Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Darbības ar dokumentu

Tiesību akts: zaudējis spēku
Tiesību akts ir zaudējis spēku.

Skatīt Ministru kabineta 2001. gada 4. decembra noteikumus Nr. 500 "Kārtība, kādā izpildāms muitas režīms - preču atpakaļizvešana".

Ministru kabineta noteikumi Nr. 77

Rīgā 2000.gada 29.februārī (prot. Nr. 10, 4.§)

Kārtība, kādā izpildāma muitas procedūra - atpakaļizvešana (reeksports)

Izdoti saskaņā ar Muitas likuma 24.panta otro daļu

 

1. Šie noteikumi nosaka kārtību, kādā izpildāma muitas procedūra - atpakaļizvešana (reeksports) (turpmāk - atpakaļizvešana (reeksports)).

2. Atpakaļizvešana (reeksports) piemērojama precēm, kuras ievestas Latvijas Republikas muitas teritorijā, bet nav ieguvušas Latvijas preces statusu.

3. Piesakot preces atpakaļizvešanai (reeksportam), tām noformē muitas deklarāciju. Muitas iestāde atpakaļ izvedamajām (reeksportējamajām) precēm var piemērot vienkāršoto deklarēšanas kārtību.

4. Preču atpakaļizvedējs (reeksportētājs) ir persona, kas piesaka vai kuras vārdā preces tiek pieteiktas atpakaļizvešanai (reeksportam).

5. Preču atpakaļizvešanu (reeksportu), ja to paredz muitas procedūra, kura piemērota ārvalstu precēm pirms atpakaļizvešanas (reeksporta), var veikt arī cita persona, nevis tā persona, kura preces ir ievedusi Latvijas Republikas muitas teritorijā.

6. Preces atpakaļ izvedamas (reeksportējamas) nemainītā veidā, izņemot to dabisko nolietojumu vai arī zudumus, kas radušies, preces pārvadājot vai uzglabājot.

7. Atpakaļizvešanu (reeksportu) noformē muitas iestāde, kuras kontrolē ir atpakaļ izvedamās preces. Ja preču atpakaļizvešana (reeksports) nav iepriekš paredzēta, šo muitas procedūru noformē muitas iestāde, kuras teritorijā ir reģistrēts preču atpakaļizvedējs (reeksportētājs), un par to paziņo muitas iestādei, kuras kontrolē preces ir bijušas.

8. Vienā muitas deklarācijā norādītās preces atpakaļ izvest (reeksportēt) var vienā vai vairākās kravās.

9. Preces atpakaļ izvest (reeksportēt) var caur jebkuru muitas kontroles punktu pēc preču atpakaļizvedēja (reeksportētāja) izvēles.

10. No atpakaļizvešanas (reeksporta) uzsākšanas līdz muitas iestādes apstiprinājuma par preču atpakaļizvešanu (reeksportu) saņemšanai precēm piemēro muitas galvojumu.

11. Noteikumi stājas spēkā ar 2000.gada 1.maiju.  

Ministru prezidents A.Šķēle

Finansu ministrs E.Krastiņš

01.05.2000