1. Drošības policija ir iekšlietu ministra pārraudzībā esoša valsts drošības iestāde, kas īsteno valsts politiku valsts drošības jomā un ir operatīvās darbības subjekts.
2. Drošības policija veic Nacionālās drošības likumā, Valsts drošības iestāžu likumā, Operatīvās darbības likumā, likumā “Par valsts noslēpumu” un likumā “Par policiju” noteiktās funkcijas un uzdevumus.
3. Drošības policiju vada Drošības policijas priekšnieks. Drošības policijas priekšnieks ir Valsts drošības iestāžu padomes loceklis.
4. Drošības policijas priekšnieku pēc iekšlietu ministra priekšlikuma ieceļ amatā un atbrīvo no amata Ministru kabinets.
5. Drošības policijas priekšnieks veic Valsts pārvaldes iekārtas likumā noteiktās tiešās pārvaldes iestādes vadītāja funkcijas.
8. Drošības policijas darbības tiesiskumu nodrošina Drošības policijas priekšnieks. Drošības policijas priekšnieks ir atbildīgs par pārvaldes lēmumu pārbaudes sistēmas izveidošanu un darbību.
9. Drošības policijas priekšniekam ir tiesības atcelt Drošības policijas amatpersonu lēmumus, pavēles, rīkojumus un norādījumus.
10. Drošības policijas priekšnieka izdotos administratīvos aktus un faktisko rīcību, izņemot lēmumus par personu pieeju valsts noslēpumam, persona var apstrīdēt Iekšlietu ministrijā. Ministrijas lēmumu var pārsūdzēt tiesā.
11. Drošības policija ne retāk kā reizi gadā iesniedz Iekšlietu ministrijā pārskatu par Drošības policijas funkciju izpildi un budžeta līdzekļu izlietojumu.
12. Atzīt par spēku zaudējušiem Ministru kabineta 2001.gada 6.marta noteikumus Nr.105 “Drošības policijas nolikums” (Latvijas Vēstnesis, 2001, 39.nr.).