1. Noteikumi nosaka kārtību, kādā Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests veic un vada ugunsgrēku dzēšanu un glābšanas darbus.
2. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta izsaukumam noteikts ārkārtējo situāciju tālruņa numurs 112 vai tālruņa numurs 01.
3. Ugunsgrēku dzēšanā un glābšanas darbos Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests iesaista šādus dienestus un iestādes:
3.1. iestāžu, organizāciju, komercsabiedrību un pašvaldību ugunsdrošības, ugunsdzēsības un glābšanas dienestus;
3.2. Valsts policiju;
3.3. Valsts robežsardzi;
3.4. Nacionālos bruņotos spēkus;
3.5. speciālos dienestus (piemēram, neatliekamā medicīniskā palīdzība, gāzes avāriju dienests, elektrotīklu avāriju dienests).
4. Pēc izsaukuma saņemšanas Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests nosūta uz notikuma vietu Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta vienību, kura atrodas vistuvāk notikuma vietai, kā arī, ja nepieciešams, iesaista ugunsgrēka dzēšanā vai glābšanas darbos šo noteikumu 3.punktā minētos dienestus un iestādes.
5. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests nodrošina savas vienības ierašanos notikuma vietā:
5.1. republikas pilsētās — piecu minūšu laikā pēc izsaukuma saņemšanas;
5.2. pārējās pilsētās un lauku teritorijās, kurās iedzīvotāju blīvums ir 10 un vairāk cilvēku uz kvadrātkilometru, — 15 minūšu laikā pēc izsaukuma saņemšanas;
5.3. lauku teritorijās, kurās iedzīvotāju blīvums ir mazāks nekā 10 cilvēku uz kvadrātkilometru, — 25 minūšu laikā pēc izsaukuma saņemšanas.
6. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta vienība var ierasties notikuma vietā vēlāk, nekā noteikts šo noteikumu 5.punktā, šādos gadījumos:
6.1. ierašanos aizkavējuši apstākļi, ko radījusi nepārvarama vara;
6.2. notikusi dabas katastrofa vai rūpnieciskā avārija;
6.3. vienlaikus saņemti izsaukumi uz divām vai vairākām notikuma vietām;
6.4. ceļā uz notikuma vietu ir radušies satiksmes sarežģījumi (piemēram, intensīva transporta kustība, slēgtas dzelzceļa pārbrauktuves, ceļu satiksmes negadījumi, slikts ceļa segums, nav piebraucamo ceļu, transportlīdzekļu tehniski bojājumi);
6.5. ir saņemts izsaukums uz glābšanas darbiem, bet nepastāv draudi cilvēka dzīvībai un veselībai.
7. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta transportlīdzekļi uz notikuma vietu pārvietojas pa visīsāko ceļu un ar optimālo ātrumu.
8. Ugunsgrēka dzēšanas vai glābšanas darbu vadītājs, vadot ugunsgrēka dzēšanu vai glābšanas darbus, dod mutiskus norādījumus un kontrolē to izpildi.
9. Ugunsgrēku dzēšanā un glābšanas darbos notikuma vietā dodama priekšroka:
9.1. cilvēku glābšanai, evakuācijai un aizsardzībai;
9.2. ugunsgrēka vai avārijas izplatīšanās ierobežošanai;
9.3. pasākumiem, kas ugunsgrēka dzēšanā rada iespējami minimālus materiālos zaudējumus.
10. Ja notikuma vietā ir cietušie, līdz brīdim, kad ierodas neatliekamās medicīniskās palīdzības brigāde, pirmo palīdzību sniedz Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta darbinieki.