Tiesību akts: spēkā esošs
Attēlotā redakcija: 03.07.2019. - ... / Spēkā esošā
Saeima ir pieņēmusi un Valsts
prezidents izsludina šādu likumu:
Par privatizējamo valsts un pašvaldību īpašuma objektu novērtēšanas kārtību

Likumā lietotais termins — īpašuma objekta nosacītā cena — ir valsts īpašumu privatizāciju veicošās institūcijas vai pašvaldības īpašuma privatizācijas komisijas noteiktā īpašuma objekta sākotnējā realizācijas cena vai sākotnējā izsoles cena.

(Ar grozījumiem, kas izdarīti ar 06.06.2019. likumu, kas stājas spēkā 03.07.2019.)

1. pants. Vispārīgie noteikumi

Likums nosaka kārtību, kādā novērtējami privatizējamie valsts un pašvaldību īpašuma objekti.

Lauksaimniecības uzņēmumu un zvejnieku kolhozu mantas novērtēšanas kārtību nosaka likums «Par lauksaimniecības uzņēmumu un zvejnieku kolhozu privatizāciju».

Valsts un pašvaldību īpašumā esošā dzīvojamā fonda objektu novērtēšanas kārtību nosaka atsevišķs likums.

Šis likums nereglamentē zemes vērtības noteikšanas kārtību.

2. pants. Tiesības novērtēt īpašuma objektu

Valsts īpašuma objektu novērtēšanu organizē un veic valsts īpašumu privatizāciju veicošā institūcija.

Pašvaldību īpašuma objektu novērtēšanu organizē un veic attiecīgās pašvaldības īpašuma privatizācijas komisija (turpmāk — privatizācijas komisija).

Valsts īpašumu privatizāciju veicošajai institūcijai un privatizācijas komisijai ir tiesības pieaicināt un iesaistīt īpašuma objekta novērtēšanā ekspertus.

(Ar grozījumiem, kas izdarīti ar 06.06.2019. likumu, kas stājas spēkā 03.07.2019.)

3. pants. Īpašuma objekta inventarizācija

Pirms privatizējamā īpašuma objekta nosacītās cenas noteikšanas veicama šā objekta aktīvu, pasīvu un saistību inventarizācija.

Ja privatizējamais īpašuma objekts ir valsts vai pašvaldības uzņēmuma daļa vai manta, pēc valsts īpašumu privatizāciju veicošās institūcijas vai privatizācijas komisijas lēmuma var veikt visu uzņēmuma aktīvu, pasīvu un saistību inventarizāciju.

Inventarizāciju veic saskaņā ar likumu «Par grāmatvedību» un Ministru kabineta vai citu valsts institūciju noteiktajā kārtībā. Valsts īpašumu privatizāciju veicošajai institūcijai un privatizācijas komisijai ir tiesības pārbaudīt un, ja nepieciešams, ierosināt inventarizācijas rezultātu koriģēšanu atbilstoši spēkā esošajiem likumdošanas aktiem.

Privatizējamā īpašuma objekta administrācijai un tehniskās inventarizācijas dienestiem ir pienākums sniegt valsts īpašumu privatizāciju veicošajai institūcijai un privatizācijas komisijai pēc tās pieprasījuma inventarizācijas datus un citu to rīcībā esošo informāciju.

(Ar grozījumiem, kas izdarīti ar 06.06.2019. likumu, kas stājas spēkā 03.07.2019.)

4. pants. Īpašuma objekta nosacītās cenas noteikšana

Īpašuma objekta nosacīto cenu noteic valsts īpašumu privatizāciju veicošā institūcija vai privatizācijas komisija, ievērojot īpašuma objekta aktīvu, pasīvu un saistību novērtējumu un pieaicināto ekspertu atzinumus, kā arī novērtējot nemantiskos faktorus, kas ietekmē īpašuma objekta nosacīto cenu.

Ja tiek privatizēta valsts vai pašvaldības kapitāla daļa uzņēmējsabiedrībā, valsts vai pašvaldības kapitāla daļas novērtēšanu organizē un kapitāla daļas nosacīto cenu apstiprina attiecīgi valsts īpašumu privatizāciju veicošā institūcija vai privatizācijas komisija.

(Ar grozījumiem, kas izdarīti ar 19.12.2002. un 06.06.2019. likumu, kas stājas spēkā 03.07.2019.)

5. pants. Īpašuma objekta nosacītās cenas koriģēšana

Īpašuma objekta nosacīto cenu koriģē valsts īpašumu privatizāciju veicošā institūcija vai privatizācijas komisija, ja īpašuma objekta privatizācijas mēģinājums uzskatāms par neizdevušos.

(Ar grozījumiem, kas izdarīti ar 06.06.2019. likumu, kas stājas spēkā 03.07.2019.)

6. pants. Īpašuma objekta nosacītās cenas korekcijas lielums

Valsts īpašumu privatizāciju veicošā institūcija īpašuma objekta nosacītās cenas korekcijas lielumu nosaka patstāvīgi. Privatizācijas komisija īpašuma objekta nosacīto cenu var koriģēt, ja tā iesniedz institūcijai, kas izveidojusi attiecīgo privatizācijas komisiju, nosacītās cenas korekcijas lieluma ekonomisko pamatojumu un saņem tās apstiprinājumu.

(Ar grozījumiem, kas izdarīti ar 06.06.2019. likumu, kas stājas spēkā 03.07.2019.)

Pārejas noteikumi

1. Ar šā likuma spēkā stāšanos spēku zaudē 1992. gada 10. jūnija likums «Par privatizējamo valsts un pašvaldību īpašuma objektu (uzņēmumu) un to mantas novērtēšanas kārtību» (Latvijas Republikas Augstākās Padomes un Valdības Ziņotājs, 1992, 27/28) un Augstākās Padomes lēmums «Par Latvijas Republikas likuma «Par privatizējamo valsts un pašvaldību īpašuma objektu uzņēmumu) un to mantas novērtēšanas kārtību» spēkā stāšanās kārtību» (Latvijas Republikas Augstākās Padomes un Valdības Ziņotājs, 1992, 27/28).

2. (Izslēgts ar 06.06.2019. likumu, kas stājas spēkā 03.07.2019.)

Likums Saeimā pieņemts 1994. gada 10. februārī.
Valsts prezidents G.ULMANIS
Rīgā 1994. gada 26. februārī
03.07.2019
UZMANĪBU! Vietnei pielāgotais Google meklētājs (ātrais meklētājs) meklēšanas rezultātos šobrīd neietver daļu tiesību aktu. Problēma tiek risināta, tomēr lūdzam ņemt vērā, ka tiešā veidā Google meklētāja darbību ietekmēt nevaram. Aicinām izmantot vietnes izvērsto meklētāju.