Daugavpils pilsētas domes saistošie noteikumi Nr.2
Daugavpilī 2005.gada 24.februārī (prot. Nr.4, 46.§)
Vienreizēja pabalsta dzīvojamās telpas remontam saistošie noteikumi
Izdoti saskaņā ar likuma "Par pašvaldību palīdzību dzīvokļa jautājumu risināšanā" 26.pantu, likuma "Par pašvaldībām" 15.panta 1.daļas 7.punktu, Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likuma 35.panta 3.daļu un Sociālo jautājumu komitejas 2005.gada 17.februāra lēmumu (protokols Nr.28)
I. Vispārīgie noteikumi
1. Saistošie noteikumi (turpmāk tekstā - noteikumi) nosaka personas, kuras ir tiesīgas saņemt vienreizēju pabalstu dzīvojamās telpas remontam (turpmāk tekstā - pabalsts), palīdzības sniegšanas kārtību un Daugavpils pašvaldības iestādes, kuras reģistrē personas un sniedz Latvijas Republikas likuma "Par pašvaldību palīdzību dzīvokļa jautājumu risināšanā" 26. pantā noteikto palīdzības veidu.
2. Pabalstu piešķir, aprēķina un izmaksā Daugavpils pilsētas Sociālais dienests (turpmāk - SD).
3. Kārtība, kādā persona saņem pabalstu, noteikta saskaņā ar Latvijas Republikas Ministru kabineta 27.05.2003. noteikumiem Nr.278 "Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības saņemšanas kārtība" un citiem spēkā esošiem normatīvajiem aktiem.
4. Bērns šo noteikumu izpratnē ir persona līdz 18 gadiem vai līdz 21 gadam, ja viņš turpina iegūt vidējo izglītību mācību iestādes dienas nodaļā.
5. Daudzbērnu ģimene šo noteikumu izpratnē ir ģimene, kuras aprūpē atrodas trīs vai vairāk bērnu.
6. Vientuļa persona šo noteikumu izpratnē ir persona, kurai nav Civillikumā noteiktu likumīgu apgādnieku.
II. Personas, kurām ir tiesības saņemt pabalstu
7. Tiesības saņemt pabalstu ir personām, kuras deklarējušas savu dzīvesvietu Daugavpils pilsētā, dzīvo Daugavpils pašvaldībai piederošajā dzīvojamā telpā un atbilst šādām prasībām:
7.1. dzīvojamā telpa piešķirta pēc 2005.gada 1.janvāra un ģimene (persona):
7.1.1. daudzbērnu ģimene, kurai noteikta atbilstība trūcīgās ģimenes statusam;
7.1.2. vientuļš vai atsevišķi dzīvojošs nestrādājošs pensionārs;
7.1.3. vientuļš vai atsevišķi dzīvojošs nestrādājošs invalīds;
7.1.4. bērns bārenis vai bērns, kurš palicis bez vecāku gādības, ja izīrēts atsevišķs dzīvoklis, nevis dzīvojamā telpa.
7.2. dzīvojamā telpa bojāta ugunsgrēkā vai citas stihiskas nelaimes gadījuma dēļ;
7.3. citā ārkārtas gadījumā, pamatojoties uz Daugavpils pilsētas domes Sociālo jautājumu komitejas lēmumu vai Daugavpils pilsētas domes Materiālo pabalstu piešķiršanas komisijas lēmumu.
III. Pabalsta pieprasīšanas, piešķiršanas un izmaksas kārtība
8. Pabalsta saņemšanai persona vai tās likumiskie pārstāvji iesniedz iesniegumu Sociālajam dienestam, pievienojot klāt šādu dokumentu kopijas, uzrādot oriģinālu, ja dokuments jau neatrodas SD rīcībā:
8.1. personu apliecinošu dokumentu;
8.2. pensijas apliecību, ja personai noteikta vecuma pensija;
8.3. invalīda apliecību, ja personai noteikta invaliditāte;
8.4. aktu par ugunsgrēku vai citu nelaimes gadījumu;
8.5. izziņu par atbilstību trūcīgās ģimenes statusam;
8.6. izziņu par dzīvesvietu, kurā norādītas visas deklarētas personas;
8.7. dzīvojamās telpas īres līgumu;
8.8. Daugavpils pilsētas domes lēmuma kopiju par dzīvojamās telpas iedalīšanu.
9. Iesniegumā jānorāda vēlamais pabalsta apmērs.
10. Pēc iesnieguma un visu nepieciešamo dokumentu saņemšanas komisija, kas sastāv no SD pārstāvja, Daugavpils pilsētas domes Dzīvokļu nodaļas pārstāvja un Daugavpils pilsētas domes apbūves būvinženiera, apseko pabalsta pieprasītāja dzīvojamo telpu, par ko tiek sastādīts akts.
11. Aktā jānorāda apsekošanas datums un laiks, apsekojamās dzīvojamās telpas adrese, komisijas sastāvs un apsekojamās dzīvojamās telpas vizuālais stāvoklis un iespējamo remontdarbu izmaksas kopējā cena (bez pievienotas vērtības nodokļa).
12. SD pabalsta apmēru aprēķina šādā kārtībā: pabalsta apmērs ir 70% no komisijas aktā norādītās remontdarbu izmaksas kopējās cenas, bet ne vairāk kā Ls 300.
13. Ja pieņemts lēmums par pabalsta piešķiršanu, likumā noteiktajā kārtībā SD paziņo klientam par pieņemto lēmumu un noslēdz vienošanos par pabalsta izmaksas un izlietojuma kārtību.
14. SD izmaksā klientam pabalstu bezskaidrā naudā vai skaidrā naudā.
15. Sešu mēnešu laikā pēc pabalsta saņemšanas klientam ir jāiesniedz SD atskaite par pabalstu izlietošanu un izpildītajiem darbiem.
16. Komisijai ir tiesības pārbaudīt klienta atskaitē norādītos datus.
17. Ja klients atskaitē norādīja nepatiesas ziņas, neiesniedza atskaiti 15.punktā norādītā termiņā, neizlietoja piešķirto pabalstu vai izlietoja pabalstu citam mērķim, tad klientam ir pienākums atmaksāt piešķirto pabalstu trīs darbdienu laikā pēc SD pieprasījuma saņemšanas.
IV. SD lēmuma paziņošanas, apstrīdēšanas un pārsūdzēšanas kārtība
18. SD paziņo palīdzības pieprasītājam lēmumu par dzīvokļa pabalsta piešķiršanu, informējot par lēmuma apstrīdēšanas un pārsūdzēšanas kārtību. Pēc palīdzības pieprasītāja lūguma lēmumu par pabalsta piešķiršanu un informāciju par lēmuma apstrīdēšanas un pārsūdzēšanas kārtību paziņo rakstveidā.
19. Ja SD nolemj atteikt klientam piešķirt pabalstu, lēmumu klientam paziņo rakstiski, norādot atteikuma pamatojumu, informāciju par lēmuma apstrīdēšanas un pārsūdzēšanas kārtību, kā arī citas ziņas saskaņā ar Administratīvā procesa likuma prasībām un citiem spēkā esošiem normatīvajiem aktiem.
20. SD lēmumu par pabalsta piešķiršanu vai atteikumu to piešķirt var apstrīdēt Daugavpils pilsētas domē viena mēneša laikā pēc tā stāšanās spēkā. Lēmums stājas spēkā Administratīvā procesa likumā paredzētajā kārtībā.
21. Daugavpils pilsētas domes pieņemto lēmumu var pārsūdzēt tiesā likumā noteiktajā kārtībā.
Pārejas noteikumi
22. Noteikumi stājas spēkā nākamajā dienā pēc to publicēšanas laikrakstā "Latvijas Vēstnesis".
23. Domes Vispārējai nodaļai nodrošināt šo noteikumu nosūtīšanu Labklājības ministrijai un Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrijai, kā arī publicēšanu laikrakstā "Latvijas Vēstnesis".
24. Kontroli par noteikumu izpildi uzdot domes lietu pārvaldniecei H.Soldatjonokai.
Daugavpils pilsētas domes
priekšsēdētāja R.Strode