Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Par mums

Likumi.lv ir tiesību aktu vietne, kurā tiek nodrošināta brīva un bezmaksas piekļuve sistematizētiem Latvijas Republikas tiesību aktiem.

Likumi.lv tika izveidoti 2001. gadā, lai ikviens varētu realizēt savas Latvijas Republikas Satversmes 90. pantā paredzētās tiesības: „Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības”. Vietnē, ko uztur un attīsta oficiālais izdevējs „Latvijas Vēstnesis”, pieejama jaunākā informācija par tiesību aktiem un to izmaiņām.

Likumi.lv darbību nosaka Oficiālo publikāciju un tiesiskās informācijas likums.

Tiesību akti tiek sistematizēti atbilstoši Ministru kabineta 2014. gada 18. februāra noteikumiem Nr. 101 „Starptautisko līgumu uzskaites un tiesību aktu sistematizācijas noteikumi”.

  • Jaunākie tiesību akti vietnē tiek publicēti to izsludināšanas dienā oficiālajā izdevumā „Latvijas Vēstnesis”.

  • Tiesību akti ir papildināti ar jaunākajiem grozījumiem, tie ir pieejami spēkā esošajā redakcijā. Papildus tiek nodrošināta piekļuve tiesību akta „vēsturiskajām” un „nākotnes” redakcijām.

  • Tiesību aktiem tiek norādīts to spēkā esamības statuss.

  • Tiesību aktiem ir pievienoti saistītie dokumenti un satura rādītājs.

  • Vietnē ir plašas tiesību aktu meklēšanas iespējas (izvērstā meklēšana, ātrā meklēšana, tiesību aktu saraksti pēc tēmas un skatījumu skaita.

  • Likumi.lv pilnajā versijā tiek piedāvātas papildiespējas autorizētajiem lietotājiem (veidot savus tiesību aktu sarakstus, pievienot tiesību aktiem piezīmes, saņemt paziņojumus par konkrētu tiesību aktu izmaiņām).

Visam Likumi.lv saturam ir informatīvs raksturs, un atšķirību gadījumā primārā ir tiesību akta oficiālā publikācija.

Likumi.lv mobilā versija (m.likumi.lv) ir paredzēta lietošanai mobilajās iekārtās vai mazāk jaudīgos datoros. Tā ir piemērota arī lietotājiem, kuriem nepieciešama vienīgi vietnes pamatfunkcionalitāte, kā arī vājredzīgām personām, kuras tīmekļa pārlūkošanai izmanto speciālu programmatūru.

Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Sīkdatnes ir nelielas teksta datnes, ko tīmekļa vietne saglabā jūsu datorā vai mobilajā ierīcē, kad jūs apmeklējat vietni. Katrā nākamajā apmeklējuma reizē sīkdatnes tiek nosūtītas atpakaļ uz izcelsmes vietni vai trešās puses vietni, kas atpazīst attiecīgo sīkdatni. Sīkdatnes tostarp ļauj vietnei atcerēties lietotāja izvēlētos iestatījumus nākamajās apmeklējuma reizēs, lai katru reizi tie nebūtu jānorāda no jauna. Sīkdatnes netiek izmantotas, lai jūs personiski identificētu.

Likumi.lv mobilajā versijā (m.likumi.lv) izmantotās sīkdatnes:

  • Vietnē tiek izmantota sīkdatne “allow_cookies”. Sīkdatni izmanto, lai atcerētos, vai lietotājs piekritis sīkdatņu izmantošanai.

  • Vietnē tiek izmantota juridiskās personas “Google Inc.” izstrādātā programma “Google Analytics”. Programma izmanto sīkdatnes, dodot iespēju vietnes uzturētājam analizēt, kā vietne tiek izmantota. Atteikties no “Google Analytics” veiktās informācijas vākšanas iespējams, lejuplādējot un instalējot pārlūkprogrammas papildrīku: https://tools.google.com/dlpage/gaoptout.

  • Vietnē tiek izmantota juridiskās personas “Gemius” izstrādātā programma “Gemius Heatmap”. Programma izmanto sīkdatnes, lai uzkrātu statistisku informāciju par lietotāja veiktajām darbībām vietnē. Atteikties no “Gemius Heatmap” veiktās informācijas vākšanas iespējams, akceptējot īpaši izveidotu nepiedalīšanās sīkdatni: http://optout.hit.gemius.pl/removeEN.php.

Kontakti: e-pasts: info@lv.lv; tālr. 67898741. Likumi.lv redakcija nesniedz juridiskas konsultācijas.