Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Darbības ar dokumentu

Tiesību akts: zaudējis spēku
Tiesību akts ir zaudējis spēku.

Latvijas Republikas Ministru kabineta noteikumi Nr.500

Rīgā 2001.gada 4.decembrī (prot. Nr.59, 1.§)

Kārtība, kādā izpildāms muitas režīms - preču atpakaļizvešana

Izdoti saskaņā ar Muitas likuma 24.panta otro daļu

1. Noteikumi nosaka kārtību, kādā izpildāms muitas režīms - preču atpakaļizvešana (turpmāk - atpakaļizvešana).

2. Atpakaļizvešana piemērojama precēm, kuras ievestas Latvijas Republikas muitas teritorijā, bet nav ieguvušas Latvijas preces statusu.

3. Piesakot preces atpakaļizvešanai, tām noformē muitas deklarāciju, ja ar atpakaļizvešanu tiek pabeigts kāds no šādiem muitas režīmiem: ievešana muitas noliktavā, ievešana pārstrādei, ievešana pārstrādei muitas kontrolē vai ievešana uz laiku. Muitas iestāde atpakaļizvedamajām precēm var piemērot vienkāršoto deklarēšanas kārtību.

4. Ja ar atpakaļizvešanu tiek pabeigts muitas režīms, kas nav minēts šo noteikumu 3.punktā, par pietiekamu uzskata muitas iestādē iesniegtu paziņojumu. Paziņojums iesniedzams rakstiski vai elektroniski, ievērojot Valsts ieņēmumu dienesta noteiktās prasības. Paziņojumā norāda preču veidu, preču muitas statusu, laiku, kad preces tiks atpakaļizvestas, un vietu, no kuras preces tiks izvestas.

5. Preču atpakaļizvedējs ir persona, kas piesaka vai kuras vārdā preces tiek pieteiktas atpakaļizvešanai.

6. Ja to paredz muitas režīms, kurš piemērots ārvalstu precēm pirms atpakaļizvešanas, preces var atpakaļizvest arī cita persona, nevis tā, kura preces ievedusi Latvijas Republikas muitas teritorijā.

7. Atpakaļizvešanu noformē muitas iestāde, kuras kontrolē ir atpakaļizvedamās preces. Ja atpakaļizvešana nav iepriekš paredzēta, to noformē muitas iestāde, kuras teritorijā ir reģistrēts preču atpakaļizvedējs, un par to paziņo muitas iestādei, kuras kontrolē preces bijušas.

8. Vienā reizē ievestās preces var atpakaļizvest vienā vai vairākās kravās.

9. Preces var atpakaļizvest caur jebkuru muitas kontroles punktu pēc preču atpakaļizvedēja izvēles.

10. Ja to paredz attiecīgie normatīvie akti, precēm atkarībā no preču veida un tā muitas režīma, kurš tiek pabeigts ar atpakaļizvešanu, piemēro galvojumu.

11. Galvojumu nepiemēro, ja preces izved no brīvās zonas vai brīvās noliktavas pa jūras vai gaisa ceļiem, nepiemērojot tranzītu vai citu muitas procedūru.

12. Atzīt par spēku zaudējušiem Ministru kabineta 2000.gada 29.februāra noteikumus Nr.77 "Kārtība, kādā izpildāma muitas procedūra - atpakaļizvešana (reeksports)" (Latvijas Vēstnesis, 2000, 71./72.nr.).

13. Noteikumi stājas spēkā ar 2002.gada 1.jūliju.

Ministru prezidents A.BĒRZIŅŠ

Finansu ministra vietā - ekonomikas ministrs A.Kalvītis

Redakcijas piebilde: noteikumi stājas spēkā ar 2002.gada 1.jūliju.

 

01.07.2002