklējumu skaits | |
Ārstniecības iestādē | ||
Mājās pēc pacienta izsaukuma | ||
Mājās pēc ārstniecības personas iniciatīvas |
20. Palīdzības veids (vajadzīgo atzīmēt) | 1 – stacionāra pacientam; 2 – konsultācija; 3 – tiešās pieejamības speciālista konsultācija; 0 – cits veids | |
21. Izdarītie izmeklējumi un manipulācijas: |
Nr.p.k. | Kods | Skaits |
22. Nosūtīts (vajadzīgo atzīmēt) | 1 – pie speciālista; 2 – stacionēšanai; 3 – uz palīgkabinetu |
23. Ārstniecības persona | |
(paraksts un tā atšifrējums) |
24. Ārstniecības personas aizvietotājs | |
(paraksts un tā atšifrējums) |
25. Aizvietotāja identifikācijas numurs1 |
Piezīmes.
1 Ārstniecības personas identifikācijas numurs ir viens no šādiem kodiem:
1) personas kods;
2) Veselības inspekcijas piešķirtais ārstniecības personas identifikators.
2 Starptautiskā statistiskā slimību un veselības problēmu klasifikācija (SSK – 10.redakcija).
(Pielikums grozīts ar MK 20.09.2011. noteikumiem Nr. 713; MK 08.01.2013. noteikumiem Nr. 22; MK 10.12.2013. noteikumiem Nr. 1452)
Ārstniecības iestādes nosaukums | |
Kods | |
Ārstniecības iestādes filiāles nosaukums | |
Filiāles kods |
(veidlapa Nr.024/u-zob)
Sērija___ Nr.___
1. Maksātājs (vajadzīgo atzīmēt) | 0 – valsts; 1 – pacients; 2 – apdrošinātājs; 3 – darba devējs; 4 – cits |
2. Apdrošinātāja kods |
3. Dokuments, kas apliecina tiesības saņemt valsts garantēto veselības aprūpi (vajadzīgo atzīmēt): | |
3.1. E veidlapa (norādīt veidlapas numuru) | E |
3.2. Eiropas veselības apdrošināšanas karte | |
3.3. Eiropas veselības apdrošināšanas karti aizvietojošais sertifikāts |
4. Ārstniecības persona | |
(paraksts un tā atšifrējums) |
4.1. identifikācijas numurs1 | |
4.2. specialitātes kods |
5. Pacients: | |
5.1. personas kods | - |
5.2. ārzemnieka identifikācijas kods |
5.3. dzimums (vajadzīgo atzīmēt) | 1 – vīrietis; 2 – sieviete |
5.4. vārds, uzvārds |
5.5. deklarētā dzīvesvieta, valsts |
5.6. administratīvās teritorijas kods | |
5.7. Pacienta grupa (vajadzīgo atzīmēt): 02 – tuberkulozes slimnieks; |
6. Nosūtījis ārsts: | |
6.1. identifikācijas numurs1 |
6.2. specialitāte |
6.3. iestādes kods |
7. Apmeklējums sakarā ar (vajadzīgo atzīmēt) | 1 – traumu; 2 – akūtām sāpēm; 3 – regulāru apskati |
8. Pacientam veiktās manipulācijas
Datums | Manipulācijas kods | Skaits | Zobs | Virsma |
9. Ārstniecības persona | |
(paraksts un tā atšifrējums) |
Piezīme. 1 Ārstniecības personas identifikācijas numurs ir viens no šādiem kodiem:
1) personas kods;
2) Veselības inspekcijas piešķirtais ārstniecības personas identifikators.
(Pielikums MK 15.04.2008. noteikumu Nr. 269 redakcijā, kas grozīta ar MK 02.07.2019. noteikumiem Nr. 300; sk. noteikumu 43. punktu)
Ārstniecības iestādes nosaukums | |
Kods |
(veidlapa Nr.025/u)
Ambulatorā pacienta medicīniskās kartes Nr. _________
Personas kods -
Invalīda apliecības Nr. _____________
I. Personas dati
1. Vārds, uzvārds | |
2. Dzimšanas gads | |
3. Tālruņa numurs | |
4. Deklarētā dzīvesvieta | |
5. Darbavieta, mācību iestāde | |
6. Dinamiskā novērošana: | |
6.1. šajā ārstniecības iestādē: | |
6.1.1. ārstniecības iestādes nosaukums | |
6.1.2. ārstniecības iestādes kods | |
6.2. citā ārstniecības iestādē: | |
6.2.1. ārstniecības iestādes nosaukums | |
6.2.2. ārstniecības iestādes kods |
II. Signālatzīmes
7. Asins grupa un rēzus (Rh) piederība | |
8. Alerģijas | |
9. Reakcijas tips | |
10. Asins pārliešanas (kad, cik) | |
11. Vakcinācijas (kad, kādas) | |
12. Reakcija uz vakcīnu | |
13. Ķirurģiskās iejaukšanās | |
14. Cukura diabēts | |
15. Pārciestās slimības un traumas | |
16. Regulāri lietojamie medikamenti |
III. Galīgo (noskaidroto) diagnožu apkopojuma lapa
Apmeklējuma datums (dd.mm.gggg) | Galīgās (noteiktās) diagnozes | Pirmo reizi konstatētās diagnozes (atzīmēt ar "+" zīmi) | Ārsts (paraksts1 un tā atšifrējums) |
Piezīme.
1 Dokumenta rekvizītu "paraksts" neaizpilda, ja elektroniskais dokuments ir sagatavots atbilstoši normatīvajiem aktiem par elektronisko dokumentu noformēšanu. Elektroniskā dokumenta parakstīšanas laiks ir laika zīmoga pievienošanas datums un laiks.
(Pielikums svītrots ar MK 15.04.2008. noteikumiem Nr. 269)
(ieliekamā lapa veidlapā Nr.025/u)
(veidlapa Nr.025/u-ven)
1. Pacienta vārds, uzvārds |
2. Saslimšanas atklāšanas veids (vajadzīgo pasvītrot) | pie ārsta griezies pats; apsekojot epidēmijas perēkli; profilaktiskajās apskatēs – obligātajās veselības pārbaudēs; citās profilaktiskajās apskatēs; somatisko pacientu seroloģiskajā izmeklēšanā; izmeklējot donorus; speciālistu apskatēs – dermatologs; venerologs; ginekologs; otolaringologs; zobārsts; internists; ķirurgs; urologs; psihiatrs; neirologs; infektologs; citi speciālisti |
3. Diagnoze (pamatdiagnoze un blakusdiagnoze), ņemot uzskaitē |
4. Diagnozes noteikšanas datums (dd.mm.gggg) | . . |
5. Paziņojuma par pacientu, kuram pirmoreiz mūžā noteikta sifilisa, šankroīda, gonorejas, uroģenitālās hlamidiozes, anoģenitālās herpes, mikrosporijas, trihofitijas, kraupja, kašķa ftiriozes, lepras, trahomas diagnoze, (veidlapas Nr.089/u) aizpildīšanas datums (dd.mm.gggg) | . . |
6. Datums, kad pacients ņemts uzskaitē (dd.mm.gggg) | . . |
7. Apliecinu, ka esmu iepazīstināts ar savu diagnozi, ārstēšanas un sadzīves režīmu un ka nevaru | ||
būt donors līdz (datums (dd.mm.gggg) . . | ) | |
(paraksts) |
8. Ārstēšana uzsākta (dd.mm.gggg) | . . |
9. Ārstēšana pabeigta (dd.mm.gggg) | . . |
10. Ārstniecības iestāde, kur saņemta ārstēšana |
11. Ārstēšana saņemta ambulatori, stacionāri (vajadzīgo pasvītrot) | |
12. Vai ir bijis donors, kad un kur nodotas | |
asinis (aizpilda pacientam ar sifilisa diagnozi) |
13. Alerģiska reakcija anamnēzē (norāda | |
medikamentus un alerģiskās reakcijas veidu) |
14. Infekcijas avots |
15. Kontaktpersonas |
16. Ārstniecības persona | |
(paraksts un tā atšifrējums) |
(Pielikums svītrots ar MK 15.04.2008. noteikumiem Nr269)
(Pielikums MK 13.07.2023. noteikumu Nr. 414 redakcijā)
(veidlapa Nr. 026/u)
(iesniegšanai izglītības iestādē vai bērnu aprūpes iestādē)
Ārstniecības iestādes nosaukums, kurā izsniegta medicīniskā karte:
____________________________________________
Kods
1. Vārds, uzvārds |
2. Personas kods -
3. Dzīvesvieta |
4. Vecāku kontakttālrunis |
5. Veiktās profilaktiskās apskates pie ģimenes ārsta
Pirms iestāšanās pirmsskolas izglītības iestādē | Pirms iestāšanās izglītības iestādē | Cita padziļinātā apskate (norādīt iemeslu) ________ | Cita padziļinātā apskate (norādīt iemeslu) ________ | |
Apskates datums (dd.mm.gggg.) | ||||
Sūdzības | ||||
Augums | ||||
Svars | ||||
Pedikuloze | ||||
Veikta zobu pārbaude | ||||
Redzes pārbaudes datums (dd.mm.gggg.) un rezultāts | ||||
Dzirde | ||||
Neiropsihiskie traucējumi (ir/nav) | ||||
Runas defekti (ja ir, precizēt, kādi) | ||||
Cits | ||||
Atzinums par veselības stāvokli | ||||
Rekomendācijas izglītības iestādei/ bērnu aprūpes iestādei |
6. Norādījumi sporta un citām nodarbībām, ēdienkartei un īpašiem apstākļiem, kas jānodrošina
7. Piezīmes
8. Ārsts | |
(vārds, uzvārds, paraksts*) |
Piezīme. * Dokumenta rekvizītu "paraksts" neaizpilda, ja elektroniskais dokuments ir sagatavots atbilstoši normatīvajiem aktiem par elektronisko dokumentu noformēšanu.
9. Izglītības iestādes piezīmes
10. Papildinformācija bērnu aprūpes iestādei un internāta pakalpojumu sniedzējam
(Aizpilda tikai iesniegšanai bērnu aprūpes iestādē un izglītības iestādē, kas nodrošina internāta pakalpojumus, ja izglītojamais tajā saņem internāta pakalpojumus)
Pārslimotās slimības | Pārslimota (vajadzīgo atzīmēt) | Pārslimošanas datums (dd.mm.gggg.) | Slimība apstiprināta laboratoriski |
Masalas | Jā/ Nē | . . . | jā nē nav zināms |
Masaliņas | Jā/ Nē | . . . | jā nē nav zināms |
Epidēmiskais parotīts | Jā/ Nē | . . . | jā nē nav zināms |
Vējbakas | Jā/ Nē | . . . | jā nē nav zināms |
Difterija | Jā/ Nē | . . . | jā nē nav zināms |
Garais klepus | Jā/ Nē | . . . | jā nē nav zināms |
11. Citas slimības
12. Ziņas par nepieciešamo dinamisko novērošanu
Diagnoze | Datums, kad ņemts uzskaitē (dd.mm.gggg.) | Datums, kad noņemts no uzskaites (dd.mm.gggg) | Speciālistu apmeklējumu kontrole | |
norīkots | konsultēts | |||
. . . | . . . | |||
. . . | . . . | |||
. . . | . . . | |||
. . . | . . . |
13. Cita informācija, kas jāņem vērā bērnu aprūpes iestādei un/vai izglītības iestādei, kas nodrošina internāta pakalpojumus
14. Ārsts | |
(vārds, uzvārds, paraksts*) |
Piezīme. * Dokumenta rekvizītu "paraksts" neaizpilda, ja elektroniskais dokuments ir sagatavots atbilstoši normatīvajiem aktiem par elektronisko dokumentu noformēšanu.
(Pielikums svītrots ar MK 15.04.2008. noteikumiem Nr. 269)
Ārstniecības iestādes nosaukums | |
Kods |
(veidlapa Nr.038/u)
Nr.p.k. | Vārds, uzvārds | Personas kods | Izglītības iestāde | Klase/grupa | |||||||||||
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | |||||||||||
- | |||||||||||||||
- | |||||||||||||||
- | |||||||||||||||
- | |||||||||||||||
- | |||||||||||||||
- | |||||||||||||||
- |
Apskates rezultāti | |||||||
Pastāvīgie zobi | Piena zobi | Ortodontiska anomālija (ir vai nav) | Periodonta patoloģija – smaganu asiņošana, zobakmens (ir vai nav) | Mutes dobuma higiēnas stāvoklis (labs, vidējs, slikts) | |||
kariozo zobu skaits (c) | plombēto zobu skaits (pl) | ekstrahēto zobu skaits (ex) | kariozo zobu skaits (c) | plombēto zobu skaits (pl) | |||
6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 |
Datums (dd.mm.gggg) | . . |
Ārsts | |
(paraksts un tā atšifrējums) |
Ārstniecības iestādes nosaukums | |
Kods |
1. Pacienta vārds, uzvārds |
2. Dzimšanas datums (dd.mm.gggg) | . . |
3. Asins grupa |
4. Rēzus faktora piederība |
5. Pacienta deklarētā dzīvesvieta un tālruņa numurs |
6. Ārstniecības iestāde, kur izdarīta EKS1 implantācija | |
(nosaukums, adrese un tālruņa numurs) |
7. EKS1 implantācijas datums (dd.mm.gggg) | . . |
8. Piekļūšana |
9. EKS1 tips |
10. Ritms pēc EKS1 pases |
11. Elektrodi |
12. Plānotais EKS1 nomaiņas datums (dd.mm.gggg) | . . |
13. Pacienta novērošana dzīvesvietā:
Apskates datums | Pacienta vispārējais stāvoklis | Pulss | Asins spiediens | EKS1 un EKG2 impulsu biežums | Ārsta vārds, uzvārds |
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
Piezīmes.
1. 1 Elektrokardiostimulators.
2. 2 Elektrokardiogramma.
(Pielikums svītrots ar MK 20.09.2011. noteikumiem Nr. 713)
(Pielikums svītrots ar MK 20.09.2011. noteikumiem Nr. 713)
(Pielikums MK 02.07.2019. noteikumu Nr. 300 redakcijā; sk. noteikumu 43. punktu)
Ārstniecības iestādes nosaukums | |
Kods |
Zobārstniecības pacienta ambulatorā karte
(veidlapa Nr. 043/u)
1. Pacienta uzvārds, vārds |
2. Personas kods | - |
3. Dzimšanas dati | ||||||
(diena) | (mēnesis) | (gads) |
4. Adrese |
5. Tālruņa numurs | 6. E-pasts |
7. Ģimenes ārsts | |
(vārds, uzvārds) |
8. Vispārīgā informācija: | ||
8.1. fluoru saturošo preparātu lietošana (vajadzīgo atzīmēt) | 1 – zobu pasta; 2 – tabletes; 3 – citi | |
8.2. zobus tīra (vajadzīgo atzīmēt) | 1 – regulāri; 2 – neregulāri | |
8.3. medikamentu lietošana | 1 – regulāri; 2 – neregulāri | |
8.4. smēķē | 1 – regulāri; 2 – neregulāri |
9. Medicīniskā informācija (atbildēt "jā" vai "nē")
Slimības un lietotie medikamenti | Datums | Datums | Datums | Datums | Datums | Datums |
Sirds-asinsvadu slimības/sirdsdarbības stimulators | ||||||
Plaušu slimības/astma | ||||||
Kuņģa-zarnu trakta slimības | ||||||
Nieru slimības | ||||||
Aknu slimības | ||||||
Onkoloģiskās slimības/staru vai ķīmijterapija | ||||||
Imūnsistēmu ietekmējošas slimības | ||||||
Izmainīts asinsspiediens | ||||||
Asins recēšanas traucējumi | ||||||
Epilepsija | ||||||
Diabēts | ||||||
Alerģijas pret medikamentiem | ||||||
Sievietēm – grūtniecība |
Apstiprinu medicīnisko informāciju | /paraksts1/ |
10. Klīniskā karte
Aplikums | ||||||||||||||||
Zobakmens | ||||||||||||||||
Zobu formula |
Zobu formula | ||||||||||||||||
Zobakmens | ||||||||||||||||
Aplikums |
Apzīmējumi:
Kariess – C (sarkans); PlA – amalgamas plombe (zils); PlK – kompozīta plombe (arī stikla jonomēra) (zils); Ex – ekstrahēts zobs; K – kronis; ^ – starpdaļa; pulpas/periapikāla patoloģija – sarkans; pildīts kanāls – zils
11. Zobakmens (vajadzīgo atzīmēt) | 1 – viegls; 2 – vidējs; 3 – izteikts | |
12. Aplikums (vajadzīgo atzīmēt) | 1 – viegls; 2 – vidējs; 3 – izteikts | |
13. Mutes higiēna (vajadzīgo atzīmēt) | 1 – laba; 2 – vidēja; 3 – slikta |
14. Gļotāda
Mutes dobuma un mīksto audu vēža ekspresizmeklējums | |||
Rīkles rajons | Mutes pamatne | ||
Mandeles | Vaigu gļotāda | ||
Mīkstās aukslējas | Lūpu āda | ||
Cietās aukslējas | Limfmezgli | ||
Mēle |
15. Sakodiens (ortognātisks vai ar patoloģiju) |
16. Deniņu apakšžokļa locītavas novērtējums (ortognātisks vai ar patoloģiju) |
17. Protēzes/ortodontiskie aparāti (veids, materiāls) |
18. Ārstēšana:
Iepakojuma indikators | Datums | Zobs, virsma | Dg, padarītais darbs | Vārds, uzvārds, paraksts1 |
Piezīme.
1 Dokumenta rekvizītu "paraksts" neaizpilda, ja elektroniskais dokuments ir sagatavots atbilstoši normatīvajiem aktiem par elektronisko dokumentu noformēšanu. Elektroniskā dokumenta parakstīšanas laiks ir laika zīmoga pievienošanas datums un laiks.
(Pielikums grozīts ar MK 02.07.2019. noteikumiem Nr. 300; sk. noteikumu 43. punktu)
Ārstniecības iestāde | |
Kods |
(veidlapa Nr.043/u-1)
1. Pacienta vārds, uzvārds |
2. Personas kods | - |
3. Deklarētā dzīvesvieta |
4. Tālruņa numurs |
5. Ārsts | |
(vārds, uzvārds, tālruņa numurs) |
6. Medicīniskā informācija (vajadzīgo atzīmēt): | ||
6.1. kuņģa–zarnu trakta slimības | 1 – ir; 2 – nav | |
6.2. sirds–asinsvadu slimības | 1 – ir; 2 – nav | |
6.3. nieru slimības | 1 – ir; 2 – nav | |
6.4. epilepsija | 1 – ir; 2 – nav | |
6.5. diabēts | 1 – ir; 2 – nav | |
6.6. asins recēšanas traucējumi | 1 – ir; 2 – nav | |
6.7. asins slimības | 1 – ir; 2 – nav | |
6.8. izmainīts asinsspiediens | 1 – ir; 2 – nav | |
6.9. alerģija | 1 – ir; 2 – nav | |
6.10. (svītrots ar MK 02.07.2019. noteikumiem Nr. 300) | ||
6.11. (svītrots ar MK 02.07.2019. noteikumiem Nr. 300) |
7. Gļotāda |
8. Sakodiens |
9. Deniņu apakšžokļa locītavas vērtējums |
10. Protēzes |
11. Rentgenogrammu apraksts | |
12. Diagnoze |
13. Zobu formula | |||||||||||||||
Apzīmējumi. Kariess (C), plomba (Pl), starpdaļa (^), amalgamas plomba (PlA), kompozīta plomba (Plk) (ķīmiski cementēta, gaismas cementēta, jonomercementa), ekstrahēts (Ex), apvalka kronis (K). |
14. Ārstēšana
Zobs | Virsma | Padarītais darbs | Punkti/cena | Paraksts |
Zobārsts | Datums (dd.mm.gggg) | . . | ||
(paraksts un tā atšifrējums) |
(Pielikums MK 15.04.2008. noteikumu Nr. 269 redakcijā)
1. Pacienta vārds, uzvārds |
2. Ambulatorā pacienta medicīniskās kartes numurs |
3. Medicīnas māsa | |
(paraksts un tā atšifrējums) |
Nr. p.k. | Nosaukums | 1.nedēļa | 2.nedēļa | 3.nedēļa | 4.nedēļa | ||||||||
1. | Terapiju nodrošinājums | ||||||||||||
2. | Vitālo rādītāju novērtējums | ||||||||||||
3. | Akūtu medicīniskā stāvokļa problēmu risināšana |
4. Protokols izskatīts (dd.mm.gggg) | . . |
5. Vecākā māsa | |
(paraksts un tā atšifrējums)
|
(Pielikums MK 02.07.2019. noteikumu Nr. 300 redakcijā; sk. noteikumu 43. punktu)
Ārstniecības iestādes nosaukums | |
Kods |
Profesionālās zobu higiēnas pacienta ambulatorā karte
(veidlapa Nr. 043/u-2)
1. Pacienta uzvārds, vārds |
2. Personas kods | – |
3. Dzimšanas dati | ||||||
(diena) | (mēnesis) | (gads) |
4. Adrese |
5. Tālruņa numurs | 6. E-pasts |
6. Vispārīgā informācija: | ||
6.1. fluoru saturošo preparātu lietošana (vajadzīgo atzīmēt) | 1 – zobu pasta; 2 – tabletes; 3 – citi | |
6.2. zobus tīra (vajadzīgo atzīmēt) | 1 – regulāri; 2 – neregulāri | |
6.3. medikamentu lietošana | 1 – regulāri; 2 – neregulāri | |
6.4. smēķē | 1 – regulāri; 2 – neregulāri |
7. Medicīniskā informācija (atbildēt "jā" vai "nē")
Slimības un lietotie medikamenti | Datums | Datums | Datums | Datums | Datums | Datums |
Sirds-asinsvadu slimības/sirdsdarbības stimulators | ||||||
Onkoloģiskās slimības/staru vai ķīmijterapija | ||||||
Diabēts | ||||||
Epilepsija | ||||||
Asins recēšanas traucējumi | ||||||
Izmainīts asinsspiediens | ||||||
Alerģija pret medikamentiem | ||||||
Sievietēm – grūtniecība |
Apstiprinu medicīnisko informāciju | /paraksts1/ |
8. Profesionālie zobu higiēnas pasākumi:
Iepakojuma indikators | Datums | Padarītais darbs, lietotie medikamenti, materiāli | Zobu higiēnista vārds, uzvārds, paraksts1 |
9. Klīniskā karte
Aplikums | ||||||||||||||||
Zobakmens | ||||||||||||||||
Zobu formula |
Zobu formula | ||||||||||||||||
Zobakmens | ||||||||||||||||
Aplikums |
Apzīmējumi:
Kariess – C (sarkans); PlA – amalgamas plomba (zils); PlK – kompozīta plomba (arī stikla jonomēra) (zils); Ex – ekstrahēts zobs; K – kronis; ^ – starpdaļa
10. Zobakmens (vajadzīgo atzīmēt) | 1 – viegls; 2 – vidējs; 3 – izteikts | |
11. Aplikums (vajadzīgo atzīmēt) | 1 – viegls; 2 – vidējs; 3 – izteikts | |
12. Mutes higiēna (vajadzīgo atzīmēt) | 1 – laba; 2 – vidēja; 3 – slikta |
13. Gļotāda
Mutes dobuma un mīksto audu vēža ekspresizmeklējums | |||
Rīkles rajons | Mutes pamatne | ||
Mandeles | Vaigu gļotāda | ||
Mīkstās aukslējas | Lūpu āda | ||
Cietās aukslējas | Limfmezgli | ||
Mēle |
14. Sakodiens (ortognātisks vai ar patoloģiju) |
15. Deniņu apakšžokļa locītavas novērtējums (ortognātisks vai ar patoloģiju) |
16. Protēzes/ortodontiskie aparāti (veids, materiāls) |
Piezīme.
1 Dokumenta rekvizītu "paraksts" neaizpilda, ja elektroniskais dokuments ir sagatavots atbilstoši normatīvajiem aktiem par elektronisko dokumentu noformēšanu. Elektroniskā dokumenta parakstīšanas laiks ir laika zīmoga pievienošanas datums un laiks.
(Pielikums MK 13.07.2023. noteikumu Nr. 414 redakcijā)
Ārstniecības iestādes nosaukums | |
Kods | |
(ģimenes ārsta (primārās veselības aprūpes internista/pediatra) vārds, uzvārds, tālruņa numurs) |
(veidlapa Nr.063/u)
I. Personas dati
Pirmreizējais kartes aizpildīšanas datums (dd.mm.gggg) | . . . |
1. Vārds, uzvārds |
2. Personas kods | - |
3. Deklarētā dzīvesvieta (neaizpilda, ja šī informācija ir norādīta ambulatorajā pacienta medicīniskajā kartē) |
4. Tālruņa numurs (neaizpilda, ja šī informācija ir norādīta ambulatorajā pacienta medicīniskajā kartē) |
5. Anamnēzē alerģiska reakcija (anafilaktiskais šoks, angioedēma, ģeneralizēta nātrene), ko izraisa (vajadzīgo atzīmēt vai norādīt): | |
5.1. olas | |
5.2. želatīns | |
5.3. raugs |
5.4. antibiotikas (kādas) | |||
5.5. citi produkti | |||
6. Imūndeficīts |
II. Pēcvakcinācijas sarežģījumi
III. Vakcinācijas kalendārā iekļautās vakcīnas
IV. Tuberkulīna testi
V. Vakcinācija pret citām infekcijas slimībām
VI. Imūnglobulīna ievadīšana
VII. Imunitātes pārbaude
VIII. Papildinformācija
(piemēram, informācija par īstām kontrindikācijām vakcinācijai, hroniskām slimībām, atteikumiem)
IX. Imunizācijas vecums pēc vakcinācijas kalendāra
| (bērniem līdz 2 gadiem vecums jānorāda mēnešos)
| ||||||
| ||||||||
Piezīme. 1Intramuskulāri (i/m), subkutāni (s/c), perorāli (p/o), intrakutāni (i/c).
Ārstniecības iestādes nosaukums | |
Kods |
(veidlapa Nr.109/u)
Iesākts _____. gada _______________ | Pabeigts _____. gada _______________ |
Nr.p.k. | Izsaukuma datums | Izsaukuma pieņemšanas laiks (stunda, minūte) | Pacienta vārds, uzvārds | Pacienta vecums | Izsaukuma vietas adrese | Izsaucēja uzvārds, tālruņa numurs |
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |
Izsaukuma iemesls | Izsaukuma rezultāts | Brigādes vadītāja uzvārds | Laiks (stunda, minūte) | Apkalpošanas gaidīšanas laiks | Ārsta palīga – dispečera paraksts | ||
izbraukšana uz izsaukuma vietu | ierašanās izsaukuma vietā | brigādes atbrīvošanās | |||||
8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 |
(Pielikums MK 18.01.2022. noteikumu Nr. 47 redakcijā)
1. Izsaukuma kartes numurs
2. Pamatinformācija:
2.1. Izsaukuma vieta
2.2. Motīvs (iemesls)
2.3. Papildinformācija
2.4. Pacienta uzvārds, vārds
2.5. Pacienta dzimšanas datums (dd.mm.gggg.)
2.6. Pacienta vecums – pacienta vecums gados (zīdaiņiem – dienas, mēneši; bērniem – gadi, mēneši)
2.7. Pacienta dzimums
2.8. Ārzemnieks – norāde, ka pacients ir ārzemnieks
2.9. Personas kods – pacienta personas kods vai ārzemnieka identifikācijas kods
2.10. Valsts – personas valstspiederība
2.11. Pacienta kontakttālrunis – NMP izsaucēja norādītais pacienta tālruņa numurs
2.12. Izsaucējs – NMP izsaucēja norādītais izsaucēja vārds, uzvārds
2.13. Izsaucēja kontakttālrunis
2.14. Izsaukuma prioritāte
2.15. Izsaukuma veids
2.16. Izsaukumu izpildes statusi – norāda izsaukuma izpildes statusus, tai skaitā transportēšanas uzsākšana – datums (dd.mm.gggg.) un laiks (hh:mm)
2.17. NMP izsaukuma izpildes rezultāts
2.18. Pacienta nogādāšanas vieta – norāda ārstniecības iestādes nosaukumu, reģistrācijas numuru un/vai filiāles reģistrācijas numuru
2.19. Pacientu pieņēma (vārds, uzvārds) – ārstniecības persona, kas pieņēma pacientu ārstniecības iestādē
2.20. Nogādāts – datums (dd.mm.gggg.) un laiks (hh:mm), kad pacients nogādāts ārstniecības iestādē
2.21. Pieņēma – datums (dd.mm.gggg.) un laiks (hh:mm), kad pacients pieņemts ārstniecības iestādē
2.22. Diagnoze saskaņā ar SSK-101
2.23. Diagnozes piezīmes – jebkāda papildu informācija par diagnozi
2.24. Sarežģījumi
2.25. Ziņojumi citiem dienestiem
2.26. Ziņojumu pieņēma – ziņojuma pieņēmēja vārds, uzvārds
2.27. Ziņojuma laiks – datums (dd.mm.gggg.) un laiks (hh:mm)
2.28. Ziņots par .. – norāda ziņojuma pamatojumu
2.29. Citu dienestu izsaukšanas pamatojums
2.30. Papildinformācija
2.31. Situācijas vadības režīmi – norāde izsaukuma kartē par sniegtajiem pirmās palīdzības padomiem līdz NMP brigādes ierašanās brīdim
3. Izpildes vēsture:
3.1. Brigāde – tās NMP brigādes numurs, kas izpilda izsaukumu
3.2. Brigādes vadītājs – NMP brigādes vadītāja vārds, uzvārds
3.3. Ārsta palīgs 1 – NMP brigādes otrās ārstniecības personas vārds, uzvārds
3.4. Ārsta palīgs 2 – NMP brigādes trešās ārstniecības personas vārds, uzvārds
3.5. Autovadītājs – operatīvā medicīniskā transportlīdzekļa vadītāja vārds, uzvārds
3.6. Papildus – NMP brigādes sastāvā ietilpstoša papildu persona, piemēram, apmācāmā persona, brīvprātīgais, stažieris u. c. – vārds, uzvārds
3.7. Pacientu pavada – informācija par pacientu pavadošo personu (vārds, uzvārds, kontaktinformācija)
3.8. Nāves konstatēšanas laiks – atzīmē gadījumā, ja tiek konstatēta pacienta nāve, un norāda nāves konstatēšanas datumu (dd.mm.gggg.) un laiku (hh:mm)2
4. Sūdzības un anamnēze:
4.1. Sūdzības – sūdzību (simptomu) sākuma datumu (dd.mm.gggg.) un laiku (hh:mm) obligāti norāda gadījumā, ja izsaukuma izpildes laikā pacientam konstatē:
4.1.1. akūtu koronāru sindromu
4.1.2. akūtus galvas smadzeņu asinsrites traucējumus
4.1.3. smagu traumu
4.2. Anamnēze – ieraksta būtiskāko informāciju par pacienta medikamentu lietošanu, alerģijām, slimību anamnēzi
4.3. Darba asinsspiediens – norāda pacientam raksturīgā normālā asinsspiediena līmeni gadījumā, ja tas ir būtiski pacienta ārstēšanai
5. Objektīvais stāvoklis:
5.1. Objektīvais stāvoklis – pacienta veselības stāvoklis apskates un izmeklēšanas brīdī
5.1.1. Perifērās arteriālās asinsrites novērtēšana – aizpilda gadījumos, ja pastāv aizdomas par asinsvada aterosklerotisku slēgumu, emboliju vai traumatisku bojājumu
5.1.2. Izsitumi
5.1.3. Uzvedība, menstruālais cikls, rīkle, kuņģa–zarnu trakts, alkohola un citu apreibinošu vielu lietošana
5.1.4. Objektīvā stāvokļa papildu apraksts
5.2. Traumas mehānisms
6. Skalas
Skalas aizpilda atbilstoši pacientam konstatētajai diagnozei un veselības stāvoklim.
6.1. GKS – Glāzgovas komas skalu aizpilda galvas traumu guvušiem pacientiem un pacientiem ar apziņas traucējumiem
6.2. FAST tests – aizpilda, ja ārstniecības personai pēc pacienta izmeklēšanas rodas aizdomas par akūtiem galvas smadzeņu asinsrites traucējumiem
6.3. ABCD2 – aizpilda, ja, pamatojoties uz pacienta sūdzībām un anamnēzi, pastāv aizdomas par tranzistoru išēmisku lēkmi, bet apskates brīdī pacientam centrālās nervu sistēmas perēkļa simptomātika vairs netiek konstatēta
6.4. Apgares skala – aizpilda, ja brigādes klātbūtnē piedzimst jaundzimušais
6.5. Westley skala – aizpilda, ja pacientam konstatēta balsenes stenoze un nepieciešams izvērtēt tās smaguma pakāpi
7. Ārstēšana:
7.1. Datums (dd.mm.gggg.) un laiks (hh:mm), kad noteikti pacienta dzīvībai svarīgo orgānu funkciju rādītāji, – obligāti norāda vidēji smagā un smagā veselības stāvoklī esošajiem pacientiem, kā arī kardiopulmonālās reanimācijas gadījumā
7.2. Medikamenti – norāda ievadīto medikamenta devu mililitros, mikrogramos, miligramos vai gramos un medikamenta ievadīšanas veidu
7.3. Veiktās manipulācijas
7.4. Rādītāji – norāda pacienta dzīvībai svarīgo orgānu funkciju rādītājus – arteriālo asinsspiedienu, pulsa frekvenci, elpošanas biežumu, ķermeņa temperatūru un skābekļa piesātinājumu perifērajās asinīs, kardiopulmonālās reanimācijas gadījumā arī oglekļa dioksīda parciālo spiedienu izelpas beigās (alveolārā gāze)
7.5. Apraksts – norāda reanimācijas procesa gaitu, pacienta veselības stāvokļa izmaiņas, sūdzības dinamikā, kā arī pacientam ievadīto personīgo medikamentu
8. Atteikumi:
8.1. Atteikums no .. – norāda, ja pacients atsakās no apskates, transportēšanas uz nestuvēm/sēdkrēsla, nogādāšanas ārstniecības iestādē, objektīvās izmeklēšanas vai no kādas manipulācijas
8.2. Atteikums no objektīvas izmeklēšanas – norāda konkrētu izmeklēšanas metodi, no kuras pacients atteicies
8.3. Atteikums no medicīniskas palīdzības – norāda manipulācijas/medikamentus, no kurām/-iem pacients atteicies
9. Ārstniecības personas paraksts
Piezīmes.
1 Starptautiskā statistiskā slimību un veselības problēmu klasifikācija (SSK – 10. redakcija).
2 Informācija nepieciešama, ja NMP brigāde mirušo nogādā morgā.
(Pielikums MK 18.01.2022. noteikumu Nr. 47 redakcijā)
Ārstniecības iestādei nododamās informācijas apjoms no Neatliekamās medicīniskās palīdzības izsaukuma kartes
1. Izsaukuma kartes numurs
2. Pamatinformācija:
2.1. Izsaukuma vieta
2.2. Motīvs (iemesls)
2.3. Pacienta uzvārds, vārds
2.4. Pacienta dzimšanas datums (dd.mm.gggg.)
2.5. Pacienta vecums – pacienta vecums gados (zīdaiņiem – dienas, mēneši; bērniem – gadi, mēneši)
2.6. Pacienta dzimums
2.7. Ārzemnieks – norāde, ka pacients ir ārzemnieks
2.8. Personas kods – pacienta personas kods vai ārzemnieka identifikācijas kods
2.9. Valsts – pacienta valstspiederība
2.10. Izsaukuma izpildes statuss par transportēšanas uzsākšanu, datums (dd.mm.gggg.) un laiks (hh:mm)
2.11. Pacienta nogādāšanas vieta – norāda ārstniecības iestādes nosaukumu, reģistrācijas numuru un/vai filiāles reģistrācijas numuru
2.12. Nogādāts – datums (dd.mm.gggg.) un laiks (hh:mm), kad pacients nogādāts ārstniecības iestādē
2.13. Diagnoze saskaņā ar SSK-101
2.14. Diagnozes piezīmes – jebkāda papildu informācija par diagnozi
2.15. Sarežģījumi
3. Izpildes vēsture:
3.1. Brigāde – tās NMP brigādes numurs, kas izpilda izsaukumu
3.2. Brigādes vadītājs – NMP brigādes vadītāja vārds, uzvārds
3.3. Pacientu pavada – informācija par pacientu pavadošo personu (vārds, uzvārds, kontaktinformācija)
3.4. Nāves konstatēšanas laiks – atzīmē gadījumos, kad tiek konstatēta pacienta nāve, un norāda nāves konstatēšanas datumu (dd.mm.gggg.) un laiku (hh:mm)2
4. Sūdzības un anamnēze:
4.1. Sūdzības – sūdzību (simptomu) sākuma datumu (dd.mm.gggg.) un laiku (hh:mm) obligāti norāda gadījumā, ja izsaukuma izpildes laikā pacientam konstatē:
4.1.1. akūtu koronāru sindromu
4.1.2. akūtus galvas smadzeņu asinsrites traucējumus
4.1.3. smagu traumu
4.2. Anamnēze – ieraksta būtiskāko informāciju par pacienta medikamentu lietošanu, alerģijām, slimību anamnēzi
4.3. Darba asinsspiediens – norāda pacientam raksturīgā normālā asinsspiediena līmeni gadījumā, ja tas ir būtiski pacienta ārstēšanai
5. Objektīvais stāvoklis:
5.1. Objektīvais stāvoklis – pacienta veselības stāvoklis apskates un izmeklēšanas brīdī
5.1.1. Perifērās arteriālās asinsrites novērtēšana – aizpilda gadījumā, ja pastāv aizdomas par asinsvada aterosklerotisku slēgumu, emboliju vai traumatisku bojājumu
5.1.2. Izsitumi
5.1.3. Uzvedība, menstruālais cikls, rīkle, kuņģa–zarnu trakts, alkohola un citu apreibinošu vielu lietošana
5.1.4. Objektīvā stāvokļa papildu apraksts
5.2. Traumas mehānisms
6. Skalas
Skalas aizpilda atbilstoši pacientam konstatētajai diagnozei un veselības stāvoklim.
6.1. GKS – Glāzgovas komas skalu aizpilda galvas traumu guvušiem pacientiem un pacientiem ar apziņas traucējumiem
6.2. FAST tests – aizpilda, ja ārstniecības personai pēc pacienta izmeklēšanas rodas aizdomas par akūtiem galvas smadzeņu asinsrites traucējumiem
6.3. ABCD2 – aizpilda, ja, pamatojoties uz pacienta sūdzībām un anamnēzi, pastāv aizdomas par tranzistoru išēmisku lēkmi, bet apskates brīdī pacientam centrālās nervu sistēmas perēkļa simptomātika vairs netiek konstatēta
6.4. Apgares skala – aizpilda, ja brigādes klātbūtnē piedzimst jaundzimušais
6.5. Westley skala – aizpilda, ja pacientam konstatēta balsenes stenoze un nepieciešams izvērtēt tās smaguma pakāpi
7. Ārstēšana:
7.1. Datums (dd.mm.gggg.) un laiks (hh:mm), kad noteikti pacienta dzīvībai svarīgo orgānu funkciju rādītāji, – obligāti norāda vidēji smagā un smagā veselības stāvoklī esošajiem pacientiem, kā arī kardiopulmonālās reanimācijas gadījumā
7.2. Medikamenti – norāda ievadīto medikamenta devu mililitros, mikrogramos, miligramos vai gramos un medikamenta ievadīšanas veidu
7.3. Veiktās manipulācijas
7.4. Rādītāji – norāda pacienta dzīvībai svarīgo orgānu funkciju rādītājus – arteriālo asinsspiedienu, pulsa frekvenci, elpošanas biežumu, ķermeņa temperatūru un skābekļa piesātinājumu perifērajās asinīs, kardiopulmonālās reanimācijas gadījumā arī oglekļa dioksīda parciālo spiedienu izelpas beigās (alveolārā gāze)
7.5. Apraksts – norāda reanimācijas procesa gaitu, pacienta veselības stāvokļa izmaiņas, sūdzības dinamikā, kā arī pacientam ievadīto personīgo medikamentu
8. Atteikumi:
8.1. Atteikums no .. – norāda, ja pacients atsakās no apskates, transportēšanas uz nestuvēm/sēdkrēsla, nogādāšanas ārstniecības iestādē, objektīvās izmeklēšanas vai no kādas manipulācijas
8.2. Atteikums no objektīvas izmeklēšanas – norāda konkrētu izmeklēšanas metodi, no kuras pacients atteicies
8.3. Atteikums no medicīniskas palīdzības – norāda manipulācijas/medikamentus, no kurām/-iem pacients atteicies
9. Ārstniecības personas paraksts3
Piezīmes.
1 Starptautiskā statistiskā slimību un veselības problēmu klasifikācija (SSK – 10. redakcija).
2 Informācija nepieciešama, ja NMP brigāde mirušo nogādā morgā.
3 Nav nepieciešams, ja ārstniecības iestādes saskaņā ar normatīvajiem aktiem par elektroniskajiem dokumentiem ir vienojušās par informācijas elektronisku apmaiņu un parakstīšanu ar elektronisku parakstu.
Neatliekamās medicīniskās palīdzības (NMP) pavadlapas talons (aizpilda stacionārā ārstniecības iestāde)
No ārstniecības iestādes saņemamās informācijas apjoms:
1. Pieņēma – datums (dd.mm.gggg.) un laiks (hh:mm), kad pacients pieņemts ārstniecības iestādē
2. Pacientu pieņēma – ārstniecības persona, kas pieņēma pacientu ārstniecības iestādē (vārds, uzvārds)
3. Stacionāra kartes numurs
4. Pakalpojuma sniedzēja aizpildītās NMP izsaukuma kartes numurs
5. Pacienta vārds, uzvārds
6. Pacienta personas kods
7. Ārstniecības iestāde – norāda ārstniecības iestādes nosaukumu, reģistrācijas numuru un/vai filiāles reģistrācijas numuru
8. Uzņemšanas nodaļas diagnoze(-s): SSK-10 kods1
9. Galīgā diagnoze(-s): SSK-10 kods(-i) un diagnozes(-žu) nosaukums(-i) ar norādi par pazīmi – pamata un papildu
10. Sarežģījumi (akūto stāvokļu un sarežģījumu veidu un to iestāšanās datums (dd.mm.gggg.) un laiku (hh:mm))
11. Ārstniecības rezultāts:
11.1. atteicies no palīdzības – aizgājis
11.2. ārstēšanās slimnīcā nav nepieciešama – saņēmis ambulatoro palīdzību, t. sk. atradies observācijā
11.3. pacients atteicies no ārstēšanās slimnīcā – saņēmis ambulatoro palīdzību
11.4. ārstējies stacionārā – izrakstīšanās vai nāves iestāšanās datums (dd.mm.gggg.)
11.5. pacients pārvests uz citu slimnīcu (datums (dd.mm.gggg.))
12. Ārstējošā ārsta vārds, uzvārds
13. Ārstniecības iestādes piezīmes par ārstniecības procesu
14. Ārstniecības iestādes ieteikumi ārstniecības procesam
15. Ārstniecības personas paraksts2
Piezīmes.
1 Starptautiskā statistiskā slimību un veselības problēmu klasifikācija (SSK – 10. redakcija).
2 Nav nepieciešams, ja ārstniecības iestādes saskaņā ar normatīvajiem aktiem par elektroniskajiem dokumentiem ir vienojušās par informācijas elektronisku apmaiņu un parakstīšanu ar elektronisku parakstu.
(Pielikums svītrots ar MK 25.11.2014. noteikumiem Nr.716)
(Pielikums MK 02.07.2019. noteikumu Nr. 300 redakcijā; sk. noteikumu 43. punktu)
I. Pacienta dati
1. Ārstniecības iestāde | - | |
(nosaukums un kods Ārstniecības iestāžu reģistrā) |
2. Pacienta personas kods | - |
3. Pacienta dzimšanas datums (dd.mm.gggg.) | . . . |
4. Pacienta vārds | 5. Pacienta uzvārds |
6. Pacienta dzimums (1 – vīrietis; 2 – sieviete; 99 – nav zināms) |
7. Deklarētā dzīvesvieta | |
(iela, māja, ciems, pagasts, novads, pilsēta, valsts, pasta indekss) |
8. HIV infekcija antenatālā un perinatālā periodā |
II. Epidemioloģiskā anamnēze
9. Atrodas apcietinājumā vai izcieš brīvības atņemšanas sodu (norādīt atbilstošo) | |
(1 – ir pašlaik; 2 – ir anamnēzē; 3 – nav; 4 – nav zināms; 99 – neattiecas) | |
10. Bioloģisko materiālu vai orgānu donors (norādīt atbilstošo) | |
(1 – pirmreizējs; 2 – atkārtots ; 3 – nav; 4 – nav zināms; 99 – neattiecas) | |
11. Bioloģisko materiālu vai orgānu recipients (norādīt atbilstošo) | |
(1 – vienu reizi; 2 – vairāk par vienu reizi; 3 – nav; 4 – nav zināms; 99 – neattiecas) |
12. Infekcijas slimība (norādīt atbilstošo): | |
(1 – ir pašlaik; 2 – ir anamnēzē; 3 – nav; 99 – nav zināms) | |
12.1. tuberkuloze | |
12.2. sifiliss | |
12.3. gonoreja | |
12.4. uroģenitāla hlamīdiju infekcija | |
12.5. B hepatīts | |
12.6. C hepatīts |
III. Visticamākais inficēšanās ceļš, izvērtējot no pacienta iegūto informāciju
(norādīt atbilstošo, arī sekojošo apmeklējumu laikā)
13. Injicējamo narkotisko vielu lietošana ar kopējiem injicēšanas piederumiem | |
14. Seksuāls kontakts ar HIV inficētu vai iespējami inficētu personu | |
14.1. heteroseksuāls kontakts | |
14.2. homoseksuāls kontakts | |
14.3. partneris ir injicējamo narkotisko vielu lietotājs |
15. Vertikālā transmisija | |
15.1. Mātes personas kods | - |
16. Cits inficēšanās ceļš | ||
(norādīt) |
17. Valsts, kurā ir inficējies (norādīt valsti un kodu ) | ||
17.1. Nezina, kurā valstī ir inficējies |
18. Inficēšanās ceļš nav noskaidrots |
IV. Diagnostika
19. Galvenais iemesls izmeklēšanai uz HIV infekciju (norādīt vienu) | |
19.1. pacienta/vecāku/aizbildņu/aizgādņu vēlēšanās | |
19.2. sakarā ar HIV eksprestesta pozitīvo rezultātu | |
(1 – HIV profilakses punktā; 2 – pie ārstniecības personas; 3 – veikts paštests; 99 – cits) | |
19.3. klīniskas indikācijas (simptomi, kas rada aizdomas par HIV infekciju) | |
19.4. kontaktpersona | |
19.5. pacienta ar seksuāli transmisīvu infekciju pārbaude | |
19.6. asins/spermas/orgānu donors | |
19.7. grūtniecības laikā | |
19.8. HIV pozitīvai mātei dzimušā bērna izmeklēšana | |
19.9. tuberkulozes gadījumā | |
19.10. ieslodzījuma vietā |
V. Noslēguma jautājumi
20. Cita epidemioloģiski svarīga informācija |
21. Ārsts | ||
(vārds, uzvārds un identifikācijas numurs) |
22. Kartes aizpildīšanas datums (dd.mm.gggg.) | . . . |
(Pielikums svītrots ar MK 15.04.2008. noteikumiem Nr. 269)
(Pielikums svītrots ar MK 02.07.2019. noteikumiem Nr. 300)
(Pielikums svītrots ar MK 15.04.2008. noteikumiem Nr. 269)
Ārstniecības iestādes nosaukums | |
Kods |
Galveno rādītāju lapa par pacienta | stāvokli intensīvās terapijas nodaļā/palātā | |
(vārds, uzvārds) |
1. Diagnoze |
2. Datums (dd.mm.gggg) | . . |
Laiks | 8 | 10 | 12 | 14 | 16 | 18 | 20 | 22 | 24 | 2 | 4 | 6 | 8 | 10 | 12 | 14 | 16 | 18 | 20 | 22 | 24 | 2 | 4 | 6 | |
Simptomi | Stāvoklis: apmierinošs, vidēji smags, smags | ||||||||||||||||||||||||
Reanimācijas pasākumi | |||||||||||||||||||||||||
Ārstēšana | |||||||||||||||||||||||||
Laiks | 8 | 10 | 12 | 14 | 16 | 18 | 20 | 22 | 24 | 2 | 4 | 6 | 8 | 10 | 12 | 14 | 16 | 18 | 20 | 22 | 24 | 2 | 4 | 6 | |
Urīns | diurēze | ||||||||||||||||||||||||
olbaltums | |||||||||||||||||||||||||
cukurs | |||||||||||||||||||||||||
acetons | |||||||||||||||||||||||||
PH | |||||||||||||||||||||||||
Asinis | hemoglobīns | ||||||||||||||||||||||||
eritrocītu grimšanas ātrums (SGR) mm/st | |||||||||||||||||||||||||
leikocīti | |||||||||||||||||||||||||
PH | |||||||||||||||||||||||||
O2 | |||||||||||||||||||||||||
cukurs | |||||||||||||||||||||||||
Fermenti | |||||||||||||||||||||||||
3. Ārsts | Ārsts | |||
(paraksts un tā atšifrējums) | (paraksts un tā atšifrējums) |
(Pielikums svītrots ar MK 15.04.2008. noteikumiem Nr. 269)
(Pielikums svītrots ar MK 15.04.2008. noteikumiem Nr. 269)
Ārstniecības iestādes nosaukums | |
Kods |
1. Izziņas izsniegšanas datums (dd.mm.gggg) | . . |
2. Izziņas numurs |
3. Izziņa izsniegta | |
(vārds, uzvārds) |
4. Personas kods | - |
5. Deklarētā dzīvesvieta |
6. Slimības diagnoze, blakusslimības, to sarežģījumi (atbilstoši SSK – 10.klasifikācijai1) |
7. Invaliditāte (grupa, no kura gada) |
8. Īpašas atzīmes (pārciestas slimības, medikamentozas un cita rakstura alerģiskas reakcijas) |
9. Kontakts ar infekcijas slimniekiem |
10. Plaušu rentgens, fluorogrāfija (no 14 gadu vecuma) |
11. Laboratoriskās izmeklēšanas rezultāti | |
12. Atzinums par personas veselības stāvokļa atbilstību sociālās aprūpes un sociālās | |
rehabilitācijas institūcijai | |
13. Ārsts | |
(paraksts un tā atšifrējums) |
Piezīme.
1 Starptautiskā statistiskā slimību un veselības problēmu klasifikācija (SSK – 10.redakcija).
Ārstniecības iestādes nosaukums | |
Kods |
1. Pacients | |
(vārds, uzvārds) |
2. Personas kods | - |
3. Nodaļa |
4. Stacionārā pacienta medicīniskās kartes numurs/ | |
ambulatorā pacienta medicīniskās kartes numurs |
5. Klīniskā diagnoze |
6. Ārsts | |
(paraksts un tā atšifrējums) |
7. Asins grupa |
8. Asins grupas noteikšanas datums | . . |
9. Informācija par pacientu (vajadzīgo atzīmēt): | |
9.1. iepriekšējas transfūzijas | |
9.2. transfūziju reakcijas | |
9.3. ziņas par antieritrocitārām antivielām |
9.4. grūtniecību skaits | |
9.5. dzemdību skaits |
10. Nepieciešamie testi (vajadzīgo atzīmēt): | |
10.1. asins grupas noteikšana | |
10.2. rēzus faktora piederības noteikšana (Rh(D)) | |
10.3. fenotipa noteikšana | |
10.4. antivielu skrīnings | |
10.5. antivielu identifikācija | |
10.6. tiešais antiglobulīna tests | |
10.7. asins saderības testēšana EM | ____________ devas |
10.8. citi testi |
11. Ārsts | , tālruņa numurs | ||
| (paraksts, personīgais spiedogs) |
(Pielikums grozīts ar MK 10.12.2013. noteikumiem Nr. 1452; MK 02.07.2019. noteikumiem Nr. 300; sk. noteikumu 43. punktu)
Ārstniecības iestāde | |
Kods |
I. Nosūtījums patologhistoloģiskai izmeklēšanai1
Datums (dd.mm.gggg) . . | laiks (stunda, minūte) . . |
valsts apmaksāts pakalpojums | maksas pakalpojums |
1. Nodaļa |
2. Stacionārā pacienta medicīniskās kartes/ambulatorā pacienta medicīniskās kartes numurs |
3. Pacienta vārds, uzvārds |
4. Personas kods | - |
5. Dzimums (vajadzīgo atzīmēt) | - vīrietis | - sieviete |
6. Vecums (gados) | ||
7. Pirmreizēja, otrreizēja biopsija (vajadzīgo pasvītrot) |
8. Ja atkārtota biopsija, norādīt pirmreizējās biopsijas numuru | ||
un datumu (dd.mm.gggg) | . . |
9. Operācijas datums (dd.mm.gggg) | . . |
10. Operācijas veids |
11. Materiāla marķējums, objektu skaits |
12. Klīniskie dati | |
(slimošanas ilgums, ārstēšana, ja konstatēts audzējs, – precīza lokalizācija, augšanas tempi, apmēri, konsistence, |
attiecība pret apkārtējiem audiem, metastāzes, citi audzēja mezgli, speciālā ārstēšana: ja izmeklēti limfmezgli, norādīt asins analīzi, |
endometrija, piena dziedzeru nokasījuma gadījumā – pēdējās normālās menstruācijas sākums un beigas, |
menstruālās funkcijas traucējumu raksturs, asiņošanas sākuma datums) |
13. Klīniskā diagnoze |
14. Ārsts | |
(paraksts un personīgais spiedogs) |
II. Patologhistoloģiskais izmeklējums1 Nr.______
15. Saņemšanas datums (dd.mm.gggg) | . . |
16. Iekrāsošanas metodika |
17. Makroskopiskais un mikroskopiskais apraksts | |
18. Patologhistoloģiskais atzinums (diagnoze) | |
19. Kods |
20. Izmeklēšanas datums (dd.mm.gggg) | . . |
21. Patologs | |
(paraksts un personīgais spiedogs) | |
22. Laborants | |
(paraksts un tā atšifrējums) |
Numurs | Bloki | Stikli |
Piezīme.1 Aizpilda divos eksemplāros. Vienu eksemplāru glabā ārstniecības iestādes patoloģijas nodaļā vai laboratorijā, kurā tiek veikts patologhistoloģiskais izmeklējums, bet otrs tiek pievienots stacionāra pacienta medicīniskajai kartei (veidlapa 003/u) vai ambulatorā pacienta medicīniskajai kartei (veidlapa 025/u). |
(Pielikums MK 13.07.2023. noteikumu Nr. 414 redakcijā)
Ārstniecības iestādes nosaukums |
Kods
Sastādīšanas datums ______________
1. Struktūrvienība nosūtītājs | 2. Pacienta Slimības vēstures numurs |
3. Pacienta vārds, uzvārds |
4. Pacienta personas kods |
5. Dzimums | sieviete | vīrietis | 6. Vecums |
7. Deklarētā dzīvesvieta |
8. Nodarbošanās |
9. Nogādāts ārstniecības iestāde pēc __________stundām/dienām (vajadzīgo pasvītrot) kopš saslimšanas gadījuma ___________________
10. Pavadītas ______________________ gultas dienas.
11. Ārstējošā ārsta vārds, uzvārds | |
12. Ārsta-patologa vārds, uzvārds |
13. Nāves iestāšanas datums un laiks | 14. Autopsijas datums un laiks |
15. Autopsijā piedalījās |
16. Galīgā klīniskā diagnoze, noteikšanas datums |
Pamatsaslimšana | |
Sarežģījumi | |
Blakusdiagnozes | |
Atšķirīgo diagnožu cēloņi (vajadzīgo pasvītrot)
Objektīvas diagnostikas grūtības | Īslaicīgā uzturēšanās stacionārā | Nepietiekama slimnieka izmeklēšana | Izmeklēšanas datu pārvērtēšana | Reta saslimšana | Nepareizi noformēta diagnoze |
Patologanatomiskās izmeklēšanas protokola Nr. _______/___________ turpinājums
17. Patologanatomiskā diagnoze
Pamatsaslimšana | |
Sarežģījumi | |
Blakusdiagnozes | |
18. Patologanatomiskā epikrīze |
|
19. Datums | _____________________________ | 20. SSK-10 kods | ______________ |
Manipulāciju kods | ____________________________ |
Ārsts-patologs | |||
vārds, uzvārds, paraksts*, personīgais spiedogs* | |||
Struktūrvienības vadītājs | |||
vārds, uzvārds, paraksts*, personīgais spiedogs* |
Piezīme. * Dokumenta rekvizītu "paraksts" un "personīgais spiedogs" neaizpilda, ja elektroniskais dokuments ir sagatavots atbilstoši normatīvajiem aktiem par elektronisko dokumentu noformēšanu
Patologanatomiskās izmeklēšanas protokola Nr. ____________________ turpinājums
21. Protokola teksts
ĀRĒJAIS IZSKATS
Ārējais izskats. 1. Dzimums: vīrietis sieviete. 2. Vizuālais vecums: jauns (-a) vidēji vecs (-a) vecs (-a). 3. Augums: mazs vidējs liels. 4. Ķermeņa uzbūve: proporcionāla neproporcionāla. 5. Barojums: labs pārmērīgs vājš.
Āda. 1. Krāsa: dzeltena brūngana pelēka bāla cianotiska. 2. Izmaiņas: izsitumi asinsizplūdumi pigmentācija tūska trofiskas čūlas izgulējumi abscess (-i) gangrēna veidojums(-i) ar izmēru ___________________ cm ___________________ krāsas un ___________________________ konsistences, ar lokalizāciju uz: rokām kājām sejas kakla rumpja muguras _________________________________.
Līķa plankumi. 1. Raksturs: nekonstatē ar vāji izteiktu krāsas intensitāti ar izteiktu krāsas intensitāti. 2. Lokalizācija: mugurpusē priekšpusē labā puse kreisā puse ___________________________________.
Līķa sastingums. 1. Raksturs: iztrūkst vāji izteikts vidēji izteikts spēcīgi izteikts. 2. Izplatība: vienmērīga nevienmērīga.
Līķa pūšanas parādības. 1. Raksturs: zaļums emfizēma venozais tīklojums epidermas atslāņošanās cits ________________________ 2. Lokalizācija ____________________________________.
Zemādas taukaudu slāņa biezums vēdera priekšējā sienā nabas līmenī ___________________ cm.
Acs gļotāda: bāla sārta cianotiska dzeltena.
Vēderplēve. 1.Virsma: gluda spīdīga valga blāva fiksēta ar saaugumiem. 2. Aplikums: nav konstatēts fibrinozs strutains. 3. Vēdera dobumā: caurspīdīgs transudāts duļķains eksudāts ar / bez fibrīna piejaukumu. 4. Šķidruma krāsa: dzeltena pelēka zaļgana _______________. 5. Šķidruma tilpums ______________ ml.
Operācijas lauka raksturojums. 1. Pēcoperācijas brūce, rēta _______________ cm gara. 2. Krāsa: pelēcīgi-bāla sarkana cits _________________.
Komentāri: |
SIRDS ASINSVADU SISTĒMA
Perikarda dobumā: 1. Šķidruma krāsa: nekonstatē caurspīdīga iedzeltena asinis. 2. Šķidruma tilpums_______________ ml.
3. Saaugumi: nav konstatēti irdeni blīvi.
Subperikardiālie taukaudi: plāni vidēji biezi biezi.
Sirds. 1. Izmērs (AxBxC): ________________ cm, masa ___________ g (kreisais kambaris: ___________ g, labais kambaris: ____________ g, kambaru starpsiena: ____________ g). 2. Kreisā kambara biezums: _______ cm, labā kambara biezums: __________cm. 3. Kambaru indekss : (Kreisā kambara masa / Labā kambara masa)=______________________.
Miokards. 1. Konsistence: elastīga ļengana. 2. Krāsa: tumši sarkana mālaina nevienmērīgi caurasiņota asinsizplūdumi. 3. Izmaiņas: infarkts rētas aneirisma veidojums(-i), to izmēri _________________ cm. 4. Izmaiņu lokalizācija kreisajā kambarī labajā kambarī starpsienā priekšējā sienā mugurējā sienā ar ruptūru _______________ cm.
Piesienas endokards: sabiezēts caurspidīgs.
Vārstuļu viras: caurspīdīgas sabiezētas kustīgas deformēta trombi kārpiņas.
Hordas: plānas biezas saīsinātas sklerozētas.
Aortālo vārstuļu: fibro-elastoze kalcinoze.
Sirds dobumi: 1. Saturs: šķidras asinis asins recekļi trombi ar izmēru ____________ cm, masu_____________ g. 2. Trombu lokalizācija: labajā austiņā kreisajā austiņā labajā priekškambarī kreisajā priekškambarī labajā kambarī kreisajā kambarī.
Koronāro artēriju raksturojums. 1. Lūmeni: neizmainīti sašaurināti par ______________%, tromboze. 2. Aterosklerotiskas plātnītes: retas mērenā daudzumā lielā daudzumā kalcinoze izčūlojums piesienas trombs(-i).
Aortas raksturojums. 1. Aterosklerotiskās plātnītes: retas mērenā daudzumā lielā daudzumā kalcinoze izčūlojums piesienas trombs(-i) aneirisma _____________cm disekcija ___________cm. 2. Izmaiņu lokalizācija: augšupejošā aortā aortas lokā krūškurvja lejupejošā aortā vēdera aortā.
Nieru / Iegurņa / Apzarņa artērijas raksturojums. 1. Lūmeni: neizmainīti sašaurināti par ________________% tromboze.
Vēnu raksturojums: 1. neizmainītas trombs(-i) ar izmēru _______________cm, cits _________________. 2. Izmaiņu lokalizācija: augšējā dobā vēna zematslēgas vēna labā apakšstilba vēna labā augšstilba vēna kreisā apakšstilba vēna kreisā augšstilba vēna virspusējās vēnas dziļās vēnas.
Komentāri: |
GREMOŠANAS ORGĀNU SISTĒMA, MUTES DOBUMS
Mutes dobuma un rīkles gļotāda. 1. Krāsa: bāla sārta. 2. Izmaiņas: nav konstatētas erozijas čūla(-as) veidojums(-i) ar izmēru ________________ cm________________ krāsas, ________________ konsistences, ar lokalizāciju____________________.
Mēles gļotāda. 1. Krāsa: bāla sārta 2. Gļotādas zīmējums: saglabāts dzēsts. 3. Aplikums: gļotains žultains _______________. 4. Izmaiņas: nav konstatētas čūla(-as) veidojums(-i) ar izmēru _________________ cm ________________ krāsas, ________________ konsistences, ar lokalizāciju ___________________.
Mandeles. 1. Izmēri: _______________ cm. 2. stāvoklis pēc operācijas__________________________________3. Izvietojums: aiz lokiem ārpus lokiem. 4. Gļotādas izmaiņas: neizmainīta ar aplikumu ar strutām čūla(-as). 5. Veidojums(-i) ar izmēru _______________ cm________________ krāsas, ___________________ konsistences, ar lokalizāciju__________________.
Barības vads. 1. Lūmens: neizmainīts sašaurināts līdz ______________ stāvoklis pēc operācijas_________________________. 2. Gļotādas krāsa: pelēcīga sārta. 3. Longitudinālais krokojums: saglabāts dzēsts. 3. Izmaiņas: nav konstatētas varikozi paplašinātas vēnas ( bez asiņošanas ar asiņošanu no tām) erozijas čūla (-as) rēta(-as) divertikuls(-i) veidojums(-i) ar izmēru ____________ cm _____________ krāsas, ________________ konsistences ar lokalizāciju ____________________.
Kuņģis. 1. Forma: neizmainīta āķveida ektazēts rezecēts uz 1/3 rezecēts uz 2/3 stāvoklis pēc gastrektomijas. 2. Izmērs (*A x B, A- lielā kurvatūra, B- mazā kurvatūra:) __________________ cm. 3. Lūmenā: bez satura žults barības atliekas asinis ___________________ ml. 4. Sieniņa: parasta biezuma plāna sabiezēta. 5. Gļotādas reljefs: saglabāts perēkļveidīgi nolīdzināts. 6. Izmaiņas: nav konstatētas varikozi paplašinātas vēnas ( bez/ ar asiņošanu) erozijas čūlas rētas divertikuls
(-i) polips(-i) veidojums(-i) ar izmēru ________________ cm ________________ krāsas, _______________ konsistences, ar lokalizāciju ________________________.
Divpadsmitpirkstu / Tievās / Resnās zarnas. 1. Sieniņa: parasta biezuma plāna sabiezēta tūskaina hemorāģiska nekrotiska. 2. Gļotādas reljefs: saglabāts perēkļveidīgi nolīdzināts. 3. Izmaiņas: nav konstatēta erozijas čūlas rētas divertikuls(-i) polips(-i) stāvoklis pēc operācijas______________________ veidojums(-i) ar izmēru ________________ cm _______________ krāsas un _________________ konsistences, ar lokalizāciju ___________________.
Žultspūslis. 1. Izmērs (AxBxC): __________________ cm. 2. stāvoklis pēc holecistektomijas. 3. Sienas biezums līdz ___________ cm. 4. Lūmena saturs: žults strutas akmeņi cits________________. 5. Satura konsistence: šķidra staipīga akmeņi ( cieti mīksti drūpoši daudzums ___________, izmērs _______________ cm Ø). 6. Žults ceļi: caurejami nosprostoti ( ar veidojumu ar konkrementiem ar saaugumiem uz tūskas rēķina). 6. Satura krāsa: zaļganbrūna brūna dzeltenbrūna. 7. Gļotāda: samtaina fibrozēta holesteroze. 8. Aplikums uz serozas: ir/ nav konstatēts fibrinozs strutains. 9. Izmaiņas: nav konstatētas perforācija fistula veidojums(-i) ar izmēru ___________________ cm_______________ krāsas, ______________ konsistences, ar lokalizāciju__________________.
Aknas 1. Izmērs (AxBxCxD) _________________cm, masa _________________g. 2. stāvoklis pēc operācijas _______________________. 3. Aknu mala: noapaļota asa grubuļaina. 4. Kapsula: gluda ar aplikumu saaugumi plīsumi cits _______________________ veidojums(-i) ar izmēru ___________________ cm ___________________ krāsas un ___________________ konsistences. 4. Aknu virsma: gluda sīkgrubuļaina lielgrubuļaina. 5. Konsistence: elastīga blīva ļengana viegli brūkoša. 6. Aknu struktūra griezumā: "muskatrieksta" zīmējums sarkanā krāsas mālaina dzeltenā krāsa. 7. veidojums(-i) ar izmēru _____________ cm _____________ krāsas, _____________konsistences, ar lokalizāciju ______________________.
Aizkuņģa dziedzeris: 1. Izmērs (AxBxC) _______________cm, masa _____________ g. 2. stāvoklis pēc operācijas__________________3. Konsistence: elastīga blīva ļengana. 4. Struktūra griezumā: daiviņu zīmējums saglabāts daiviņu zīmējums dzēsts atrofisks steatonekrozes perēkļi ________________ cm. 5. Starp daiviņām: parastas struktūras saistaudu joslas taukaudu joslas. 6. Izmaiņas: ir/ nav konstatētas cista(-s) veidojums(-i) ar izmēru _________________ cm___________________ krāsas, ___________________konsistences, ar lokalizāciju galviņā ķermenī astē ________________________.
Komentāri: |
ELPOŠANAS ORGĀNU SISTĒMA
Plaušas. 1. Izvietojums pleirālā telpā: brīvi ar saaugumiem ( ar irdeniem/ blīviem, apikāli bazāli difūzi). 2. Pleirālā telpā šķidrums: caurspīdīgs duļķains dzeltens zaļgans asiņains bez/ ar fibrīna piejaukumu, tā tilpums labajā pusē ____________ ml, kreisajā pusē ___________ ml. 3. Uz pleiras veidojums(-i) ar izmēru ______________ cm ________________ krāsas, _________________ konsistences, ar lokalizāciju__________________________.
Balsene. 1. Ieeja lūmenā: brīva sašaurināta līdz _____________cm. 2. stāvoklis pēc operācijas ___________________. 3. Balss saites: elastīgas plānas sabiezētas līdz _____________ cm. 4. Izmaiņas: nav konstatētas iekaisums rēta(-s) čūla(-as) veidojums(-i) ar izmēru ______________ cm ________________ krāsas, __________________ konsistences, ar lokalizāciju ____________________.
Traheja. 1. Lūmenā: putas gļotas strutas asinis. 2. Izmaiņas: nav konstatētas traheostoma __________________ veidojums(-i) ar izmēru _______________ cm _______________ krāsas, ________________ konsistences, ar lokalizāciju __________________. 3. Trahejas un centrālo bronhu gļotāda: sārta bāla cianotiska gluda tūskaina ar asinsizplūdumiem pilnasinīgiem asinsvadiem.
Bronhi. 1. Lūmenā: putas gļotas strutas asinis. 2. Sieniņas biezums līdz __________ cm. 3. Izmaiņas: nav konstatētas veidojums(-i) ar izmēru ____________ cm _____________ krāsas, ________________ konsistences, ar lokalizāciju _____________________.
Plaušas. 1. Masa: labā plauša: ____________g, kreisā plauša: ________________g. stāvoklis pēc operācijas ___________________________ 2. Konsistence: mīklveida elastīgas blīvas redz un jūt gaisu saturošu pūšļu pārvietošanos un plīšanu. 3. Audi griezumā: pelēcīgi rozā tumši sarkani rūsgani plankumaini ap sīkajiem bronhiem un asinsvadiem saistaudu josliņas, kas starveidīgi atiet plaušu audos. 4. No griezuma virsmas notek šķidrums: rūsgans putains duļķains no sīkajiem bronhiem izdalās strutas. 5. Izmaiņas: nav konstatētas infarkts perēklis sablīvējums destrukcijas dobums(-i) veidojums(-i) 6. Izmaiņas ar skaidrām robežām neskaidram robežām pārejošs apkārtējos audos ar izmēru(-iem) _____________ cm, ______________ krāsas un _________________ konsistences 7. Izmaņu lokalizācija: augšdaivā ( kreisā labā) vidusdaivā ( kreisā labā) apakšdaivā ( kreisā labā).
Plaušu asinsvados: šķidras asinis asins recekļi trombi līdz ______________ cm, ar masu __________________g.
Komentāri: |
ASINSRADES ORGĀNU SISTĒMA
Limfmezgli. 1. Izmērs: parastā izmērā palielināti veido paketes zemžokļa okcipitālie kakla paduses paratraheālie parabronhiālie mediastinālie paravertebrālie kuņģa aizkuņģa dziedzera liesas aknu apzarņa cirkšņu limfmezgli. 2. Konsistence: elastīga blīva. 3. Krāsa griezumā: pelēcīga sārta melna bāla ____________________.
Liesa. 1. Izmērs: (AxBxC) ___________ cm, masa _________g. stāvoklis pēc splenektomijas 2. Konsistence: mīksta elastīga blīva cianotiskā indurācija amiloidoze hiperplāzija. 3. Kapsula: gluda plāna bieza sakrokota hialinoze plīsums(-i) ar izmēriem ______________ cm. 4. Aplikums: nav konstatēts fibrinozs strutains. 4. Griezumā krāsa: pelēcīgi sārta sarkana rūsgana raiba. 5. Izmaiņas: nav konstatētas plīsums(-i) infarkts rēta veidojums(-i) ar izmēru ___________ cm ____________ krāsas un ____________ konsistences. 6. Pulpas nokasījums: niecīgs liels.
Krūšu kaula smadzenes. 1 Krāsa griezumā: pelēkas sarkanas zaļganas sulīgas mazasinīgas. 2. Izmaiņas: veidojums(-i) ar izmēru ______________ cm_______________ krāsas, _______________ konsistences, ar lokalizāciju ______________________________.
Komentāri: |
UROĢENITĀLĀ SISTĒMA
Nieres. 1.Tauku kapsula: bieza vidēja plāna. 2. Fibrozā kapsula: viegli noņemama vietām fiksēta grūti noņemama. 3. Labās nieres masa __________ g, izmērs (AxBxC) _____________ cm, kreisās nieres masa ____________ g, izmērs (AxBxC) __________ cm. 4. stāvoklis pēc operācijas________________________5. Nieru virsma: gluda sīkgrubuļaina daivaina ar rētām (izmēri ___________cm). 6. Nieru robeža griezumā starp garozu un serdi: skaidra dzēsta. 7. Nieres audi: pilnasinīgi bāli raibi ar asinsizplūdumiem. 8. Izmaiņas: nav konstatētas cista(-as), infarkts (-i) pēcinfarkta rēta(-as) veidojums(-i) ar izmēru ___________ cm ________________ krāsas, ________________ konsistences, ar lokalizāciju __________________.
Nieru bļodiņas 1. Gļotāda: spīdīga blāva ar pilnasinīgiem asinsvadiem. 2. Platums: neizmainīts paplašināts ( kreisajā labajā pusē) sašaurināts ( kreisajā labajā pusē). 3. Lūmenā: bez satura urīns ( caurspīdīgs duļķains ar asins piejaukumu) gļotas strutas akmens(-ņi). 4. Izmaiņas: nav konstatētas asinsizplūdumi veidojums(-i) ar izmēru ______________ cm _______________ krāsas, ________________ konsistences, ar lokalizāciju ________________.
Urīnvads. 1. Gļotāda: spīdīga blāva ar pilnasinīgiem asinsvadiem 2. stāvoklis pēc operācijas ___________________. 3. Platums: neizmainīts paplašināts ( kreisajā labajā pusē) sašaurināts ( kreisajā labajā pusē). 4. Lūmenā: bez satura urīns ( caurspīdīgs duļķains ar asins piejaukumu) gļotas strutas akmenis(-ņi). 5. Izmaiņas: nav konstatētas asinsizplūdumi veidojums(-i) ar izmēru _____________ cm _______________ krāsas, _________________ konsistences, ar lokalizāciju ____________________.
Urīnpūslis. 1. Lielums: parasta lieluma paplašināts stāvoklis pēc operācijas ________________ 2. Sieniņa: sīktrabekulāras rupjtrabekulāras uzbūves. 3. Gļotāda: sārta pelēka ar asinsizplūdumiem. 4. Aplikums: nav konstatēts fibrinozs strutains. 5. Lūmenā: bez satura urīns ( caurspīdīgs duļķains ar asins piejaukumu) akmenis(-ņi) veidojums(-i) ar izmēru _______________ cm _______________ krāsas, ________________ konsistences, ar lokalizāciju _______________.
Priekšdziedzeris. 1. Izmērs (AxBxC)_____________ cm masa _____________ g. 2. stāvoklis pēc prostatektomijas. 3. Konsistence: elastīga blīva. 4. Virsma: gluda grubuļaina. 5. Griezumā: daivainas uzbūves tajā labi norobežots(-i) blīvāks(-i) mezgls(-i) _____________ cm, tie neietekmē urīnizvadkanāla lūmenu, nospiež urīnizvadkanāla lūmenu veidojums(-i) ar izmēru ______________ cm _______________ krāsas, ________________ konsistences un lokalizāciju ___________________.
Sēklinieki. 1. Izmērs: parasta lieluma samazināti palielināti 2. stāvoklis pēc operācijas ______________________ 3. Izmaiņas: nav konstatētas mukocēle cista veidojums(-i) ar izmēru _____________ cm _______________ krāsas, _______________ konsistences un lokalizāciju ____________________.
Krūts dziedzeri. 1. Ārējais izskats simetriskas asimetriskas ( labais, kreisais) 2. stāvoklis pēc operācijas ______________________. 3. Izmaiņas: nav konstatētas ādā ievilkums čūla veidojums(-i) ar izmēru _______________ cm ________________ krāsas un ________________ konsistences. 4. Krūts gali: _______________.
Dzemde. 1. Izmērs (AxBxC) ________________ cm. 2. stāvoklis pēc operācijas _______________________ 3. Konsistence: blīva elastīga ļengana. 4. Gļotāda: valga spīdīga ar asinsizplūdumiem. 5. Aplikums: nav konstatēts fibrinozs strutains. 6. Izmaiņas: nav konstatētas sieniņas plīsumi perforācijas iekaisums polips(-i) mezgls(-i) ( intramurāls submukozs subserozs intraligamentārs) veidojums(-i) ar izmēru ______________ cm _______________ krāsas, ________________ konsistences un lokalizāciju ________________________.
Olvadi: 1. parasta garuma un platuma sašaurināti paplašināti ar saaugumiem ar iekaisumu veidojums(-i) ar izmēru ______________ cm______________ krāsas, ________________konsistences un lokalizāciju __________________. 2. stāvoklis pēc operācijas __________________________________
Olnīcas. 1. Izmērs (AxBxC)_______________cm 2. stāvoklis pēc operācijas _______________________. 3. Konsistence: blīvas elastīgas. 4. Virsma: gluda grumbuļaina. 5. Griezumā: pelēcīgas krāsas bālas krāsas. 6. Izmaiņas: nav konstatētas cista(-s) veidojums(-i) ar izmēru _______________ cm _____________ krāsas, _______________ konsistences un lokalizāciju ____________________.
Komentāri: |
ENDOKRĪNĀ SISTĒMA
Vairogdziedzeris. 1. Izmērs: labā daiva (AxBxC) _____________ cm, kreisā daiva (AxBxC) ____________ cm. 2. stāvoklis pēc operācijas_________________ 3. Masa: ___________4. Virsma: gluda grumbuļaina. 5. Konsistence: elastīga blīva. 6. Krāsa: muskuļu krāsas brūnā krāsā ar saistaudu joslām. 7. Izmaiņas: nav konstatētas petrifikāti ar koloīdu pildīts (-i) dobums(-i) veidojums(-i) ar izmēru ______________ cm ______________ krāsas, ______________ konsistences un lokalizāciju ____________________.
Virsnieres. 1. Izmērs: labā daiva (AxBxC)___________ cm, kreisā daiva (AxBxC) ____________ cm. 2. stāvoklis pēc operācijas___________________________ 3. Audi griezumā: plānas kārtainas. 4. Garozas daļa dzeltena serdes - brūnganpelēka. 5. Izmaiņas: nav konstatētas veidojums(-i) ar izmēru ______________ cm _____________ krāsas, ______________ konsistences un lokalizāciju ___________________.
Hipofīze 1. Izmērs:___________ cm Ø. 2. stāvoklis pēc operācijas____________________ 3. Izmaiņas: nav konstatētas veidojums(-i) ar izmēru _______________ cm_______________ krāsas un ________________konsistences.
Komentāri: |
CENTRĀLĀ NERVU SISTĒMA
Galvaskausa kauli: veseli parasta biezuma plāni biezi.
Galvas smadzenes: izmeklē neizmeklē.
Smadzeņu apvalki: cietais mīkstais apvalks neizmainīts iestiepts perlamutra izskata tūskaini caurspīdīgi blāvi ar fibrinozu/ strutainu aplikumu pilnasinīgi asins izplūdums ( subdurāls epidurāls subarahnoidāls) veidojums(-i) ar izmēru _______________ cm_______________ krāsas un ________________ konsistences.
Galvas smadzenes. 1. Masa ____________ g. 2. Konsistence: elastīga mīksta izplūstoša uz galda virsmas. 3. Galvas smadzeņu krokas neizmainītas nolīdzinātas. 4. Garoza: saglabāta atrofiska. 5. Griezumā audi: valgi spīdīgi. 6. robeža starp pelēko un balto vielu: skaidra neskaidra dzēsta. 7. Izmaiņas: nav konstatētas infarkts ( sarkans balts jaukts) hematoma cista abscess veidojums. 8. Izmaiņu lokalizācija: pieres daivā ( labajā puslodē kreisajā puslodē laterāli mediāli) deniņu daivā ( labajā puslodē kreisajā puslodē laterāli mediāli) pakauša daivā ( labajā puslodē kreisajā puslodē laterāli mediāli) paura daivā ( labajā puslodē kreisajā puslodē laterāli mediāli) Varolija tiltā, smadzenītēs ( labajā puslodē kreisajā puslodē laterāli mediāli) iegarenās smadzenēs ( labajā pusē kreisajā pusē) bez izlaušanās galvas smadzeņu vēderiņos ar izlaušanos ( III, IV) smadzeņu vēderiņos. 9. Izmaiņu izmērs ______________ cm, krāsa ____________ konsistence _____________.
Smadzenītes. 1. Zīmējums: skaidrs izplūdis. 2. Smadzenīšu mandelītes: vāji spēcīgi izteikta strangulācijas rieva.
Iegarenās smadzenes zīmējums: skaidrs izplūdis.
Smadzeņu vēderiņi: 1. neizmainīti paplašināti sašaurināti _____________________. 2. Ependīma: gluda valga spīdīga graudaina blīva asins izplūdumi ______________________cm.
Smadzeņu artērijas. 1. Lūmeni: neizmainīti, sašaurināti par ______________%, tromboze, trombu izmēri _______ cm, anomālijas______________ 2. Aterosklerotiskas plātnītes: retas, mērenā daudzumā, lielā daudzumā, ar kalcinozi, ar izčūlojumu ar piesienas trombiem (-iem) aneirisma ar izmēru ___________cm. 3. Izmaiņu lokalizācija: a. cerebri anterior ( dx. sin.) a. cerebri media ( dx. sin.) a.cerebri posterior ( dx. sin.) labā kreisā a. basilaris a. vertebralis ( dx. sin.) a. carotis interna ( dx. sin.) a. carotis externa ( dx. sin.) a. carotis communis ( dx. sin.).
Stāvoklis pēc operācijas | ||
Komentāri: |
KAULU UN MUSKUĻU SISTĒMA
Izmaiņas: nav konstatētas lūzumi deformācija ( kaulos locītavas) asins izplūdumi flegmona abscess nekroze veidojums(-i) ar izmēru _______________ cm _______________ krāsas, _________________ konsistences un lokalizācija____________________________________.
Komentāri: |
Muskuļu grupas bojājums
Komentāri: |
Brūču, rētu (t. sk. pēcoperācijas rētas) u.tml. lokalizācija, stāvoklis:
Komentāri: |
22. Nāves cēlonis (medicīniskajā apliecībā Nr. ______________________ (veidlapa Nr.106/u)) par nāves cēloni izdarīts šāds ieraksts"
Nāves cēlonis | |
I a) | |
I b) | |
I c) | |
I d) | |
II a) |
23. Histoloģiskās izmeklēšanas rezultāti
Ārsts-patologs | |
vārds, uzvārds, paraksts*, personīgais spiedogs* |
Piezīme. * Dokumenta rekvizītu "paraksts" un "personīgais spiedogs" neaizpilda, ja elektroniskais dokuments ir sagatavots atbilstoši normatīvajiem aktiem par elektronisko dokumentu noformēšanu.
(Pielikums svītrots ar MK 20.09.2011. noteikumiem Nr. 713)
(Pielikums MK 15.04.2008. noteikumu Nr. 269 redakcijā)
(veidlapa Nr.HIV-5)
Konfidenciāli
AIZPILDA NOSŪTĪTĀJS | Nosūtītāja identifikācija | Pacienta identifikācija |
Ārsta vārds, uzvārds _______________ | Pacienta vārds, uzvārds | |
Ārstniecības iestādes nosaukums _______________ | Personas kods - Dzimšanas gads | |
Nodaļa _______________ | Dzimums vīrietis sieviete | |
Adrese _______________ Tālruņa Nr. _______________ Testēšanas materiāli: (vajadzīgo atzīmēt): asinis serums plazma cits | Stacionārā pacienta medicīniskās kartes numurs _______________ Ambulatorā pacienta medicīniskās kartes numurs _______________ Nosūtīts: pēc pacienta vēlēšanās pēc ģimenes ārsta/speciālista norīkojuma Nosūtīšanas iemesls (atzīmēt vajadzīgo): Pacientam ir seksuāli transmisīvā infekcija vai ir bijis risks inficēties (STI) Militārpersonas veselības pārbaude (MILIT) Intravenozo narkotiku lietotājs (NAR) Tuberkulozes slimnieks (TUB) Profilaktiskā pārbaude (PROF) Klīniskās indikācijas (KLĪN) Grūtniecība (GRŪT) Nepieciešams sertifikāts (SERT) Ieslodzītā veselības pārbaude (CIET) Donors (DON) Jūrnieka veselības pārbaude (JŪR) HIV profilakses punktu apmeklētāji (KONS) Pārējie (ierakstīt) _______________ (PĀR) | |
Paraugs izmeklēšanai nosūtīts: pirmo reizi atkārtoti, diagnozes precizēšanai | ||
Parauga ņemšanas datums . . | ||
Parauga nosūtīšanas datums . . | ||
Nosūtītāja paraksts _______________ |
AIZPILDA LABORATORIJA | TESTĒŠANAS PĀRSKATS Nr. | ||||||
Testēšanas materiāla raksturojums: norma hemolīze pārējie (precizēt) ____________________ | |||||||
Testēšanas materiāla reģistrācijas Nr. | Materiāla saņemšanas datums . . | ||||||
Izpildes datums | Rādītāji | Testēšanas metode, metodika | Testēšanas rezultāts | Piezīmes | |||
Anti HIV 1/2 | |||||||
Anti HIV 1/2 + Ag | |||||||
Atbildes izsniegšanas datums . .
| |||||||
Piezīme. Testēšanas rezultāti attiecas tikai uz konkrētu testēšanas objektu. Bez laboratorijas rakstiskas atļaujas nav pieļaujama testēšanas rezultātu reproducēšana nepilnā apjomā. |
(Pielikums svītrots ar MK 02.07.2019. noteikumiem Nr. 300)
(Pielikums MK 15.04.2008. noteikumu Nr. 269 redakcijā, kas grozīta ar MK 13.10.2009. noteikumiem Nr. 1167; MK 27.03.2012. noteikumiem Nr. 227)
Ārstniecības iestādes nosaukums | |
Kods |
(veidlapa Nr.HIV-11)
.gada | ) | |||
(mēnesis) |
Laboratorija |
Pieaugušie | ||||||
Nr. p.k. | Izmeklēšanas iemesls | Šifrs | Primāri izmeklēti | Atkārtoti izmeklēti | ||
vīrieši | sievietes | vīrieši | sievietes | |||
1. | Pacientiem ir STI vai bijis risks inficēties | STI | ||||
2. | Militārpersona | MILIT | ||||
3. | Intravenozo narkotiku lietotāji | NAR | ||||
4. | Tuberkulozes slimnieki | TUB | ||||
5. | Profilaktiskās pārbaudes | PROF | ||||
6. | Ieslodzīto veselības pārbaude | CIET | ||||
7. | Jūrnieku veselības pārbaude | JŪR | ||||
8. | Donori | DON | ||||
9. | Grūtniecība | GRŪT | ||||
10. | HIV profilakses punktu apmeklētāji | KONS | ||||
11. | Klīniskās indikācijas | KLĪN | ||||
12. | Nepieciešams sertifikāts | SERT | ||||
13. | Pārējie | PĀR | ||||
Bērni līdz 18 gadiem |
Nr. p.k. | Izmeklēšanas iemesls | Šifrs | Vecuma grupas1 | ||||||||||||||||||
Primāri izmeklēti | Atkārtoti izmeklēti | ||||||||||||||||||||
vīrieši | sievietes | vīrieši | sievietes | ||||||||||||||||||
1 | 2 | 3 | 1 | 2 | 3 | 1 | 2 | 3 | 1 | 2 | 3 | ||||||||||
1. | Dzimis HIV pozitīvai mātei | DZIM | |||||||||||||||||||
2. | Pacientiem ir STI vai ir bijis risks inficēties | STI | |||||||||||||||||||
3. | Tuberkulozes slimnieki | TUB | |||||||||||||||||||
4. | Profilaktiskās pārbaudes | PROF | |||||||||||||||||||
5. | Intravenozo narkotiku lietotāji | NAR | |||||||||||||||||||
6. | HIV profilakses punktu apmeklētāji | KONS | |||||||||||||||||||
7. | Klīniskās indikācijas | KLĪN | |||||||||||||||||||
8. | Ieslodzīto veselības pārbaude | CIET | |||||||||||||||||||
9. | Grūtniecība | GRŪT | |||||||||||||||||||
10. | Pārējie | PĀR | |||||||||||||||||||
Kopējais izmeklēto personu skaits ________________ | Kopējais veikto analīžu skaits ____________________ | ||||||||||||||||||||
OBLIGĀTI norādīt izmantotos diagnostikas veidus un skaitu | |||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||
Datums (dd.mm.gggg) . . | |||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||
Piezīmes. 1. 1 1.vecuma grupa – no 0 līdz 1 gadam; 2.vecuma grupa – no 2 līdz 14 gadiem; 3.vecuma grupa – no 15 līdz 18 gadiem. 2. Ikmēneša pārskata pirmo eksemplāru iesniedz līdz nākamā mēneša piektajam datumam Slimību profilakses un kontroles centrā (Klijānu iela 7, Rīga, LV-1012). Otru (kopēto) eksemplāru atstāj laboratorijā. 3. Prasība par eksemplāru skaitu nav piemērojama, ja pārskats sagatavots atbilstoši normatīvajiem aktiem par elektronisko dokumentu noformēšanu. |
(Pielikums MK 15.04.2008. noteikumu Nr. 269 redakcijā, kas grozīta ar MK 13.10.2009. noteikumiem Nr. 1167; MK 27.03.2012. noteikumiem Nr. 227)
Laboratorijas nosaukums/Name of laboratory |
Laboratorijas adrese/Address of laboratory |
SERTIFIKĀTS Nr. _______ |
Izsniegts/Issued to | |
(vārds, uzvārds, dzimšanas datums/first name, surname, date of birth)
|
par to, ka, izmeklējot asinis, lai noteiktu cilvēku imūndeficīta vīrusa antivielu klātbūtni, ar | ||
certifying that the blood test on human immunodeficiency virus by | ||
(metodes un | ||
, | ||
testa sistēmas nosaukums/method and test-system)
|
testa rezultāts bija negatīvs |
Izmeklēšanas iemesls/Reason for testing | ||
vīzas noformēšanai uz/for receiving the visa to | ||
(norādīt valsti/country) | ||
sakarā ar bērna adopciju/for adoption | ||
cits iemesls/other reason | ||
(norādīt, kāds/please indicate) | ||
Sertifikāta izsniegšanas datums (dd.mm.gggg)/Date of issue (dd.mm.yyyy) . .
|
Ārsts/Physician | |||
(paraksts, personīgais spiedogs/ signature, personal stamp) | Laboratorijas spiedogs/ Laboratory΄s stamp |
Sertifikāts derīgs trīs mēnešus no izsniegšanas dienas
The Certificate is valid within 3 months from the date of issue
Piezīmes.
1. Aizpildīta sertifikāta pirmo eksemplāru izsniedz pieprasītājam, otro eksemplāru – Slimību profilakses un kontroles centram (Klijānu iela 7, Rīga, LV-1012), trešais eksemplārs paliek laboratorijā.
2. Prasība par eksemplāru skaitu nav piemērojama, ja sertifikāts sagatavots atbilstoši normatīvajiem aktiem par elektronisko dokumentu noformēšanu.
(Pielikums MK 10.12.2013. noteikumu Nr. 1452 redakcijā)
Ārstniecības iestādes nosaukums | |
Kods |
Ārstniecības iestādes filiāles nosaukums | |
Filiāles kods |
(veidlapa Nr.066/u)
1. Maksātājs (vajadzīgo atzīmēt) | 0 – valsts; 1 – pacients; 2 – apdrošinātājs; 3 – darba devējs; 4 – cits |
2. Apdrošinātāja kods |
3. Nacionālā veselības dienesta apmaksas periods | no . . . | līdz . . . | |
(dd.mm.gggg.) | (dd.mm.gggg.) |
4. Kartes numurs | ||
5. Pielikuma numurs |
6. Pacienta personas kods (bērnam līdz vienam mēnesim – arī dzimšanas stunda) | - |
7. Pacienta vārds, uzvārds |
8. Dzimums (vajadzīgo atzīmēt) | 1 – vīrietis; 2 – sieviete |
9. Dzīvesvieta |
10. Administratīvās teritorijas kods |
11. Valsts | valsts kods |
12. Ārzemnieka identifikācijas kods | |||
13. Dokuments, kas apliecina tiesības saņemt valsts garantēto veselības aprūpi (vajadzīgo atzīmēt): | |||
13.1. E veidlapa (norādīt veidlapas numuru) | E | ||
13.2. Eiropas veselības apdrošināšanas karte | |||
13.3. Eiropas veselības apdrošināšanas karti aizvietojošais sertifikāts |
14. Nacionālā veselības dienesta teritoriālās nodaļas kods, kuras teritorijā atrodas pacienta deklarētā dzīvesvieta |
15. Saslimšanas sākuma datums | . . . | |
(dd.mm.gggg.) | (stunda) |
16. Ārstniecības iestādē, kas nosūtījusi pacientu, noteiktās diagnozes kods pēc SSK-10 klasifikācijas1 |
17. Nosūtītājs – ārstniecības iestādes kods |
18. Tā ārsta identifikācijas numurs2, kurš nosūtījis pacientu | |
19. Personas grupa (vajadzīgo atzīmēt): | |
02 – tuberkulozes slimnieks; | |
03 – infekciozs slimnieks; | |
04 – grūtniece; | |
05 – psihiatriski ārstējams; | |
12 – politiski represēta persona; | |
13 – Černobiļas AES seku likvidētājs; | |
14 – sociālās palīdzības centra aprūpēta persona; | |
15 – trūcīga persona | |
– cita pacientu grupa |
20. Neatliekamās medicīniskās palīdzības periods: | no . . . | līdz . . . |
(dd.mm.gggg.) | (dd.mm.gggg.) | |
no . . . | līdz . . . | |
(dd.mm.gggg.) | (dd.mm.gggg.) |
21. Pacienta kustība: | ||||
21.1. kods | datums . . . | |||
(dd.mm.gggg.) | (stunda) | (struktūrvienība) | (profils) |
Diagnoze: | pamata | blakus | blakus | sarežģījums |
izpausmes | izpausmes | izpausmes | izpausmes |
Ārsts | identifikācijas numurs2 | |
(vārds un uzvārds) |
21.2. kods | datums . . . | |||
(dd.mm.gggg.) | (stunda) | (struktūrvienība) | (profils) |
Diagnoze: | pamata | blakus | blakus | sarežģījums |
izpausmes | izpausmes | izpausmes | izpausmes |
Ārsts | identifikācijas numurs2 | |
(vārds un uzvārds) |
21.3. kods | datums . . . | |||
(dd.mm.gggg.) | (stunda) | (struktūrvienība) | (profils) |
Diagnoze: | pamata | blakus | blakus | sarežģījums |
izpausmes | izpausmes | izpausmes | izpausmes |
Ārsts | identifikācijas numurs2 | |
(vārds un uzvārds) |
21.4. kods | datums . . . | |||
(dd.mm.gggg.) | (stunda) | (struktūrvienība) | (profils) |
Diagnoze: | pamata | blakus | blakus | sarežģījums |
izpausmes | izpausmes | izpausmes | izpausmes |
Ārsts | identifikācijas numurs2 | |
(vārds un uzvārds) |
21.5. kods | datums . . . | |||
(dd.mm.gggg.) | (stunda) | (struktūrvienība) | (profils) |
Diagnoze: | pamata | blakus | blakus | sarežģījums |
izpausmes | izpausmes | izpausmes | izpausmes |
Ārsts | identifikācijas numurs2 | |
(vārds un uzvārds) |
21.6. patologanatomiskā diagnoze: |
pamata | blakus | blakus | sarežģījums |
22. Operācijas un anestēzijas: | |||
22.1. anestēzija | |||
(anestēzijas kods) | (anestēzijas piemaksas kods) | (anestēzijas piemaksas kods) | (anestēzijas piemaksas kods) |
anestēzijas datums un laiks | |||||
no | . . . | līdz | . . . | ||
(dd.mm.gggg.) | (stunda/minūte) | (dd.mm.gggg.) | (stunda/minūte) |
anesteziologa vārds, uzvārds | identifikācijas numurs2 |
22.2. operācijas nosaukums | |
kods |
operācijas datums un laiks | |||||
no | . . . | līdz | . . . | ||
(dd.mm.gggg.) | (stunda/minūte) | (dd.mm.gggg.) | (stunda/minūte) |
ķirurga vārds, uzvārds | identifikācijas numurs2 |
22.3. anestēzija | |||
(anestēzijas kods) | (anestēzijas piemaksas kods) | (anestēzijas piemaksas kods) | (anestēzijas piemaksas kods) |
anestēzijas datums un laiks | |||||
no | . . . | līdz | . . . | ||
(dd.mm.gggg.) | (stunda/minūte) | (dd.mm.gggg.) | (stunda/minūte) |
anesteziologa vārds, uzvārds | identifikācijas numurs2 |
22.4. operācijas nosaukums | |
kods |
operācijas datums un laiks | |||||
no | . . . | līdz | . . . | ||
(dd.mm.gggg.) | (stunda/minūte) | (dd.mm.gggg.) | (stunda/minūte) |
ķirurga vārds, uzvārds | identifikācijas numurs2 |
23. Citas manipulācijas (MP) | Izpildītāja identifikācijas numurs2 | ||
Kods | skaits | datums . . . | |
(dd.mm.gggg.) | |||
Kods | skaits | datums . . . | |
(dd.mm.gggg.) | |||
Kods | skaits | datums . . . | |
(dd.mm.gggg.) | |||
Kods | skaits | datums . . . | |
(dd.mm.gggg.) |
24. Manipulācijas atbilstoši NCSP+3 | Izpildītāja identifikācijas numurs2 | ||
Kods | skaits | datums . . . | |
(dd.mm.gggg.) | |||
Kods | skaits | datums . . . | |
(dd.mm.gggg.) | |||
Kods | skaits | datums . . . | |
(dd.mm.gggg.) | |||
Kods | skaits | datums . . . | |
(dd.mm.gggg.) |
25. Manipulācijas, kuras veiktas citās ārstniecības iestādēs | Ārstniecības iestādes kods | ||
Kods | skaits | datums . . . | |
(dd.mm.gggg.) | |||
Kods | skaits | datums . . . | |
(dd.mm.gggg.) |
26. NCSP+ 3manipulācijas, kuras veiktas citās ārstniecības iestādēs | Ārstniecības iestādes kods | ||
Kods | skaits | datums . . . | |
(dd.mm.gggg.) | |||
Kods | skaits | datums . . . | |
(dd.mm.gggg.) |
27. Ārsts | , identifikācijas numurs2 | |
(paraksts, personīgais spiedogs) |
Piezīmes.
1 Starptautiskā statistiskā slimību un veselības problēmu klasifikācija (SSK – 10.redakcija).
2 Ārstniecības personas identifikācijas numurs ir viens no šādiem kodiem:
1) personas kods;
2) Veselības inspekcijas piešķirtais ārstniecības personas identifikators.
3 Ziemeļvalstu Medicīnas statistikas komitejas (Nordic Medico-Statistical Committee (NOMESCO)) ķirurģisko manipulāciju klasifikācijas ar papildinājumu (NOMESCO Classification of Surgical Procedures (NCSP+)) aktuālā versija.
(Pielikums MK 08.01.2013. noteikumu Nr.22 redakcijā; skat. grozījumu 2.punktu)
Ārstniecības iestādes nosaukums | |
Kods | |
Spiedogs |
(Veidlapa Nr.113/u)
I. Vispārīgā informācija
1. Vārds, uzvārds |
2. Personas kods | - |
3. Deklarētā dzīvesvieta | |
4. Tālruņa numurs |
5. Ja vārds vai uzvārds mainīts grūtniecības laikā: |
5.1. uzvārds
|
5.2. vārds
|
5.3. datums (dd.mm.gggg) | . . |
6. Nodarbošanās |
7. Bērna tēva vārds, uzvārds |
7.1. tālruņa numurs |
7.2. nodarbošanās |
8. Grūtnieces aprūpes veicējs: ārsts vai vecmāte (vajadzīgo pasvītrot): |
8.1. vārds, uzvārds |
8.2. tālruņa numurs |
8.3. personīgais spiedogs |
9. Katra nākamā apmeklējuma datums | ||
Apmeklējums | Datums (dd.mm.gggg) | Pieņemšanas laiks |
līdz 12.grūtniecības nedēļai | ||
16.–18.grūtniecības nedēļa | ||
25.–26.grūtniecības nedēļa | ||
29.–30.grūtniecības nedēļa | ||
34.–36.grūtniecības nedēļa | ||
38.–40.grūtniecības nedēļa | ||
41.grūtniecības nedēļa | ||
10. Seroloģiskā izmeklēšana |
Datums (dd.mm.gggg) . . |
Datums (dd.mm.gggg) . . |
11. Izmeklējums uz sifilisu (Treponema Pallidum pasīvā hemaglutinācijas reakcija): | |||
11.1. analīzes numurs | |||
11.2. analīzes veikšanas datums (dd.mm.gggg) | . . | ||
11.3. analīzes rezultāts | negatīvs | pozitīvs |
12. Austrālijas antigēns (Hbs Ag):: | |||
12.1. analīzes numurs | |||
12.2. analīzes veikšanas datums (dd.mm.gggg) | . . | ||
12.3. analīzes rezultāts | negatīvs | pozitīvs |
13. Ātrais plazmas reagīnu tests (RPR): | |||
13.1. analīzes numurs | |||
13.2. analīzes veikšanas datums (dd.mm.gggg) | . . | ||
13.3. analīzes rezultāts | negatīvs | pozitīvs |
14. HIV tests (vajadzīgo atzīmēt): | negatīvs | pozitīvs | |
14.1. analīzes numurs | |||
14.2. analīzes veikšanas datums (dd.mm.gggg) | . . |
15. Atkārtoti seroloģiski izmeklējumi |
Datums (dd.mm.gggg) . . |
Datums (dd.mm.gggg) . . |
16. Ievadīts anti-D imūnglobulīns: | |||
16.1. ievadītā deva | |||
16.2. ievadīšanas datums (dd.mm.gggg) | . . |
17. Ātrais plazmas reagīnu tests (RPR) (vajadzīgo atzīmēt): | negatīvs | pozitīvs | |
17.1. analīzes numurs | |||
17.2. analīzes veikšanas datums (dd.mm.gggg) | . . |
18. Pirmā trimestra kombinētais skrīnings (11.–13.grūtniecības nedēļā un 14.grūtniecības nedēļas pirmajās sešās dienās): | |||
18.1. ar grūtniecību saistīts asins plazmas proteīns (PAPP-A) | |||
18.1.1. analīzes numurs | |||
18.1.2. analīzes veikšanas datums (dd.mm.gggg) | . . |
18.2. brīvais beta horiogonadotropīns (β HGT) | |||
18.2.1. analīzes numurs | |||
18.2.2. analīzes veikšanas datums (dd.mm.gggg) | . . |
18.3. ultrasonogrāfija (11.–13.+6 grūtniecības nedēļā) | |
18.4. izmeklējuma veikšanas datums (dd.mm.gggg) | . . |
18.5. pirmā trimestra riska aprēķins | |
19. Otrā trimestra skrīnings (15.–19.grūtniecības nedēļā): | |||
19.1. alfa fetoproteīns (αFP): | |||
19.1.1. analīzes numurs | |||
19.1.2. analīzes veikšanas datums (dd.mm.gggg) | . . |
19.2. estriols: | |||
19.2.1. analīzes numurs | |||
19.2.2. analīzes veikšanas datums (dd.mm.gggg) | . . |
19.3. brīvais beta horiogonadotropīns (β HGT) | |||
19.3.1. analīzes numurs | |||
19.3.2. analīzes veikšanas datums (dd.mm.gggg) | . . |
19.4. ultrasonogrāfija | |
19.5. izmeklējuma veikšanas datums (dd.mm.gggg) | . . |
19.6. otrā trimestra riska aprēķins | |
20. Invazīvā prenatālā diagnostika (vajadzīgo atzīmēt): | |||
horija biopsija | amniocentēze | ||
20.1. izmeklējuma veikšanas datums (dd.mm.gggg) | . . |
20.2. izmeklējuma rezultāts | |
21. Dzemdes kakla citoloģiskā izmeklēšana: | |||
21.1. analīzes numurs | |||
21.2. analīzes veikšanas datums (dd.mm.gggg) | . . |
21.3. analīzes rezultāts |
22. Maksts iztriepe: | |||
22.1. analīzes numurs | |||
22.2. analīzes veikšanas datums (dd.mm.gggg) | . . |
22.3. analīzes rezultāts |
23. Hlamīdiju noteikšana (riska grupas grūtniecēm): | |||
23.1. analīzes numurs | |||
23.2. analīzes veikšanas datums (dd.mm.gggg) | . . |
23.3. analīzes rezultāts |
24. B grupas beta hemolītiskā streptokoka uzsējums: | |||
24.1. analīzes numurs | |||
24.2. analīzes veikšanas datums (dd.mm.gggg) | . . |
24.3. analīzes rezultāts |
25. Glikozes tolerances tests: | |||
25.1. analīzes numurs | |||
25.2. analīzes veikšanas datums (dd.mm.gggg) | . . |
25.3. analīzes rezultāts |
26. Ultrasonogrāfija: | |
26.1. pirmā trimestra izmeklējuma veikšanas datums (dd.mm.gggg) | . . |
26.2. otrā trimestra izmeklējuma veikšanas datums (dd.mm.gggg) | . . |
26.3. trešā trimestra izmeklējuma veikšanas datums (dd.mm.gggg) | . . |
27. Ehokardiogrāfija auglim (riska grupas grūtniecēm): | |
27.1. izmeklējuma veikšanas datums (dd.mm.gggg) | . . |
27.2. izmeklējuma rezultāts |
28. Ārsts/vecmāte | |
(paraksts un personīgais spiedogs) |
29. Informācija grūtniecei
29.1. informē par dzimumsistēmas anatomiju un fizioloģiju; apaugļošanos un augļa attīstību; sabalansēta uztura nozīmi, minerālvielu un vitamīnu, tai skaitā folskābes, profilaktiskas lietošanas nozīmi; nikotīna, alkohola un citu atkarību izraisošo vielu, medikamentu, kā arī dzimumceļu un TORCH grupas infekcijas slimību3 ietekmi uz grūtniecības norisi; iedzimtu augļa attīstības anomāliju diagnostikas iespējamību; izskaidro grūtnieces aprūpes kārtību un draudošus simptomus, kad jāgriežas pēc medicīniskas palīdzības | |
29.2. grūtniecei izsniedz atzinumu (Ministru kabineta 2006.gada 4.aprīļa noteikumu Nr.265 "Medicīnisko dokumentu lietvedības kārtība" 12.pielikumu (izraksts no stacionāra pacienta/ambulatorā pacienta medicīniskās kartes, veidlapa Nr.027/u)) darba devējam, kuram pēc atzinuma saņemšanas aizliegts nodarbināt grūtnieci un sievieti pēcdzemdību periodā līdz vienam gadam, bet, ja sieviete baro bērnu ar krūti, – visā barošanas laikā, ja tiek atzīts, ka attiecīgā darba veikšana rada draudus sievietes vai viņas bērna drošībai un veselībai | |
29.3. informē par grūtniecības norisi – fizioloģiju, psiholoģiju, medicīnisko aprūpi, darbu un sociālajām garantijām, personīgo un dzimumdzīves higiēnu, fiziskajām aktivitātēm, uzturu, nemedikamentozās ārstniecības metodēm, risku un tā novēršanu | |
29.4. personām no 18 gadu vecuma, kuras dzīvo kopā ar grūtnieci, iesaka krūšu kurvja orgānu rentgenogrāfisku izmeklēšanu, ja tā nav veikta pēdējā gada laikā | |
29.5. informē par partnera lomu veiksmīgā grūtniecības, dzemdību un pēcdzemdību perioda norisē; dabisko dzemdību priekšrocībām; krūts ēdināšanas priekšrocībām; augļa stāvokļa novērtēšanas metodēm un kustību skaitīšanas principiem | |
29.6. informē par nepieciešamību izvēlēties bērnam ģimenes ārstu | |
29.7. informē par sagatavošanos dzemdībām – relaksāciju, elpošanas paņēmieniem, dzemdību pozām, partnera atbalstu | |
29.8. ja grūtniece izvēlas ģimenes dzemdības, informē grūtnieci un viņas partneri par partnera atbalstu dzemdībās | |
29.9. informē par dzemdību priekšvēstnešiem; dzemdību gaitu; iespējamām medicīniskām manipulācijām; pēcdzemdību perioda norisi, iespējamiem sarežģījumiem un to novēršanu; nepieciešamību plānot ķeizargrieziena veikšanu, ja tam ir medicīniskas indikācijas (atbilstoši vadlīnijām vai uzrādot speciālista slēdzienu); rekomendē iepazīties ar dzemdību nodaļu, kurā plāno dzemdības |
30. Apmācības topošajiem vecākiem par jaundzimušā aprūpi un jaundzimušajam veselīgiem apstākļiem
Nr. p.k. | Tēma | Jā | Nē |
30.1. | jaundzimušā ēdināšana (zīdīšanas problēmas un to risinājumi, mātes piena priekšrocības salīdzinājumā ar maisījumiem, mātes uzturs, D vitamīna nodrošinājums) | ||
30.2. | jaundzimušā aprūpe (jaundzimušā drošība, higiēna, ģērbšana, jaundzimušā attīstība un attīstības veicināšana, savstarpējais kontakts, mierināšana) | ||
30.3. | jaundzimušajam droša apkārtējā vide un pēkšņās nāves sindroms (vecāku atbildība, atbildības sadale, veselības apdraudējums jaundzimušā periodā, bērna aprūpes priekšmetu piemērotības un drošības izvērtējums) |
31. Ziņas par iepriekšējām grūtniecībām
Gads, mēnesis | Grūtniecības iznākums | ||||||
aborts | dzemdības | gestācijas laiks | |||||
spontāns | mākslīgs | vaginālas | operatīvas | ar sarežģījumiem | |||
nenoticis aborts | legāls | medicīnisks | |||||
32. Piezīmes |
II. Anamnēze un perinatālā riska novērtējums apmeklējumā
33. Vecums _______ gadi | ||
34. Augums ___________ cm | ||
35. Svars ________ kg | ||
36. Kura grūtniecība ______ | ||
37. Kuras dzemdības_______ | ||
38. Anamnēze |
Jā | Nē | |||
38.1. ģimenes anamnēze (iedzimtība) – ģenētiskās slimības; diabēts, psihiskās slimības; ļaundabīgi audzēji; locītavu deformācijas (vajadzīgo pasvītrot un atzīmēt) | ||||
38.2. bērnībā, pubertātes periodā pārciestās infekcijas slimības; sirds–asinsvadu, plaušu, nieru, aknu, psihiskās slimības (vajadzīgo pasvītrot un atzīmēt) | ||||
| ||||
38.4. asins pārliešanas | ||||
38.5. sociālais risks | ||||
38.6. izoimunizācija iepriekšējā grūtniecībā | ||||
38.7. cukura diabēts | ||||
38.8. aptaukošanās | ||||
38.9. mazs augums | ||||
38.10. skeleta anomālijas | ||||
38.11. grūtniecība līdz 18 gadu vecumam | ||||
38.12. grūtniecība pēc 35 gadu vecuma | ||||
38.13. dzemdību skaits – 4 un vairāk | ||||
38.14. sterilitāte | ||||
38.15. priekšlaicīgas dzemdības (līdz 36 nedēļām) | ||||
38.16. spontānie aborti | ||||
38.17. aborti | ||||
38.18. bērna dzemdību sarežģījumi vai miris dzemdībās | ||||
| ||||
38.20. sarežģījumi pēc dzemdībām | ||||
38.21. ķeizargrieziena operācijas | ||||
| ||||
38.23. mazs starplaiks starp grūtniecībām (mazāk par vienu gadu) | ||||
38.24. smēķēšana | ||||
38.25. narkomānija | ||||
38.26. alkoholisms | ||||
38.27. anamnēzē nedzīvi dzimis bērns | ||||
38.28. citas īpatnības vai patoloģijas |
39. Dzemdību termiņa noteikšana: | |
39.1. cikls ______________/____ | |
39.2. pēdējās menstruācijas (dd.mm.gggg) | . . |
39.3. ovulācija apmēram __________________________ | |
39.4. pirmās augļa kustības __________________________ | |
39.5. grūtniecība pirmajā apmeklējumā _____________ nedēļas | |
39.6. pirmā apmeklējuma datums (dd.mm.gggg) | . . |
39.7. grūtniecības tests pozitīvs______________ datumā | |
39.8. aprēķinātais dzemdību termiņš __________________________ | |
39.9. koriģētais dzemdību termiņš __________________________ |
III. Konstatētā patoloģija grūtniecības laikā
40. Slimības, kurām nepieciešama ārsta uzraudzība (vajadzīgo atzīmēt): | Ir | Nav |
40.1. medikamentoza alerģija | ||
40.2. ļaundabīgas slimības | ||
40.3. sevišķa psihiska slodze (spriedze) | ||
40.4. sevišķa sociāla spriedze | ||
40.5. asiņošana līdz 28.grūtniecības nedēļai | ||
40.6. asiņošana pēc 28.grūtniecības nedēļas | ||
40.7. priekšguļoša placenta | ||
40.8. daudzaugļu grūtniecība | ||
40.9. daudzūdeņainība | ||
40.10. samazināts augļa ūdens daudzums | ||
40.11. neatbilst gestācijas laikam | ||
40.12. placentas nepietiekamība | ||
40.13. istmikocervikālā nepietiekamība | ||
40.14. grūtniecības pārtraukšanās draudi | ||
40.15. anēmija | ||
40.16. urīnceļu iekaisumi | ||
40.17. izoimunizācija grūtniecības laikā | ||
40.18. HIV tests | ||
40.19. masaliņas | ||
40.20. C hepatīts | ||
40.21. arteriālā hipertensija (vairāk par 140/90) | ||
40.22. preeklampsija (viegla, vidēji smaga) un eklampsija | ||
40.23. nieru saslimšanas | ||
40.24. diabēts | ||
40.25. augļa nepareiza guļa | ||
40.26. augļa nestabila guļa | ||
40.27. glikozes tolerances traucējumi | ||
40.28. citas īpatnības vai patoloģijas |
41. Ārsta atzinums pēc III nodaļas izvērtēšanas |
IV. Grūtniecības norise
(norādījumi no III nodaļas)
Datums (dd.mm.gggg) | Grūtniecības nedēļas | Grūtniecības nedēļas korekcija | Dzemdes augstums virs simfīzes | Augļa guļa | Sirdstoņi | Augļa kustības | Tūskas |
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 |
Varikoze | Svars | Arteriālais spiediens | Hemoglobīns | Feritīns | Urīna analīze | ||
labā roka | kreisā roka | olbaltums | cukurs | ||||
9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 |
Urīna analīze | Nosūtījumi pie speciālista | Speciālista nozīmējumi | Riska faktori pēc III nodaļas | Saņemtā ārstēšana | |
nitrīta tests | sediments | ||||
17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 |
V. Stacionārā izmeklēšana un ārstēšana grūtniecības laikā
Iestāšanās un izrakstīšanās datums (dd.mm.gggg) | Ārstniecības iestādes nosaukums | Diagnoze | Ārstēšana |
VI. Dzemdības
42. Iestājoties ārstniecības iestādē uz dzemdībām, iesniedz: | |||
Ir | Nav | ||
42.1. | imūnhematoloģisko izmeklējumu rezultātus (oriģinālus) | ||
42.2. | pirmā, otrā un trešā trimestra ultrasonogrāfijas izmeklējumu rezultātus, izmeklējuma protokolu kopā ar kakla krokas attēla/mērījuma izdruku (oriģinālus) | ||
42.3. | radiologa diagnosta slēdzienu par tās personas plaušu veselības stāvokli, kas piedalīsies dzemdībās (ja grūtniece izvēlas ģimenes dzemdības) | ||
42.4. | kā arī norāda, ka ir veikta topošo vecāku apmācība par jaundzimušā aprūpi |
43. Ziņas par jaundzimušā ģimenes ārstu: | |
43.1. vārds, uzvārds |
43.2. ārstniecības iestāde (juridiskā adrese) | |
43.3. tālrunis |
43.4. ģimenes ārsta apstiprinājums par gatavību aprūpēt jaundzimušo |
43.5. ģimenes ārsts | . . | |
(paraksts un personīgais spiedogs) |
44. Piezīmes |
45. Mātes izrakstīšanas datums (dd.mm.gggg) | . . |
46. Jaundzimušā izrakstīšanas datums (dd.mm.gggg) | . . |
47. Ģimenes ārstam ir paziņots (dd.mm.gggg) | . . |
48. Par jaundzimušā izrakstīšanu paziņots | ||
(norāda, kam, ja ģimenes ārsts nav norādīts) | ||
(dd.mm.gggg) | . . |
49. Ārsts, vecmāte | |
(specialitāte, paraksts un personīgais spiedogs) |
50. Piezīmes |
-------------------------------------------------------- griezuma līnija -------------------------------------------------
Ārstniecības iestādes nosaukums | |
Kods | |
Spiedogs |
Izraksts no mātes pases dzemdību vēsturei
(Grūtnieču aprūpes iestādes ziņas par grūtnieci un grūtniecības norisi)
1. Vārds, uzvārds |
2. Personas kods | - |
3. Deklarētā dzīvesvieta | |
tālruņa numurs |
4. Stājusies grūtniecības uzskaitē (dd.mm.gggg) | . . |
5. Grūtniecības nedēļas pirmajā apmeklējumā: augums________cm; svars ____ kg |
6. Pēdējās normālās menstruācijas datums | . . |
7. Kura grūtniecība ______ | |
paredzētais dzemdību datums (dd.mm.gggg) | . . |
8. Dzemdnieciskā anamnēze: |
Bijuši aborti ______ | Gads _____ | Bijušas dzemdības _____ | Gads_______ |
tai skaitā: | tai skaitā: | ||
legāli ___________ | __________ | normālas ____________ | ___________ |
spontāni ________ | __________ | priekšlaicīgas _________ | ___________ |
nenotikuši ______ | __________ | operatīvas ___________ | ___________ |
pēc medicīniskās indikācijas __ | __________ | ____________________ | ___________ |
9. Pārciestās vispārējās slimības (gads), hepatīti, tuberkuloze (kontakts) u.c. |
10. Ekstraģenitāla saslimšana (diagnosticēta, ārstēta) | |
11. Ginekoloģiskas saslimšanas (kad ārstētas) | |
12. Seksuāli transmisīvas slimības | |
13. Operācijas (vēdera dobuma u.c.) | |
14. Asins pārliešanas: ir/nav (ja ir bijušas, kurā gadā) |
15. Grūtnieces asins grupa un rēzus faktora (Rh) piederība ____________Rh |
16. Bērna tēva asins grupa un rēzus faktora (Rh) piederība ____________Rh |
17. Antieritrocitāras antivielas |
18. Ievadīts anti-D imūnglobulīns: |
18.1. ievadītā deva |
18.2. ievadīšanas datums (dd.mm.gggg) | . . |
19. Pirmo reizi TPHA1, RPR2 | . . | HIV tests | . . |
(dd.mm.gggg) | (dd.mm.gggg) |
20. Otro reizi RPR2 (dd.mm.gggg) | . . |
21. Austrālijas antigēns (Hbs Ag) (dd.mm.gggg) | . . |
22. Pirmā trimestra kombinētais skrīnings: | |
22.1. ar grūtniecību saistīts asins plazmas proteīns (PAPP-A) | |
22.2. analīzes veikšanas datums (dd.mm.gggg) | . . |
22.3. brīvais beta horiogonadotropīns (β HGT) | |
22.4. analīzes veikšanas datums (dd.mm.gggg) | . . |
22.5. ultrasonogrāfija (11.–13.+6 grūtniecības nedēļa) | |
22.6. izmeklējuma veikšanas datums (dd.mm.gggg) | . . |
22.7. pirmā trimestra riska aprēķins |
23. Otrā trimestra skrīnings (15.–19.grūtniecības nedēļa): | |
23.1. alfa fetoproteīns (αFP) | |
23.2. analīzes veikšanas datums (dd.mm.gggg) | . . |
23.3. estriols | |
23.4. analīzes veikšanas datums (dd.mm.gggg) | . . |
23.5. brīvais beta horiogonadotropīns (β HGT) | |
23.6. analīzes veikšanas datums (dd.mm.gggg) | . . |
23.7. ultrasonogrāfija | |
23.8. izmeklējuma veikšanas datums (dd.mm.gggg) | . . |
23.9. otrā trimestra riska aprēķins |
24. Invazīvā prenatālā diagnostika (vajadzīgo atzīmēt): | |
horija biopsija | amniocentēze |
24.1. izmeklējuma veikšanas datums (dd.mm.gggg) | . . |
24.2. izmeklējuma rezultāts |
25. Glikozes tolerances tests: | |
25.1. analīzes veikšanas datums (dd.mm.gggg) | . . |
25.2. izmeklējuma rezultāts |
26. Dzemdes kakla citoloģiskā izmeklēšana (dd.mm.gggg) | . . |
27. Iztriepe no maksts (dd.mm.gggg) | . . |
28. Hlamīdiju noteikšana (riska grupas grūtniecēm) (dd.mm.gggg) | . . |
29. B grupas beta hemolītiskā streptokoka uzsējums (dd.mm.gggg) | . . |
30. Asins analīze: | |||
30.1. hemoglobīns |
30.2. feritīns |
31. Urīna analīzes (olbaltumvielas, cukurs, nitrāti) | |
32. Arteriālais spiediens pirmā apmeklējuma laikā un tā dinamikamika | |
33. Speciālistu konsultācijas grūtniecības laikā (ja nepieciešams) | |
34. Citi izmeklējumi | |
35. Grūtniecības norises sarežģījumi, ārstēta stacionārā (cik reižu, diagnoze, grūtniecības nedēļas) | |
36. Augļa stāvoklis: | |
36.1. guļa |
36.2. priekšguļošā daļa: galviņa, tūplītis (vajadzīgo pasvītrot) | |
36.3. sirdstoņi |
37. Sagatavošanās dzemdībām |
38. Aprēķinātais dzemdību termiņš |
39. Izdota pirmsdzemdību darbnespējas lapa: | |
39.1. izdošanas datums (dd.mm.gggg) | . . |
39.2. darbnespējas lapas numurs |
40. Ārsts, vecmāte | |
(specialitāte, paraksts un personīgais spiedogs) |
Piezīmes.
1 TPHA – izmeklējums uz sifilisu (Treponema Pallidum pasīvā hemaglutinācijas reakcija).
2 RPR – ātrais plazmas reagīnu tests.
3 TORCH grupas infekciju slimības – piemēram, toksoplazmoze, masaliņas, citomegalovīrusu un herpesvīrusu infekcijas, sifiliss.
* Mātes pases izmērs ir ne mazāks par A5 formāta lapu.
(Pielikums grozīts ar MK 08.01.2013. noteikumiem Nr. 22)
Ārstniecības iestādes nosaukums | |
Kods |
(veidlapa Nr.015/u)
Sākts ______. gada_________________ | Pabeigts ______. gada_____________ |
Nr. p.k. | Līķa atvešanas datums (dd.mm.gggg) | Mirušā vārds, uzvārds | No kurienes līķis atvests | Stacionārā pacienta medicīniskās kartes numurs vai ambulatorā pacienta medicīniskās kartes numurs |
1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
Kapu nosaukums, kur mirušais tiks apglabāts | Datums, kad līķis izdots (dd.mm.gggg) | (Aile svītrota ar MK 08.01.2013. noteikumiem Nr. 22) | Tās personas pases dati un paraksts, kurai līķis izdots apglabāšanai |
6 | 7 | 8 | 9 |
(Pielikums svītrots ar MK 20.09.2011. noteikumiem Nr. 713)
(Pielikums MK 15.04.2008. noteikumu Nr. 269 redakcijā)
ZĀĻU VALSTS AĢENTŪRA
1. ZIŅOTĀJS | 2. PACIENTS | |||||||||||||||||||||
Datums (dd.mm.gggg.) . . |
|
3. BLAKUSPARĀDĪBA
Reakcijas sākums:
datums (dd.mm.gggg.) . .
laiks (st. un min) plkst. .
Apraksts (simptomi, laboratoriskie u.c. izmeklējumi, blakusparādības ārstēšana) | ||||||||||||||||||||||||||
| Atveseļošanās:
| Vai zāles lietotas atkārtoti? Jā Nē Vai bija atkārtota reakcija? Jā Nē |
4. ZĀLES, KURAS IR BLAKUSPARĀDĪBAS IESPĒJAMAIS CĒLONIS
Zāļu nosaukums, forma un ražotājs | Ievadīšanas ceļš | Reizes deva/ biežums | Lietošanas sākums | Lietošanas beigas | Lietošanas indikācija |
5. CITAS ZĀLES, KAS LIETOTAS PĒDĒJO TRIJU MĒNEŠU LAIKĀ (IESKAITOT PAŠĀRSTĒŠANOS)
Zāļu nosaukums un forma | Ievadīšanas ceļš | Reizes deva/ biežums | Lietošanas sākums | Lietošanas beigas | Lietošanas indikācija |
6. PAPILDINFORMĀCIJAA
Smaga blakusslimība Alerģiska reakcija Paaugstināta zāļu jutība Grūtniecība Citas ziņas |
(Pielikums MK 13.07.2023. noteikumu Nr. 414 redakcijā)
(izdod saskaņā ar normatīvajiem aktiem par tehniskiem palīglīdzekļiem)
Datums, mēnesis, gads . . .
Personas vārds, uzvārds |
Personas kods -
Dzīvesvietas adrese |
Diagnoze | |
Diagnozes kods
(pēc SSK 10. redakcijas)
Funkcionālo traucējumu apraksts un rekomendācijas, ieteicamais tehniskā palīglīdzekļa veids
(Tehniskā palīglīdzekļa veidu iekļauj atbilstoši normatīvajos aktos par tehniskiem palīglīdzekļiem norādītajam no valsts budžeta finansējamo tehnisko palīglīdzekļu sarakstam)
|
(Izskatīšanas) Steidzamība1 nav ir,
iemesls steidzamībai (piemēram, antropometrisko rādītāju izmaiņas, pēc operatīvas terapijas u. c.) |
Ārstniecības persona, kas aizpildījusi atzinumu | |
(vārds, uzvārds, paraksts*, personīgais spiedogs*) |
Piezīme. * Dokumenta rekvizītus "paraksts" un "personīgais spiedogs" neaizpilda, ja elektroniskais dokuments ir sagatavots atbilstoši normatīvajiem aktiem par elektronisko dokumentu noformēšanu.
1 Norāda izskatīšanai iespējami ātrākā termiņā
(Pielikums MK 13.07.2023. noteikumu Nr. 414 redakcijā)
|
|
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
|
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
(Pielikums MK 13.07.2023. noteikumu Nr. 414 redakcijā)
1. Vēstules datums | |||||||||||||
2. Vēstules Nr. | |||||||||||||
3. Pacienta vārds, uzvārds | |||||||||||||
4. Pacienta personas kods - | |||||||||||||
5. Maksātājs (valsts (kods 0)) 0 | |||||||||||||
6. Aprūpes epizodes sākums (dd.mm.gggg.) . . . | |||||||||||||
7. Aprūpes epizodes beigas (dd.mm.gggg.) . . . | |||||||||||||
8. Dokuments, kas atbilstoši veselības aprūpes organizēšanas un finansēšanas kārtību regulējošiem normatīvajiem aktiem apliecina tiesības saņemt veselības aprūpes pakalpojumus, kuri tiek apmaksāti no valsts budžeta un pakalpojuma saņēmēja līdzekļiem: S veidlapa S | |||||||||||||
9. Ārstniecības persona: | |||||||||||||
9.1. Identifikācijas numurs (personas kods vai Veselības inspekcijas piešķirtais ārstniecības personas identifikators) | |||||||||||||
9.2. Specialitātes kods | |||||||||||||
10. Iestādes kods - | |||||||||||||
11. Struktūrvienība 0 | |||||||||||||
12. Pacients: | |||||||||||||
12.1. Pacienta grupa (iedzīvotājs, kuram veic profilaktiskās apskates MK noteiktā kārtībā (kods 16)) 16 | |||||||||||||
12.2. Dzimums (sieviete (kods2)) 2 | |||||||||||||
13. Deklarētā dzīvesvieta ______________________ | |||||||||||||
14. Administratīvā teritorija | |||||||||||||
15. Valsts _____________________________________ | |||||||||||||
16. Pamata diagnozes kods pēc SSK-10: Z12.3 Blakus diagnozes kods pēc SSK-10 | |||||||||||||
17. Aprūpes epizode sakarā ar (tikai palīgkabinetu pakalpojumu (kods 7)) 7 | |||||||||||||
18. Apmeklējumu skaits epizodes laikā ārstniecības iestādē 1 | |||||||||||||
19. Palīdzības veids (kods 0) 0 | |||||||||||||
20. Izdarītie izmeklējumi un manipulācijas: | |||||||||||||
20.1. manipulācijas kods | 20.2. manipulāciju skaits | ||||||||||||
| |||||||||||||
22. Mamogrāfijas vērtējums: | |||||||||||||
B1 | B2 | B0 | BB4 | B5 |
(Pielikums MK 20.09.2011. noteikumu Nr. 713 redakcijā)
Ārstniecības iestādes nosaukums | |
Kods |
1. Vārds, uzvārds |
2. Dzimšanas datums (dd.mm.gggg.) | . . . |
3. Personas kods | - |
4. Dzimums (vajadzīgo atzīmēt) | 1 – vīrietis; 2 – sieviete |
Dzimšanas svars ________ g | garums ________ cm | galvas apkārtmērs ________ cm | |||||
Izrakstīšanas svars ________ g | |||||||
Dzemdības/Apgares skala | Ģimenes anamnēze | Riska faktori (arī ģenētiskie) | |||||
Bērna vecums | 1 ned. | 3 ned. | 1 mēn. | ||||
Vizītes datums | . . . (dd.mm.gggg.) | . . . (dd.mm.gggg.) | . . . (dd.mm.gggg.) | ||||
Fiziskā attīstība (papildus skatīt fiziskās attīstības līknes II nodaļas 1. vai 3.apakšpunktā, koriģēt, ja dzimis agrāk par 37 nedēļām) | |||||||
Svars (g) | (ja iespējams) | (ja iespējams) | |||||
Garums (cm) | |||||||
Galvas apkārtmērs (cm) | |||||||
Vecāku sūdzības | |||||||
Barošana2; 3 | Zīdīšana ar krūti D vitamīns 10 mikrogrami Mākslīgie maisījumi Vēdera izejas raksturs Urīna izdale | Zīdīšana ar krūti (ekskluzīva) D vitamīns 10 mikrogrami Mākslīgie maisījumi 150 ml/kg/d Vēdera izejas raksturs Urīna izdale | Zīdīšana ar krūti (ekskluzīva) D vitamīns 10 mikrogrami Mākslīgie maisījumi 150 ml/kg/d Vēdera izejas raksturs Urīna izdale | ||||
Izglītošana un padomi2; 3 | TRAUMU PROFILAKSE | ||||||
Bērna gultiņas drošība Gulēšanas pozīcija/gultas dalīšana/gulēšana vecāku istabā Autosēdeklis (zīdaiņu) Palīdzības tālruņi CO/dūmu detektors Smakšana/drošas rotaļlietas Karstais ūdens <49°C Šaujamieroču drošība | |||||||
UZVEDĪBA UN ĢIMENES JAUTĀJUMI | |||||||
Miegs/raudāšana Novērtēt nepieciešamību pieteikt sociālās aprūpes pakalpojumu sniedzēja mājas vizīti Mātes ēšanas paradumi Brāļi un māsas Mierināšana/atsaucība Ģimenes konflikti/stress Vecāku atbildība/audzināšana Vecāku nogurums/depresija | |||||||
CITI JAUTĀJUMI | |||||||
Pasīvā smēķēšana Nelietot pretklepus/saaukstēšanās simptomus mazinošus medikamentus Temperatūras kontrole/atbilstoši apģērbts Apvaicāties par alternatīvās medicīnas izmantošanu Apspriest mānekļa lietošanu Saules iedarbība/pretapdeguma līdzekļi/līdzekļi kukaiņu atbaidīšanai Drudža kontrole | |||||||
Informācija vecākiem3 | Imunizācijas programma Antipirētiķu lietošana | ||||||
Attīstība2; 3 Kādas pazīmes neesība nosaka tālāku attīstības novērtēšanu. Koriģēt, ja dzimis agrāk par 37 ned. | Zīšanas reflekss Reflektora kāju balsta reakcija/ Guļot uz vēdera, pagriež galvu no vidusstāvokļa uz sānu | Labi zīž krūti Reflektora kāju balsta reakcija/automātiskā soļošana Guļot uz vēdera, pagriež galvu no vidusstāvokļa uz sānu Vecākiem nav bažu par bērna attīstību | Fiksē skatu Reaģē uz skaļu vai pēkšņu skaņu Labi zīž krūti (krūts satvēriens Guļot uz vēdera, ceļ galvu Nomierinās pie komforta sajūtas Vecākiem nav bažu par bērna attīstību | ||||
Klīniskā izmeklēšana2; 3 Vecumam atbilstošu klīnisko izmeklēšanu ieteicams veikt katrā vizītē | Fizikāla visu orgānusistēmu izmeklēšana Īpaša uzmanība: Āda (dzelte, sausums) Avotiņi Acu sārtā refleksa pārbaude Sirds/plaušas Naba/aknas Femorālais pulss Gūžas Ārējie dzimumorgāni/ Zēna priekšādiņas kopšana/urīna strūkla Muskuļu tonuss | Fizikāla visu orgānu sistēmu izmeklēšana Īpaša uzmanība: Āda (dzelte, sausums) Avotiņi Sirds/plaušas Naba/aknas Femorālais pulss Gūžas Ārējie dzimumorgāni/sēklinieki Zēna priekšādiņas kopšana/urīna strūkla Muskuļu tonuss | Fizikāla visu orgānu sistēmuizmeklēšana Īpaša uzmanība: Āda (dzelte) Avotiņi Radzenes gaismas reflekss Sirds Gūžas Muskuļu tonuss | ||||
Problēmas, plāni2; 3; 4; 5 | Fenilketoūrijas (FKU) un iedzimtas hipotireozes (TSH) skrīninga rezultāts Dzirdes pārbaudes ar otoakustiskās emisijas metodi – izmeklējuma rezultāts | Acu sārtā refleksa pārbaude ar oftalmoskopu, ja nav veikta iepriekš Dzirdes pārbaude ar otoakustiskās emisijas metodi, ja nav veikta iepriekš | Acu sārtā refleksa pārbaude ar oftalmoskopu, ja nav veikta iepriekš Dzirdes pārbaude ar otoakustiskās emisijas metodi, ja nav veikta iepriekš | ||||
Veselības grupa | 1 2 3 | 1 2 3 | 1 2 3 | ||||
Imunizācija2 | Atbilstoši vakcinācijas kalendāram Papildu vakcinācija | Atbilstoši vakcinācijas kalendāram Papildu vakcinācija | Atbilstoši vakcinācijas kalendāram Papildu vakcinācija | ||||
Ārsta paraksts |
Bērna vecums | 2 mēn. | 3 mēn. | 4 mēn. | 6 mēn. | ||||||
Vizītes datums (dd.mm.gggg.) | . . . | . . . | . . . | . . . | ||||||
Fiziskā attīstība (papildus skatīt fiziskās attīstības līknes II nodaļas 1. vai 3.apakšpunktā, koriģēt, ja dzimis agrāk par 37 nedēļām) | ||||||||||
Svars (g) | (x 2 dzimšanas svars) | |||||||||
Garums (cm) | ||||||||||
Galvas apkārtmērs (cm) | ||||||||||
Vecāku sūdzības | ||||||||||
Barošana2; 3 | Zīdīšana ar krūti (ekskluzīva zīdīšana/pārsvarā zīdīšana/daļēja zīdīšana) D vitamīns 10 mikrogrami Mākslīgie maisījumi | Zīdīšana ar krūti (ekskluzīva zīdīšana/pārsvarā zīdīšana/daļēja zīdīšana; apspriest hipogalaktijas iemeslus) D vitamīns 10 mikrogrami Mākslīgie maisījumi | Zīdīšana ar krūti (ekskluzīva zīdīšana/pārsvarā zīdīšana/daļēja zīdīšana) D vitamīns 10 mikrogrami Mākslīgie maisījumi | Zīdīšana ar krūti D vitamīns 10 mikrogrami Mākslīgie maisījumi Izslēgt pārtikas alerģijas Augļi/dārzeņi Novērtēt dzelzi saturošas pārtikas nepieciešamību (graudaugi, gaļa) Nedot olas baltumu, riekstus, medu Nedot saldinātus šķidrumus Nedot pudeli gultā Droša pārtika (aizrīšanās profilakse) | ||||||
Izglītošana, padomi2; 3 | TRAUMU PROFILAKSE | |||||||||
Autosēdeklis (zīdaiņu) Gulēšanas pozīcija/gultas dalīšana/gulēšana vecāku istabā/gultiņas drošība Indes/palīdzības tālruņi Elektriskie slēdži/rozetes CO/dūmu detektori Smakšana/drošas rotaļlietas Šaujamieroču drošība Karstais ūdens <49 °C/vannas drošība Kritieni (kāpnes, staiguļi, pārtinamais galds) | ||||||||||
UZVEDĪBA UN ĢIMENES JAUTĀJUMI | ||||||||||
Miegs/raudāšana/mošanās naktī Vecāku atbildība/audzināšana Novērtēt nepieciešamību pieteikt sociālās aprūpes pakalpojumu sniedzēja mājas vizīti Mierināšana/atsaucība Vecāku nogurums/depresija Ģimenes konflikti/stress Brāļi un māsas Atgriešanās darbā/aukles nepieciešamība | ||||||||||
CITI JAUTĀJUMI | ||||||||||
Pasīvā smēķēšana Zobu šķilšanās/zobu kopšana/fluors Drudža kontrole Temperatūras kontrole/atbilstoši apģērbts Pārtikas kvalitāte (pesticīdi) Apspriest mānekļa lietošanu Saules iedarbība/pretapdeguma līdzekļi/līdzekļi kukaiņu atbaidīšanai Apvaicāties par alternatīvās medicīnas izmantošanu Nelietot pretklepus/saaukstēšanās simptomus mazinošus medikamentus Lasīt priekšā |
Informācija vecākiem3 | Imunizācijas programma Antipirētiķu lietošana | |||
Attīstība2; 3 Kādas pazīmes neesība nosaka tālāku attīstības novērtēšanu. Koriģēt, ja dzimis agrāk par 37 ned. | Seko kustībai ar acīm Veido skaņas un klaigā ("pļāpā" vai intonatīva kliegšana) Pieliekot pie pieaugušā pleca, notur galvu Patīk pieskārieni un glāsti Atsmaida Ēdot divas vai vairākas zīšanas epizodes pirms norīšanas Vecākiem nav bažu par bērna attīstību | Ar acīm un galvas pagriešanu pāri viduslīnijai seko līdzi kustībai "Sociālais smaids" Pirmās zilbju virtenes Ir stabils balstā uz apakšdelmiem Vecākiem nav bažu par bērna attīstību | Smejas/spiedz dialogā ar vecākiem Atbild cilvēkiem ar saviļņojumu Droši tur galvu, ja tiek atbalstīts uz pleca vai nolikts sēdus pozā Akceptē pozu uz vēdera Veido ritmiskas zilbju (skaņu) Neilgi tur priekšmetu, ja to ieliek rokā Seko ar acīm kustīgai rotaļlietai vai cilvēkam Vecākiem nav bažu par bērna attīstību | Pagriež galvu skaņas virzienā Seko līdzi kustīgam objektam Čalošana/virknē zilbes mainīgā skaļumā, Ar balsi izrāda prieku un nepatiku Ar balsi atbild, kad ar viņu runā Balsts uz atvērtām plaukstām pozā uz vēdera Veļas no muguras uz vēderu un atpakaļ Sēž ar atbalstu Sniedzas/tver mantas Vecākiem nav bažu par bērna attīstību |
Klīniskā izmeklēšana2; 3 Vecumam atbilstošu klīnisko izmeklēšanu ieteicams veikt katrā vizītē | Fizikāla visu orgānu sistēmu izmeklēšana Īpaša uzmanība: Avotiņi Sirds Gūžas Muskuļu tonuss | Fizikāla visu orgānu sistēmu izmeklēšana Īpaša uzmanība: Avotiņi Acu sārtā refleksa pārbaude ar oftalmoskopu Radzenes gaismas reflekss Apvaicāties par dzirdi Sirds Gūžas Muskuļu tonuss | Fizikāla visu orgānu sistēmu izmeklēšana Īpaša uzmanība: Avotiņi Apvaicāties par dzirdi Gūžas Muskuļu tonuss | Fizikāla visu orgānu sistēmu izmeklēšana Īpaša uzmanība: Avotiņi Acu sārtā refleksa pārbaude ar oftalmoskopu Radzenes gaismas reflekss/šķielēšanas pārbaude ar aizklāšanas testu Apvaicāties par dzirdi Gūžas Muskuļu tonuss |
Problēmas, plāni2; 3 | Acu sārtā refleksa pārbaude ar oftalmoskopu, ja nav veikta iepriekš Radzenes gaismas refleksa pārbaude, ja nav veikta iepriekš Dzirdes pārbaude ar otoakustiskās emisijas metodi, ja nav veikta iepriekš | Acu sārtā refleksa pārbaude ar oftalmoskopu, ja nav veikta 3 mēn. vecumā Radzenes gaismas refleksa pārbaude, ja nav veikta 3 mēn. vecumā | ||
Veselības grupa | 1 2 3 | 1 2 3 | 1 2 3 | 1 2 3 |
Imunizācija3 | Atbilstoši vakcinācijas kalendāram Papildu vakcinācija | Atbilstoši vakcinācijas kalendāram Papildu vakcinācija | Atbilstoši vakcinācijas kalendāram Papildu vakcinācija | Atbilstoši vakcinācijas kalendāram Papildu vakcinācija |
Ārsta paraksts |
Bērna vecums | 9 mēn. (papildu apskate laikā no 7. līdz 11.mēn.) | 12 mēn. | 15 mēn. | |||
Vizītes datums (dd.mm.gggg.) | . . . | . . . | . . . | |||
Fiziskā attīstība (papildus skatīt fiziskās attīstības līknes II nodaļas 1. vai 3.apakšpunktā, koriģēt, ja dzimis agrāk par 37 nedēļām) | ||||||
Svars (g) | (x 3 dzimšanas svars) | |||||
Garums (cm) | ||||||
Galvas apkārtmērs (cm) | (aptuveni 47 cm) | |||||
Vecāku sūdzības | ||||||
Barošana2; 3 | Zīdīšana ar krūti D vitamīns 10 mikrogrami Mākslīgie maisījumi Nedot pudeli gultā Nedot saldinātus dzērienus Graudaugi, augļi, dārzeņi, gaļa/alternatīvas Iepazīstināšana ar govs piena produktiem Nedot olas baltumu, riekstus, medu Droša pārtika (aizrīšanās profilakse) | Zīdīšana ar krūti D vitamīns 10 mikrogrami Mākslīgie maisījumi vai 2 % govs piens Iedrošināt pudeles vietā lietot krūzi Mazāka apetīte Droša pārtika (aizrīšanās profilakse) | Zīdīšana ar krūti D vitamīns 10 mikrogrami Mākslīgie maisījumi vai 2 % govs piens Iedrošināt pudeles vietā lietot krūzi Droša pārtika (aizrīšanās profilakse) | |||
Izglītošana un padomi2; 3 | TRAUMU PROFILAKSE | |||||
Autosēdeklis (zīdaiņu/bērnu) Indes/palīdzības tālrunis Šaujamieroču drošība CO/dūmu detektori Elektriskie slēdži/rozetes Smakšana/drošas rotaļlietas Karstais ūdens <49°C/vannas drošība Kritieni (kāpnes, staiguļi) | ||||||
UZVEDĪBA UN ĢIMENES JAUTĀJUMI | ||||||
Miegs/raudāšana/mošanās naktī Vecāku atbildība/audzināšana Novērtēt nepieciešamību pieteikt sociālās aprūpes pakalpojumu sniedzēja mājas vizīti Mierināšana/atsaucība Vecāku nogurums/depresija Ģimenes konflikti/stress Brāļi un māsas Bērnudārza/aukles nepieciešamība | ||||||
CITI JAUTĀJUMI | ||||||
Pasīvā smēķēšana Zobu šķilšanās/zobu kopšana/fluors/zobārsts Drudža kontrole Pārtikas kvalitāte (pesticīdi) Apspriest mānekļa lietošanu Saules iedarbība/pretapdeguma līdzekļi/līdzekļi kukaiņu atbaidīšanai Apvaicāties par alternatīvās medicīnas izmantošanu Apkārtējā vide (svins) Apavi Aktīvs un veselīgs dzīvesveids/vide Nelietot pretklepus/saaukstēšanās simptomus mazinošus medikamentus Lasīt priekšā | ||||||
Informācija vecākiem | ||||||
Attīstība2; 3 Kādas pazīmes neesība nosaka tālāku attīstības novērtēšanu. Koriģēt, ja dzimis agrāk par 37 ned. | Meklē paslēptas mantiņas Lieto skaidras dubultzilbes Atšķirīgi reaģē uz dažādiem cilvēkiem Lieto skaņas, lai pievērstu sev uzmanību Sēž bez atbalsta Stāv pieturoties Spēlē sociālas spēles (pieskaras degunam) Sniedzas, lai tiktu pacelts Saliek īkšķi un rādītājpirkstu Vecākiem nav bažu par bērna attīstību | Atsaucas uz savu vārdu Saprot vienkāršus norādījumus Pirmie vārdi vai zilbes ar nozīmi Mēģina izrunāt 3 vai vairāk vārdu (var būt neskaidri) Rāpo vai šļūc Pieceļas stāvus/brīvi stāv Staigā pieturoties Izrāda emocijas atbilstoši situācijai Satver sīku priekšmetu ar īkšķi un saliektu rādītājpirkstu Sāpīgi reaģē uz šķiršanu no vecākiem/aprūpētāja Vecākiem nav bažu par bērna attīstību | Mēģina izrunāt 5 vai vairāk vārdu (var būt neskaidri) Mēģina kaut ko iegūt ar skaņu vai žestu Tver un ēd ar pirkstiem Rāpjas dažus pakāpienus augšā pa kāpnēm Izrāda bailes no svešiem cilvēkiem/vietām Mēģina pietupties, lai paceltu mantu no grīdas Novelk zeķes, cenšas atraisīt kurpju auklas Veido piramīdu no diviem klucīšiem Skatās uz pieaugušo reakciju, lai redzētu, kā jāreaģē (pašam nokrītot) Vecākiem nav bažu par bērna attīstību | |||
Klīniskā izmeklēšana2; 3 Vecumam atbilstošu klīnisko izmeklēšanu ieteicams veikt katrā vizītē | Fizikāla visu orgānu sistēmu izmeklēšana Īpaša uzmanība: Avotiņi Apvaicāties par dzirdi Gūžas | Fizikāla visu orgānu sistēmu izmeklēšana Īpaša uzmanība: Avotiņi Apvaicāties par dzirdi Mandeļu lielums/zobi Gūžas | Fizikāla visu orgānu sistēmu izmeklēšana Īpaša uzmanība: Avotiņi Apvaicāties par dzirdi Mandeļu lielums/zobi Gūžas | |||
Problēmas, plāni2; 3 | Acu sārtā refleksa pārbaude ar oftalmoskopu, ja nav veikta 6 mēn. vecumā Radzenes gaismas reflekss/ | Hemoglobīna koncentrācija asinīs | Okulista apskate (vienu reizi 13–24 mēn. vecumā) Acu sārtā refleksa pārbaude ar oftalmoskopu, ja nav bijusi okulista apskate Radzenes gaismas reflekss/šķielēšanas pārbaude ar aizklāšanas testu, ja nav bijusi okulista apskate | |||
Veselības grupa | 1 2 3 | 1 2 3 | 1 2 3 | |||
Imunizācijaja3 | Atbilstoši vakcinācijas kalendāram Papildu vakcinācija | Atbilstoši vakcinācijas kalendāram Papildu vakcinācija | Atbilstoši vakcinācijas kalendāram Papildu vakcinācija | |||
Ārsta paraksts |
Bērna vecums | 18 mēn | 2 gadi | 3 gadi | 4 gadi | 5 gadi | |||
Vizītes datums | . . . (dd.mm.gggg.) | . . . (dd.mm.gggg.) | . . . (dd.mm.gggg.) | . . . (dd.mm.gggg.) | . . . (dd.mm.gggg.) | |||
Fiziskā attīstība (papildus skatīt fiziskās attīstības līknes II nodaļas 1. vai 3.apakšpunktā, bet no 2 gadu vecuma – 2. vai 4.apakšpunktā, koriģēt, ja dzimis agrāk par 37 nedēļām, līdz 2–3 gadu vecumam) | ||||||||
Svars (g) | ||||||||
Garums (cm) | ||||||||
Galvas apkārtmērs (cm) | (ja nebija normāls) | |||||||
Vecāku sūdzības | ||||||||
Barošana2; 3 | Zīdīšana ar krūti D vitamīns 10 mikrogrami Mākslīgie maisījumi vai 2 % govs piens Barot, neizmantojot pudeli | D vitamīns 10 mikrogrami Mākslīgie maisījumi vai 2 % govs piens Barošanas ieteikumi Pakāpeniska pāreja uz pārtiku ar zemāku tauku saturu | 2 % piens Barošanas ieteikumi | |||||
Izglītošana un padomi2; 3 | TRAUMU PROFILAKSE | |||||||
Autosēdeklis (bērnu) Vannas drošība Smakšana/ | Autosēdeklis (bērnu) Aizsargķivere/aizsargi Palīdzības tālrunis CO/dūmu detektori Sērkociņi Drošība uz ūdens Šaujamieroču drošība | |||||||
UZVEDĪBA UN ĢIMENES JAUTĀJUMI | ||||||||
Vecāku/bērnu saskarsme Disciplīna/ierobežojumi Vecāku nogurums/stress/ Augsta sociālā | Vecāku/bērnu saskarsme Disciplīna/ierobežojumi Vecāku nogurums/stress/depresija Augsta sociālā riska bērns Brāļi un māsas Ģimenes konflikti | |||||||
CITI JAUTĀJUMI | ||||||||
Socializācija/lomu spēles Zobu kopšana/zobārsts Pieradināšana pie tualetes lietošanas/higiēna Atradināt no mānekļa lietošanas Lasīt priekšā | Zobu kopšana/fluors/zobārsts Apvaicāties par alternatīvās medicīnas izmantošanu Aktīvs un veselīgs dzīvesveids/vide Pasīvā smēķēšana Pieradināšana pie tualetes lietošanas/higiēna Novērtēt gatavību pirmsskolas iestādei/skolai Socializācijas iespējas Saules iedarbība/pretapdeguma līdzekļi/līdzekļi kukaiņu atbaidīšanai Pārtikas kvalitāte (pesticīdi) Apkārtējā vide (svins) Nelietot mānekli Nelietot pretklepus/saaukstēšanās simptomus mazinošus medikamentus Lasīt priekšā | |||||||
Informācija vecākiem | ||||||||
Attīstība2; 3 Kādas pazīmes neesība nosaka tālāku attīstības novērtēšanu. Koriģēt, ja dzimis agrāk par 37 ned. | Bērna uzvedība parasti ir viegli vadāma Interesējas par citiem bērniem Parasti viegli nomierināms Bēdās nāk pēc atbalsta Norāda uz vairākām dažādām ķermeņa daļām Mēģina pievērst uzmanību, lai kaut ko parādītu Pagriežas, kad tiek nosaukts viņa vārds Norāda uz to, ko vēlas Meklē rotaļlietu, ja prasa Apzināti atdarina runas skaņas Izrunā 20 vai vairāk vārdu (var būt neskaidri) Spēj izteikt trīs dažādus līdzskaņus Brīvi iet Patstāvīgi ēd ar karotīti Patstāvīgi noņem cepuri/novelk zeķes Vecākiem nav bažu par bērna attīstību | 2 gadi Vismaz viens jauns vārds nedēļā Divu vārdu teikumi Saprot vienu vai divpakāpju norādījumus (paņem mazo bumbu un iedod mammai) Bez atbalsta atmuguriski sper divus soļus Mēģina skriet Ieliek objektu mazā tvertnē Atdarina vecākus (dod lellei dzert) Turpina apgūt jaunas iemaņas Vecākiem nav bažu par bērna attīstību | 4 gadi Saprot saistītus virzienus uz trim pusēm Daudz jautā un atbild (ko tu dari?) Lieto vienkāršus saliktus teikumus Stāv uz vienas kājas 1–3 sek. Kāpj pa kāpnēm pārmaiņus solī Zīmē cilvēkus ar vismaz trim ķermeņa daļām Dienas laikā lieto tualetes podu Atpogā pogas un atver rāvējslēdzēju Mēģina mierināt kādu, kurš ir bēdīgs Vecākiem nav bažu par bērna attīstību | |||||
3 gadi Saprot divpakāpju un trīspakāpju norādījumus (paņem cepuri un kurpes un ieliec skapī) Lieto teikumus ar 5 un vairāk vārdiem Kāpj pa kāpnēm ar pieliekošo soli, pieturoties pie margām Noskrūvē traukiem vāciņus/pagriež slēdžus Spēlē izturēšanās spēles ar darbībām un vārdiem (izliekas, ka gatavo ēst, labo mašīnu) Neilgu laiku pavada kopā ar pazīstamiem cilvēkiem bez vecākiem/aprūpētāja Pāršķir grāmatas lapas pa vienai Atdarina rakstīšanas kustības Uzzīmē apļveida formu Kopā ar pieaugušo klausās mūziku vai stāstus 5–10 min. Vecākiem nav bažu par bērna attīstību | 5 gadi Skaita skaļi vai uz pirkstiem, lai atbildētu "cik daudz?" Pazīst pamatkrāsas un formas Runā skaidri lielāko daļu laika Lieto saliktus paplašinātus teikumus Met un ķer bumbu Vienatnē nodarbojas ar vienu aktivitāti 20–30 min. Apģērbjas patstāvīgi ar minimālu palīdzību Labprāt dalās Lec uz vienas kājas Atstāsta stāstījumu epizodes Viegli šķiras no vecākiem/aprūpētāja Vecākiem nav bažu par bērna attīstību | |||||||
Klīniskā izmeklēšana2; 3 Vecumam atbilstošu klīnisko izmeklēšanu ieteicams veikt katrā vizītē | Fizikāla visu orgānu sistēmu izmeklēšana Īpaša uzmanība: Avotiņi slēgti Apvaicāties par dzirdi Mandeļu lielums/zobi | Fizikāla visu orgānu sistēmu izmeklēšana Īpaša uzmanība: Acu sārtā refleksa pārbaude ar oftalmoskopu/redzes asums Radzenes gaismas reflekss/šķielēšanas pārbaude ar aizklāšanas testu Apvaicāties par dzirdi Mandeļu lielums/zobi Asinsspiediens | Fizikāla visu orgānu sistēmu izmeklēšana Īpaša uzmanība: Apvaicāties par dzirdi Mandeļu lielums/zobi Asinsspiediens | |||||
Problēmas, plāni2; 3 | Okulista apskate, ja nav bijusi iepriekš Acu sārtā refleksa pārbaude ar oftalmoskopu, ja iepriekš nav bijusi okulista apskate Radzenes gaismas reflekss/šķielēšanas pārbaude ar aizklāšanas testu, ja iepriekš nav bijusi okulista apskate | Okulista apskate 3 g.v. Zobu higiēnists 2 g.v. Zobu higiēnists 3 g.v. Logopēda/audiologopēda konsultācija, ja nepieciešams | Zobu higiēnists 4 g.v. Zobu higiēnists 5 g.v. Acu sārtā refleksa pārbaude ar oftalmoskopu/redzes asums, Radzenes gaismas reflekss/šķielēšanas pārbaude ar aizklāšanas testu, Logopēda/audiologopēda konsultācija, | |||||
Veselības grupa | 1 2 3 | 1 2 3 | 1 2 3 | |||||
Imunizācija3 | Atbilstoši vakcinācijas kalendāram Papildu vakcinācija | Atbilstoši vakcinācijas kalendāram Papildu vakcinācija | Atbilstoši vakcinācijas kalendāram Papildu vakcinācija | |||||
Ārsta paraksts |
Piezīmes.
1 Adaptēta, izmantojot 2006.gada maija un 2009.gada augusta Leslie Rourke, Denis Leduc un James Rourke "Rourke Baby Record".
2 Pierādījumu pakāpe: treknrakstā – labi pierādīts; slīprakstā – vidēji pierādījumi; normālā rakstā – bez galīgiem pierādījumiem, bet ir speciālistu konsenss (vienošanās).
3 Apzīmējumi, aizpildot karti: √ – nav problēmu, X – problēma.
4 Fenilketonūrijas (FKU) un iedzimtas hipotireozes (TSH) skrīningu veic 4.–5.dzīves dienā.
5 Dzirdes pārbaudi ar otoakustiskās emisijas metodi (OAE) veic 3.–4.dzīves dienā. Pievērst uzmanību bērniem, kuri dzimuši plānotās ārpusstacionāra dzemdībās, jo stacionārā dzimušajiem bērniem izmeklējumu veic dzemdību nodaļā.
II. Bērnu fiziskās attīstības normatīvi
1. Meiteņu galvas apkārtmēra, auguma garuma un ķermeņa masas procentiļu karte no dzimšanas līdz 24 mēnešiem
2. Meiteņu auguma, garuma, ķermeņa masas un ĶMI procentiļu karte no 2 līdz 18 gadiem
3. Zēnu galvas apkārtmēra, auguma garuma un ķermeņa masas procentiļu karte no dzimšanas līdz 24 mēnešiem
4. Zēnu auguma garuma, ķermeņa masas un ĶMI procentiļu karte no 2 līdz 18 gadiem
(Pielikums MK 20.09.2011. noteikumu Nr. 713 redakcijā)
Nosūtītājiestāde | |
Ārstniecības iestādes nosaukums |
Kods | |
Tālrunis |
1. Iestādes nosaukums, personas vārds, uzvārds un adrese, kurai paredzēts nosūtījums |
2. Pacienta vārds, uzvārds |
3. Personas kods | - |
4. Deklarētā dzīvesvieta |
5. Pakalpojuma saņemšanas vieta: | |||
administratīvās teritorijas kods | |||
pilsēta/novads, pagasts | |||
iela | |||
mājas numurs | |||
dzīvokļa numurs | |||
ārdurvju kods |
6. Slimība, kuras dēļ norīkota mājas aprūpe | Diagnožu kodi pēc SSK-10 | ||
7. Slimība, kuras dēļ ir pārvietošanās traucējumi | |||
8. Blakusslimības | |||
9. Medicīnisko aprūpi pacientam uzsākt no | |
(dd.mm.gggg.) |
10. Laika periods, kurā pacientam nepieciešama veselības aprūpe mājās |
11. Ārstējošā ārsta norīkojumi veselības aprūpei mājās
Medikamentu ievadīšana | Medikamentu nosaukums, deva, biežums, ilgums | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
14. Datums (dd.mm.gggg.)
|
(Pielikums MK 20.09.2011. noteikumu Nr.713 redakcijā)
Ārstniecības iestādes nosaukums | |
Kods |
Tālrunis |
Vispārīgā informācija
Karte Nr. __________
1. Pacients | |
1.1. vārds | |
1.2. uzvārds | |
2. Personas kods | |
3. Deklarētā dzīvesvieta | |
4. Pakalpojuma saņemšanas vieta | |
4.1. pilsēta/novads, pagasts | |
4.2. iela, mājas numurs, dzīvokļa numurs (ārdurvju kods) | |
5. Pacienta tālruņa numurs | |
6. Pacienta kontaktpersonas tālruņa numurs | |
7. Ģimenes ārsta vārds, uzvārds |
Arteriālā hipertensija | O | ||||
Galvas smadzeņu asinsrites traucējumi | O | ||||
Epilepsija | O | ||||
Bronhiālā astma | O | ||||
KSS | O | ||||
Citas esošās slimības | Cukura diabēts | O | |||
Insulīnatkarīgs | O | ||||
Insulīnneatkarīgs | O |
Medikamenti, kurus lieto regulāri |
Alerģijas | neatzīmē O | jā O | uz ko: |
| ||||||||
Iepriekš izslimotās slimības: | ||||||||||||
Tuberkuloze | O | Miokarda infarkts O | ||||||||||
Vīrusa hepatīts | A O | B O | C O | Insults O | ||||||||
Pašreizējās sūdzības | 4. | |||||||||||
1. | 5. | |||||||||||
2. | 6. | |||||||||||
3. | 7. |
Pacienta pašaprūpes līmeņa novērtējums
| ||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||
Piezīmes.
1 Afāzija – nespēja runāt.
2 Tetraplēģija – skartas gan rokas, gan kājas.
3 Paraplēģija – var būt gan apakšējā (kājas), gan augšējā (rokas).
4 Triplēģija – skartas trīs ekstremitātes.
5 Hemiplēģija – roka un kāja vienā ķermeņa pusē.
6 Monoplēģija – atsevišķa ekstremitāte.
7 Spasticitāte – patoloģiski paaugstināts muskulatūras tonuss.
2.ieliekamā lapa pacienta kartē veselības aprūpei mājās
Veiktās veselības aprūpes mājās uzskaite
Pacienta vārds, uzvārds | gads | ||||
(mēnesis) |
Datums | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | |||
Aprūpes līmenis | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
Nr.p.k | Aprūpes problēmas | Aprūpes darbības | ||||||||||||||||||||||||||||||||
Ārstniecības persona | |||
(vārds, uzvārds, paraksts) |
3.ieliekamā lapa pacienta kartē veselības aprūpei mājās
Brūces aprūpes protokols
Pacienta vārds, uzvārds | |
Personas kods | - |
Diagnoze |
Brūces cēlonis | Trauma | Operācija | Izgulējums | Cits |
Brūces lokalizācijas apraksts | |
Brūces izmēri (cm/mm) | garums | platums | dziļums | ||||||||||
Pārsēja nomaiņa | datums | |||||||||||||||||||||||||||||||
mēnesis | ||||||||||||||||||||||||||||||||
Mājas aprūpes diena | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | |
Brūces izmēri cm/mm | palielinās | |||||||||||||||||||||||||||||||
samazinās | ||||||||||||||||||||||||||||||||
nemainās | ||||||||||||||||||||||||||||||||
Brūces pamats (gultne) | nekrotisks | |||||||||||||||||||||||||||||||
strutains | ||||||||||||||||||||||||||||||||
granulējošs | ||||||||||||||||||||||||||||||||
epitelizējošs | ||||||||||||||||||||||||||||||||
redzami dziļie audi (cīpslas, kauli) | ||||||||||||||||||||||||||||||||
Brūces malas | apsārtušas | |||||||||||||||||||||||||||||||
tūskainas | ||||||||||||||||||||||||||||||||
macerētas | ||||||||||||||||||||||||||||||||
ar ekzēmu | ||||||||||||||||||||||||||||||||
sausas/lobās | ||||||||||||||||||||||||||||||||
normālas |
Pārsēja nomaiņa | datums | |||||||||||||||||||||||||||||||
mēnesis | ||||||||||||||||||||||||||||||||
Mājas aprūpes diena | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | |
Apkārtējie audi | apsārtuši | |||||||||||||||||||||||||||||||
cianotiski | ||||||||||||||||||||||||||||||||
tūskaini | ||||||||||||||||||||||||||||||||
bez izmaiņām | ||||||||||||||||||||||||||||||||
Eksudācija | ļoti izteikta | |||||||||||||||||||||||||||||||
mērena | ||||||||||||||||||||||||||||||||
neizteikta | ||||||||||||||||||||||||||||||||
Eksudācijas veids | strutains | |||||||||||||||||||||||||||||||
asiņains | ||||||||||||||||||||||||||||||||
serozs | ||||||||||||||||||||||||||||||||
Sāpes | patstāvīgi | |||||||||||||||||||||||||||||||
nakts sāpes | ||||||||||||||||||||||||||||||||
mainot pārsēju | ||||||||||||||||||||||||||||||||
nav | ||||||||||||||||||||||||||||||||
Lokāli lietotie/nozīmētie medikamenti | ||||||||||||||||||||||||||||||||
Lietotais pārsējs | ||||||||||||||||||||||||||||||||
Piezīmes |
Ārstniecības persona | |||
(vārds, uzvārds, paraksts) |
4.ieliekamā lapa pacienta kartē veselības aprūpei mājās
Ārstniecības iestādes nosaukums | |
Kods |
Tālruņa numurs |
Epikrīze
Pacienta vārds, uzvārds | |
Personas kods | |
Deklarētā dzīvesvieta |
Veselības aprūpe mājās veikta periodā no | līdz | ||
(dd.mm.gggg.) | (dd.mm.gggg.) |
Veselības aprūpes diagnozes | |
Veiktā veselības aprūpe mājās | |
Veiktās veselības aprūpes rezultāts
Veselības stāvoklis | Pašaprūpes traucējumi | Līdzdalība aprūpē | |||||||||||||||
Izveseļošanās | |||||||||||||||||
Uzlabošanās | |||||||||||||||||
Bez dinamikas | |||||||||||||||||
Pasliktināšanās | |||||||||||||||||
Ieteikumi |
Papildu informācija |
Ārstniecības persona | |
(vārds, uzvārds, paraksts) |
Datums | ||
(dd.mm.gggg.) |
(Pielikums MK 20.09.2011. noteikumu Nr. 713 redakcijā)
Ārstniecības iestādes nosaukums | |
Kods |
(veidlapa Nr. _________)
. . . | ||||
(Valsts/Country) | (Pilsēta/City) | (Datums/Date) |
A. Ārsts, kurš izraksta zāles/Prescribing doctor |
Vārds/Name | |
Uzvārds/Surname | |
Tālruņa numurs/Phone number | |
Adrese/Address | |
Ārsta paraksts/Doctor's signature |
Ārsta zīmogs/Doctor's stamp
B. Pacients/Patient | |
Personas vārds un uzvārds/ Person’s name and surname | |
Pases vai cita identifikācijas dokumenta Nr./ No. of the passport or other identity document | |
Dzimšanas vieta/Place of birth | |
Dzimšanas dati/Date of birth | |
Valstspiederība/Nationality | |
Dzimums/Sex | |
Adrese/Address | |
Ceļojuma dienu skaits/ Duration of travel in days | |
Atļaujas derīguma termiņš – maks. 30 dienas/ Validity of authorization – up to max. 30 days |
C. Izrakstītās zāles/Prescribed medicines | |
Tirdzniecības nosaukums vai īpašs preparāts/ Trade name or special preparation | |
Devas veids/Dosage form | |
Aktīvās vielas starptautiskais nosaukums/ International name of active substance | |
Aktīvās vielas koncentrācija/ Concentration of active substance | |
Aktīvās vielas kopējais daudzums/ Total quantity of active substance | |
Lietošanas norādījumi/Instructions for use | |
Izrakstītas uz attiecīgajām dienām (maks. 30 dienas)/ Duration of prescription in days – up to max. 30 days | |
Piezīmes/Remarks |
D. Izdevēja/akreditētāja iestāde/Issuing/accrediting authority | |
Nosaukums/Name | |
Adrese/Address | |
Tālruņa numurs/Phone number | |
Izdevēja paraksts/ Signature of the issuing authority |
Izdevējas iestādes zīmogs/Stamp of the issuing authority
(Pielikums MK 08.01.2013. noteikumu Nr. 22 redakcijā)
(Veidlapa Nr. _____)
| ||||||||||||||||||||||
Svars _____kg | Augums _____ cm | Grūtniecība: spontāna/asistēta | ||||||||||||||||||||
Anamnēzē – nesmēķē/smēķē | Preeklampsija: jā/nē | Diabēts: jā/nē |
Augļi: | 1 | 2 | 3 | AUGĻA STRUKTŪRU ATBILSTĪBA GRŪTNIECĪBAS LAIKAM: |
Galvaskauss | ________________ | |||||||||||||||
CRL2__________ mm atbilst _______ ned. _____ d. | CNS9 struktūra | ________________ | ||||||||||||||
SD3 ir/nav | frekvence________ reizes/min | Mugurkauls | ________________ | |||||||||||||
Kakla kroka ________ mm | Sirds | ________________ | ||||||||||||||
Kuņģis | ________________ | |||||||||||||||
Placenta: priekšējā/mugurējā sienā/fundus | Vēdera priekšējā siena | ________________ | ||||||||||||||
Urīnpūslis | ________________ | |||||||||||||||
Nabas saite: 3 asinsvadi | Augšējās ekstremitātes | ________________ | ||||||||||||||
Apakšējās ekstremitātes | _______________ | |||||||||||||||
Daudzaugļu grūtniecības gadījumā:
| ||||||||||||||||
*Arteria uterina10: | ||||||||||||||||
Labā PI11________ | Kreisā PI11_________ |
*Marķieri augsta riska grupai: | |||||||||||
* Deguna kauls | nevizualizē/vizualizē | * Pyelectasis13 ≥ 1,5 mm | _____ mm | ||||||||
* Ductus venosus12 plūsma | norma/reversa | * Omphalocele14 | _____ mm | ||||||||
* Trikuspidālā vārstuļa plūsma | norma/regurgitācija | * Megacystis15 > 7 mm | _____ mm |
| ||||||||||||||||||||||
ULTRASONOGRĀFIJAS IZMEKLĒJUMS NEATSPOGUĻO VISAS IESPĒJAMĀS AUGĻA ANATOMISKĀS UN ĢENĒTISKĀS PATOLOĢIJAS |
II. AUGĻA ULTRASONOGRĀFIJAS PROTOKOLS
20+0–21+6 NEDĒĻĀS
(Veidlapa Nr. ____)
| ||||||||||||||||||||||
Svars _____kg | Augums _____ cm | Grūtniecība: spontāna/asistēta | ||||||||||||||||||||
Anamnēzē – nesmēķē/smēķē | Preeklampsija: jā/nē | Diabēts: jā/nē |
Augļa kustība: nevizualizē/vizualizē | Priekšguļošā daļa: galva/tūplis/šķērsguļa/mainīga | |
BPD18 ______ mm | atbilst ______ ned. ___ d. | ||||||||
HC19 ______ mm | atbilst ______ ned. ___ d. | ||||||||
Laterālie ventrikuļi______________________ | Galvaskausa forma | ________________ | |||||||
Smadzenītes _______ mm | CM ____mm | CNS9 struktūra | ________________ | ||||||
Skausta kroka _______ mm | Orbītas, lūpas | ________________ | |||||||
Deguna kauls________mm | Mugurkauls, āda | ________________ | |||||||
AC21 ______ mm | atbilst ______ ned. ___ d. | Krūšu kurvis | ________________ | ||||||
FL22 ______ mm | atbilst ______ ned. ___ d. | Sirds: 4 kameru plakne | ________________ | ||||||
HL23 ______ mm | atbilst ______ ned. ___ d. | 3 asinsvadu plakne | ________________ | ||||||
SD3 frekvence | ___________x/min | ||||||||
Placenta: priekšējā/mugurējā sienā/fundus | Kuņģis | ________________ | |||||||
novietota: augstu/zemu | Vēdera priekšējā siena | ________________ | |||||||
Īpatnības _______________________________ | Kuņģa–zarnu trakts | ________________ | |||||||
Apakšējais segments ________mm | Nieres | ________________ | |||||||
Nabas saite: 3 asinsvadi | *Nieru bļodiņas: labā _____ mm kreisā ____ mm | ||||||||
Augļa ūdens: norma oligo24-/poly25-hydramnion | Urīnpūslis | ________________ | |||||||
Augšējās ekstremitātes | ________________ | ||||||||
*AFI26_ ____ cm *Dziļākā kabata ______cm | Apakšējās ekstremitātes | ________________ | |||||||
*Arteria uterina10: | |||||||||
Dzemdes kakls ______ cm | TA27/TV28 | Labā PI11_________ Kreisā PI11_________ |
| |||||||||||
Atkārtota augļa US17 ______ nedēļās | |||||||||||
Ārsta paraksts __________________ | |||||||||||
* Pēc indikācijām | Ārsta spiedogs __________________ | ||||||||||
ULTRASONOGRĀFIJAS IZMEKLĒJUMS NEATSPOGUĻO VISAS IESPĒJAMĀS AUGĻA ANATOMISKĀS UN ĢENĒTISKĀS PATOLOĢIJAS |
III. AUGĻA ULTRASONOGRĀFIJAS PROTOKOLS*
34–36 NEDĒĻĀSS
(Veidlapa Nr. ____)
| |||||||||||||||||
Vizualizācija: apmierinoša/apgrūtināta |
Augļa kustība: nevizualizē/vizualizē | Priekšguļošā daļa: galva/tūplis/šķērsguļa/mainīga | ||
BPD18 ______ mm | atbilst ______ ned. ___ d. | |||||
HC19 ______ mm | atbilst ______ ned. ___ d. | * BIOFIZIKĀLAIS PROFILS: | ||||
AC21 ______ mm | atbilst ______ ned. ___ d. | Augļa kustības 0/2 | ||||
FL22______ mm | atbilst ______ ned. ___ d. | Augļa muskulatūras tonuss 0/2 | ||||
Augļa ūdens 0/2 | ||||||
SD3 frekvence | ___________x/min | Augļa elpošanas kustības 0/2 | ||||
Papildu atradne ___________________________ | ||||||
__________________________________________ | ______balles | |||||
Placenta: priekšējā/mugurējā sienā/fundus | ||||||
novietota: augstu/zemu | ||||||
Īpatnības __________________________________ | *DOPLERIZMEKLĒŠANA | |||||
Apakšējais segments __________ mm | Arteria cerebri media29 | PI11____________ | ||||
Nabas saite: 3 asinsvadi | MCA PSV30 | cm/s ______________ | ||||
Augļa ūdens: norma oligo24-/ poly25-hydramnion | Arteria umbilicalis31 | PI11____________ | ||||
Arteria uterina10: | ||||||
*AFI26_ ____ cm | *Dziļākā kabata ______cm | Labā PI11____ | Kreisā PI11 ________ | |||
Dzemdes kakls ______ cm | TA27/TV28 | Ductus venozus12 | _____________________ |
| |||||||||||||
Atkārtota augļa US17______nedēļās | |||||||||||||
Ārsta paraksts __________________ | |||||||||||||
* Pēc indikācijām | Ārsta spiedogs _________________ | ||||||||||||
ULTRASONOGRĀFIJAS IZMEKLĒJUMS NEATSPOGUĻO VISAS IESPĒJAMĀS AUGĻA ANATOMISKĀS UN ĢENĒTISKĀS PATOLOĢIJAS |
Piezīmes.
1 P.M.– pēdējo mēnešreižu pirmā diena.
2 CRL – augļa ķermeņa (rumpja) garums.
3 SD – sirdsdarbība.
4 Lambda – simptoms, kas norāda uz placentu skaitu.
5 MH – viena placenta.
6 BH – divas placentas.
7 MA – viens augļa apvalks.
8 BA – divi augļa apvalki.
9 CNS – centrālā nervu sistēma.
10 Arteria uterina – dzemdes artērija.
11 PI – pulsācijas maksimums.
12 Ductus venozus – venozais vads.
13 Pyelectasis – paplašinātas nieru bļodiņas.
14 Omphalocele – nabas saites trūce.
15 Megacystis – palielināts urīnpūslis.
16 EhoKG – ehokardiogrāfija.
17 US – ultrasonogrāfija.
18 BPD – izmērs starp deniņu kauliem.
19 HC – galvas apkārtmērs.
20 CM – lielā cisterna (cisterna magna).
21 AC – vēdera apkārtmērs.
22 FL – augšstilba kaula garums.
23 HL – augšdelma kaula garums.
24 oligohydramnion – maz augļūdeņu.
25 polyhydramnion – daudz augļūdeņu.
26 AFI – amniotisko šķidrumu indeks (amniotic fluid index).
27 TA – caur vēdera priekšējo sienu.
28 TV – caur maksti.
29 Arteria cerebri media – vidējā smadzeņu artērija.
30 MCA PSV – vidējais plūsmas ātrums.
31 Arteria umbilicalis – nabassaites artērija.
(Pielikums MK 08.01.2013. noteikumu Nr. 22 redakcijā)
(Veidlapa Nr._____)
|
|
Grūtniecības laiks | |||||||||||||
I trimestra US1 datums | . . | ||||||||||||
(no 11–13 nedēļām un 6 dienām) | |||||||||||||
Izmēri: | CRL2 mērījums: _______mm | Kakla krokas biezums ________ mm (Nuchal Translucency) | |||||||||||
BPD3 mērījums: _______mm | |||||||||||||
Iespējamais grūtniecības laiks (US1 izmeklējuma dienā) | Nedēļas ______dienas______ Augļu skaits_____ | ||||||||||||
US1 veica: | |||||||||||||
(uzvārds, vārds) | |||||||||||||
Pēdējo mēnešreižu pirmās dienas datums . . | |||||||||||||
cikla garums ____ dienas | droši dati | aptuveni dati | |||||||||||
Nepieciešamās analīzes (vajadzīgo atzīmēt) | ||||||||||
Pirmā trimestra skrīnings | brīvais β-HCG4, PAPP-A5 | |||||||||
(ne vēlāk kā divas dienas pēc pirmā trimestra US1 veikšanas) | ||||||||||
Otrā trimestra skrīnings | α FP6, β-HCG4, brīvais estriols | |||||||
(no 14–22 nedēļām un 6 dienām) | ||||||||
Asins paraugu ņemšanas datums: | . . | |||||||
Bioķīmisko rādītāju korekcijas faktori (vajadzīgo atzīmēt) | ||||||||||||||
Grūtnieces svars parauga ņemšanas dienā _________ kg | ||||||||||||||
Smēķē: | jā | nē | Rase: | baltā | nē | cita ____ | ||||||||
Insulīna atkarīgais diabēts (I tipa): | jā | nē | ||||||||||||
IVF7 grūtniecība: | jā | nē |
Iepriekšējā anamnēze | |||||||||||
Dauna sindroms (Trisomija 21): | jā | nē | |||||||||
Edvardsa sindroms (Trisomija 18): | jā | nē | |||||||||
Vai agrāk ir bijušas amniocentēzes: | jā | nē |
Piezīmes.
1 US – ultrasonogrāfija.
2 CRL – augļa ķermeņa (rumpja) garums.
3 BPD – izmērs starp deniņu kauliem.
4 Brīvais β-HCG – beta horiogonadotropīns.
5 PAPP-A – ar grūtniecību saistīts asins plazmas proteīns.
6 α FP – alfa fetoproteīns.
7 IVF – ārpusķermeņa apaugļošana.
(Pielikums MK 16.02.2016. noteikumu Nr. 105 redakcijā; sk. noteikumu 42. punktu)
(veidlapa Nr. 203/u-1)
Ārstniecības iestādes nosaukums |
Kods
Izmeklējamās sievietes
vārds, uzvārds | vecums |
personas kods -
Nosūtījuma Nr._____________________ | Datums | . . . | |
(dd.mm.gggg.) |
Nosūtāmais materiāls:
no vulvas | |
no maksts | |
aspirāts no dzemdes dobuma | |
Duglasa dobuma punktāts | |
no labās krūts | |
no kreisās krūts | |
skalojumi no vēdera dobuma | |
nospiedums operācijas laikā | |
no |
Materiāla marķējums un skaits | |
Ginekoloģiskās slimības diagnoze | |
Īsa ginekoloģiskā anamnēze |
Menstruālā cikla anamnēze:
pēdējās mēnešreizes . . .
menstruālais cikls ____________ (dienas)
menstruālā cikla traucējumi |
menopauze no ____________ gadiem
Kontracepcijas metode |
Krūšu izmeklēšanas rezultāti (ja materiāls tiek nosūtīts izmeklēšanai):
labā krūts | izmaiņas ir | izmaiņu nav | |
kreisā krūts | izmaiņas ir | izmaiņu nav |
Iepriekšējo citoloģisko/histoloģisko izmeklēšanu Nr. _________
datums | . . . | |
(dd.mm.gggg.) |
rezultāti |
Ārstniecības personas paraksts un personīgais spiedogs |
Citoloģijas rezultāts | |
Paraksts _______________________________________ |
griezuma līnija
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Veidlapa Nr. 203/u-1
Ārstniecības iestādes nosaukums |
Kods
Izmeklējamās sievietes
vārds, uzvārds |
vecums _____________________
personas kods -
Nosūtījuma Nr._____________________
Datums | . . . | |
(dd.mm.gggg.) |
Citoloģiskās izmeklēšanas rezultāti
Nr. ____________
Vulvas/maksts/aspirāta no dzemdes dobuma/Duglasa dobuma punktāta/operācijas materiāla (skalojumu un/vai nospiedumu) citoloģiskās izmeklēšanas rezultāti |
Krūšu izdalījumu citoloģiskās izmeklēšanas rezultāti:
Labā krūts | Kreisā krūts | ||
dishormonālā procesa pazīmes nav konstatētas | dishormonālā procesa pazīmes nav konstatētas | ||
konstatētas aktīva dishormonāla procesa pazīmes | konstatētas aktīva dishormonāla procesa pazīmes | ||
konstatētas dishormonāla procesa pazīmes | konstatētas dishormonāla procesa pazīmes | ||
aizdomas uz malignizāciju | aizdomas uz malignizāciju | ||
iekaisums (akūts, subakūts) | iekaisums (akūts, subakūts) |
Ārstniecības personas paraksts | ||
un personīgais spiedogs |
Izmeklēšanas datums | . . . | |
(dd.mm.gggg.) |
(Pielikums MK 29.09.2015. noteikumu Nr. 547 redakcijā)
* Aizpilda Nacionālo bruņoto spēku ārstniecības persona
Pēc aizpildīšanas informācija ir MEDICĪNISKI KONFIDENCIĀLA
MEDICAL IN CONFIDENCE WHEN COMPLETED
(Pielikums MK 16.02.2016. noteikumu Nr. 105 redakcijā)
(veidlapa Nr. 203/u-2)
Ārstniecības iestādes nosaukums |
Kods
Izmeklējamās sievietes
vārds, uzvārds |
vecums _____________________
personas kods -
Nosūtījuma Nr._____________________ | Datums | . . . | |
(dd.mm.gggg.) |
Ginekoloģiskā diagnoze |
Kontroles citoloģija:
saskaņā ar algoritmu
pēc dzemdes kakla terapijas – ekscīzijas
destrukcijas
Īsa ginekoloģiska anamnēze (slimības, operācijas, ārstēšanās kursi) |
Iepriekšējo citoloģisko un histoloģisko izmeklēšanu Nr. _________
datums | . . . | |
(dd.mm.gggg.) |
rezultāti |
Menstruālā funkcija izmeklēšanas laikā:
pēdējā menstruācija . . .
menstruālais cikls ____________ (dienas)
menstruālā cikla traucējumi |
grūtniecība
laktācija
menopauze no ____________ gadiem
Kontracepcijas metode |
Vakcinācija pret HPV1:
nav
ir ______ potes
Ārstniecības personas paraksts un personīgais spiedogs |
Rezultāts:
A0 (testēšana bez rezultāta) | A4 (HSIL: vidēja/smaga displāzija) | ||
A1 (nav atrasts intraepiteliāls bojājums) | A5 (AGUS) | ||
A2 (ASC-US) | A6 (malignizācijas pazīmes) | ||
A3 (LSIL: viegla displāzija) | A7 (saplīsis stikliņš) |
griezuma līnija
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Veidlapa Nr. 203/u-2
Ārstniecības iestādes nosaukums |
Kods
Izmeklējamās sievietes
vārds, uzvārds | vecums |
personas kods -
Nosūtījuma Nr._____________________
Datums | . . . | |
(dd.mm.gggg.) |
Dzemdes kakla citoloģiskās izmeklēšanas rezultāti
Nr. _________
1. | Testēšana bez rezultāta (A0) | Citoloģisko analīzi atkārto pēc 3 mēnešiem. Ja 2 reizes ir šāda atbilde, nepieciešams veikt kolposkopiju |
2. | Nav atrasts intraepiteliāls bojājums (A1) | Turpmāka izmeklēšana nav nepieciešama, analīzi atkārtoti veic pēc 3 gadiem |
3. | ASC-US (A2) | Analīzi atkārto pēc 6 mēnešiem. Ja aizdomas par iekaisumu, infekcijām – izmeklē un ārstē. Ja 3 reizes ir šāda atbilde, nepieciešams veikt kolposkopiju |
4. | LSIL: viegla displāzija (A3) | Analīzi atkārto pēc 6 mēnešiem. Ja, atkārtojot testu, atbilde nav A1, nepieciešams veikt kolposkopiju |
5. | HSIL: vidēja/smaga displāzija (A4) | Jāveic kolposkopija |
6. | AGUS (A5) | Jāveic kolposkopija, kuras laikā izvērtē, vai nepieciešama mērķbiopsija |
7. | Malignizācijas pazīmes (A6) | Nosūta konsultācijai pie onkoloģijas ginekologa |
8. | Saplīsis stikliņš (A7) | Atkārtot testu pēc 3 mēnešiem programmas ietvaros |
Papildu izmaiņas:
Iekaisums | IUK2 izraisītās izmaiņas | Kolpīts | Hiperkeratoze | Cits | ||||
Reģenerācija | Citolīze | Cervicīts | Atrofija |
Mikroorganismi:
Sēnītes | T. vaginalis | Nūjiņas | ||||
Koki | "Clue" šūnas | Cits |
Ārstniecības personas paraksts | ||
un personīgais spiedogs |
Izmeklēšanas datums | . . . | |
(dd.mm.gggg.) |
Piezīmes.
1 Cilvēka papilomas vīruss.
2 Intrauterīnā kontracepcija.
(Pielikums MK 16.02.2016. noteikumu Nr. 105 redakcijā)
Datums _____________________
Ārstniecības iestāde ______________________________________________________________________
Uzaicinājuma vēstules Nr. _____________________
Vārds, uzvārds _____________________________________________________________________________
Personas kods -
Adrese ______________________________________________________________________________________
Pacienta anamnēze |
Ja iepriekš ir saņemta dzemdes kakla ārstēšana, norādīt ārstēšanas veidu un datumu (mm.gggg.):
krioterapija (____________.__________________.)
diatermokoagulācija (____________.__________________.)
dozētā koagulācija (____________.__________________.)
elektroekscīzija ar cilpu vai konusu (____________.__________________.)
cita _______________________________________________________________ (____________.__________________.)
Atzīmēt atbilstošo rezultātu un datumu visiem veiktajiem citoloģiskajiem izmeklējumiem pēdējo triju gadu laikā
Rezultāts | Datums | Apraksts |
A0 | Testēšana bez rezultāta: citoloģisko analīzi atkārto pēc 3 mēnešiem. Ja 2 reizes ir šāda atbilde, nepieciešams veikt kolposkopiju | |
A1 | Nav atrasts intraepiteliāls bojājums: turpmāka izmeklēšana nav nepieciešama, analīzi atkārtoti veic pēc jaunas uzaicinājuma vēstules saņemšanas | |
A2 | ASC-US neskaidras nozīmes daudzkārtainā plakanā (skvamozā) epitēlija šūnu atipiskās izmaiņas: analīzi atkārto pēc 6 mēnešiem. Ja aizdomas par iekaisumu, infekcijām – izmeklē un ārstē. Ja 3 reizes ir šāda atbilde, nepieciešams veikt kolposkopiju. Dažkārt ar papildu izmeklējumiem var noteikt, vai šīs izmaiņas nav saistītas ar cilvēka papilomas vīrusa (CPV) klātbūtni – ja to atrod, veic kolposkopiju | |
A3 | LSIL: viegla displāzija: analīzi atkārto pēc 6 mēnešiem. Ja 2 reizes ir šāda atbilde, nepieciešams veikt kolposkopiju | |
A4 | HSIL: vidēja/smaga displāzija: jāveic kolposkopija | |
A5 | AGUS: neskaidras nozīmes glandulārā epitēlija šūnu atipiskās izmaiņas: jāveic kolposkopija | |
A6 | Malignizācijas pazīmes: nepieciešama konsultācija pie onkoloģijas ginekologa | |
A7 | Saplīsis stikliņš: atkārto analīzi pēc 3 mēnešiem |
Veidlapa ir nosūtījums uz norādītajām ārstniecības iestādēm kolposkopijas izmeklējumiem vai onkoloģijas ginekologa konsultācijas saņemšanai bez ģimenes ārsta nosūtījuma. Mēneša laikā pēc rezultātu saņemšanas veiciet pierakstu uz turpmākiem izmeklējumiem. Reģistrējoties obligāti informējiet, ka Jums ir šāda pēcskrīninga izmeklējuma nosūtījuma veidlapa |
Ārstniecības iestādes turpmāku izmeklējumu veikšanai
Ārstniecības iestādes nosaukums, adrese, tālrunis pierakstam*: |
Informācija
Lūdzu, glabājiet savus iepriekšējo izmeklējumu rezultātus un, nākot uz konsultāciju, ņemiet tos līdzi!
Atcerieties, ka vēža diagnozi pierāda tikai un vienīgi audu šūnu izmeklējumu rezultāti!
Ārstniecības persona | |
(vārds, uzvārds, paraksts un personīgais spiedogs) |
Piezīme. * Norāda visas ārstniecības iestādes, kuras nodrošina turpmāko izmeklējumu veikšanu atbilstoši Nacionālā veselības dienesta tīmekļvietnē publicētajai informācijai.
(Pielikums MK 16.02.2016. noteikumu Nr. 105 redakcijā, kas grozīta ar MK 02.07.2019. noteikumiem Nr. 300; sk. noteikumu 43. punktu)
Datums | Ārstniecības iestāde |
Uzaicinājuma vēstules Nr. _____________________
Vārds, uzvārds |
Personas kods -
Adrese |
Veiktās manipulācijas:
mamogrāfija (50096)
mamogrāfijas skrīninga izmeklējums mobilajā mamogrāfijas kabinetā (60258)
Veiktās manipulācijas (skrīninga mamogrāfijas) datums _____________________
Skrīninga mamogrāfijas apraksts |
Atzīmēt atbilstošo atbildi
Šifrs | Apraksts |
R1 (50188) | Atrade atbilst normai. Gaidiet nākamo uzaicinājuma vēstuli un tad ierodieties uz kārtējo skrīninga mamogrāfiju (līdz 69 gadu vecumam) |
R2 (50189) | Pārliecinoši labdabīgas pārmaiņas. Nav rentgenoloģisku pazīmju, kas norādītu uz ļaundabīgu audzēju. Gaidiet nākamo uzaicinājuma vēstuli un tad ierodieties uz kārtējo skrīninga mamogrāfiju (līdz 69 gadu vecumam) |
R3 (50190) | Visdrīzāk labdabīga atradne. Ļaundabīga audzēja iespējamība ir niecīga. Nepieciešama papildu izmeklēšana atbilstoši radiologa norādēm aprakstā (diagnostiskā mamogrāfija un/vai ultrasonoskopija) 6 mēnešu laikā. Ar šo nosūtījumu dodieties uz norādītajām ārstniecības iestādēm, lai veiktu turpmākos izmeklējumus |
R4 (50191) | Aizdomas uz ļaundabīgām pārmaiņām, tādēļ noteikti veicama biopsija. Ar šo nosūtījumu dodieties uz norādītajām ārstniecības iestādēm, lai saņemtu onkologa konsultāciju un veiktu biopsiju |
R5 (50192) | Pārmaiņas ļoti atgādina ļaundabīgu audzēju, tādēļ noteikti veicama biopsija. Ar šo nosūtījumu dodieties uz norādītajām ārstniecības iestādēm, lai saņemtu onkologa konsultāciju un veiktu biopsiju |
Veidlapa ar atzīmētu šifru R3, R4 vai R5 ir nosūtījums uz norādītajām ārstniecības iestādēm turpmākajiem izmeklējumiem vai onkologa konsultācijas saņemšanai bez ģimenes ārsta nosūtījuma. Mēneša laikā pēc rezultātu saņemšanas veiciet pierakstu uz turpmākiem izmeklējumiem. Reģistrējoties obligāti informējiet, ka Jums ir šāda atzīmēta skrīninga mamogrāfijas veidlapa. |
Ārstniecības iestādes turpmāku izmeklējumu veikšanai
Ārstniecības iestādes nosaukums, adrese, tālrunis pierakstam1: |
Informācija
Lūdzu, glabājiet savus iepriekšējo izmeklējumu rezultātus un, nākot uz konsultāciju, ņemiet tos līdzi! Atcerieties, kurā ārstniecības iestādē veikti iepriekšējie izmeklējumi, ja rezultātu nav jūsu rīcībā!
Atcerieties, ka vēža diagnozi pierāda tikai un vienīgi audu šūnu izmeklējumu rezultāti!
Dubultapraksta ārstniecības personas
Radiologs | ||
(vārds, uzvārds) | ||
Radiologs | ||
(vārds, uzvārds) |
Apstiprinu divu radiologu slēdzienu | ||
(vārds, uzvārds) | (paraksts) |
Piezīme.
1Norāda visas ārstniecības iestādes, kuras nodrošina turpmāko izmeklējumu veikšanu atbilstoši Nacionālā veselības dienesta tīmekļvietnē publicētajai informācijai.
(Pielikums MK 16.02.2016. noteikumu Nr. 105 redakcijā)
1. Vārds, uzvārds________________________________ personas kods _____________________
2. Ārstniecības iestāde ________________________________________________________________
3. Deklarētā dzīvesvieta _______________________________________________________________
4. Grūtniecība pēc skaita ______ Laiks nedēļās ______ Dzemdības pēc skaita _________
5. Mātes ekstraģenitālā patoloģija:
infekcijas – 1 (norādīt) _______________________________________;
cukura diabēts, t. sk. gestācijas – 2;
cita endokrīnā patoloģija – 3 (norādīt) _______________________________________;
koagulopātijas – 4;
trombocitopātijas – 5;
primārā arteriālā hipertensija – 6;
audzēji – 7;
cita – 8 _______________________________________________________________
6. Esošās grūtniecības patoloģijas:
augļa augšanas aizture – 1;
grūtniecības izraisītie hipertensīvie stāvokļi – 2;
preeklampsija –3;
Rh2 (un cita) izoimunizācija – 4;
augļa attīstības anomālijas – 5 (norādīt) _______________________________________;
cita patoloģija – 6 _________________________________________________________
7. Priekšlaicīgā placentas atslāņošanās: jā – 1, nē – 2
8. Placenta atdalīta: spontāni – 1, manuāli –2
9. Augļa ūdeņi:
normāli –1;
zaļi – 2;
daudzūdeņainība – 3;
mazūdeņainība – 4;
cits – 5 _______________________________________
10. Auglis: dzimšanas datums _________, laiks _________
nedzīvi dzimis – 1;
miris pēc dzemdībām
nodzīvojis stundas minūtes
Svars _________ Garums _________ Apgares skala 1/5 min _________
Dzimums: zēns – 1, meitene – 2
Bezūdens perioda ilgums: <12 st-1, 12-18 st-2, >= 18 sat-3, 2-4 dnn-4>5 dnn-5
11. Klīniskā diagnoze _______________________________________________________________
12. Placentas makroskopiskā izmeklēšana:
dvīņu grūtniecība bi/bi-1, mo/bi-2, mo-3
svars g, diametrs cm, papildu daiva: jā – 1, nē – 2
forma: apaļa – 1, neregulāra – 2, saplēsta – 3
13. Nabas saite:
garums cm;
asinsvadu skaits 3-1, 2-2;
piestiprināšanas vieta: centrāli – 3, margināli – 4, apvalkos – 5, sazarota, cm no malas – 6;
nabas saites mezgli: īstie – 7, neīstie – 8, nabas saites sagriešanās: nav – 9, mēreni – 10, izteikta – 11;
tūska: nav – 12, ir – 13, izteikta – 14, apvijums ap ķermeņa daļām – 15;
citas patoloģijas – 16 _______________________________________
14. Augļa apvalki:
krāsa: gaiši – 1, zaļi – 2;
hematomas: nav – 3, ir – 4, lielums cm, izvietojums ______________________________;
cita patoloģija ______________________________________________________
15. Augļa virsma (horiālā plātnīte):
krāsa: pelēcīga – 1, zaļa – 2, sarkanbrūna – 3;
cistas: nav – 4, ir – 5, lielums cm, virsmas defekti: nav – 8, ir – 9, lielums cm;
hematomas: nav – 6, ir – 7, lielums cm, virsmas defekti nav – 8, ir – 9, lielums cm;
virsmas asinsvadi bez patoloģijas – 10, varikozi paplašināti – 11, aneirismas – 12;
cita patoloģija ______________________________________________________
16. Mātes virsma (bazālā plātnīte):
vesela – 1, ar defektiem – 2;
retroplacentārā hematoma: nav – 3, ir –4, lielums cm;
iespiedumi mātes virsmā: nav – 5, ir – 6 cm diametrā, ;
infarkta zona: nav – 7, ir – 8
Nosūtīta uz patoloģiski histoloģisko izmeklēšanu, pamatojoties uz šādām indikācijām: |
Ārstējošais ārsts ______________________________________________________
Materiāla nosūtīšanas datums _______________________________________
Piezīmes.
1 Valsts sabiedrība ar ierobežotu atbildību "Bērnu klīniskā universitātes slimnīca".
2 Rēzus faktors.
(Pielikums MK 02.07.2019. noteikumu Nr. 300 redakcijā)
Ārstniecības iestādes nosaukums | |
Kods |
Tuberkulozes karte
1. Tuberkulozes pacienta un kontaktpersonu aprūpes karte
Pacienta vārds, uzvārds | Personas kods |
Adrese | Tālruņa numurs |
Persona, ar kuru sazināties nepieciešamības gadījumā |
Adrese | Tālruņa numurs |
Tuberkulozes reģistrācijas grupa | ||
Kartes sākšanas datums |
Nr. p. k.
| Pacienta ģimenes sastāvs un personas, kas dzīvo kopējā apdzīvojamā platībā (kontaktpersonas) | Kontaktpersonas personas kods | Attiecības ar pacientu (dzīvesbiedrs, vecāks, bērns, kaimiņš, īrnieks u. c.) | Pārbaudes datums | |||
Pacienta dienasgrāmata
Datums | Pacienta izglītošana, novērojumi, ieteikumi un darbības | Māsas paraksts |
2. Tuberkulozes pacienta ārstēšanas karte
Pacienta vārds, uzvārds | Personas kods |
Adrese |
Pacienta svars, uzsākot ārstēšanos | Augums |
Medi- kamen- ti | Gads | Mēnesis | Svars | |||||||||||||||||||||||||||||
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | ||
Par saņemtajiem medikamentiem medicīnas māsa atzīmi ārstēšanas lapā izdara katru dienu.
Medikamentu saņemšanas apzīmējumi:
V – saņemti;
O – nav saņemti;
P – nav saņemti blakņu dēļ;
─ – doti uz mājām.
3. Izmeklējumi uz tuberkulozes mikobaktērijām
Pacienta vārds, uzvārds |
Personas kods |
Adrese |
Tuberkulozes diagnosticēšanas gads, mēnesis |
Atkārtotas ārstēšanās gads, mēnesis |
Bakterioskopijas metode
|
Uzsējumi
|
Zāļu rezistences dati
| ||||||||
mikroskopijas datums | izmeklējamais materiāls | Cīl-Nīlsena metode | luminiscentā mikroskopija | uzsēšanas datums | analīzes reģistrācijas numurs | izmeklējamais materiāls | rezultāts | nolasīšanas datums | ||
analīzes nr. un uzsējuma datums, kad pārsēts uz rezistenci | ||||||||||
rezultāta nolasīšanas datums | ||||||||||
jutība | ||||||||||
rezistence | ||||||||||
analīzes nr. un uzsējuma datums, kad pārsēts uz rezistenci | ||||||||||
rezultāta nolasīšanas datums | ||||||||||
jutība | ||||||||||
rezistence | ||||||||||
MTB DNS | ||||||||||
Papildu analīzes | ||||||||||
Piezīme. Uzsējuma datumu un analīzes numuru ieraksta, kad materiāls ir uzsēts, lai nākamā iestāde ir informēta par veiktajiem izmeklējumiem.
4. Konsīlija lēmumu lapa zāļu rezistentas tuberkulozes pacienta ārstēšanai1
Pacienta vārds, uzvārds | Personas kods |
Adrese |
HIV negatīvs/pozitīvs/nav testēts | |
MR-TB2: Primāra Iegūta | MR-TB diagnostikas gads __________ |
Rezistences dati, uzsākot ārstēšanas kursu ar II rindas medikamentiem
Analīzes uzsējuma datums | Rezistence | Jutīgums | Nav zināms |
Medikamenti, kurus slimnieks saņēmis pirms | Blakusslimības____________________ | |||||||
MR-TB ārstēšanas uzsākšanas: | Blaknes, reģistrētas TB terapijas laikā | |||||||
H | R | E | Z | S | Saņemtās devas | Medikaments | Blakne/datums | |
Km | Cm | FQ | Pto | Cs | ||||
PAS | Thz | Amx/Clr | Clr |
Konsīlija datums | Noteiktais ārstēšanas režīms/atkārtotas konsultācijas termiņš | Ārstējošā ārsta un komisijas locekļu uzvārdi un paraksti |
Piezīmes.
1 Aizpilda zāļu rezistentas tuberkulozes pacientam.
2 MR-TB – multirezistenta tuberkuloze.
5. Multirezistentas tuberkulozes ārstēšanas kopsavilkums1, 2
Pacienta vārds, uzvārds | Personas kods |
MR-TB ārstēšanas uzsākšanas gads |
Mēnesis | ||||||||||||||||||||||||
Mēnešu skaits | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 |
Medikamenti | ||||||||||||||||||||||||
Etambutols | ||||||||||||||||||||||||
Pirazinamīds | ||||||||||||||||||||||||
Kanamicīns Kapreomicīns Amikacīns | ||||||||||||||||||||||||
Levofloksacīns Moksifloksacīns | ||||||||||||||||||||||||
Protionamīds | ||||||||||||||||||||||||
Cikloserīns Terizidons | ||||||||||||||||||||||||
PASS | ||||||||||||||||||||||||
Delamanīds | ||||||||||||||||||||||||
Bedahilīns | ||||||||||||||||||||||||
Clofazimīns | ||||||||||||||||||||||||
Linezolīds | ||||||||||||||||||||||||
Co-trimoksazols | ||||||||||||||||||||||||
ART: | ||||||||||||||||||||||||
Piezīmes.
1 Aizpilda zāļu rezistentas tuberkulozes pacientam.
2 Medikamentu un tā lietošanas ilgumu un devas aizkrāso, norādot konkrēto terapijas uzsākšanas un pabeigšanas termiņu.
6. Zāļu jutības testu kopsavilkums
Pacienta vārds, uzvārds | Personas kods |
Adrese |
Pirmo reizi saslimis ar TB (gads, mēnesis) |
MR-TB ārstēšanas uzsākšana (gads, mēnesis) |
Datums | Metode: L-J, MGIT, BACTEC, GeneXpert* | Analīzes numurs | H | R | E | Z | Km | Cm | Am | Mfx | Lfx | Pto | Cs | PAS | Lzd | Bdq | Dlm | Cfz | |
Analīzes nodošana | Rezultāta nolasīšana | ||||||||||||||||||
GeneXpert | |||||||||||||||||||
BACTEC | |||||||||||||||||||
Piezīme. *Atzīmēt metodi, ar kādu noteikta zāļu jutība.
Apzīmējumi: R – rezistence; J – jutība; 0 – nezināms.
Ja rezistence pret H ir tikai koncentrācijā 0,2, atzīmēt (R 0,2).
Saīsinājumi: Isoniasidum (H), Rifampicinum (R), Ethambutoli hydrochloridum (E), Pyrazinamidum (Z), Kanamycinum (Km), Capreomycinum (Cm), Amikacini sulfas (Am), Moxifloxacin (Mfx), Levofloxacini (Lfx), Protianamidum (Pto), Cicloserinum (Cs), Natrii paraaminosalicylas (PAS), Linezolidum (Lzd), Bedaquiline (Bdq), Delamanidum (Dlm), Clofaziminum (Cfz)
7. Tuberkulozes pacienta zāļu kontrolējamās terapijas karte
Pacienta vārds, uzvārds | Personas kods |
Adrese |
Kur saņem zāles |
Par pacienta ārstēšanu atbildīgās personas vārds, uzvārds |
Gads, mēnesis | Gads, mēnesis |
Dienas | Pacienta paraksts | Zāļu izsniedzēja paraksts | Dienas | Pacienta paraksts | Zāļu izsniedzēja paraksts |
1 | 1 | ||||
2 | 2 | ||||
3 | 3 | ||||
4 | 4 | ||||
5 | 5 | ||||
6 | 6 | ||||
7 | 7 | ||||
8 | 8 | ||||
9 | 9 | ||||
10 | 10 | ||||
11 | 11 | ||||
12 | 12 | ||||
13 | 13 | ||||
14 | 14 | ||||
15 | 15 | ||||
16 | 16 | ||||
17 | 17 | ||||
18 | 18 | ||||
19 | 19 | ||||
20 | 20 | ||||
21 | 21 | ||||
22 | 22 | ||||
23 | 23 | ||||
24 | 24 | ||||
25 | 25 | ||||
26 | 26 | ||||
27 | 27 | ||||
28 | 28 | ||||
29 | 29 | ||||
30 | 30 | ||||
31 | 31 |
Piezīmes |
Struktūrvienība |
(Pielikums MK 13.07.2023. noteikumu Nr. 414 redakcijā)
Ārstniecības iestādes nosaukums |
Kods |
Tālrunis |
Kartes Nr. ______
1. Pacients:
1.1. Vārds |
1.2. Uzvārds |
2. Personas kods |
3. Deklarētā dzīvesvieta |
4. Faktiskā dzīvesvieta (pakalpojuma saņemšanas vieta) |
4.1. Pilsēta, novads |
4.2. iela, mājas nr., dzīvokļa nr., durvju kods |
5. Pacienta tālruņa nr. |
6. Pacienta kontaktpersonas tālruņa nr. |
7. Ģimenes ārsta vārds, uzvārds, kontakti |
1. Ieliekamā lapa pacienta kartē mobilās komandas paliatīvās aprūpes pakalpojumam pacienta dzīvesvietā
Pirmreizējās izvērtēšanas protokols
1. Apskates datums, laiks |
2. Pacienta vārds, uzvārds |
Diagnožu kodi pēc SSK-10 | ||||||||||||
3. Pamatdiagnoze | ||||||||||||
4. Komplikācijas | ||||||||||||
5. Blakusdiagnozes | ||||||||||||
6. Subjektīvās sūdzības | |
7. Slimības anamnēze:
7.1. Slimo kopš (gads) |
7.2. Simptomu parādīšanās |
7.3. Pie ārsta griezies |
7.4. Izdarītie izmeklējumi |
7.5. Ārstējies |
7.6. Ikdienā lietotie medikamenti | ||
8. Dzīves un ģimenes anamnēze:
8.1. Agrāk slimojis |
8.2. Tuberkuloze |
8.3. Vīrushepatīti |
8.4. Ģimenes stāvoklis |
8.5. Onkoloģiskās saslimšanas pa mātes līniju |
8.6. Onkoloģiskas saslimšanas pa tēva līniju |
8.7. Pēdējās menses |
8.8. Grūtniecības |
8.9. Dzemdības |
8.10. Aborti |
8.11. Laktācija |
8.12. Menopauze |
8.13. Perorāla kontracepcija |
8.14. Hormonaizstājējterapija |
8.15. Asins pārliešanas |
8.16. Alerģijas |
8.17. Alkoholu lieto |
8.18. Smēķē |
8.19. Arodslimības |
8.20. Ķirurģiskas operācijas |
8.21. Cukura diabēts |
8.22. Asins grupa un Rh piederība |
9. Objektīvais stāvoklis:
VITĀLIE RĀDĪTĀJI | ||
RĀDĪTĀJS | REZULTĀTS | |
9.1 Ķermeņa T | ||
9.2. Pulss ( x/min) | ||
9.3. Elpošana (x/min) | ||
9.4. TA (mm/Hg) | ||
9.5. SpO2 (%) | ||
9.6. Apziņa | ||
9.7. Perifērās tūskas | ||
9.8. Āda, gļotāda | ||
9.9. Plaušu auskultācija | ||
9.10 Kardiovaskulārā sistēma | ||
9.11. Uroģenitālā sistēma | ||
9.12. Gastrointestinālā sistēma | ||
9.13. Reģionālie limfmezgli | ||
9.14. Dzimumorgāni |
10. Sāpju novērtējuma skala:
10.1. Sāpju ilgums | 10.2. Sāpju lokalizācija | ||||||||||
| |||||||||||
10.3. Sāpju stiprums
|
10.4. Sāpju raksturojums
asas | dedzinošas | smacējošas | |||
pulsējošas | niezošas | krampjainas | |||
spiedošas | tirpstošas | stindzinošas | |||
velkošas | trulas | nogurdinošas | |||
durošas | kaitinošas | urbjošas | |||
starojošas | raujošas | pēkšņas |
10.5. Šobrīd lietotie pretsāpju medikamenti |
10.6. Efektivitāte |
10.7. Kustību ierobežojumi |
10.8. Aktivitāte |
10.9. Miegs |
10.10. Sāpes naktī |
10.11. Adjuvantie pretsāpju līdzekļi |
11. Brūču, izgulējumu, mākslīgo atveru, katetru lokalizācija*
Brūce nr. 1 Izmērs______________________ Dzīšanas fāze ________________ Eksudācijas veids _____________ Eksudācijas daudzums_________ Apkārtējie audi_______________ Sāpes ______________________ | Brūce nr. 2 Izmērs ______________________ Dzīšanas fāze ________________ Eksudācijas veids _____________ Eksudācijas daudzums_________ Apkārtējie audi_______________ Sāpes _______________________ | |
Izgulējums nr. 1 Izgulējuma pakāpe ____________ Izmērs______________________ Dzīšanas fāze ________________ Eksudācijas veids _____________ Eksudācijas daudzums_________ Apkārtējie audi_______________ Sāpes ______________________
| Izgulējums nr. 2 Izgulējuma pakāpe ____________ Izmērs ______________________ Dzīšanas fāze ________________ Eksudācijas veids _____________ Eksudācijas daudzums_________ Apkārtējie audi_______________ Sāpes _______________________
| |
Mākslīgā atvere nr. 1 Atveres veids _______________ Funkcionēšana ______________ Iekaisuma pazīmes ___________ Pēdējā maiņa/apkope _________
| Mākslīgā atvere nr. 2 Atveres veids _______________ Funkcionēšana ______________ Iekaisuma pazīmes ___________ Pēdējā maiņa/apkope _________ Ievietošanas datums __________ | |
Perifērais venozais katetrs nr. 1 | Centrālais venozais katetrs nr. 2 | |
Funkcionēšana ______________ Ievietošanas datums __________ Iekaisuma pazīmes ___________ | Funkcionēšana ______________ Ievietošanas datums __________ Iekaisuma pazīmes ___________ |
* Ar ciparu cilvēka attēlā atzīmē atradni (brūces, izgulējumi, mākslīgās atveres, venozie katetri)
1. Brūcēm raksturo – izmērs, primāra/sekundāra, dzīšanas fāze, brūces malas, eksudācijas daudzums, veids, apkārtējie audi, sāpēs.
2. Izgulējumiem raksturo – izgulējuma pakāpe, izmērs, dzīšanas fāze, eksudācijas daudzums, veids, apkārtējie audi, sāpes, ārstēšanas plāns.
3. Mākslīgās atveres – mākslīgās atveres veids (gastrostoma, jejunostoma, ileostoma, kolonostoma, nefrostoma, epicistostoma, urīna katetrs), funkcionēšana, ir/nav iekaisuma pazīmes. (nefrostomām, epicistostomām, urīna katetram papildus ievietošanas datums).
4. Venozie katetri – katetra veids (perifērās vēnas katetrs, centrālās v. subclavia katetrs, v. portae katetrs, centrālais venozais katetrs), funkcionē, ievietošanas datums.
12. Pacienta pašaprūpes līmeņa novērtējums
12.1. Pārvietošanās spējas
| 12.2. Uztura uzņemšana
| |||||||||||||||||||||||
12.3. Mazgāšanās
| 12.4. Mazā iegurņa orgānu funkcija
| |||||||||||||||||||||||
12.5. Vēdera izeja | ||||||||||||||||||||||||
|
12.6. Pašaprūpes līmenis - I līmenis (6-8 punkti), II līmenis (9-14 punkti), III līmenis (15-24 punkti)
13. Mobilās komandas paliatīvās aprūpes pakalpojumam pacienta dzīvesvietā veselības aprūpes/terapijas plāns
13.1. Pamatdiagnozes terapijas plāns/ Simptomu mazināšanas plāns |
13.2. Blakusdiagnozes (-žu) terapijas plāns |
13.2. Brūču / izgulējumu ārstēšanas plāns | |
13.3. Nozīmētās analīzes | |
13.4. Nozīmētie izmeklējumi
| 13.6. Nozīmētās papildus speciālistu konsultācijas
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
13.7. Nozīmētās procedūras
|
13.8. Mājas vizītes plānotais grafiks | |
13.9. Nepieciešamie tehniskie palīglīdzekļi | |
13.10. Citas piezīmes, komentāri | |
14. Ārstniecības persona, kas aizpildījusi protokolu | |
(vārds, uzvārds, paraksts*) |
Piezīme. * Dokumenta rekvizītu "paraksts" neaizpilda, ja elektroniskais dokuments ir sagatavots atbilstoši normatīvajiem aktiem par elektronisko dokumentu noformēšanu
15. Datums _______________ (dd.mm.gggg.)
2. Ieliekamā lapa pacienta kartē mobilās komandas paliatīvās aprūpes pakalpojumam pacienta dzīvesvietā
Regulārās izvērtēšanas protokols
1. Apskates datums, laiks |
2. Pacienta vārds, uzvārds |
3. Subjektīvās sūdzības | ||
4. Objektīvais stāvoklis
|
|
5. Sāpju novērtējuma skala
5.1. Sāpju attīstība dinamikā | 5.2. Sāpju lokalizācija | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5.3. Sāpju stiprums
5.4. Sāpju raksturojums
|
5.5. Šobrīd lietotie pretsāpju medikamenti |
5.6. Efektivitāte |
5.7. Kustību ierobežojumi |
5.8. Aktivitāte |
5.9. Miegs |
5.10. Sāpes naktī |
5.11. Adjuvantie pretsāpju līdzekļi |
6. Brūču aprūpes un dinamiskās kontroles protokols
Pārsēja nomaiņa | datums | |||||||||||||||||||||||||||||||
mēnesis | ||||||||||||||||||||||||||||||||
Mājas aprūpes diena | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | |
Brūces izmēri | palielinās | |||||||||||||||||||||||||||||||
samazinās | ||||||||||||||||||||||||||||||||
nemainās | ||||||||||||||||||||||||||||||||
Brūces pamatne (gultne) | nekrotiska | |||||||||||||||||||||||||||||||
strutaina | ||||||||||||||||||||||||||||||||
granulējoša | ||||||||||||||||||||||||||||||||
epitelizējoša | ||||||||||||||||||||||||||||||||
redzami dziļie audi (cīpslas, kauls) | ||||||||||||||||||||||||||||||||
Brūces malas | apsārtušas | |||||||||||||||||||||||||||||||
tūskainas | ||||||||||||||||||||||||||||||||
macerētas | ||||||||||||||||||||||||||||||||
ar ekzēmu | ||||||||||||||||||||||||||||||||
sausas, lobās | ||||||||||||||||||||||||||||||||
normālas | ||||||||||||||||||||||||||||||||
Apkārtējie audi | apsārtuši | |||||||||||||||||||||||||||||||
cianotiski | ||||||||||||||||||||||||||||||||
tūskaini | ||||||||||||||||||||||||||||||||
bez izmaiņām | ||||||||||||||||||||||||||||||||
Eksudācija | ļoti izteikta | |||||||||||||||||||||||||||||||
mērena | ||||||||||||||||||||||||||||||||
neizteikta | ||||||||||||||||||||||||||||||||
Eksudācijas veids | strutains | |||||||||||||||||||||||||||||||
asiņains | ||||||||||||||||||||||||||||||||
serozs | ||||||||||||||||||||||||||||||||
Sāpes | pastāvīgi | |||||||||||||||||||||||||||||||
nakts sāpes | ||||||||||||||||||||||||||||||||
mainot pārsēju | ||||||||||||||||||||||||||||||||
nav | ||||||||||||||||||||||||||||||||
Lokāli lietotie preparāti | ||||||||||||||||||||||||||||||||
Lietotie pārsēji | ||||||||||||||||||||||||||||||||
Piezīmes |
7. Veiktās manipulācijas
8. Papildus informācija ārstējošajam ārstam / ieteikumi tehniskiem palīglīdzekļiem
9. Ārstniecības persona, kas aizpildījusi protokolu
(vārds, uzvārds, paraksts*) |
* Dokumenta rekvizītu "paraksts" neaizpilda, ja elektroniskais dokuments ir sagatavots atbilstoši normatīvajiem aktiem par elektronisko dokumentu noformēšanu
10. Datums ________________ (dd.mm.gggg.)