1. Atbalstīt Sabiedrības veselības stratēģijas ieviešanas rīcības programmu 2004.–2010.gadam (turpmāk – programma) un noteikt, ka programmā minētie pasākumi ir jaunās politikas iniciatīvas.
4. Veselības ministrijai reizi divos gados, sākot ar 2005.gadu, līdz 1.maijam iesniegt Ministru kabinetā informatīvo ziņojumu par programmas īstenošanu iepriekšējā laikposmā.
(Grozīts ar MK 04.07.2007. rīkojumu Nr.422)
Satura rādītājs
Kopsavilkums
Ievads
Programmas mērķis un apakšmērķi
Plānotie programmas rezultāti un sasniegšanas rādītāji
Galvenie uzdevumi programmas rezultātu sasniegšanai
Uzdevumu izpildes laika plānojums
Par uzdevumu izpildi atbildīgās institūcijas
Uzdevumiem atbilstošs esošā un papildus nepieciešamā finansējuma plānojums
Atskaitīšanās un novērtēšanas kārtība
1. Vispārējais mērķis
2. Taisnīgums un solidaritāte
3. Veselīgs dzīves sākums
4. Skolas vecuma bērnu un pusaudžu veselība
5. Pieaugušo veselība, veselīgas un aktīvas vecumdienas
6. Garīgās veselības uzlabošana
7. Infekcijas slimību izplatības samazināšana
8. Neinfekcijas slimību izplatības samazināšana
9. Veselīga un droša vide
10.Vardarbības un nelaimes gadījumu izraisīto veselības traucējumu biežuma samazināšana
11. Veselīgs dzīvesveids
12. Alkohola, narkotisko un psihotropovielu, un tabakas radītā kaitējuma samazināšana
13. Veselības saglabāšana un uzlabošana dažādās dzīves vidēs
14. Multisektorāla sadarbība partneru piesaistīšanā sabiedrības veselības jomā
15. Ar izglītošanu, profilaksi, diagnostiku, ārstēšanu un rehabilitāciju saistītie specifiskie uzdevumi
16.Ārstniecības personu atbalsts labākai sabiedrības veselībai
17. Sabiedrības veselības prakses kvalitātes nodrošināšana
18. Sabiedrības veselības sistēmas un pasākumu finansēšana
19.Cilvēkresursu nodrošināšana sabiedrības veselības jomā
20. Informācijas nodrošinājums un pētījumi sabiedrības veselības prakses ietvaros
21. Sabiedrības veselības stratēģijas ieviešana, monitorēšana un novērtēšana
Dokumentā izmantotie saīsinājumi
Pielikums. Rīcības programmas “Sabiedrības veselības stratēģijas ieviešanai 2004.-2010.gadam“ detalizēts pieejamā un papildus nepieciešamā finansējuma indikatīvs aprēķins
Kopsavilkums
1. Risināmā jautājuma būtība
2001.gada 6.martā Ministru kabinets apstiprināja Sabiedrības veselības stratēģiju 2002. – 2010.gadam. Lai stratēģiju varētu īstenot, saskaņā ar Ministru kabineta sēdes 06.03.2001. protokolu Nr. 10, 43.§ un Ministru kabineta komitejas sēdes 27.08.2001. protokolu Nr.34, 16.§ “Par rīcības programmu Sabiedrības veselības stratēģijas ieviešanai”, Veselības ministrija ir izstrādājusi Rīcības programmu 2004. – 2010.gadam un tās septiņu gadu rīcības laika posms ir pamatots un saskaņots ar Sabiedrības veselības stratēģijas (SVS) ieviešanas periodu.
Sabiedrības veselības stratēģijas un Sabiedrības veselības stratēģijas Rīcības programmas ieviešanas galvenais mērķis ir panākt Latvijas iedzīvotāju veselības stāvokļa uzlabošanos, tuvojoties labākajiem Eiropas valstu veselības rādītājiem.
Sabiedrības veselības stratēģijas Rīcības programmas galvenie uzdevumi skar daudz un dažādas jomas, tāpēc labu rezultātu sasniegšanai nepieciešams panākt sabiedrības veselības politikas izpratni un atbalstu visaugstākajā valdības un valsts pārvaldes līmenī. Lai nodrošinātu kompleksu pieeju Rīcības programmas ieviešanai, Rīcības programmas izstrādē tika iesaistītas 12 ministrijas un 60 institūcijas.
Atbildīgā institūcija par pamatnostādņu ieviešanas rezultātu pārraudzību un ietekmes novērtēšanu ir Veselības ministrija.
Paredzēts, ka Veselības ministrija Ministru kabinetā katru otro gadu iesniegs pārskatu par iepriekšējā periodā veiktajiem nozīmīgākajiem rīcības programmas pasākumiem, uzrādot tiem izlietotos resursus, novērtējot ietekmi atbilstoši iepriekš noteiktajiem rādītājiem un iesniegtajiem rezultātiem. Pārskats saturēs norādes par būtiskākajām rīcībām turpmākajā periodā.
2. Piedāvātais risinājums vai risinājuma variants
Programma izstrādāta tā, lai ieviešot galvenās aktivitātes, tiktu saniegti visi Sabiedrības veselības stratēģijas nospraustie mērķi. Tas būs iespējams, ja tiks piešķirts finansējums visu aktivitāšu īstenošanai. Ja finansējums saglabāsies iepriekšējā līmenī, stratēģijas mērķi tiks sasniegti daļēji.
3. Papildus nepieciešamais finansējums un paredzētais finansēšanas avots
Programmas finansējuma avots ir likumā „Par valsts budžetu“ kārtējam gadam paredzētie līdzekļi. Katru gadu, sākot no 2004.gada, ministrijas īsteno Rīcības programmu, ņemot vērā pieejamo finansējumu, tai skaitā, programmas projekta 2004.gadā paredzētās aktivitātes tiks realizētas par piešķirtajiem valsts budžeta līdzekļiem. Lai atbilstoši plānotajam pilnībā ieviestu Rīcības programmu, ir sagatavots indikatīvs papildus nepieciešamā finansējuma aprēķins, kuru ministrijas un pašvaldības, atbilstoši plānotajām aktivitātēm, varēs pieprasīt papildus, iekļaujot nepieciešamo pasākumu kā prioritāti (veidojot budžetu kopīgi ar citu valsts pārvaldes iestāžu prioritātēm). Pēc papildu finansējuma piešķiršanas vai nepiešķiršanas, atbildīgās ministrijas koriģēs Rīcības plāna ieviešanu.
Papildus nepieciešamais finansējums:
– 2005.gadā – 16501 553 Ls;
– 2006.gadā – 15597 788 Ls;
– 2007.gadā – 15968 032 Ls;
– 2008.gadā – 14605 380 Ls;
– 2009.gadā – 14263 989 Ls;
– 2010.gadā – 14679 511 Ls.
Ievads
Rīcības programmas “sabiedrības veselības stratēģijas ieviešanai 2004. – 2010.gadam” saikne ar valdības, ministrijas prioritātēm un politikas plānošanas dokumentiem
2001.gada 6.martā Ministru kabinets apstiprināja Sabiedrības veselības stratēģiju 2002. – 2010.gadam. Tas ir pamata politikas plānošanas dokuments Sabiedrības veselības jomā. Lai stratēģiju varētu īstenot, saskaņā ar Ministru kabineta sēdes 06.03.2001. protokolu Nr. 10, 43.§ un Ministru kabineta komitejas sēdes 27.08.2001. protokolu Nr.34, 16.§ “ Par rīcības programmu sabiedrības veselības stratēģijas ieviešanai”, Veselības ministrija ir izstrādājusi Rīcības programmu 2004. – 2010.gadam un tās septiņu gadu rīcības laika posms ir pamatots un saskaņots ar Sabiedrības veselības stratēģijas (SVS) ieviešanas periodu.
Latvijas Republikas Satversmes 111.pantā ir noteikts, ka valsts aizsargā cilvēku veselību, un gan iepriekšējās, gan arī pašreizējā valdība ir uzņēmusies saistības nodrošināt iespējami labāku veselību ikvienam Latvijas iedzīvotājam. Veselība pieder ne vien pie cilvēka pamattiesībām, bet ir arī dzīves kvalitātes, personīgās un ģimenes labklājības pamats. Kā tāda, tā ir pamats sabiedrības pastāvēšanai kopumā.
Arī Eiropas Savienībā šiem svarīgajiem jautājumiem tiek piešķirta arvien lielāka nozīme, piemēram, Amsterdamas līguma 152.pants nosaka, ka Eiropas Savienības dalībvalstīm jāanalizē visu sociālo un ekonomisko politiku ietekme uz veselību. Turklāt Eiropas Savienības paplašināšanās sarunu procesā neizbēgama prasība būs visu sektoru atbildība par savu politiku ietekmi uz iedzīvotāju veselību, tādējādi palielinot sabiedrības veselības nozīmīgumu kandidātvalstīs.
Sabiedrības veselības Rīcības programmā Sabiedrības veselības stratēģijas ieviešanai ir ietverti noteikti pasākumi un norādīts laika grafiks, finanšu resursi, kā arī institucionālais mehānisms pasākumu veikšanai.
Sabiedrības veselības stratēģijas nosprausto mērķu sasniegšanai bez Sabiedrības veselības stratēģijas Rīcības programmā 2004. – 2010.gadam minēto pasākumu ieviešanas ir nepieciešams īstenot arī jau akceptētās valdības koncepcijas, stratēģijas un programmas, piemērām, koncepciju “Vienādas iespējas visiem”, “Latvijas Nacionālais nodarbinātības plāns 2003”, “Mātes un bērna veselības stratēģija”, “Imunizācijas valsts programma 2001. – 2005.gadam”, “Cilvēka imūndeficīta vīrusa (HIV) un AIDS izplatības ierobežošanas programma 2003. – 2007.gadam”, pamatnostādnes “Veselīgs uzturs 2003. – 2013.”, kā arī pieņemtos Ministru kabineta noteikumus, piemēram, 26.09.2000. noteikumus Nr.330 “Vakcinācijas noteikumi”, 06.08.2002. noteikumus Nr.343 “Darba aizsardzības prasības, strādājot ar displeju”, 03.04.2001. noteikumus Nr.153 “Darba drošības un veselības aizsardzības noteikumi, strādājot ar displeju un iekārtojot darbstaciju”, kā arī plānotās programmas, piemēram ”Valsts Ambulatorās un stacionārās veselības aprūpes pakalpojumu sniedzēju struktūras plāns (Masterplāns)”, “Latvijas narkotiku kontroles un narkomānijas profilakses programma 2004. – 2008.gadam”, “Alkohola patēriņa mazināšanas un alkoholisma ierobežošanas programma 2004. – 2008.gadam”.
Programmas mērķis un apakšmērķi
Sabiedrības veselības stratēģijas un Sabiedrības veselības stratēģijas Rīcības programmas ieviešanas galvenais mērķis ir panākt Latvijas iedzīvotāju veselības stāvokļa uzlabošanos, tuvojoties labākajiem Eiropas valstu veselības rādītājiem. Sabiedrības veselības stratēģijas Rīcības programmas apakšmērķi sakrīt ar Sabiedrības veselības stratēģijas apakšmērķiem. Rīcības programma ietver 21 apakšmērķi 1.kolonnā “Mērķis” ar tiem pakārtotām 83 aktivitātēm 2.kolonnā “Aktivitāte”.
Plānotie programmas rezultāti un sasniegšanas rādītāji
Sabiedrības veselības stratēģijas Rīcības programmas ieviešanas galvenais rezultāts būs iedzīvotāju veselības rādītāju uzlabošanās. Detalizēts rezultātu un sasniegšanas rādītāju izklāsts sniegts programmas 6.kolonnā “Sasniedzamais rezultāts (indikators)”.
Galvenie uzdevumi programmas rezultātu sasniegšanai
Sabiedrības veselības stratēģijas Rīcības programmas galvenie uzdevumi skar daudz un dažādas jomas. Labu rezultātu sasniegšanai šīs kompleksās darbības jomā nepieciešams panākt sabiedrības veselības politikas izpratni un atbalstu visaugstākajā valdības un valsts pārvaldes līmenī. Bez tam nepieciešams uzlabot sabiedrības veselības stāvokļa novērtēšanas un uzraudzības mehānismu un izstrādāt un ieviest jaunas veselības veicināšanas un profilakses programmas. Norit darbs pie statistikas datu pilnveidošanas sabiedrības veselības stāvokļa novērtēšanā, veselības veicināšanas un profilakses programmu izstrādes un to pilnveidošanas. 2001.gada beigās uz Nacionālā vides veselības centra bāzes tika izveidota valsts aģentūra “Sabiedrības veselības aģentūra”, kuras viens no galvenajiem uzdevumiem ir nodrošināt Sabiedrības veselības stratēģijas mērķu sasniegšanas monitoringu.
Uzdevumu izpildes laika plānojums
Rīcības programmas aktivitāšu izpildes laika plānojums uzrādīts programmas 3.kolonnā “Izpildes laiks”. Tā kā Sabiedrības veselības stratēģijas mērķi ir nosprausti līdz 2010.gadam, arī Sabiedrības veselības stratēģijas Rīcības programma ietver laika periodu līdz 2010.gadam.
Rīcības programma paredz, ka katru gadu, sākot no 2004.gada, ministrijas īsteno Rīcības programmu, ņemot vērā pieejamo finansējumu, saskaņā ar likumu “Par valsts budžetu” kārtējam gadam. Katru nākošo gadu, sākot ar 2005.gadu, ministrijas, atbilstoši plānotajām aktivitātēm, gatavo papildu nepieciešamo budžeta pieprasījumu nākamajam gadam. Pēc valdības lēmuma par papildu finansējuma piešķiršanu vai nepiešķiršanu, atbildīgās ministrijas koriģē Rīcības plāna ieviešanu.
Par uzdevumu izpildi atbildīgās institūcijas
Atbildīgā institūcija par pamatnostādņu ieviešanas rezultātu pārraudzību un ietekmes novērtēšanu ir Veselības ministrija.
Tomēr SVS Rīcības programmas ieviešanā ir iesaistītas vēl 12 ministrijas un 60 institūcijas. Rīcības programmā par uzdevumu izpildi atbildīgās institūcijas definētas 4.kolonnā ”Atbildīgā institūcija” un iesaistītās institūcijas 5.kolonnā “Iesaistītās institūcijas”. Lai koordinētu šo daudzo institūciju darbu Rīcības programmas aktivitāšu ieviešanā, piedāvājam sekojošu mehānismu:
Veselības ministrija kā atbildīgā institūcija pēc Rīcības programmas pieņemšanas lūdz katrai ministrijai nominēt vienu atbildīgo darbinieku par Rīcības programmas aktivitāšu ieviešanu savā ministrijā un tās pārraudzības iestādēs, kā arī pašvaldībām nominēt vienu atbildīgo darbinieku, kas koordinēs aktivitāšu ieviešanu pašvaldībās. Šis darbinieks būs arī galvenā kontaktpersona, kas sniegs visu nepieciešamo informāciju Veselības ministrijai, lai tā varētu pārraudzīt Rīcības plāna ieviešanu, koriģēt Rīcības plānu un iesniegt informāciju Ministru kabinetā.
Uzdevumiem atbilstošs esošā un papildus nepieciešamā finansējuma plānojums
Finansējuma plānojums izstrādāts Rīcības programmas Sabiedrības veselības stratēģijas ieviešanai 2004. – 2010.gadam pielikumā – “Detalizēts pieejamā un papildus nepieciešamā finansējuma indikatīvs aprēķins”.
Uzskatāmības nolūkā, sākot ar 2005.gadu, programmas pasākumi, kuru īstenošanai ir nepieciešami papildus budžeta līdzekļi ir iezīmēti ar “bold”, bet tie, kuru īstenošanai finansējums ir pieejams pilnībā vai ir pieejams un ir nepieciešams arī papildus, nav izcelts.
Atskaitīšanās un novērtēšanas kārtība
Rīcības programma Sabiedrības veselības stratēģijas ieviešanai 2004. – 2010.gadam ietvers Atskaitīšanās principu, kas ir veselības politikas plānošanas uz rezultātu orientēts process.
Veselības ministrija Ministru kabinetā katru otro gadu iesniedz pārskatu (ziņojumu). Pārskatā ir jāsniedz analīze par iepriekšējā periodā veiktajiem nozīmīgākajiem rīcības programmas pasākumiem, jāuzrāda tiem izlietotos resursus, jānovērtē ietekme atbilstoši iepriekš noteiktajiem rādītājiem un iesniegtajiem rezultātiem. Pārskatam jāsatur norādes par būtiskākajām rīcībām turpmākajā periodā.
Sabiedrības veselības stratēģijas mērķu sasniegšanas monitoringu veiks Valsts aģentūra “Sabiedrības veselības aģentūra”, kas arī sagatavos pārskata (ziņojuma) projektu. Monitoringa un pārskata sagatavošanā iesaistāmi ministriju un pašvaldības nominēti atbildīgie darbinieki, neatkarīgi speciālisti (piemēram, sociologi, statistiķi, profesionālo organizāciju pārstāvji) un izmantojama veselības aprūpes pakalpojumu sniedzēju un saņēmēju socioloģisko aptauju rezultātā iegūtā informācija.
Projekta “Rīcības programma Sabiedrības veselības stratēģijas ieviešanai 2004. – 2010.gadam” paredzēto pasākumu ietekmes uz valsts budžetu un pašvaldību budžetiem novērtējums un informācija par piešķirto un papildus nepieciešamo finansējumu, atbilstoši Ministru kabineta instrukcijas Nr.4 “Kārtība, kādā aizpildāma normatīvā akta projekta anotācija” III. sadaļas pamatprincipiem
Rīcības programma Sabiedrības veselības stratēģijas ieviešanai 2003. – 2010. gadam
Mērķis | Aktivitāte | Izpildes laiks | Atbildīgā institūcija | Iesaistītās institūcijas | Sasniedzamais rezultāts (indikators) |
1. | 2. | 3. | 4. | 5. | 6. |
1. Vispārējais mērķis | 1.1. Veselības aizsardzības likuma izstrāde | 2004. | VM | MK, LR Saeima | Veselības aizsardzības likuma pieņemšana, kas nosaka veselības aizsardzības pamatprincipus un iestrādāts pacientu tiesību aizsardzības mehānisms atbilstoši 1994.g. Helsinku Pacientu tiesību deklarācijai |
2. Taisnīgums un solidaritāte | 2.1. periodiska dažādu sociāli ekonomisko grupu veselības rādītāju atšķirību novērtēšana | 2004. – 2009. | CSP | EM, VM, VSMTA | Veikti 2 pētījumi par veselības rādītāju tendencēm (kopīgo un atšķirīgo) dažādās sociāli ekonomiskās grupās |
3. Veselīgs dzīves sākums | 3.1. krūts barošanas veicināšana, īstenojot veselības veicināšanas pasākumus ārstniecības iestādēs un sabiedrībā | 2004. – 2010. | VVC | ĀI, NVO, PVO, UNICEF | Vismaz 60% zīdaiņu saņem pārsvarā krūts barošanu līdz 6 mēnešu vecumam; samazinās perinatālā un bērnu saslimstība un mirstība; saslimstība ar infekcijas slimībām agrīnā vecumā |
4. Skolas vecuma bērnu un pusaudžu veselība | 4.1. veselības mācības tēmu iekļaušana sociālo zinību blokā 1.- 9. klašu programmās | Sākot ar 2004./2005. mācību gadu | IZM | VM, VVC | Veselības mācība ieviesta visās vispārizglītojošās skolās sociālo zinību bloka ietvaros |
4.2. skolotāju apmācība tālākizglītības kursos | 2005. – 2006. | IZM | VVC, SMC | 250 – 300 skolotājiem paaugstinātas teorētiskās zināšanas un praktiskās iemaņas, skolēnu fiziskās sagatavotības un fiziskās veselības uzlabošanai | |
4.3. skolu sporta un interešu pulciņu bezmaksas pieejamības pakāpeniska palielināšana skolas vecuma bērniem un pusaudžiem | Sākot ar 2005./2006. mācību gadu | Pašvaldības | IZM | Dzīves kvalitātes uzlabošanās, saslimstības samazināšanās, skolu sporta un interešu pulciņu bezmaksas pieejamības pakāpeniska palielināšana skolas vecuma bērniem un pusaudžiem | |
4.4. projekta “Skolas vecuma bērnu veselību ietekmējošo paradumu analīze” realizēšana atbilstoši PVO rekomendācijām | 2004. – 2010. | VVC | IZM, RSU | Veikti 2 pētījumi un pieejama informācija par skolēnu veselību ietekmējošiem paradumiem | |
4.5. regulāru pētījumu veikšana par skolas vecuma bērnu un pusaudžu veselību (ieskaitot garīgo veselību), fiziskās attīstības stāvokli un fiziskās sagatavotības līmeni | 2004. – 2010. | SMC | IZM, VVC, RSU, NVO, SVS, PA | Veikti pētījumi un pieejama informācija par skolas vecuma bērnu un pusaudžu veselību un tās attīstības tendencēm | |
4.6. skolas vecuma bērnu un pusaudžu fiziskās veselības aprūpes un profilakses informācijas un koordinācijas centra izveide un uzturēšana | 2005. – 2010. | SMC | IZM, RSU | Izveidota vienota informācijas sistēma par skolēnu veselības stāvokli; iespējas vērtēt tendences un profilakses pasākumu efektivitāti | |
5. Pieaugušo veselība, veselīgas un aktīvas vecumdienas | 5.1. alternatīvās aprūpes (aprūpes mājās, dienas centros) nodrošināšana | 2004. – 2007. | Pašvaldības, SPF | Sociālās palīdzības dienesti | Atklāti vismaz 20 alternatīvās aprūpes centri |
5.2. sociālās aprūpes institūciju stiprināšana, vienota pieeja pakalpojumu nodrošināšanai | 2004. – 2007. | LM | SPF, pašvaldības | Pilnveidotas sociālās aprūpes institūcijas, atbilstoši normatīvo aktu prasībām. Nodrošināta vienota pieeja pakalpojumu sniegšanā | |
6. Garīgās veselības uzlabošana | 6.1. projekta “Ambulatorās psihiatriskās palīdzības dienesta darba optimizācija” realizācija | 2004. – 2007. | PC | VM | Samazinās stacionāros ārstēto psihiatrijas slimnieku skaits, nodrošināta šo slimnieku reintegrācija sabiedrībā |
6.2. psihologa palīdzības pieejamības nodrošināšana katrā vispārizglītojošā skolā | 2004. – 2005. | IZM | VM | Nodrošināta kvalificēta psiholoģiskā palīdzība katrā vispārizglītojošā skolā | |
6.3. NBS ārstu un māsu apmācību programmu izstrāde un semināru organizācija agrīnai psihisko traucējumu diagnosticēšanai | 2004. | AM | PC, ĀB | Izstrādāta apmācību programma, apmācīti NBS speciālisti | |
6.4. psiholoģiskās palīdzības nodrošināšana NBS mācību centros | 2004. – 2005. | AM | ĀB | Nodrošināta kvalificēta psiholoģiskā palīdzība krīzes situācijās | |
6.5. psiholoģiskās palīdzības nodrošināšana IeM sistēmas iestādēs | 2005. – 2007. | IeM | ĀB | Nodrošināta kvalificēta psiholoģiskā palīdzība krīzes situācijās | |
6.6. Latvijas garīgās veselības informācijas sistēmas pilnveidošana | 2004. – 2006. | PC | VM | Izveidota operatīva, datorizēta garīgās veselības dienesta informācijas sistēma efektīvai psihiatriskās palīdzības organizēšanai un plānošanai | |
6.7. “Multidisciplinārās komandas darbības” pilotprojekts | 2004. – 2006. | PC | VM | Ambulatorās multidisciplinārās komandas darbs 26 rajonos | |
7. Infekcijas slimību izplatības samazināšana | 7.1. epidemioloģiskās uzraudzības un kontroles institūciju darba efektivitātes un kapacitātes ikgadēja izvērtēšana | 2004. – 2010. | VM | VASVA, VSI, ārvalstu eksperti | Identificētas nepilnības epidemioloģiskajā uzraudzībā un izstrādāts un ieviests rīcības plāns epidemioloģiskās uzraudzības un kontroles institūciju darba efektivitātes uzlabošanai |
7.2. Ministru kabineta programmas projekta ”Antibiotiku piesardzīgās lietošanas programmas 2004. – 2008.gadam” izstrāde un ieviešana atbilstoši Eiropas Padomes rekomendācijām | 2004. – 2008. | VM | VASVA, ĀI, ārvalstu eksperti, LIC | Antimikrobiālās rezistences un infekcijas slimību, t.sk. nozokomiālo slimību izplatības samazināšanās | |
7.3. laboratoriju darbības izvērtēšana epidemioloģiskās uzraudzības jomā un references laboratoriju nozīmēšana | 2004. – 2010. | VM, | VASVA, ZM, ĀI, LIC | Optimizēts laboratoriju darbs epidemioloģiskās uzraudzības jomā, nozīmētas references laboratorijas noteiktu infekcijas slimību epidemioloģiskajai uzraudzībai, piedalīšanās ES infekcijas slimību epidemioloģiskās uzraudzības projektos | |
7.4. cilvēkresursu kapacitātes celšana epidemioloģiskās uzraudzības jomā | 2004. – 2010. | VM | LU, RSU, PMA, VASVA, ārvalstu mācību iestādes | Nodrošināta speciālistu apmācība epidemioloģiskās uzraudzības jomā | |
7.5. epidemioloģiskās uzraudzības un kontroles informācijas sistēmas pilnveidošana | 2004. – 2010. | VM | VASVA, VSI, ĀI | Panākta datu apstrādes operativitāte; infekcijas slimību samazināšanās; informācijas pieejamība, savlaicīga reaģēšana uzliesmojuma gadījumā | |
7.6. veselības veicināšanas metožu izmantošana infekciju slimību profilaksē | 2004. – 2010. | VASVA, AIDS PC | VVC, LIC | Iedzīvotāju un profesionāļu informētības palielināšanās par infekcijas slimību profilaksi; Saslimstības samazināšanās ar infekcijas slimībām | |
7.7. imunizācijas valsts programmas paplašināšana | 2005. – 2010.. | VM | VOAVA, VASVA, ĀI, LIC | Ieviesta pusaudžu vakcinācija pret B hepatītu konkrētā vecuma grupā; nodrošināta bērnu vakcinācija pret ērču encefalītu augsti endēmiskajās teritorijās (vidēji 10 000 bērnu gadā) | |
7.8. “Imunizācijas valsts programmas” izstrāde 2006. – 2010. gadam un apstiprināšana Veselības ministrijā | 2005. | VM | VASVA, LIC | Izstrādāta un apstiprināta Imunizācijas valsts programma | |
8. Neinfekcijas slimību izplatības samazināšana | 8.1. PVO CINDI programmas pasākumu ieviešana | 2005. – 2010. | VM | VVC, ĀI, VOAVA, LPC, RAPLM, ZM, EM, IZM, SM, pašvaldības | Saslimstības, invaliditātes un mirstības rādītāju samazināšanās (sirds un asinsvadu slimībām, audzējiem u.c.) |
8.2. Nacionālās profilakses programmas zobārstniecībā aktualizācija un ieviešana | 2004. – 2005. | VM, VZC/MVC | ĀI, IZM | Uzlabota mutes un zobu veselība | |
8.3. realizēt PVO St. Vincenta deklarācijā noteiktos pasākumus diabēta profilaksei, diagnostikai, ārstēšanai | 2004. – 2010. | VM | ĀI, NVO | Samazināta diabēta un tā komplikāciju izplatība | |
9. Veselīga un droša vide | 9.1. Nacionālā vides veselības rīcības plāna apstiprināšana Ministru kabinetā un ieviešana | 2004. – 2010. | VM | VIDM, ZM, EM, IZM, VASVA, SM | Aktualizēts Vides veselības rīcības plāns Latvijai; ar vides riska faktoru saistīto saslimstības rādītāju samazināšanās valstī |
9.2. lokālo vides veselības rīcības plānu izstrāde un ieviešana pašvaldībās | 2005. – 2010. | RAPLM, pašvaldības | LM, RAPLM, reģionālās vides pārvaldes, VASVA, ZM Valsts mežu dienests | Izstrādāti un ieviesti 102 pašvaldību vides veselības rīcības plāni (t.sk. kā citu plānu sastāvdaļa); ar vides riska faktoru saistīto saslimstības rādītāju samazināšanās pašvaldības administratīvajā teritorijā | |
9.3. normatīvo aktu, kas reglamentē vides riska faktoru ietekmi uz cilvēka veselību, izstrāde saskaņā ar ES direktīvu prasībām un vietējām aktualitātēm | 2004. | VM, VARAM, ZM, EM | VASVA, LPC, NTSP, NVO, SM | Pieņemti Ministru kabineta noteikumi, kuros noteikti trokšņa un vibrācijas pieļaujamie lielumi, obligātās nekaitīguma prasības pārtikai un rotaļlietām, noteiktas higiēnas prasības paaugstināta riska objektiem, prasības darbībām ar ķīmiskām vielām un ķīmiskiem produktiem | |
9.4. vides veselības indikatoru sistēmas ieviešana | 2004.-2005. | VM | VIDM , CSP, VASVA, VVC, VSMTA | Pārskats par vides veselības situāciju valstī (t.sk. pašvaldību administratīvajās teritorijās) | |
10.Vardarbības un nelaimes gadījumu izraisīto veselības traucējumu biežuma samazināšana | 10.1. pētījuma par vardarbību ģimenē veikšana | 2006. | CSP | EM, IeM, VM | Veikts 1 pētījums un pieejama informācija par vardarbību ģimenē, ko izmantot tās novēršanas pasākumu izstrādei |
10.2. pētījuma par nelaimes gadījumu cēloņiem un sekām veikšana | 2007. | CSP | EM, VDI, IeM, VM | Veikti 2 pētījumi un pieejama informācija par nelaimes gadījumu cēloņiem un sekām, ko izmantot efektīvu to novēršanas pasākumu izstrādei | |
10.3. pakāpeniska juridisko un psiholoģisko konsultāciju trūcīgām un mazturīgām cietušajām personām bezmaksas nodrošināšana vardarbības un nelaimes gadījumos pie 7 pašvaldību sociālajiem dienestiem | 2005. – 2007. | RAPLM, pašvaldības | LM | Izveidoti Konsultatīvie dienesti 7 pašvaldībās | |
10.4. uzticības telefona izveide personām, kas cieš no vardarbības ģimenē | 2005. – 2010. | IeM | LM, pašvaldības, NVO | Pieejama informācija par palīdzību no vardarbības cietušajiem 27 policijas pārvaldēs | |
10.5. multidisciplināro komandu darbam ar ielu bērniem un riska grupas vecākiem izveide vietējās pašvaldībās | 2005. – 2010. | RAPLM, pašvaldības | LM, IeM, IZM, NVO | Vardarbības un nelaimes gadījumu mazināšanās attiecīgo pašvaldību teritorijās | |
10.6. rehabilitācijas dienestu (krīzes kabinetu, rehabilitācijas institūciju) vardarbībā cietušiem attīstīšana | 2004. – 2007. | SPF | ĀI, IeM, IZM | Ik gadu nodrošināta rehabilitācija – 100 bērniem 2003.gadā un 200 bērniem (2004. – 2010.gadam), kas cietuši no vardarbības | |
10.7. likumdošanas un sodu sistēmas par transporta līdzekļu vadīšanu alkohola, narkotisko vielu reibumā pilnveidošana | 2004. | SM | IeM, TM, VM | Normatīvajos aktos tiks noteiktas stingrākas prasības transporta līdzekļu vadīšanai un lielāka atbildība par transporta līdzekļu vadīšanu alkohola vai narkotisko vielu reibumā | |
10.8. profilakses programmu projektu izstrāde auto vadītājiem, kuri aizturēti reibuma stāvoklī | 2004. | NC | SM, IeM | Atkārtoti aizturēto autovadītāju par braukšanu reibumā skaita samazināšanās; ceļu satiksmes negadījumu skaita samazināšanās | |
10.09. NBS medicīnas struktūrvienību iekļaušana valsts katastrofu medicīnas, meklēšanas un glābšanas darbu sistēmā | 2005. – 2006. | AM | VM, KMC, SM, IeM | Nodrošināta civili - militārā sadarbība ārkārtēju situāciju apstākļos | |
10.10. IeM sistēmas darbinieku apmācība pirmās palīdzības sniegšanā | 2005. – 2010. | IeM | KMC | Apmācīti 4200 IeM sistēmas darbinieki kvalitatīvas pirmās palīdzības sniegšanā cietušajiem | |
11. Veselīgs dzīvesveids | 11.1. veselības veicināšanas infrastruktūras un finansēšanas modeļa izveide un ieviešana | 2003. – 2007. | VM, pašvaldības | VVC | Izstrādāts modelis; veselības veicināšanas pasākumu pieejamības uzlabošanās reģionos; pašvaldību līdzdalība |
11.2. veselības aprūpes speciālistu, kā arī pašvaldību un citu speciālistu apmācība veselības veicināšanas jautājumos | 2004. – 2008. | VVC, SMC | VM, IZM, pašvaldības | Apmācīti 3200 kvalificēti veselības veicināšanas speciālisti; apmācīti citu nozaru speciālisti veselības, t. sk. fiziskās, veicināšanas jautājumos | |
11.3. regulāra iedzīvotāju veselību ietekmējošo paradumu pētījumu veikšana (FINBALT monitorings) | 2004. – 2010. | VVC | Veikti 4 pētījumi, pieejami dati par veselību ietekmējošo paradumu izplatības tendencēm pieaugušajiem | ||
12. Alkohola, narkotisko un psihotropo vielu, un tabakas radītā kaitējuma samazināšana | 12.1. Alkoholisma novēršanas un slimības agrīnās atklāšanas valsts programmas realizēšana | 2004. – 2010. | NC | IZM, IeM | Alkoholisma izplatības samazināšanās, īpaši jauniešu vidū |
12.2. atkarības slimnieku speciālās ārstēšanas sistēmas attīstīšana | 2004. – 2010. | NC | ĀI | Narkoloģiskās palīdzības pieejamība iedzīvotājiem | |
12.3. sabiedrības izglītošana sadarbībā ar masu medijiem par alkohola, narkotisko un psihotropo vielu un tabakas kaitīgo ietekmi | 2005. – 2010. | VVC, NC, | IZM, NRTP, LŽS, VM | Palielinājusies iedzīvotāju informētība par alkohola, narkotisko un psihotropo vielu un tabakas kaitīgo ietekmi uz veselību | |
12.4. regulāra pētījumu veikšana par atkarību izraisošo vielu lietošanas izplatību jauniešu vidū, lietotāju un atkarīgo vidē | 2007. – 2010. | NC | VVC, AIDS PC | Veikti 2 pētījumi, iegūta labāka izpratne par atkarības vielu lietošanas izplatību, sekām | |
12.5. atkarību izraisošo vielu izplatības ierobežošanas plāna izstrāde 7 pašvaldībās | 2005. – 2010. | Pašvaldības | VM, NVO, pašvaldības | Atkarību izraisošo vielu izplatības ierobežošanas plāna izstrāde 7 pašvaldībās | |
12.6. ielu dienesta attīstība – agrīna atkarīgo personu atklāšana | 2005. – 2010. | RAPLM, pašvaldības | VM, NVO | Agrīna atkarības slimnieku profilakse un daļēja sociālā rehabilitācija 30 pašvaldībās | |
12.7. mācību programmu izstrāde un medicīnas profesionāļu apmācība narkotiku atkarības rehabilitācijas jautājumos | 2005. | NC | ārvalstu eksperts | Izstrādāta mācību programma un 240 medicīnas profesionāļu apmācība narkotiku atkarības rehabilitācijas jautājumos | |
12.8. medicīnas, pedagoģisko, sociālo un policijas darbinieku izglītošana atkarību izraisošo vielu jautājumos | 2005. – 2010. | NC, IZM, IeM, pašvaldības | RSU, PoA, PeA | Apmācīti 2200 medicīnas, sociālie, pedagoģiskie un policijas darbinieki | |
12.9. šļirču apmaiņas punktu izveide darbam ar narkomāniem pie pašvaldībām | 2004. – 2010. | VM, pašvaldības | AIDS PC | Izveidoti Rīgā 2 un rajonos 8 šļirču apmaiņas punkti, narkomānijas radīto ļaunumu (HIV/AIDS, vīrushepatītu B un C) ierobežota izplatība, konsultēti, apmācīti, izglītoti un motivēti ārstēšanai narkomāni | |
12.10. visaptverošas alkoholisma un narkomānijas pārraudzības sistēmas izveide (datu vākšana, informācijas analīze un izplatīšana) | 2004. – 2010. | VM | NC, IeM, SM, IZM | Radīta sistēma nepārtrauktai narkomānijas un alkoholisma tendenču novērtēšanai, izstrādāti regulāri ziņojumi, sagrupēti indikatori | |
12.11. tabakas izstrādājumu lietošanas samazināšanas programmas apstiprināšana Ministru kabinetā un ieviešana | 2004. – 2009. | VM | VID, IZM, FM, EM, NC, VVC | Samazināta tabakas izstrādājumu lietošana sabiedrībā | |
12.12. likuma “Par tabakas izstrādājumu realizācijas, reklāmas un lietošanas ierobežošanu” prasību kontroles pastiprināšana | 2004. – 2010. | PP, VP | Smēķēšanas ierobežošanas valsts komisija, NRTP, VVC, VDI, VID, PTAC, VM, pašvaldības | Tiek ievēroti smēķēšanas ierobežojumi sabiedriskās un darba vietās; Samazinājusies pieeja tabakas izstrādājumiem bērniem līdz 18 gadu vecumam un tirdzniecība neparedzētās vietās; nav novērojami tabakas izstrādājumu reklāmas aizliegumu pārkāpumi | |
12.13. smēķēšanas atmešanas palīdzības nodrošināšana primārajā veselības aprūpē (veselības aprūpes speciālistu apmācība un “karstā” tālruņa izveide) | 2005. – 2010. | NC | ĀI, VVC, | Ārstniecības personām pieejamas vadlīnijas smēķēšanas atkarības ārstēšanai; palielinājies iedzīvotāju skaits, kas vērsušies pēc palīdzības smēķēšanas atmešanai | |
12.14. skolu nodrošināšana ar izglītojošiem materiāliem par tabakas izstrādājumu kaitīgumu | 2005. – 2010. | VVC | NC, IZM | Katrā skolā pieejami dažāda veida (video, drukas) materiāli par tabakas izstrādājumu lietošanas kaitīgumu | |
12.15. atkarībā esošo bērnu sociālā rehabilitācija un reintegrācija | 2004. – 2007. | LM | ĀI | Nodrošināti sociālās rehabilitācijas kursi ārstnieciskās rehabilitācijas iestādēs no 80 bērniem 2003.gadā līdz 160 bērniem 2007.gadā psihoaktīvo vielu atkarīgiem bērniem | |
13. Veselības saglabāšana un uzlabošana dažādās dzīves vidēs | 13.1. veselību veicinošo skolu projekta paplašināšana visā Latvijas teritorijā, programmu pilnveidošana | 2005. – 2010. | IZM, pašvaldības | Veselību veicinošo skolu padome, PVO reģionālais birojs, VVC, SMC, NVO | Lielāks skaits bērnu var apmeklēt veselību veicinošās skolas; pieaugusi skolēnu informētība un aktivitāte veselības, ieskaitot fiziskās, veicināšanas jomā |
13.2. veselību veicinošo pirmsskolas izglītības iestāžu principu iestrāde pirmsskolas vecuma bērnu iestāžu programmās | 2005. | IZM, pašvaldības | Veselību veicinošo skolu padome, PVO reģionālais birojs, VVC, SMC | Programmas, kuras var izmantot veselību veicinošo bērnudārzu izveidei | |
13.3. veselību veicinošo pirmsskolas izglītības iestāžu projekta attīstība | 2004. – 2010. | IZM, VM, pašvaldības | Veselību veicinošo skolu padome, PVO reģionālais birojs, VVC, SMC | Iespēja pirmsskolas vecuma bērniem apmeklēt veselību veicinošos bērnudārzus; pieaugusi pirmsskolas vecuma bērnu informētība par veselīgu dzīvesveidu | |
13.4. PVO veselību veicinošo pašvaldību principu ieviešana Latvijas pašvaldībās | 2005. – 2010. | RAPLM, pašvaldības, PVO reģionālais birojs | LPS, VVC, NVO | Nodrošināta veselībai labvēlīga vide 102 (pilsētas + rajoni) pašvaldībās; veselības veicināšana pašvaldību līmenī | |
13.5. PVO veselību veicinošo slimnīcu principu ieviešana Latvijas slimnīcās | 2004. – 2010. | VM, PVO reģionālais birojs | Slimnīcas, NVO, VVC | 102 (pilsētas + rajoni) Slimnīcās nodrošināta labvēlīga vide darbinieku un pacientu veselības saglabāšanai un veicināšanai | |
13.6. invalīdiem pielāgotas vides nodrošināšana, t. sk.: informācijas saņemšanas nodrošināšana muzejos invalīdiem saprotamā veidā; Braila raksta literatūras, kas nav mācību literatūra, izdošana; kultūras iestāžu pielāgošana kustību invalīdu vajadzībām un veselības aprūpes programmu personām ar fizisko invaliditāti izstrāde un ieviešana | 2005. – 2010. | SM, IZM, pašvaldības, KM, LM, RAPLM | NVO, SMC, Muzeju valsts pārvalde, Latvijas neredzīgo bibliotēka | Novērsti fiziskie šķēršļi, kas traucē brīvi pārvietoties; kustību invalīdiem nodrošināta iespēja piedalīties sabiedriskajā un sociālajā dzīvē | |
14. Multi- sektorāla sadarbība partneru piesaistīšanā sabiedrības veselības jomā | 14.1. vietējo koordinācijas mehānismu izveide sabiedrības veselības jautājumos 7 pašvaldībās | 2004. | RAPLM | VM, RAPLM, nozaru eksperti, NVO, sabiedrība | Multisektoriāla sabiedrības veselības jautājumu risināšana vietējā līmenī |
14.2. priekšlikumu izstrāde par mehānismu, kā novērtēt dažādu sektoru politikas ietekmi uz veselību | 2004. | VM | Nozaru ministrijas* | Izstrādāti priekšlikumi par mehānismu, kā novērtēt dažādu sektoru politikas ietekmi uz veselību | |
15. Ar izglītošanu, profilaksi, diagnostiku, ārstēšanu un rehabilitāciju saistītie specifiskie uzdevumi | 15.1. profilakses un veselības veicināšanas jautājumu iekļaušana ārstniecības personu līdzdiploma un pēcdiploma apmācībā | 2004. | VM | RSU, LU, ĀB, MPIC, VVC, PA | Veselības aprūpes pilnveide, nodrošinot ārstniecības personu apmācību |
15.2. definēt valsts apmaksāto skrīningu programmu sarakstu un to izpildes mehānismu | 2005. | VM | ĀB, VSMTA, VOAVA | Normatīvie akti, kas nosaka valsts apmaksāto skrīningu apjomu un veikšanas kārtību | |
15.3. skrīningu programmu realizācija | 2005. – 2010. | VM | ĀI | Agrīna slimību diagnostika un ārstēšana | |
15.4. nozīmīgāko hronisko slimību dinamiskās novērošanas programmu (vadlīniju) izstrāde | 2004. | VM | PA | Slimību smaguma un komplikāciju samazināšanās | |
15.5. uz indivīdu un sabiedrību balstīta rehabilitācijas sistēmas izveidošana (Comunity based Rehabilitation) | 2004. | VM | Pašvaldības, NVO | Primārās veselības aprūpes attīstība, nodrošinot PVA ārstu un rehabilitalogu apmācību | |
16.Ārstniecības personu atbalsts labākai sabiedrības veselībai | 16.1. ārstniecības personu profesionālo asociāciju pārstāvju - ekspertu līdzdalības aktivizēšana normatīvo aktu izstrādē | 2004. – 2010. | VM | ĀB, PA | Izveidotas kopīgas darba grupas tiesību aktu projektu izstrādei |
17. Sabiedrības veselības prakses kvalitātes nodrošināšana | 17.1. sabiedrības veselības dienesta efektivitātes un kvalitātes nodrošināšana un uzturēšana | 2004. – 2010. | VM | VASVA, VSMTA, AIDS PC, VVC, NC, LPC, VSI | Sabiedrības veselības dienestu pārraudzība, novēršot funkciju dublēšanos |
18. Sabiedrības veselības sistēmas un pasākumu finansēšana | 18.1. ārvalstu līdzekļu piesaiste sabiedrības veselības veicināšanai (līdzdalība ārvalstu projektos) | 2004. – 2010. | VM | PVO, UNDP, ĪUMSASFIS, ārvalstu donori | Iesniegto projektu finansiāls atbalsts |
19.Cilvēk-resursu nodrošināšana sabiedrības veselības jomā | 19.1. pētījums par cilvēkresursu prognozēm un vajadzībām Latvijā sabiedrības veselības jomā | 2005. | VM | RSU Sabiedrības veselības un epidemioloģijas katedra, VOAVA,VVC, VSMTA, IZM | Ziņojums; publikācija |
20. Informācijas nodrošinājums un pētījumi sabiedrības veselības prakses ietvaros | 20.1. rutīnās veselības statistikas datu struktūras, apjoma, savākšanas un apmaiņas veidu noteikšana atbilstoši valsts iekšējām un starptautiskām vajadzībām | 2004. –2010. | VM | VSMTA, VSK, RAPLM, VASVA, VOAVA | VM rīkojums par datu struktūru, apjomu un datu plūsmām |
20.2. uz IT izmantošanu balstītas datu savākšanas un analīzes sistēmu izveide | 2004. – 2006. | VM, SM | VOAVA | Sabiedrības veselības vadības informācijas sistēmas izveide un darbība | |
20.3. sabiedrības veselības institūciju kapacitātes paaugstināšana sabiedrības veselības problēmu analīzē | 2004. – 2010. | VM | VASVA, VSMTA, VVC | Sabiedrības veselības speciālistu apmācība problēmu analīzē | |
20.4. regulāri sagatavot visaptverošu Latvijas sabiedrības veselības pārskatu | 2005. – 2010. | VM | VASVA, VSMTA, VVC | Pieejams ikgadējs pārskats par sabiedrības veselību | |
21. Sabiedrības veselības stratēģijas ieviešana, monitorēšana un novērtēšana | 21.1. stratēģijas mērķu sasniegšanas pārraudzība un koordinēšana | 2004. – 2010. | VM | LPS, nozaru ministrijas* | Izveidota Starpnozaru koordinācijas komisija sabiedrības veselības jautājumos |
Dokumentā izmantotie saīsinājumi
* Nozaru ministrijas – AM, EM, FM, IeM, IZM, KM, LM, RAPLM, SM, TM, VIDM, ZM
ĀB – Ārstu biedrība
ĀI – ārstniecības iestādes
AIDS PC – AIDS profilakses centrs
AM – Aizsardzības ministrija
CSDD – Ceļu satiksmes drošības direkcija
CSP – Centrālā statistikas pārvalde
DD – Darba devēji
DDK – Darba devēju konfederācija
EM – Ekonomikas ministrija
FM – Finansu ministrija
IeM – Iekšlietu ministrija
ILNP – Invalīdu lietu nacionālā padome
ISEC – Izglītības satura un eksaminācijas centrs
ĪUMSASFIS – Īpašu uzdevumu ministra sadarbībai ar starptautiskajām finansu institūcijām sekretariāts
IZM – Izglītības un zinātnes ministrija
KM – Kultūras ministrija
KMC – Katastrofu medicīnas centrs
LAD – Lauku atbalsta dienests
LIC – Latvijas Infektoloģijas centrs
LM – Labklājības ministrija
LPC – Latvijas Pārtikas centrs
LPS – Latvijas Pašvaldību savienība
LU – Latvijas Universitāte
LŽS – Latvijas Žurnālistu savienība
MK – Ministru kabinets
MPIC – Medicīnas profesionālās izglītības centrs
NAB – Narkotiku apkarošanas birojs
NBS - Nacionālie bruņotie spēki
NC – BOVU Narkoloģijas centrs
NRTP – Nacionālā Radio un televīzijas padome
NTSP – Nacionālā trīspusējās sadarbības padome
NVA – Nodarbinātības valsts aģentūra
NVO – Nevalstiskās organizācijas
PA – Profesionālās asociācijas
PAC - Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas Perinatālās aprūpes centrs
PC – BOVSIA “Psihiatrijas centrs”
PeA – Pedagoģiskā augstskola
PKIVA – Profesionālās karjeras izvēles valsts aģentūra
PMA – Profilaktiskās medicīnas asociācija
PoA - Policijas akadēmija
PP – Pašvaldību policija
PTAC – Patērētāju tiesību aizsardzības centrs
PVO – Pasaules Veselības organizācija
RAPLM – Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrija
RSU - Rīgas Stradiņa universitāte
SM – Satiksmes ministrija
SMC – Sporta medicīnas centrs
SPF – Sociālās palīdzības fonds
STSC – Seksuāli transmisīvo un ādas slimību centrs
SV– Skolu valde
SVA – Sabiedrības veselības asociācija
SVS – Sabiedrības veselības skola
TM – Tieslietu ministrija
TPSVC – Tuberkulozes un plaušu slimību valsts centrs
UNDP – Apvienoto nāciju attīstības programma
UNICEF – Apvienoto Nāciju organizācijas Bērnu fonds
UP – Uztura padome
VASVA – Valsts aģentūra ,,Sabiedrības veselības aģentūra”
VATPC – Valsts aģentūra “Tehnisko palīglīdzekļu centrs”
VDI – Valsts darba inspekcija
VID – Valsts ieņēmumu dienests
VIDM – Vides ministrija
VM - Veselības ministrija
VOAVA – Veselības obligātās apdrošināšanas valsts aģentūra
VP – Valsts policija
VSI – Valsts sanitārā inspekcija
VSK – Valsts Statistikas komiteja
VSMTA – Veselības statistikas un medicīnas tehnoloģiju aģentūra
VVC – Veselības veicināšanas centrs
VZC/MVC – Valsts zobārstniecības centrs/Mutes veselības centrs
ZA – Zinātņu akadēmija
ZM – Zemkopības ministrija
Projekta “Rīcības programma Sabiedrības veselības stratēģijas ieviešanai 2004. – 2010.gadam” paredzēto pasākumu ietekmes uz valsts budžetu un pašvaldību budžetiem novērtējums un informācija par piešķirto un papildus nepieciešamo finansējumu, atbilstoši Ministru kabineta instrukcijas Nr.4 “Kārtība, kādā aizpildāma normatīvā akta projekta anotācija” III. sadaļas pamatprincipiem
III. Kāda var būt normatīvā akta ietekme uz valsts budžetu un pašvaldību budžetiem (tūkst. latu)
Rādītāji | Kārtējais gads | Trīs nākamie gadi | Vidēji piecu gadu laikā pēc kārtējā gada | ||
2004 | 2005 | 2006 | 2007 | ||
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
1. Izmaiņas budžeta ieņēmumos | _ | _ | _ | _ | _ |
Valsts budžets | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 |
Dotācija no vispārējiem ieņēmumiem | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 |
2. Izmaiņas budžeta izdevumos | |||||
Valsts budžets | 16710,2 | 16501,6 | 1559,8 | 15968,0 | 15871,1 |
Pašvaldību budžets | 9,5 | 301,8 | 301,8 | 301,8 | 218,5 |
3. Finansiālā ietekme | -1559,8 | -15968,0 | -15871,1 | ||
Pašvaldību budžets | -301,8 | -301,8 | -301,8 | -218,5 | |
4. Prognozējamie kompensējošie pasākumi papildus izdevumu finansēšanai | |||||
5. Detalizēts finansiālā pamatojuma aprēķins (skat. tabulu pielikumā ar aprēķinu rādītājiem) | |||||
Valsts budžets | 16710,2 | 16501,6 | 1559,8 | 15968,0 | 15871,1 |
6. Cita informācija | Skat. pielikumu |
Mērķa nr. atbilstoši rīcības plānam | Aktivi-tātes nr. atbilstoši rīcības plānam | Atbildīgās / Iesaistītās institūcijas | Pieejamais finansējums | Papildus nepiecie-šamais finan-sējums * | Pieejamais finansējums | Papildus nepiecie-šamais finansējums | Pieejamais finansējums | Papildus nepieciešamais finansējums | Pieejamais finansējums | Papildus nepiecie-šamais finansējums | Pieejamais finan-sējums | Papildus nepiecie-šamais finansējums | Pieejamais finan-sējums | Papildus nepiecie-šamais finansējums | Pieejamais finan-sējums | Papildus nepiecie-šamais finan-sējums |
2004 | 2005 | 2006 | 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | ||||||||||
Kopā: | 16710200 | 0 | 14861330 | 16501553 | 13509572 | 15559788 | 13400129 | 15968032 | 1343525 | 14605380 | 1347486 | 14263989 | 1348857 | 14679511 | ||
1.1.* | VM | 900 | ||||||||||||||
1 | 900 | |||||||||||||||
Piezīmes, komentāri* | ||||||||||||||||
1.1.Pasākuma realizācijai nepieciešamais pieejamais finansējums likuma “Veselības aizsardzības likums” izstrādes gaitai 1 darbinieks 200 h, 1h = Ls 4.50, kopā: Ls 900. | ||||||||||||||||
2.1. | CSP | 108150 | ||||||||||||||
2 | 108150 | |||||||||||||||
Piezīmes, komentāri* | ||||||||||||||||
2.1. Pasākuma realizācijai 2009.gadā papildus nepieciešamais finansējums – 108150 Ls; darba samaksa – 75700 Ls; VSAOI – 19750 Ls; tipogrāfijas izmaksas – 2500 Ls; kancelejas preces – 3200 Ls; seminārs – 1000 Ls; sakaru izdevumi – 1000 Ls; transporta izdevumi – 5000 Ls. | ||||||||||||||||
3.1. | VVC | 10000 | 88500 | 88500 | 88500 | 88500 | 88500 | 88500 | ||||||||
3 | 88500 | 88500 | 88500 | 88500 | 88500 | 88500 | ||||||||||
Piezīmes, komentāri* | ||||||||||||||||
3.1. Pasākuma realizācijai papildus nepieciešamais finansējums 2005.–2010.gadam: Zīdīšanas veicināšanas komisijas darbības nodrošināšanai (t.sk. datu bāzes izveidei) – 3500 Ls; zīdīšanas veicināšanas darba organizācijai – 10 000 Ls; zīdīšanas veicināšanas konsultantu apmācība, štata vietas izveide – 14 000 Ls, pašvaldību veselības veicināšanas speciālistu, sociālo darbinieku apmācība un darbības nodrošinājums – 10 000 Ls; zīdīšanas veicināšanas atbalsta grupu tīkla izveidei – 10 000 Ls; statistikas datu savākšanas, aptauju un pētījumu nodrošināšanai – 2 000 Ls; mācību materiālu par krūts barošanu izdošanai un sagatavošanai – 17 000 Ls; tematisko raidījumu un problēmrakstu nodrošinājumam centrālajos un reģionālajos medijos – 12 000 Ls; darbs ar riska grupas mātēm – 10 000 Ls. | ||||||||||||||||
4.1. | IZM* | |||||||||||||||
4.2. | IZM | 20000 | 20000 | |||||||||||||
VVC | 20000 | 20000 | ||||||||||||||
SMC | 7698 | 7813 | ||||||||||||||
4.3.* | Pašvaldības | 30000 | 30000 | |||||||||||||
4.4. | VVC | 6300 | 23000 | 6300 | 6300 | 23000 | 6300 | 6300 | ||||||||
4.5. | SMC | 50193 | 50946 | 36389 | 51710 | 36935 | 52486 | 37489 | 53273 | 38051 | 54072 | 38622 | 54883 | 39201 | ||
4.6. | SMC | 15820 | 17877 | 20201 | 22727 | 25725 | 29148 | |||||||||
4 | 56493 | 80946 | 122907 | 81710 | 108925 | 52486 | 63990 | 53273 | 83778 | 54072 | 70647 | 54883 | 74649 | |||
Piezīmes, komentāri* | ||||||||||||||||
4.1. Pasākuma realizācijai plānotais finansējums tiks precizēts, izstrādājot sociālo zinību bloka programmas. | ||||||||||||||||
4.2. Pasākuma realizācijai papildus finansējums IZM un VVC no 2005. – 2006.gadam ikgadēji nepieciešams skolotāju apmācībai tālākizglītības kursos ikgadēji – mācību metodisko līdzekļu izstrādei – 5 000 Ls, poligrāfijas pakalpojumiem – 8 000 Ls, skolotāju semināru organizēšanai – 27 000 Ls; SMC aktivitātes realizācijai no 2005. – 2006.gadam papildus nepieciešami 15 511 Ls. | ||||||||||||||||
4.3. Pašreiz aktivitātes īstenošanai paredzēti 11 Ls uz 1 bērnu pašvaldībā. Par finansējuma bāzi izmantoti Saldus rajona padomes izdevumi. | ||||||||||||||||
4.4. Pasākuma realizācijai papildus nepieciešamais finansējums plānots: 2005. un 2008. gadā: anketas veidošanai, drukāšanai, atlases veidošanai – 2 000 Ls, aptaujas datu vākšanai: transports, samaksa intervētājiem – 7 000 Ls, datu ievadīšana, analīze. Komunikāciju izdevumi – 4 000 Ls, statistikas programmas iegāde, sistēmnodrošinājums – 3 000 Ls, atskaišu, informatīvo materiālu izveide, drukāšana – 3 000 Ls, semināri skolotājiem, mediju iesaistīšana – 3 000 Ls, projekta mājas lapas uzturēšana – 1 000 Ls; 2006., 2007., 2009. un 2010. gados katru gadu: projekta mājas lapas uzturēšana – 1 000 Ls, aptaujas koordinatora apmaksa – 1 800 Ls, piedalīšanās darba grupas sanāksmēs – 2 000 Ls, gatavošanās nākamai projekta aptaujai, semināri skolotājiem – 1 500 Ls. | ||||||||||||||||
4.5. Pasākuma realizācijai papildus nepieciešamais finansējums nepieciešams pētījumu veikšanai par skolas vecuma bērnu un pusaudžu veselību (anketēšana, publicēšana, datu bāzes uzturēšana utt.). | ||||||||||||||||
4.6. Pasākuma realizācijai papildus nepieciešamais finansējums nepieciešams skolas vecuma bērnu un pusaudžu fiziskās veselības aprūpes un profilakses informācijas datu bāzes izveidei un uzturēšanai. | ||||||||||||||||
5.1. | SPF | 197521 | 197521 | 274875 | 197521 | 274875 | 197521 | 274875 | ||||||||
Pašvaldības | 120000 | 120000 | 120000 | |||||||||||||
5.2. | SPF | 11693069 | 11693069 | 736844 | 11693069 | 637844 | 11693069 | 637844 | ||||||||
5 | 11890590 | 11890590 | 1131719 | 11890590 | 1032719 | 11890590 | 1032719 | |||||||||
Piezīmes, komentāri* | ||||||||||||||||
5.1. Šī pasākuma ietvaros paredzēta valsts līdzdalība alternatīvās aprūpes projektu uzsākšanai pašavaldībās ar mērķi radīt jaunus pakalpojumus – aprūpi mājās, dienas centrus, specializētās darbnīcas, servisa dzīvokļus, grupu dzīvokļus. Ik gadus plānots sniegt atbalstu vidēji 20 projektu uzsākšanai ar vid. izmaksu Ls 9000 vienam projektam. Nepieciešamā papildus finansējuma apjoms ik gadus Ls 120 000. Bez tam plānotas turpināt atbalstīt dienas centru presonām ar garīga rakstura traucējumiem tīkla nodrošināšanu un attīstību. Papildus finansējums 2005.–2007.gadam nepieciešams 15 jaunu dienas centru 375 personām dalības nodrošināšanai, ik gadus 3 dienas centri vidēji 25 personām. Šādi centri nepieciešami katrā rajonā, taču patlaban atvērti tikai 15. Dienas centri personām ar garīga rakstura traucējumiem ir nepieciešami, lai attīstītu institūcijām alternatīvas aprūpes formas. Papildus finansējums Ls 474375 (374 personas x Ls 5.00x 253 dienas) t.sk. ik gadus papildus Ls 94 875. Dokumentālais pamatojums bez iepriekšminētā – “Sociālo pakalpojumu sociālās palīdzības likums”. Pašvaldībām papildus nepieciešamais finansējums paredzēts 102 Dienas centru izveidei 102 pašvaldībās. | ||||||||||||||||
5.2. Nepieciešamais papildus finansējums 2005.gadā – Ls 736 844, 2006.gadā – Ls 637 844, 2007.gadā – Ls 637 844, tajā skaitā: Papildus nepieciešamais finansējums kapitālo un uzturēšanas izdevumu pieauguma nodrošināšanai saskaņā ar tiesību normatīvajos aktos noteikto prasību pakalpojumu sniedzējiem un higiēnas normu ievērošanai laikā no 2005.–2007.gadam – kopā Ls 1 165 853, t.sk. 2005.g. – Ls 373 455 no tā Ls 100 000 kapitālie izdevumi, 2006.g. – Ls 274 455 no tā Ls 100 000 kapitālie izdevumi, 2007.g. – Ls 274 455 no tā Ls 100 000 kapitālie izdevumi. Ls 201 744 atalgojumiem, no tā 160 000 – atalgojumiem, lai ik gadus pilnībā nodrošinātu piemaksas apmēru par darbu īpašos apstākļos 4170 darbiniekiem (Ls 38.37 – uz 1 darbin/gadā.; Ls 3.20 – uz 1 darbin./mēn), Ls 41744 – valsts soc.apdr.oblig.iemaksas. 2) Lai nodrošinātu Darba aizsardzības likuma prasību par darba aizsardzības pasākumu un darba vides iekšējo uzraudzību, sociālās aprūpes institūcijās nepieciešamais papildus finansējums darba aizsardzības speciālista pienākumu veikšanas finansēšanai Ls 73 645 gadā, no tā atalgojumiem Ls 58406, valsts soc.apdroš.oblig.iemaksām Ls 15 239. | ||||||||||||||||
Rezultātā tiktu nodrošināts atalgojums papildus 52 darba aizsardzības speciālistu (1 darba aizsardzības speciālists iestādēs ar darbinieku skaitu līdz 100, 2 darba aizsardzības speciālisti iestādēs ar darbinieku skaitu 100 – 290) atalgojuma nodrošināšanai atbilstoši MK noteikumiem Nr.351, piemērojot 13.kvalifikācijas kategoriju un noteikto piemaksu 20% apmērā par darbu īpašos apstākļos – Ls 58406 = 52 darba aizsardzības speciālisti x Ls 78 x 20% piemaksa x 12 mēn. x 26.09 valsts soc.apdroš.iemaksas. Ls 88000 – dotācija sociālās aprūpes uzņēmumiem tiesību normatīvajos aktos noteikto prasību un higiēnas normu nodrošināšanai. | ||||||||||||||||
6.1.* | PC | 50000 | 178308 | 199722 | 222000 | |||||||||||
6.2. | IZM | 1000000 | 1000000 | 1500000 | ||||||||||||
6.3. | AM/NBS | 955 | ||||||||||||||
6.4. | AM/NBS | 1550 | 1720 | |||||||||||||
6.5. | IeM | 60606 | 60606 | 60606 | 60606 | 60606 | 60606 | |||||||||
6.6. | VM/PC | 85200 | 50800 | |||||||||||||
6.7. | VM/PC | 17400 | 25400 | |||||||||||||
6 | 1155105 | 1077920 | 1738914 | 260328 | 282606 | 60606 | 60606 | 60606 | ||||||||
Piezīmes, komentāri* | ||||||||||||||||
6.1. No 2005. – 2007.g. papildus finansējums nepieciešams projekta realizācijai ne tikai Rīgā, bet arī Jelgavā, Daugavpilī un Aknīstē. | ||||||||||||||||
6.2. Pasākuma realizācijas nodrošināšanai pašreiz valsts psihologu atalgošanai patērē 1 000 000 Ls (uz 600 bērniem viens psihologs). Lai ieviestu 2 psihologus katrā vispārizglītojošā skolā, papildus būtu nepieciešami 1,5 milj. Ls. | ||||||||||||||||
6.3. Pasākuma realizācijas nodrošināšanai plānots ieviest psiholoģisko palīdzību NBS mācību centros. | ||||||||||||||||
6.4. Pasākuma realizācijas nodrošināšanai plānots ieviest psiholoģisko palīdzību AM sistēmas iestādēs. | ||||||||||||||||
6.5. Pasākuma realizācijas nodrošināšanai papildus finansējums nepieciešams darbinieku psiholoģiskās aprūpes II līmenis: darbinieka novērošana dienesta laikā. Papildus iestāžu psihologi: 55 darb. x 74 Ls x 12 mēn. = 48 840 Ls x 1.2409 = 60 606 Ls | ||||||||||||||||
6.6. Pasākuma realizācijas nodrošināšanai nepieciešamais finansējums tiks precizēts projekta izstrādes gaitā. | ||||||||||||||||
6.8. Pasākuma realizācijas nodrošināšanai nepieciešamais finansējums tiks precizēts projekta izstrādes gaitā. | ||||||||||||||||
7.1. | VASVA | 7520 | 7520 | 7520 | 7520 | 7520 | 7520 | 7520 | ||||||||
7.2. | VM | 900 | ||||||||||||||
7.3. | VASVA | 22660 | 22660 | 22660 | 22660 | 22660 | 22660 | 22660 | ||||||||
7.4.* | VASVA | 15000 | 15000 | 15000 | 15000 | 15000 | 15000 | |||||||||
7.5.* | VSI | 80639 | ||||||||||||||
VASVA** | 1106820 | 85689 | 21953 | 21953 | 21953 | 21953 | 21953 | |||||||||
7.6.* | AIDS PC | 5000 | ||||||||||||||
VASVA | 1500 | 1500 | 1500 | 1500 | 1500 | 1500 | ||||||||||
7.7. | VOAVA | 3599 | 3599 | 150248 | ||||||||||||
7.8.* | VASVA | 753 | ||||||||||||||
7 | 1227138 | 120221 | 166748 | 52133 | 16500 | 52133 | 16500 | 52133 | 16500 | 52133 | 16500 | 52133 | 16500 | |||
Piezīmes, komentāri.* | ||||||||||||||||
7.1. Pasākumu realizācijas nodrošināšanai pieejamais finansējums ietilpst VASVA budžetā (darbinieku atalgojumi un uzturēšanas izdevumi). | ||||||||||||||||
7.2. Pasākuma realizācijai pieejamais finansējums programmas “Antibiotiku piesardzīgās lietošanas programma 2004. – 2008.gadam” izstrādes gaitai 2 darbinieki 200 h, 1h = Ls 4.50, kopā: Ls 1800. Papildus nepieciešamais finansējums tiks pieprasīts pēc Antibiotiku piesardzīgās lietošanas programmas un tās ieviešanas plāna izstrādes. | ||||||||||||||||
7.3. Pasākumu realizācijas nodrošināšanai pieejamais finansējums ietilpst VASVA budžetā (darbinieku atalgojumi un uzturēšanas izdevumi). | ||||||||||||||||
7.4.Papildus nepieciešamais finasējums Ls 2400 – 10 cilvēku apmācībai (2 ārvalstu konsultanti 2 nedēļas) un Ls 12 600 (3 cilvēku apmācībai ārzemēs). | ||||||||||||||||
7.5.VSI*pasākuma realizācijas nodrošināšanai pieejamais finansējums paredzēts – VIP projekta WE26–01 “Valsts sanitārās inspekcijas kontroles un uzraudzības darba efektivitātes paaugstināšana” I prioritāte “Datorizētas informācijas uzkrāšanas un aprites sistēmas izveide”. Pasākumu realizācijas nodrošināšanai pieejamais finansējums ietilpst VASVA** budžetā (darbinieku atalgojumi un uzturēšanas izdevumi). 2004.gadā pieejamais finansējums Ls 1084847 (EUR kurss LS 0,665) ir paredzēts PHARE 2003 projekta “Institucionālā stiprināšana” ietvaros un Ls 21953 no VASVA budžeta (atalgojumi un uzturēšanas izdevumi). | ||||||||||||||||
7.6. Pasākuma realizācijas nodrošināšanai AIDS PC neplāno papildus nepieciešamo budžetu un realizē aktivitāti pieejamā finansējuma ietvaros. Savukārt VASVA papildus finansējums ikgadēji ir nepieciešams informatīvā materiāla sagatavošanai Ls 1500. Izstrādājot papildus projektus varētu tikt vēl pieprasīts papildus finasējums. | ||||||||||||||||
7.7. Pasākuma realizācijas nodrošināšanai papildus nepieciešamais finansējums VOAVA: vakcīna pret B hepatītu 2005.g. – 30 551 bērniem. | ||||||||||||||||
7.8. Pasākumu realizācijas nodrošināšanai pieejamais finansējums ietilpst VASVA budžetā (darbinieku atalgojumi un uzturēšanas izdevumi). | ||||||||||||||||
8.1. | VVC | 15000 | 15000 | 15000 | 15000 | 15000 | 15000 | |||||||||
8.2.* | VZC/MVC | 15504 | 15504 | 462948 | 15504 | 516445 | 15504 | 569942 | 623240 | |||||||
8.3.* | VM | 900 | 900 | 900 | 900 | 900 | 900 | 900 | ||||||||
8 | 16404 | 16404 | 477948 | 16404 | 531445 | 16404 | 584942 | 900 | 638240 | 900 | 15000 | 900 | 15000 | |||
Piezīmes, komentāri* | ||||||||||||||||
8.1. Pasākuma īstenošanai papildus nepieciešamais finansējums nepieciešams – neinfekcijas slimību riska faktoru pētījumu veikšanai – 5 000 Ls, programmu veidošanai un ieviešanai – 9 000 Ls, programmu efektivitātes novērtēšanai – 1 000 Ls. | ||||||||||||||||
8.2. Pasākuma īstenošanai pieejamais finansējums Ls15.504, kas paredzēts reģionālo MVC, atsevišķu funkciju nodrošināšanai atsevišķos rajonos. Papildus finansējums MVC visu paredzēto uzdevumu veikšanai sastāda no Ls 462 948 – 2005.gadā līdz Ls 623.240 – 2008.gadā. | ||||||||||||||||
8.3. Pasākuma realizācijas nodrošināšanai pieejamais finansējums nepieciešams ik gadus darbinieka atalgojumam 25 darba dienām (200 h); 1h = Ls 4.50, kopā: Ls 900. | ||||||||||||||||
9.1. | VASVA/VM | 900 | 20000 | |||||||||||||
9.2.* | Pašvaldības | 63750 | 63750 | 63750 | 63750 | 63750 | 63750 | |||||||||
9.3. | VM | 32881 | ||||||||||||||
VASVA | 9000 | |||||||||||||||
9.4. | CSP | 5140 | 5140 | |||||||||||||
VASVA | 448937 | 207820 | ||||||||||||||
9 | 496858 | 212960 | 63750 | 63750 | 83750 | 63750 | 63750 | 63750 | ||||||||
Piezīmes, komentāri* | ||||||||||||||||
9.1. Pasākuma realizācijas nodrošināšanai nepieciešamais finansējums nepieciešams 2004.gadā 1 darbiniekam 200h, 1 h = Ls 4.50, kopā: Ls 900 Vides veselības rīcības plāna apstiprināšana Ministru kabinetā. Pētījums par vides riska faktoru ietekmi uz veselību (izmaksas tiks precizētas saskaņā ar konkursa rezultātiem). | ||||||||||||||||
9.2. Pasākuma realizācijas nodrošināšanai papildus nepieciešamais finansējums tiks precizēts pēc lokālo vides veselības rīcības plānu izstrādes. Viena plāna izstrādes aptuvenās izmaksas – 5000 Ls. Plānots ieviest 102 pašvaldībās. | ||||||||||||||||
9.3. Pasākuma realizācijas nodrošināšanai finansējums nepieciešams normatīvo aktu izstrādei (finansējums ietilpst Veselības ministrijas budžetā (darbinieku atalgojums un uzturēšanas izdevumi)). Pasākuma realizācijas nodrošināšanai pieejamais finansējums ietilpst VASVA budžetā. (darbinieku atalgojumi un uzturēšanas izdevumi) | ||||||||||||||||
9.4. Pasākuma realizācijas nodrošināšanai nepieciešamai finansējums VASVA plānots sekojošām aktivitātēm – 2004. un 2005.gadā. Dzeramā ūdens kvalitātes monitoringa programmai un Peldūdeņu programmas realizācijai (12.03.2002.g MK noteikumi Nr.118). Paplašinoties vides veselības indikatoru sistēmai papildus nepieciešamais finansējums tiks pieprasīts attiecīgu projektu ietvaros, saņemot VM delrģējumu. | ||||||||||||||||
9.4.Pasākuma realizācijas nodrošināšanai nepieciešamais finansējums – CSP piešķirto VB līdzekļu ietvaros – indikatoru sistēmas ieviešana uz esošās informācijas bāzes. | ||||||||||||||||
10.1. | CSP | 70000 | ||||||||||||||
10.2. | CSP | 20000 | ||||||||||||||
VDI | ||||||||||||||||
10.3.* | Pašvaldības | 4200 | 4200 | 4200 | ||||||||||||
10.4. | IeM | 59736 | 52423 | 52423 | 52423 | 52423 | 52423 | |||||||||
10.5.* | Pašvaldības | 28000 | 28000 | 28000 | 28000 | 28000 | 28000 | |||||||||
10.6. | SPF | 154892 | 154892 | 80100 | 154892 | 80100 | 154892 | 80100 | 41700 | 41700 | 41700 | |||||
10.7.* | SM | |||||||||||||||
10.8.* | NC | 720 | ||||||||||||||
10.9. | NBS | 120500 | ||||||||||||||
10.10. | IeM | 79596 | 79596 | 79596 | 79596 | 79596 | 79596 | |||||||||
10 | 155612 | 154892 | 372132 | 154892 | 314319 | 154892 | 264319 | 201719 | 201719 | 201719 | ||||||
Piezīmes, komentāri* | ||||||||||||||||
10.1. Pasākuma realizācijas nodrošināšanai papildus nepieciešamais finansējums informācijas savākšanai 70000 Ls (darba samaksa – 51470 Ls; VSAOI 26,09% – 13430 Ls; transporta izdevumi – 600 Ls; tipogrāfijas izmaksas – 2700 Ls; sakaru pakalpojumi – 1050 Ls) | ||||||||||||||||
10.2. CSP pasākuma realizācijas nodrošināšanai papildus nepieciešamais finansējums finansējums – 2007.gadā 20 000 Ls – darba samaksa – 12 000 Ls VSAOI 26,09% – 3130 Ls, transporta izdevumi – 2500 Ls, tipogrāfijas izmaksas – 1000 Ls; kancelejas preces – 570 Ls; sakaru pakalpojumi – 800 Ls. VDI pasākuma realizācijas nodrošināšanai finansējums paredzēts analīzes par nelaimes gadījumu cēloņiem un sekām veikšanai. Šī informācija ir parādīta VDI pusgada un gada atskaitēs, līdz ar to, papildus finansējums nav nepieciešams. | ||||||||||||||||
10.3. Juridisko konsultācijas izmaksas – 25 Ls dienā. Plānotais darba laiks – 1diena 2 nedēļās – 6 h; 0,5 h – 1 konsultācija – 12 konsultācijas 1 dienā; darbs 24 dienas gadā – 25x24 = 600 Ls. Plānots ieviest 7 pašvaldībās – 600x 7 = 4 200 Ls. | ||||||||||||||||
10.4. Pasākuma realizācijas nodrošināšanai papildus finansējums nepieciešams sekojošām aktivitātēm – uzticības tālrunis jāierīko katrā teritoriālajā policijas pārvaldē – 2005.gadā – telefona aparāts kopā ar ierakstu sistēmu 200 Ls x 27 = 5 400 Ls; pieslēgšana tīklam 60 Ls x 18% x 27 = 1 912; abonēšanas maksa – 10 Ls x 18%= 1.18Ls/ mēn. x 12 mēn. x 27 = 3 824 Ls; sarunu apmaksa vidēji min. 0.05 Ls, vienam abonementam vidēji mēnesī 50 stundas – 50 st.x 60 min. x 0.05 Ls x 27 x 12 mēn. = 48 600 Ls. Pavisam kopā – 59 736 Ls. Katru nākošo gadu – 3 823 Ls + 48 600 Ls = 52423 Ls. | ||||||||||||||||
10.5. Papildu finansējums nepieciešams multidisciplināro komandu izveidei (soc. darbinieks, mediķis, policijas un izglītības inspektori); 1 koordinatoram – komandējumi, darba samaksa, darba tehniskais aprīkojums. Plānots ieviest 7 pašvaldībās. | ||||||||||||||||
10.6. Papildus nepieciešamais finansējums 2005.–2007.gadam ik gadu papildus nepieciešami Ls 70 500 un – Ls 9600 200 bērnu sociālajai rehabilitācijai dzīves vietā; kopā Ls 80100. 2008.–2010.gadam nepieciešami Ls 41 700 Ls. Dokumentālais pamatojums – “Sociālo pakalpojumu sociālās palīdzības likums” (spēkā no 2003.gada 1.janvāra); Bērna tiesību aizsardzības likuma 51.pants; 08.06.1999 MK noteikumi Nr.208 “Kārtība, kādā bērnam, kurš cietis no prettiesiskām darbībām, sniedzama nepieciešamā palīdzība”. Cita veida rehabilitācijas dienestu (krīzes centri u.c.) attīstība palīdzības sniegšanai vardarbībā cietušajiem ir pašvaldību kompetencē, atbilstoši savām iespējām paplašinot sociālās palīdzības pakalpojumu sniegšanu iedzīvotājiem. | ||||||||||||||||
10.7. Pasākuma realizācijas nodrošināšanai finansējums tiks precizēts, uzsākot pasākuma īstenošanu. | ||||||||||||||||
10.8. Programmu izstrādei piejamais finansējums nepieciešams darbinieka atalgojumam 20 darba dienām (160 h); 1h = Ls 4.50, kopā: Ls 720. Programmas realizācijai nepieciešamais finansējums tiks precizēts. | ||||||||||||||||
10.9. Pasākuma realizācijas nodrošināšanai plānotais finansējums paredzēts 2 apvidus automašīnu iegādei (30 000 Ls x 2) un automašīnu aprīkojuma iegādei (2 x 18 500 Ls), 2003.gadā pneimatisko telšu iegādei (2 x 3 500 Ls) un medicīniskā aprīkojuma iegādēm – 16 500 Ls. | ||||||||||||||||
10.10.Pasākuma realizācijas nodrošināšanai plānotais finansējums paredzēts reģionālo neatliekamās medicīniskās palīdzības un katastrofu medicīnas sistēmas attīstībai Latvijā. | ||||||||||||||||
11.1. | VM/ VVC | 36000 | 46000 | 48000 | 50750 | |||||||||||
Pašvaldības | 9153 | 9153 | 9153 | |||||||||||||
11.2. | VVC | 67000 | 66000 | 50000 | 50000 | |||||||||||
SMC | 12985 | 14673 | 16581 | 18737 | ||||||||||||
11.3. | VVC | 33000 | 25000 | 25000 | 25000 | |||||||||||
11 | 78153 | 9153 | 125985 | 9153 | 153673 | 117331 | 93737 | 25000 | ||||||||
Piezīmes, komentāri* | ||||||||||||||||
11.1. Pasākuma realizācijas nodrošināšanai papildus nepieciešamais finansējums – 2005.gadā – 16 darbinieku atalgojums – 36 000 Ls, uzturēšanas izdevumi – 4 000 Ls, darbinieku apmācība – 6000 Ls;kopā – 46 000 Ls. 2006.gadā – 18 darbinieku algas – 40 500 Ls, uzturēšanas izdevumi – 4 000 Ls, darbinieku apmācība – 3 500 Ls; kopā – 48 000 Ls; 2007.gadā 50 750 Ls: 20 darbinieku atalgojumam – 45 000 Ls, uzturēšanas izdevumiem – 3 750 Ls, darbinieku apmācībai – 2 000 Ls. | ||||||||||||||||
11.2. Pasākuma realizācijas nodrošināšanai papildus finansējums katru gadu plānots pēcdiploma kvalifikācijas kursu organizēšanai; SMC pasākuma realizācijas nodrošināšanai finansējums plānots primārās veselības aprūpes ārstu, ārstu palīgu un medicīnas māsu pēcdiploma kvalifikācijas kursu organizēšanai par iedzīvotāju fiziskās veselības aprūpi un tās veicināšanas jautājumiem. | ||||||||||||||||
11.3. Pasākuma realizācijas nodrošināšanai 2006., 2008.un 2010.gadā papildus nepieciešamais finansējums plānots anketu aņošanai, testēšanai, atlases veidošanai – 2 000 Ls, pasta pakalpojumiem – 5 500 Ls, anketu kodēšanai, pārbaudei, datu ievadīšanai – 8 500 Ls, datu apstrādei, analīzei, darba grupas semināriem – 5 500 Ls, informatīvo materiālu izveidei un publicēšanai – 3500Ls. | ||||||||||||||||
12.1. | NC | 155814 | 155814 | 155814 | 155814 | 155814 | 155814 | 155814 | ||||||||
12.2. | NC | 980300 | 980300 | 85600 | 980300 | 85600 | 980300 | 85600 | 980300 | 85600 | 980300 | 980300 | ||||
12.3. | NC | 30000 | 30000 | 30000 | 30000 | 30000 | 30000 | |||||||||
VVC | 80000 | 30000 | 30000 | 30000 | 30000 | 30000 | 30000 | |||||||||
12.4. | NC | 5000 | 5000 | |||||||||||||
12.5.* | Pašvaldības | 1658 | 1658 | 1658 | 1658 | 1658 | 1658 | |||||||||
12.6.* | Pašvaldības | 40500 | 40500 | 40500 | 40500 | 40500 | 40500 | |||||||||
12.7. | NC | 1000 | ||||||||||||||
12.8. | NC | 15000 | 15000 | 15000 | 15000 | 15000 | 15000 | |||||||||
IeM | 6000 | 6000 | 6000 | 6000 | 6000 | 6000 | ||||||||||
IZM | 30000 | 30000 | 30000 | 30000 | 30000 | 30000 | ||||||||||
12.9. | AIDS PC | 12200 | 31600 | 33000 | 33050 | 33700 | 33700 | 33700 | ||||||||
12.10. | NC | 20000 | 20000 | 12000 | 20000 | 12000 | 20000 | 12000 | 20000 | 12000 | 20000 | 12000 | 20000 | 12000 | ||
IeM | ||||||||||||||||
12.11. | VID | 900 | 11813 | 9013 | 9013 | 9013 | 9013 | |||||||||
12.12. | NTRP | 14467 | 15335 | 3834 | 16255 | 4064 | 17231 | 4307 | 18265 | 4566 | 19360 | 4840 | 20522 | 5130 | ||
VID | 11247 | 11247 | 11247 | 11247 | 11247 | 11247 | ||||||||||
12.13. | NC | 1494 | 1494 | 1494 | 1494 | 1494 | 1494 | |||||||||
12.14. | VVC | 34000 | 34000 | 34000 | 34000 | 34000 | 34000 | |||||||||
12.15. | LM | 290439 | 633600 | 633600 | 633600 | |||||||||||
12 | 1554120 | 1171449 | 979346 | 1173345 | 977176 | 1174379 | 982469 | 1175474 | 344778 | 1176636 | 255729 | 1176636 | 255729 | |||
Piezīmes, komentāri.* | ||||||||||||||||
12.1. Pasākuma realizācijas nodrošināšanai nepieciešamais finansējums plānots alkoholisma novēršanas un slimības agrīnās atklāšanas valsts programmas realizācijai. | ||||||||||||||||
12.2. Pasākuma realizācijas nodrošināšanai pieejamais finansējums: – ambulatorā palīdzība – 127400 Ls; stacionārā palīdzība – 679300 Ls; rehabilitācija – 173600 Ls = 980300Ls. Papildus nepieciešamais finansējums katru gadu: ambulatorā palīdzība – 40700 Ls. | ||||||||||||||||
12.3. Pasākuma realizācijas nodrošināšanai papildus nepieciešamais finansējuma apjoms ik gadu NC un VVC plānots TV raidījuma izveidei – 2x 14 000 Ls, radio raidījuma izveidei – 2x 5 000 Ls, videoklipu izveidei un demonstrēšanai kinoteātros – 2x 10 000 Ls, publikācijām presē – 2x 1 000 Ls. | ||||||||||||||||
12.4. Pasākuma realizācijas nodrošināšanai nepieciešamais finansējuma apjoms nepieciešams regulāru pētījumu veikšanai par atkarību izraisošo vielu lietošanas izplatību jauniešu vidū, lietotāju un atkarīgo vidē. | ||||||||||||||||
12.5. Pašvaldību atkarību izraisošo vielu lietošanas ierobežošanai plāna izstrāde 1 pašvaldībā ik gadu, sākot ar 2005.gadu, izmaksā 1 658 Ls. | ||||||||||||||||
12.6. 1 ielu dienesta izmaksas 9 000 Ls. Plānots ieviest vēl 27 pašvaldībās. 9000x 27 = 243 000 Ls. Finansējums 1 aktivitātes gadam – 243 000 : 6 = 40 500 Ls. | ||||||||||||||||
12.7. Pasākuma realizācijas nodrošināšanai papildus nepieciešamais finansējums plānots mācību programmu izstrādei un medicīnas profesionāļu apmācībai rehabilitācijas jautājumos. | ||||||||||||||||
12.8. Pasākuma realizācijas nodrošināšanai IeM nepieciešamais papildus finansējums plānots katru gadu 60 iecirkņa inspektoru apmācība – 100 Ls (1 inspektora apmācība) x 60 = 6 000 Ls; NC – medicīnas, sociālo un pedagoģisko darbinieku apmācībai – 15 000 Ls; IZM prioritāte – Izglītības kvalitātes paaugstināšana.Pedagogu tālākizglītības sistēmas pilnveidošana, atbilstīga satura programmu veidošana, īstenošanas kvalitātes nodrošinājums, pieejamība ikvienam no pedagogiem, strādājošiem visās izglītības pakāpēs – viens no izglītības kvalitātes būtiskākajiem priekšnosacījumiem. Latvijas izglītības iestādēs 2002./2003. mācību gadā strādā 55 275 pedagogi. 2002.gadā (līdzīgi kā iepriekšējos 5 gados) Valsts budžeta programmā 07.00.00. 04.000 pedagogu tālākizglītībai tika paredzēts finansējums Ls103 254 apmērā. Tas nodrošina tikai atsevišķu pedagogu mērķauditoriju profesionālās meistarības pilnveidi kursu programmās. Šo kursu programmu īstenošanas uzdevums ir sagatavot pedagogus jaunu mācību priekšmetu mācīšanai, sagatavot viņus darbam ar jauniem mācību priekšmetu standartiem, nodrošinot izglītības reformu gaitu. Nepieciešams papildus finansējums Ls30 000 gadā, lai tiktu sasniegts plānotais punktā 12.11. minētais rezultāts. Aprēķins : 25 pedagogu grupai 36 h programmas īstenošanas izmaksas sastāda 800 Ls. 1. 2003.gada maijā noslēgsies ar IZM līdzdalību organizētais projekts “ Koordinēts atbalsts jauniešu veselībai un attīstībai”, kura konkrētais rezultāts būs Pedagoga rokasgrāmata darbam ar skolas vecuma bērniem un jauniešiem viņu fiziskās sagatavotības un veselības uzlabošanai, veselīga dzīvesveida popularizēšnai. 2. Līdzekļi tālākizglītotāju (multiplikatoru) sagatavošanai, lai aptvertu maksimālo skolotāju skaitu valstī, 2 grupas – 1 600 Ls. 3. Paredzamie līdzekļi programmu izveidošanai darbam ar visu vecuma grupu skolēniem – 5 000 Ls. 4. Mūsdienīgu metodisko līdzekļu sagatavošana, uzskaite, kompaktdiski, datorprogrammas – 10 000 Ls. 7. Paredzamās pedagogu mērķauditorijas, kuras tiks izglītotas tālākizglītības programmās: – Pirmsskolas pedagogi – 10 grupas = 250 pedagogi = 8 000 Ls; – pamatizglītības pedagogi – 20 grupas = 500 pedagogi = 16 000 Ls; – Vidējās izglītības pedagogi – 15 grupas = 375 pedagogi = 12000 Ls; – Speciālās izglītības pedagogi – 5 grupas = 125 pedagogi = 4 000 Ls; – Klašu audzinātāji – 10 grupas gadā = 250 pedagogi = 8 000 Ls; – Direktoru vietnieki izglītības jomā 20 grupas = 16 000 Ls; Direktoru vietnieki audzināšanas darbā – 10 grupas = 250 pedagogi = 8 000 Ls; – Sporta skolotāji – 10 grupas = 250 pedagogi gadā = 8 000 Ls; – Interešu izglītības pedagogi – 10 grupas = 250 pedagogi gadā =8 000 Ls; – Skolēnu vecāku izglītošanas programmas – 38 grupas gadā = 30 400 Ls; – Sociālo zinību skolotāji – 10 grupas = 250 pedagogi = 2 500 Ls. | ||||||||||||||||
12.9. Pasākuma realizācijas nodrošināšanai finansējums plānots Ls 9 700 šļirču, plāksteru, dezinfektu iepirkšanai, šļirču utilizācijas un tarai šļirču savākšanas aktivitāšu nodrošināšanā, kā arī ielu konsultatīvā dienesta darbinieku atalgojumam Ls 2 500 11 pašvaldībās. | ||||||||||||||||
12.10. PHARE Nacionālās programmas projektam “Latvijas narkotiku kontroles un narkomānijas profilakses stratēģijas pilnveidošana un ieviešana atbilstoši ES ieteikumiem” paredzētais finasējums tiks precizēts, sagatavojot stratēģijas ieviešanas rīcības programmu. | ||||||||||||||||
12.11. Pasākuma realizācijas nodrošināšanai nepieciešamais finansējums plānots likuma ‘Par tabakas izstrādājumu realizācijas, reklāmas un lietošanas ierobežošanu” izstrādei (1 darbinieks 200 h, 1h = ls 4.50, kopā: Ls 900) | ||||||||||||||||
12.12. Pasākuma realizācijas nodrošināšanai nepieciešamais finansējums plānots likuma ‘Par tabakas izstrādājumu realizācijas, reklāmas un lietošanas ierobežošanu” izpildei un 1 štata vietas izveidei un darbības nodrošināšanai Akcīzes preču pārvaldē. | ||||||||||||||||
12.13.Pasākuma realizācijas nodrošināšanai nepieciešamais finansējums plānots smēķēšanas atmešanas palīdzības nodrošināšanai primārajā veselības aprūpē. | ||||||||||||||||
12.14. Pasākuma realizācijas nodrošināšanai papildus nepieciešamais finansējuma apjoms plānots mācību un metodisko materiālu sagatavošana – 18 000 Ls, skolotāju apmācību kursu organizēšanai – 2 500 Ls, mācību materiālu skolēniem sagatavošana – (10 000 eks.) – 10 000 Ls, mācību videofilmas izveidošana – 3 500 Ls. | ||||||||||||||||
12.15. Pieejamais finansējums 2004.gadā – Ls 290 439 (73 personas x Ls 11 dienā x 360 dienas ). Papildus finansējums 2005. – 2007.g. Ls 1 900 800 paredzēts, lai nodrošinātu psihoaktīvo vielu lietošanas atkarībā esošo bērnu (no 80 bērniem 2003.g.– līdz 160 bērniem 2007.g.) sociālās rehabilitācijas kursu 1,5–2 gadus. Pēc šāda sociālās rehabilitācijas kursa pabeigšanas bērni varētu atgriezties ģimenē un integrēties sabiedrībā. 2000.gadā Valsts narkoloģijas centra uzskaitē bija vairāk kā 800 nepilngadīgo (pēc centra speciālistu atzinuma oficiālajā uzskaitē ir tikai 1/3), t.sk. vairāk kā 200 bērnu ir psihoaktīvo vielu lietošanas atkarībā. Laikā no 1994.–1999.gadam psihoaktīvo vielu atkarībā esošo bērnu skaits pieaudzis no 111 līdz 698 bērniem. Dokumentālais pamatojums – Bērnu tiesību aizsardzības likuma 49.panta 3.daļa, MK noteikumu projekts “Kārtība, kādā nodrošināmi sociālās rehabilitācijas pakalpojumi no narkotiskām vielām atkarīgiem bērniem” (akceptēts MKK). | ||||||||||||||||
13.1. | IZM | 4000 | 2000 | 2000 | 2000 | 2000 | 2000 | |||||||||
SMC | 5108 | 5772 | 6552 | 7370 | 8328 | 9411 | ||||||||||
13.2. | IZM | 32500 | ||||||||||||||
SMC | 3600 | |||||||||||||||
13.3. | IZM | 21500 | 26500 | 5000 | 31500 | 3000 | 34500 | 2500 | 37000 | 200 | 39000 | 2000 | 41000 | |||
SMC | 4597 | 5195 | 5870 | 6633 | 7495 | 9411 | ||||||||||
13.4.* | Pašvaldības | 51000 | 51000 | 51000 | 51000 | 51000 | 51000 | |||||||||
13.5.* | VM | 180 | 108 | 108 | 108 | 108 | 108 | 108 | ||||||||
13.6. | IZM | 11000000 | 11816000 | 12248640 | 12698585 | 13166528 | 13653189 | |||||||||
KM | 81948 | 81948 | 81948 | 81948 | 81948 | 81948 | ||||||||||
SMC | 33072 | 37371 | 42229 | 47719 | 53922 | 60932 | ||||||||||
13 | 21680 | 26608 | 11220825 | 31608 | 12002286 | 34608 | 12440739 | 37108 | 12895455 | 39108 | 13373221 | 41108 | 13867891 | |||
Piezīmes, komentāri* | ||||||||||||||||
13.1.Pasākuma realizācijas nodrošināšanai papildus nepieciešamais finansējums plānots veselību veicinošo skolu programmu pilnveidošanai fiziskās veselības veicināšanas jomā un to ieviešanai skolās, tematisko nedēļu, dienu un konkursu organizēšanai. | ||||||||||||||||
13.2. Pasākuma realizācijas nodrošināšanai papildus nepieciešamais finansējuma apjoms plānots veselību veicinošo pirmsskolas iestāžu principu iestrādei programmās; veselību veicinošo pirmskolas izglītības iestāžu programmu izveidei fiziskās veselības veicināšanas jomā; | ||||||||||||||||
13.3. Pasākuma realizācijas nodrošināšanai papildus nepieciešamais finansējuma apjoms plānots veselību veicinošo pirmsskolas iestāžu projektu attīstībai. SMC pasākuma realizācijas nodrošināšanai papildus nepieciešamais finansējums plānots veselību veicinošo pirmskolas izglītības iestāžu programmu ieviešanai pirmskolas izglītības iestādēs, tematisko nedēļu, dienu un konkursu organizēšanai. | ||||||||||||||||
13.4. Pasākuma realizācijas nodrošināšanai nepieciešamais finansējuma apjoms tiks precizēts, uzsākot pasākuma realizāciju. Pašvaldībām nepieciešamais papildu finansējums PVO principu ieviešanai 102 pašvaldībās – 3000 Lsx 102 = 305 998 Ls; katru gadu nepieciešams – 305 998 : 6 = 51 000 Ls (darba samaksa, tehniskais aprīkojums, komandējumi u.c.). | ||||||||||||||||
13.5. Pasākuma realizācijas nodrošināšanai piejamais finansējums nepieciešams ik gadus viena darbinieka atalgojumam 3 darba dienām (24 h); 1h = Ls 4.50, kopā: Ls 108. | ||||||||||||||||
13.6. Papildu finansējums nepieciešams invalīdiem pielāgotas vides nodrošināšanai, lai novērstu fiziskos šķēršļus, kas traucē brīvi pārvietoties, t.sk. izglītības iestāžu pielāgošana kustību invalīdu vajadzībām Aprēķins: 2002.gada cenās kopsumma (pozīcijas 1.+2.+3.+4.) = Ls. 67 535 250 Izmaksas 2005.gadam 67535250: 6 = 10755 875, noapaļojot uz augšu (ietverot t.sk. neparedzētiem izdevumiem) = Ls 11 000 000. Izmaksas 2006.gadam līdz 2010.gadam tiek aprēķinātas, nemot vērā inflāciju 4% gadā. Izmaksas 2006.gadam = Ls 11 400 000. Izmaksas 2007.gadam = Ls 11 816000. Izmaksas 2008.gadam = Ls 12 248 640. Izmaksas 2009.gadam = Ls 12 698 585. Izmaksas 2010.gadam = Ls 12 166 528. Kopsumma (laikposmam no 2005. līdz 2010.gadam) = Ls 74 582 942. Aprēķins pa pozīcijām: 1. Invalīdu transportam piemērotas autostāvvietas: summa = Ls 8 433 750. Aprēķins: 1.1. Vienības izmaksas = Ls 3750 1.1.1. Vidējās celtniecības izmaksas uz 2002.gadu vienai autostāvvietai Ls 250 uz vienu autotransporta vienību (5 autotransporta vienībām invalīdu transportam un 10 parastajām autotransporta vienībām) un invalīdu ratiņiem piemērota 1,2m plata celiņa ar cietu segumu un apmalēm ierīkošana no autostāvvietas līdz ēkām līdz 30m attālumam). 1.2. Vienību skaits = 22491.2.1. Viena autostāvvieta uz vienu vispārējās izglītības iestādi (t.sk. speciālās izglītības iestādes, sanatorijas internātskolas): kopā iestādes = 1014, kopā stāvvietas = 1014; 1.2.2. Viena autostāvvieta uz vienu profesionālās izglītības iestādi: kopā iestādes = 130, kopā stāvvietas = 130; 1.2.3. Viena autostāvvieta uz vienu profesionālās ievirzes izglītības iestādi (sporta, mākslas, mūzikas): kopā iestādes = 206, kopā stāvvietas = 206; 1.2.4. Viena autostāvvieta uz vienu mācību un pāraudzināšanas iestādi: kopā iestādes = 3, kopā stāvvietas = 3; 1.2.5. Desmit stāvvietas uz katru no augstākās izglītības iestādēm (ņemot vērā aptuveno filiāļu, fakultāšu, dienesta viesnīcu u.tml. ēku skaitu vidēji uz katru augstākās izglītības iestādi): kopā iestādes = 34; kopā stāvvietas = 340; 1.2.6. Viena autostāvvieta uz vienu pirmsskolas izglītības iestādi (t.sk. arī iestādes, kuras nav izglītības iestādes, pie kurām ir pirmsskolas izglītības grupas): kopā iestādes = 556, kopā stāvvietas = 556; 2. Invalīdiem ar kustību traucējumiem piemērotas uzbrauktuves ratiņiem pie ēku ārdurvīm: summa = Ls. 633 000. Aprēķins: 2.1. Vienības izmaksas = Ls. 300 2.1.1. Vidējās celtniecības izmaksas uz 2002.gadu, minimālais komplekts: betonēta pamatne 1 reiz 4m ar neslīdošu segumu, apmales 2 malās, margas no melnā metāla, krāsotas 2 malās 2.2. Vienību skaits = 2110; 2.2.1. Divas uzbrauktuves uz vienu vispārējās izglītības iestādi (t.sk. speciālās izglītības iestādes, sanatorijas internātskolas): kopā iestādes = 1014, kopā uzbrauktuves = 1014; 2.2.2. Divas uzbrauktuves uz vienu profesionālās izglītības iestādi: kopā iestādes = 130, kopā uzbrauktuves = 260; 2.2.3. Viena uzbrauktuve uz vienu profesionālās ievirzes izglītības iestādi (sporta, mākslas, mūzikas): kopā iestādes 2002.gadā = 206, kopā uzbrauktuves = 206; 2.2.4. Divas uzbrauktuves uz vienu mācību un pāraudzināšanas iestādi: kopā iestādes = 3, kopā uzbrauktuves = 6; 2.2.5. Divdesmit uzbrauktuves uz katru no augstākās izglītības iestādēm (ņemot vērā aptuveno filiāļu, fakultāšu, dienesta viesnīcu u.tml. ēku skaitu vidēji uz katru augstākās izglītības iestādi): kopā iestādes = 34; kopā uzbrauktuves = 68; 2.2.6. Viena uzbrauktuve uz vienu pirmsskolas izglītības iestādi (t.sk. arī iestādes, kuras nav izglītības iestādes, pie kurām ir pirmsskolas izglītības grupas): kopā iestādes = 556, kopā uzbrauktuves = 556; 3. Invalīdiem ar kustību traucējumiem piemēroti lifti/pacēlāji ratiņiem: summa = Ls 50 706 000. Aprēķins: 3.1. Vienības izmaksas = Ls18000; 3.1.1. Lifta šahtas izbūve 3 stāvu ēkai uz 2002.gadu = Ls 7000; Lifta izmaksas kopā ar ekspluatāciju uz 2002.gadu =Ls 11 000; 3.1.2. Pacēlāja (ratiņiem, gar kāpņu margām) izmaksas kopā ar ierīkošanu uz 2002.gadu = Ls 18000; 3.2. Vienību skaits (ņemot vērā aptuveno divstāvīgu un par divstāvīgām augstāku ēku skaitu) = 2817; 3.2.1. Lifti/pacēlāji: 1,5 uz vienu vispārējās izglītības iestādi (t.sk. speciālās izglītības iestādes, sanatorijas internātskolas): kopā iestādes = 1014, kopā lifti/pacēlāji = 1521; 3.2.2. Lifti/pacēlāji: 1,5 uz vienu profesionālās izglītības iestādi: kopā iestādes = 130, kopā lifti/pacēlāji = 185 ;3.2.3. Lifti/pacēlāji: 1 uz vienu profesionālās ievirzes izglītības iestādi (sporta, mākslas, mūzikas): kopā iestādes = 206, kopā lifti/pacēlāji = 206; 3.2.4. Lifti/pacēlāji: 3 uz vienu mācību un pāraudzināšanas iestādi (ņemot vērā audzēkņu specifisko kontingentu, vismaz 1 rezervē): kopā iestādes = 3, kopā lifti/pacēlāji = 9; 3.2.5. Lifti/pacēlāji: 10 uz katru no augstākās izglītības iestādēm (ņemot vērā aptuveno filiāļu, fakultāšu, dienesta viesnīcu u.tml. ēku skaitu vidēji uz katru augstākās izglītības iestādi): kopā iestādes = 34; kopā lifti/pacēlāji = 340; 3.2.6. Lifti/pacēlāji: 1 uz vienu pirmsskolas izglītības iestādi (t.sk. arī iestādes, kuras nav izglītības iestādes, pie kurām ir pirmsskolas izglītības grupas): kopā iestādes = 556, kopā lifti/pacēlāji = 5564. Invalīdiem ar kustību traucējumiem piemēroti sanitārie mezgli: summa = Ls7762500; Aprēķins: 4.1 Vienības izmaksas = Ls 1150; 4.1.1. Vidējās celtniecības izmaksas uz 2002.gadu 3 funkciju vannas izstabai ar flīžu segumu grīdai un sienām, WC, izlietni, dušas kabīni, sēdvannu, rokubalstiem no nerūsoša materiāla. 4.2. Vienību skaits = 67504. 2.1. Sanitārie mezgli: 3 uz vienu vispārējās izglītības iestādi (t.sk. speciālās izglītības iestādes, sanatorijas internātskolas) – 1 zēniem, 1 meitenēm, 1 pedagogiem/pārējam personālam/apmeklētājiem: kopā iestādes = 1014, kopā sanitārie mezgli = 3042; 4.2.2. Sanitārie mezgli: 3 uz vienu profesionālās izglītības iestādi: kopā iestādes = 130, kopā sanitārie mezgli = 390; | ||||||||||||||||
4.2.3. Sanitārie mezgli: 3 uz vienu profesionālās ievirzes izglītības iestādi (sporta, mākslas, mūzikas): kopā iestādes = 206, kopā sanitārie mezgli = 618;4.2.4. Sanitārie mezgli: 4 uz vienu mācību un pāraudzināšanas iestādi (1 zēniem, 1 meitenēm, 1 pedagogiem/pārējam personālam/ apmeklētājiem, vismaz 1 rezervē, ņemot vērā audzēkņu specifisko kontingentu): kopā iestādes = 3, kopā sanitārie mezgli = 12; 4.2.5. Sanitārie mezgli: 30 uz katru no augstākās izglītības iestādēm (ņemot vērā aptuveno filiāļu, fakultāšu, dienesta viesnīcu u.tml. ēku skaitu vidēji uz katru augstākās izglītības iestādi): kopā iestādes = 34; kopā sanitārie mezgli = 1020; 4.2.6. Sanitārie mezgli: 2 uz vienu pirmsskolas izglītības iestādi (1 bērniem, 1 pedagogiem/pārējam personālam/apmeklētājiem): kopā iestādes = 556, kopā sanitārie mezgli = 1668. | ||||||||||||||||
14.1.* | Pašvaldības | 350 | 350 | |||||||||||||
14.2.* | VM | 540 | ||||||||||||||
14 | 890 | 350 | ||||||||||||||
Piezīmes, komentāri* | ||||||||||||||||
14.1. Koordinācijas mehānisma izveidei 7 pašvaldībās: 1 darbinieks x 3 dienas = 50 Ls; 50 Ls x 7 = 350 Ls1 | ||||||||||||||||
14.2. Pasākuma realizācijas nodrošināšanai pieejamais finansējums nepieciešams darbinieka atalgojumam 15 darba dienām (120 h); 1h = Ls 4.50, kopā: Ls 540. | ||||||||||||||||
15.1.* | VM | 180 | ||||||||||||||
15.2. | VOAVA | 1067 | ||||||||||||||
15.3.* | VM | 540 | 540 | 540 | 540 | 540 | 540 | |||||||||
15.4.* | VM | 900 | ||||||||||||||
15.5. | VM | 1080 | ||||||||||||||
15 | 2160 | 540 | 1067 | 540 | 540 | 540 | 540 | 540 | ||||||||
Piezīmes, komentāri* | ||||||||||||||||
15.1.Pasākuma realizācijas nodrošināšanai pieejamais finansējums nepieciešams darbinieka atalgojumam 5 darba dienām (40 h); 1h = Ls 4.50, kopā: Ls 180. | ||||||||||||||||
15.2. Pasākuma realizācijas nodrošināšanai nepieciešamais finansējuma apjoms – projekta izstrādei 3 cilv. 1 mēnesi (darba alga – 150 Ls = 450 Ls), soc. iemaksas 117 Ls un pieskaitāmās izmaksas – 500 Ls | ||||||||||||||||
15.3. Pasākuma realizācijas nodrošināšanai pieejamais finansējums nepieciešams darbinieka atalgojumam 15 darba dienām (120 h); 1h = Ls 4.50, kopā: Ls 540. | ||||||||||||||||
15.4. Pasākuma realizācijas nodrošināšanai pieejamais finansējums nepieciešams darbinieka atalgojumam 25 darba dienām (200 h); 1h = Ls 4.50, kopā: Ls 900. | ||||||||||||||||
15.5. Pasākuma realizācijas nodrošināšanai pieejamais finansējums nepieciešams ik gadus divu darbinieku atalgojumam 15 darba dienām (120 h); 1h = Ls 4.50, kopā: Ls 1080. | ||||||||||||||||
16.1. | VM | 164 | 164 | 164 | 164 | 164 | 164 | 164 | ||||||||
16 | 164 | 164 | 164 | 164 | 164 | 164 | 164 | |||||||||
Piezīmes, komentāri* | ||||||||||||||||
16.1. Pasākuma realizācijas nodrošināšanai pieejamais finansējums nepieciešams ik gadus viena darbinieka atalgojumam 12 darba dienām (96 h); 1h = Ls 4.50, kopā: Ls 164. | ||||||||||||||||
17.1. | VM | 450 | ||||||||||||||
17 | ||||||||||||||||
Piezīmes, komentāri* | ||||||||||||||||
17.1. Pasākuma realizācijas nodrošināšanai nepieciešams finansējums darbinieka atalgojumam 100 h, 1 h = Ls 4.50, kopā = Ls 450. | ||||||||||||||||
18.1.* | VM | 1440 | 1440 | 1440 | 1440 | 1440 | 1440 | 1440 | ||||||||
18 | 1440 | 1440 | 1440 | 1440 | 1440 | 1440 | 1440 | |||||||||
Piezīmes, komentāri* | ||||||||||||||||
18.1. Pasākuma realizācijas nodrošināšanai pieejamais finansējums nepieciešams darbinieka atalgojumam 40 darba dienām (320 h); 1h = Ls 4.50, kopā: Ls 1440. | ||||||||||||||||
19.1. | VOAVA | 1545 | ||||||||||||||
19 | 1545 | |||||||||||||||
Piezīmes, komentāri* | ||||||||||||||||
19.1. Pasākuma realizācijas nodrošināšanai – ziņojuma publikācijai nepieciešamais finansējums tiks precizēts, uzsākot pētījuma izstrādi. | ||||||||||||||||
20.1. | VASVA | 21953 | 21953 | 21953 | 21953 | 21953 | 21953 | 21953 | ||||||||
20.2. | VM | 30000 | 75200 | 75100 | ||||||||||||
20.3. | VM | |||||||||||||||
20.4. | VASVA | 1324 | 1324 | 1324 | 1324 | 1324 | 1324 | |||||||||
VM | 1763 | 1763 | 1763 | 1763 | 1763 | 1763 | ||||||||||
VVC | 7080 | 7080 | 7080 | 7080 | 7080 | 7080 | ||||||||||
20 | 51953 | 97153 | 10167 | 97053 | 10167 | 21953 | 10167 | 21953 | 10167 | 21953 | 10167 | 21953 | 10167 | |||
Piezīmes, komentāri* | ||||||||||||||||
20.1. Pasākuma realizācijai nepieciešamais pieejamais finansējums paredzēts 2004. – 2010.gadā 1 darbiniekam 120 h, 1h = Ls 4.50, kopā: Ls 540. | ||||||||||||||||
20.2. Pasākuma realizācijas nodrošināšanai finansējums plānots informācijas sistēmu ieviešanai. | ||||||||||||||||
20.3. Pasākuma realizācijas nodrošināšanai nepieciešamais finansējums tiks precizēts, uzsākot pasākuma realizāciju. | ||||||||||||||||
20.4. VASVA papildus nepieciešamais finansējums ir – darbinieka alga Ls 964 un pārskata sagatvošana Ls 360. VM – pasākuma realizācijas nodrošināšanai nepieciešamais finansējums 2003.gadā – datorprogrammas (750 Ls) un datorkomplekta iegāde (910 Ls) = 1 660 Ls, papildus darbinieka štata vieta – 116.5 Ls x 26.09% x 12 mēn.= 1 763 katru gadu Ls. VVC pasākuma realizācijas nodrošināšanai nepieciešamais finansējums (darba samaksa 4600 Ls, soc.nodoklis – 1200.14 Ls; materiāli (papīrs, toneris, kancelejas preces) – 660 Ls; administratīvie izdevumi (t.sk. telpu īre, telefons, biroja tehnikas uzturēšana, amortizācija) – 620 Ls), šāds pētījums tiks veikts regulāri katru gadu. | ||||||||||||||||
21.1. | VM | 540 | 540 | 540 | 540 | 540 | 540 | 540 | ||||||||
21 | 540 | 540 | 540 | 540 | 540 | 540 | 540 | |||||||||
Piezīmes, komentāri* | ||||||||||||||||
21.1. Pasākuma realizācijas nodrošināšanai finansējums paredzēts 1 darbiniekam personāla kapacitātes paaugstināšanai. | ||||||||||||||||
Aktivitāšu finansējuma kopsavilkums ministrijām un iesaistītajām institūcijām | ||||||||||||||||
EM | ||||||||||||||||
Kopā: | 5140 | 5140 | 70000 | 20000 | 108150 | |||||||||||
2 | ||||||||||||||||
2.1. | CSP | 108150 | ||||||||||||||
9 | ||||||||||||||||
9.4. | CSP | 5140 | 5140 | |||||||||||||
10 | ||||||||||||||||
10.1. | CSP | 70000 | ||||||||||||||
10.2. | CSP | 20000 | ||||||||||||||
NRTP | ||||||||||||||||
Kopā: | 14467 | 15335 | 3834 | 16255 | 4064 | 34462 | 4307 | 18265 | 4566 | 19360 | 4840 | 20522 | 5130 | |||
12 | ||||||||||||||||
12.13. | NTRP | 14467 | 15335 | 3834 | 16255 | 4064 | 17231 | 4307 | 18265 | 4566 | 19360 | 4840 | 20522 | 5130 | ||
IZM | ||||||||||||||||
Kopā: | 1021500 | 1026500 | 11991500 | 31500 | 10871000 | 34500 | 11283140 | 37000 | 11730785 | 39000 | 12200528 | 41000 | 12685189 | |||
4 | ||||||||||||||||
4.2. | IZM | 20000 | 20000 | |||||||||||||
6 | ||||||||||||||||
6.2. | IZM | 1000000 | 1000000 | 1500000 | ||||||||||||
12 | ||||||||||||||||
12.9. | IZM | 30000 | 30000 | 30000 | 30000 | 30000 | 30000 | |||||||||
13 | ||||||||||||||||
13.1. | IZM | 4000 | 2000 | 2000 | 2000 | 2000 | 2000 | |||||||||
13.2. | IZM | 32500 | ||||||||||||||
13.3. | IZM | 21500 | 26500 | 5000 | 31500 | 3000 | 34500 | 2500 | 37000 | 200 | 39000 | 2000 | 41000 | |||
13.6. | IZM | 10400000 | 10816000 | 11248640 | 11698585 | 12166528 | 12653189 | |||||||||
AM | ||||||||||||||||
Kopā: | 2505 | 1720 | ||||||||||||||
6 | ||||||||||||||||
6.3. | AM/NBS | 955 | ||||||||||||||
6.4. | AM/NBS | 1550 | 1720 | |||||||||||||
10 | ||||||||||||||||
10.9. | NBS | 120500 | ||||||||||||||
IeM | ||||||||||||||||
Kopā: | 199938 | 192625 | 192625 | 192625 | 192625 | 192625 | ||||||||||
6 | ||||||||||||||||
6.5. | IeM | 60606 | 60606 | 60606 | 60606 | 60606 | 60606 | |||||||||
10 | ||||||||||||||||
10.4. | IeM | 59736 | 52423 | 52423 | 52423 | 52423 | 52423 | |||||||||
10.10. | IeM | 79596 | 79596 | 79596 | 79596 | 79596 | 79596 | |||||||||
12 | ||||||||||||||||
12.10. | IeM | |||||||||||||||
FM | ||||||||||||||||
Kopā: | 20260 | 20260 | 20260 | 20260 | 20260 | 11247 | ||||||||||
12 | ||||||||||||||||
12.11. | VID | 900 | 9013 | 9013 | 9013 | 9013 | 9013 | |||||||||
12.12. | VID | 11247 | 11247 | 11247 | 11247 | 11247 | 11247 | |||||||||
Pašvaldības | ||||||||||||||||
Kopā: | 9503 | 39503 | 301822 | 39153 | 301822 | 301822 | 177622 | 177622 | 177622 | |||||||
4 | ||||||||||||||||
4.3. | Pašvaldības | 30000 | 30000 | |||||||||||||
5 | ||||||||||||||||
5.1. | Pašvaldības | 120000 | 120000 | 120000 | ||||||||||||
9 | ||||||||||||||||
9.2. | Pašvaldības | 63750 | 63750 | 63750 | 63750 | 63750 | 63750 | |||||||||
10 | ||||||||||||||||
10.3. | Pašvaldības | 4200 | 4200 | 4200 | ||||||||||||
10.5. | Pašvaldības | 28000 | 28000 | 28000 | 28000 | 28000 | 28000 | |||||||||
11 | ||||||||||||||||
11.1. | Pašvaldības | 9153 | 9153 | 9153 | ||||||||||||
12 | ||||||||||||||||
12.5. | Pašvaldības | 1658 | 1658 | 1658 | 1658 | 1658 | 1658 | |||||||||
12.6. | Pašvaldības | 40500 | 40500 | 40500 | 40500 | 40500 | 40500 | |||||||||
13 | ||||||||||||||||
13.4. | Pašvaldības | 43714 | 43714 | 43714 | 43714 | 43714 | 43714 | |||||||||
14 | ||||||||||||||||
14.1. | Pašvaldības | 350 | 350 | |||||||||||||
VM | ||||||||||||||||
Kopā: | 3137351 | 1785790 | 1436646 | 1400346 | 1378364 | 1326022 | 1424225 | 1311305 | 1234438 | 1312104 | 512353 | 1312915 | 556364 | |||
1 | ||||||||||||||||
1.1. | VM | 900 | ||||||||||||||
3 | ||||||||||||||||
3.1. | VVC | 88500 | 88500 | 88500 | 88500 | 88500 | 88500 | |||||||||
4 | ||||||||||||||||
4.2. | VVC | 20000 | 20000 | |||||||||||||
SMC | 7698 | 7813 | ||||||||||||||
4.4. | VVC | 6300 | 23000 | 6300 | 6300 | 23000 | 6300 | 6300 | ||||||||
4.5. | SMC | 50193 | 50946 | 36389 | 51710 | 36935 | 52486 | 37489 | 53273 | 38051 | 54072 | 38622 | 54883 | 39201 | ||
4.6. | SMC | 15820 | 17877 | 20201 | 22727 | 25725 | 29148 | |||||||||
6 | ||||||||||||||||
6.1. | PC | 178308 | 199722 | 222000 | ||||||||||||
6.6. | VM/PC | 85200 | 50800 | |||||||||||||
6.7. | VM/PC | 17400 | 25400 | |||||||||||||
7 | 900 | |||||||||||||||
7.1. | VASVA | 7520 | 7520 | 7520 | 7520 | 7520 | 7520 | 7520 | ||||||||
7.2. | VM | 900 | ||||||||||||||
7.3. | VASVA | 22660 | 22660 | 22660 | 22660 | 22660 | 22660 | 22660 | ||||||||
7.4. | VASVA | 15000 | 15000 | 15000 | 15000 | 15000 | 15000 | |||||||||
7.5. | VSI | 80639 | ||||||||||||||
VASVA | 1106820 | 85689 | 21953 | 21953 | 21953 | 21953 | 21953 | |||||||||
7.6. | VASVA | 5000 | 1500 | 1500 | 1500 | 1500 | 1500 | 1500 | ||||||||
7.7. | VOAVA | 3599 | 3599 | 150248 | ||||||||||||
8 | ||||||||||||||||
8.1. | VVC | 15000 | 15000 | 15000 | 15000 | 15000 | 15000 | |||||||||
8.2. | VZC/MVC | 15504 | 15504 | 462948 | 15504 | 516445 | 15504 | 569942 | 623240 | |||||||
8.3. | VM | 900 | 900 | 900 | 900 | 900 | 900 | 900 | ||||||||
9 | ||||||||||||||||
9.1. | VASVA | 900 | 20000 | |||||||||||||
9.3. | VM | 32881 | 32881 | 32881 | 32881 | 32881 | 32881 | 32881 | ||||||||
VASVA | 9000 | 9000 | 9000 | 9000 | 9000 | 9000 | 9000 | |||||||||
9.4. | VASVA | 448937 | 207820 | |||||||||||||
10 | ||||||||||||||||
10.8. | NC | 720 | ||||||||||||||
11 | ||||||||||||||||
11.1. | VM/ VVC | 46000 | 48000 | 50750 | ||||||||||||
11.2. | VVC | 67000 | 66000 | 50000 | 50000 | |||||||||||
SMC | 12985 | 14673 | 16581 | 18737 | ||||||||||||
11.3. | VVC | 33000 | 25000 | 25000 | 25000 | |||||||||||
12 | ||||||||||||||||
12.1. | NC | 155814 | 155814 | 155814 | 155814 | 155814 | 155814 | 155814 | ||||||||
12.2. | NC | 980300 | 980300 | 85600 | 980300 | 85600 | 980300 | 85600 | 980300 | 85600 | 980300 | 85600 | 980300 | 85600 | ||
12.3. | NC | 30000 | 30000 | 30000 | 30000 | 30000 | 30000 | |||||||||
VVC | 30000 | 30000 | 30000 | 30000 | 30000 | 30000 | ||||||||||
12.4. | NC | 5000 | 5000 | |||||||||||||
12.7. | NC | 1000 | ||||||||||||||
12.8. | NC | 15000 | 15000 | 15000 | 15000 | 15000 | 15000 | |||||||||
12.9. | AIDS PC | 12200 | 31600 | 33000 | 33050 | 33700 | 33700 | 33700 | ||||||||
12.10. | NC | 12000 | 12000 | 12000 | 12000 | 12000 | 12000 | |||||||||
12.13. | NC | 1494 | 1494 | 1494 | 1494 | 1494 | 1494 | |||||||||
12.14. | VVC | 34000 | 34000 | 34000 | 34000 | 34000 | 34000 | 34000 | ||||||||
13 | ||||||||||||||||
13.1. | SMC | 5108 | 5772 | 6552 | 7370 | 8328 | 9411 | |||||||||
13.2. | SMC | |||||||||||||||
13.3. | SMC | 4597 | 5195 | 5870 | 6633 | 7495 | 9411 | |||||||||
13.5. | VM | 108 | 108 | 108 | 108 | 108 | 108 | 108 | ||||||||
13.6. | SMC | 33072 | 37371 | 42229 | 47719 | 53922 | 60932 | |||||||||
14 | ||||||||||||||||
14.2. | VM | 540 | ||||||||||||||
15 | ||||||||||||||||
15.1. | VM | 180 | ||||||||||||||
15.2. | VOAVA | 1067 | ||||||||||||||
15.3. | VM | 540 | 540 | 540 | 540 | 540 | 540 | |||||||||
15.4. | VM | 900 | ||||||||||||||
15.5. | VM | 1080 | ||||||||||||||
16 | ||||||||||||||||
16.1. | VM | 164 | 164 | 164 | 164 | 164 | 164 | 164 | ||||||||
17 | ||||||||||||||||
17.1. | ||||||||||||||||
18 | ||||||||||||||||
18.1. | VM | 1440 | 1440 | 1440 | 1440 | 1440 | 1440 | 1440 | ||||||||
19 | ||||||||||||||||
19.1. | VOAVA | 1545 | ||||||||||||||
20 | ||||||||||||||||
20.1. | VASVA | 21953 | 21953 | 21953 | 21953 | 21953 | 21953 | 21953 | ||||||||
20.2. | VM | 30000 | 75200 | 75100 | ||||||||||||
20.4. | VASVA | 1324 | 1324 | 1324 | 1324 | 1324 | 1324 | |||||||||
VM | 1763 | 1763 | 1763 | 1763 | 1763 | 1763 | ||||||||||
VVC | 7080 | 7080 | 7080 | 7080 | 7080 | 7080 | ||||||||||
21 | ||||||||||||||||
21.1. | VM | 540 | 540 | 540 | 540 | 540 | 540 | 540 | ||||||||
LM | ||||||||||||||||
Kopā: | 512163 | 352413 | 988575 | 352413 | 988575 | 352413 | 988575 | 41700 | 41700 | 41700 | ||||||
5 | ||||||||||||||||
5.1. | SPF | 197521 | 197521 | 274875 | 197521 | 274875 | 197521 | 274875 | ||||||||
10 | ||||||||||||||||
10.6. | SPF | 154892 | 154892 | 80100 | 154892 | 80100 | 154892 | 80100 | 41700 | 41700 | 41700 | |||||
12 | ||||||||||||||||
12.15. | LM | 290439 | 633600 | 633600 | 633600 |