Tiesību akts: zaudējis spēku
Attēlotā redakcija: 20.05.2016. - 06.11.2018. / Vēsturiskā
Tiesību akts ir zaudējis spēku.
Ministru kabineta noteikumi Nr.447

Rīgā 2011.gada 14.jūnijā (prot. Nr.36 17.§)
Noteikumi par šķirnes lauksaimniecības dzīvnieku audzēšanas saimniecības atbilstības kritērijiem un šķirnes lauksaimniecības dzīvnieku audzēšanas saimniecības statusa piešķiršanas un anulēšanas kārtību
Izdoti saskaņā ar Ciltsdarba un dzīvnieku audzēšanas likuma 7.panta otrās daļas 4.punktu

1. Noteikumi nosaka šķirnes lauksaimniecības dzīvnieku audzēšanas saimniecības atbilstības kritērijus un šķirnes lauksaimniecības dzīvnieku audzēšanas saimniecības statusa piešķiršanas un anulēšanas kārtību.

2. Uz šķirnes lauksaimniecības dzīvnieku audzēšanas saimniecības statusa piešķiršanu var pretendēt saimniecība, kas nodarbojas ar šķirnes lauksaimniecības dzīvnieku audzēšanu (turpmāk – saimniecība) un atbilst šādiem kritērijiem:

2.1. saimniecības ganāmpulks ir reģistrēts un dzīvnieki ir apzīmēti saskaņā ar normatīvajiem aktiem par lauksaimniecības dzīvnieku, to ganāmpulku un novietņu reģistrēšanas kārtību un lauksaimniecības dzīvnieku apzīmēšanas kārtību;

2.2. saimniecībā vismaz gadu īsteno ganāmpulka izkopšanas plānu, kas saskaņots ar attiecīgo šķirnes lauksaimniecības dzīvnieku audzētāju organizāciju, kurai ir piešķirts šķirnes lauksaimniecības dzīvnieku audzētāju organizācijas statuss saskaņā ar normatīvajiem aktiem par šķirnes lauksaimniecības dzīvnieku audzētāju organizāciju atbilstības kritērijiem un šķirnes lauksaimniecības dzīvnieku audzētāju organizācijas statusa piešķiršanas kārtību (turpmāk – organizācija);

2.3. saimniecībā ganāmpulku pārrauga saskaņā ar lauksaimniecības dzīvnieku pārraudzības kārtību regulējošajiem normatīvajiem aktiem un attiecīgās dzīvnieku sugas ciltsdarba programmu;

2.4. saimniecības ganāmpulks ir izmeklēts saskaņā ar veterinārmedicīnas jomu regulējošo normatīvo aktu prasībām;

2.5. saimniecības ganāmpulkā ir pietiekams skaits šķirnes dzīvnieku attiecīgās dzīvnieku sugas un šķirnes ciltsdarba programmas īstenošanai, lai audzētu, selekcionētu un pavairotu augstvērtīgus šķirnes dzīvniekus, kas paredzēti saimniecības ganāmpulka atražošanai un pārdošanai;

2.6. ganāmpulka atražošanai izmanto vaisliniekus vai vaislas materiālu, kas sertificēts atbilstoši normatīvajiem aktiem par liellopu, cūku, aitu, kazu un zirgu vaislinieku, to spermas, olšūnu un embriju sertifikāciju;

2.7. dzīvnieku turēšanas apstākļi atbilst attiecīgajai lauksaimniecības dzīvnieku sugai normatīvajos aktos noteiktajām lauksaimniecības dzīvnieku vispārīgajām labturības prasībām.

(Grozīts ar MK 17.05.2016. noteikumiem Nr. 303)

3. Šķirnes lauksaimniecības dzīvnieku audzēšanas saimniecības statusu saimniecībai piešķir organizācija.

4. Saimniecība, kas pretendē uz šķirnes lauksaimniecības dzīvnieku audzēšanas saimniecības statusa iegūšanu, organizācijā iesniedz:

4.1. iesniegumu;

4.2. ganāmpulka raksturojumu;

4.3. ganāmpulka izkopšanas plānu.

5. Organizācija mēneša laikā pēc šo noteikumu 4.punktā minētā iesnieguma saņemšanas izvērtē saimniecības atbilstību šo noteikumu 2.punktā minētajiem kritērijiem un pieņem vienu no šādiem lēmumiem:

5.1. par šķirnes lauksaimniecības dzīvnieku audzēšanas saimniecības statusa piešķiršanu;

5.2. par atteikumu piešķirt šķirnes lauksaimniecības dzīvnieku audzēšanas saimniecības statusu.

6. Ja organizācija, izvērtējot saimniecības atbilstību šo noteikumu 2.punktā minētajiem kritērijiem, konstatē trūkumus, tā informē par to saimniecību un nosaka termiņu trūkumu novēršanai.

7. Ja saimniecība organizācijas noteiktajā termiņā trūkumus nenovērš, organizācija pieņem lēmumu par atteikumu piešķirt šķirnes lauksaimniecības dzīvnieku audzēšanas saimniecības statusu.

8. Organizācija apkopo un katru gadu līdz 1. februārim iesniedz Lauksaimniecības datu centrā informāciju par saimniecībām, norādot saimniecības nosaukumu, saimniecībā audzējamo lauksaimniecības dzīvnieku sugu un šķirni, datumu, kad saimniecībai ir piešķirts vai anulēts attiecīgās dzīvnieku sugas šķirnes lauksaimniecības dzīvnieku audzēšanas saimniecības statuss, un datumu, kad notikusi kārtējā saimniecības apsekošana. Lauksaimniecības datu centrs minēto saimniecību sarakstu ievieto un regulāri aktualizē savā tīmekļvietnē.

(MK 17.05.2016. noteikumu Nr. 303 redakcijā)

9. Organizācija ne retāk kā reizi piecos gados apseko attiecīgās saimniecības ganāmpulku, sastāda apsekošanas aktu un pieņem vienu no šādiem lēmumiem:

9.1. par šķirnes lauksaimniecības dzīvnieku audzēšanas saimniecības statusa saglabāšanu, ja ir ievēroti šo noteikumu 2.punktā minētie atbilstības kritēriji;

9.2. par šķirnes lauksaimniecības dzīvnieku audzēšanas saimniecības statusa darbības apturēšanu, ja nav ievēroti šo noteikumu 2.1., 2.6. vai 2.7.apakšpunktā minētie atbilstības kritēriji. Pēc organizācijas lēmumā minēto trūkumu novēršanas saimniecībai atjauno šķirnes lauksaimniecības dzīvnieku audzēšanas saimniecības statusu;

9.3. par šķirnes lauksaimniecības dzīvnieku audzēšanas saimniecības statusa anulēšanu, ja nav ievēroti šo noteikumu 2.3. vai 2.5.apakšpunktā minētie atbilstības kritēriji.

10. Ja organizācija ir pieņēmusi lēmumu par šķirnes lauksaimniecības dzīvnieku audzēšanas saimniecības statusa anulēšanu, saimniecība ne ātrāk kā pēc gada no minētā lēmuma pieņemšanas dienas var atkārtoti iesniegt iesniegumu par šķirnes lauksaimniecības dzīvnieku audzēšanas saimniecības statusa piešķiršanu, ja ir novērsti organizācijas lēmumā minētie trūkumi.

11. Ja saimniecībai līdz šo noteikumu spēkā stāšanās dienai ir piešķirts šķirnes lauksaimniecības dzīvnieku audzēšanas saimniecības statuss, tas ir spēkā arī pēc šo noteikumu spēkā stāšanās.

12. Noteikumi stājas spēkā 2011.gada 1.jūlijā.

Ministru prezidents V.Dombrovskis

Zemkopības ministra vietā – satiksmes ministrs U.Augulis
20.05.2016