1. Saskaņā ar Valsts pārvaldes iekārtas likuma 15. panta pirmo daļu un trešās daļas 3. punktu reorganizēt Ekonomikas ministriju un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju un ar 2023. gada 1. janvāri izveidot Klimata un enerģētikas ministriju.
2. Noteikt, ka Klimata un enerģētikas ministrijai tiek nodotas šādas funkcijas:
2.1. no Ekonomikas ministrijas – enerģētikas politikas joma (izņemot naftas produktu rezervju uzturēšanas un uzraudzības jomu);
2.2. no Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas – klimata politikas joma.
3. Klimata un enerģētikas ministrija ir Ekonomikas ministrijas un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas pārvaldes uzdevumu, tiesību, saistību, mantas, personāla resursu, tiesvedību, lietvedības un arhīva pārņēmēja attiecībā uz šā rīkojuma 2. punktā minētajām funkcijām.
4. Līdz likuma "Par valsts budžetu 2023. gadam un budžeta ietvaru 2023., 2024. un 2025. gadam" spēkā stāšanās dienai izdevumus, kas saistīti ar šā rīkojuma 2.1. apakšpunktā minētās funkcijas izpildi, segt no Ekonomikas ministrijas budžeta līdzekļiem, un izdevumus, kas saistīti ar šā rīkojuma 2.2. apakšpunktā minētās funkcijas izpildi, segt no Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas budžeta līdzekļiem.
5. Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai un Ekonomikas ministrijai nodot Klimata un enerģētikas ministrijai 48,5 amata vietas, tostarp Klimata pārmaiņu departamentu, Enerģijas tirgus un infrastruktūras departamentu un Ilgtspējīgas enerģētikas politikas departamentu.
6. Noteikt, ka līdz brīdim, kad valsts civildienesta ierēdņi tiek pārcelti no Ekonomikas ministrijas un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas uz Klimata un enerģētikas ministriju vai Ekonomikas ministrijas un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas darbinieki ir piekrituši darba līguma grozījumiem par darba tiesisko attiecību turpināšanu Klimata un enerģētikas ministrijā, tie ir funkcionāli padoti Klimata un enerģētikas ministrijai.
7. Klimata un enerģētikas ministram sadarbībā ar vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministru un ekonomikas ministru līdz 2023. gada 6. janvārim izveidot Ekonomikas ministrijas un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas reorganizācijas un Klimata un enerģētikas ministrijas izveides komisiju (turpmāk – komisija). Komisijas sastāvā iekļaut Klimata un enerģētikas ministrijas, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas un Ekonomikas ministrijas pārstāvjus.
8. Komisijai:
8.1. noteikt Ekonomikas ministrijas un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas nododamās mantas, prasību, tiesību, saistību ārpusbilances posteņu summas un uzkrājumus;
8.2. divu mēnešu laikā no Klimata un enerģētikas ministrijas izveidošanas sagatavot pieņemšanas un nodošanas aktus par Klimata un enerģētikas ministrijai nododamo mantu, prasībām, tiesībām, saistībām, uzkrājumiem, tiesvedībām, lietvedības un arhīva materiāliem šā rīkojuma 2. punktā minēto funkciju izpildei.
9. Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai nodrošināt atbalsta funkciju sniegšanu Klimata un enerģētikas ministrijai:
9.1. izdevumus atbalsta funkciju sniegšanai finansēt no Klimata un enerģētikas ministrijas budžeta apakšprogrammas 33.01.00 "Emisijas kvotu izsolīšanas instrumenta administrācija" paredzētajiem līdzekļiem;
9.2. līdz likuma "Par valsts budžetu 2023. gadam un budžeta ietvaru 2023., 2024. un 2025. gadam" spēkā stāšanās dienai izdevumus atbalsta funkciju sniegšanai segt no Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas budžeta apakšprogrammas 33.01.00 "Emisijas kvotu izsolīšanas instrumenta administrācija" līdzekļiem;
9.3. pēc likuma "Par valsts budžetu 2023. gadam un budžeta ietvaru 2023., 2024. un 2025. gadam" spēkā stāšanās dienas izdevumus atbalsta funkciju sniegšanai segt no Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas budžeta apakšprogrammas 33.01.00 "Emisijas kvotu izsolīšanas instrumenta administrācija" atbilstoši saņemtiem transfertiem no Klimata un enerģētikas ministrijas.
10. Ar reorganizāciju saistītos izdevumus segt no attiecīgas Ekonomikas ministrijas budžeta programmas vai apakšprogrammas līdzekļiem un no Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas budžeta apakšprogrammas 33.01.00 "Emisijas kvotu izsolīšanas instrumenta administrācija" līdzekļiem.
11. Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai sadarbībā ar Ekonomikas ministriju vienoties par finansējuma pārdali Klimata un enerģētikas ministrijai likumprojekta "Par valsts budžetu 2023. gadam un budžeta ietvaru 2023., 2024. un 2025. gadam" sagatavošanas procesā, bet ne vēlāk kā līdz 2023. gada 13. janvārim.
12. Pamatojoties uz šā rīkojuma 11. punktu, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai sadarbībā ar Ekonomikas ministriju iesniegt Finanšu ministrijā Klimata un enerģētikas ministrijas budžeta pieprasījumu likumprojekta "Par valsts budžetu 2023. gadam un budžeta ietvaru 2023., 2024. un 2025. gadam" sagatavošanas grafikā noteiktajos termiņos.
13. Pamatojoties uz Publiskas personas kapitāla daļu un kapitālsabiedrību pārvaldības likuma 10. panta pirmās daļas 1. punktu, noteikt, ka Klimata un enerģētikas ministrija ir valstij piederošo daļu turētāja šādās kapitālsabiedrībās:
13.1. sabiedrībā ar ierobežotu atbildību "Vides investīciju fonds" (reģistrācijas Nr. 40003339615);
13.2. akciju sabiedrībā "Augstsprieguma tīkls" (reģistrācijas Nr. 40003575567).
(MK 14.02.2023. rīkojuma Nr. 77 redakcijā)
14. Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai nodot Klimata un enerģētikas ministrijai turējumā sabiedrības ar ierobežotu atbildību "Vides investīciju fonds" valstij piederošās daļas.
15. Finanšu ministrijai nodot Klimata un enerģētikas ministrijai turējumā akciju sabiedrības "Augstsprieguma tīkls" valstij piederošās daļas.
(MK 14.02.2023. rīkojuma Nr. 77 redakcijā)