Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
Tiesību akts: zaudējis spēku
Tiesību akts ir zaudējis spēku.

Skatīt Ministru kabineta 2016. gada 21. jūnija noteikumus Nr. 388 "Kārtība, kādā bērnu ievieto sociālās korekcijas izglītības iestādē".
Ministru kabineta noteikumi Nr.59

Rīgā 2004.gada 3.februārī (prot. Nr.5 21.§)
Kārtība, kādā bērnu ievieto sociālās korekcijas izglītības iestādē

1. Noteikumi nosaka kārtību, kādā bērnu ievieto sociālās korekcijas izglītības iestādē (turpmāk — iestāde).

2. Bērnu ievieto iestādē, pamatojoties uz Izglītības un zinātnes ministrijas norīkojumu (turpmāk — norīkojums). Norīkojumu sagatavo piecu darbdienu laikā pēc nepieciešamo dokumentu iesniegšanas Izglītības un zinātnes ministrijā.

3. Persona, kas pašvaldības (atbilstoši bērna dzīvesvietai) vārdā nodrošina tiesas (tiesneša) lēmuma par bērna ievietošanu sociālās korekcijas izglītības iestādē izpildi, 10 darbdienu laikā pēc lēmuma spēkā stāšanās dienas sagatavo un iesniedz Izglītības un zinātnes ministrijā norīkojuma saņemšanai šādus dokumentus:

3.1. tiesas (tiesneša) lēmumu par bērna ievietošanu sociālās korekcijas izglītības iestādē;

3.2. izglītības iestādē noformētu bērna personas lietu, izziņu par bērna veselības stāvokli un vakcināciju;

3.3. dzimšanas apliecību vai apliecinātu tās kopiju, vai personu apliecinoša dokumenta kopiju;

3.4. izglītības dokumentu (liecību vai apliecību par vispārējo pamatizglītību) vai izziņu par izglītības iestādē apgūto programmas daļu;

3.5. izglītības iestādes, darbavietas vai pašvaldības izsniegtu raksturojumu vai nodarījuma pārbaudes materiāliem vai krimināllietai pievienotā raksturojuma apliecinātu kopiju;

3.6. pašvaldības (atbilstoši bērna dzīvesvietai) sociālā dienesta izziņu par bērna sadzīves apstākļiem vai nodarījuma pārbaudes materiāliem vai krimināllietai pievienotās izziņas par bērna sadzīves apstākļiem apliecinātu kopiju;

3.7. četras fotokartītes (3 x 4 cm).

4. Persona, kas pašvaldības (atbilstoši bērna dzīvesvietai) vārdā nodrošina šo noteikumu 3.1.apakšpunktā minētā lēmuma izpildi, nogādā bērnu iestādē un nodod iestādes direktoram vai viņa pilnvarotajai personai šo noteikumu 2. un 3.punktā minētos dokumentus. Bērns, kuram atbilstoši Personu apliecinošu dokumentu likumam ir pienākums saņemt personu apliecinošu dokumentu, ierodoties iestādē, iestādes direktoram uzrāda personu apliecinošu dokumentu.

5. Iestādes ārsts bērnu pēc ievietošanas iestādē nosūta uz konsultācijām pie veselības aprūpes speciālistiem un atbilstoši medicīniskajām indikācijām norīko veikt šādus laboratoriskos izmeklējumus:

5.1. asins analīze;

5.2. urīna analīze;

5.3. sifilisa ekspresdiagnostika (SED);

5.4. cilvēka imūndeficīta vīrusa (HIV) noteikšana saskaņā ar veselības aprūpes jomu regulējošajos normatīvajos aktos noteikto kārtību;

5.5. B hepatīta noteikšana;

5.6. C hepatīta noteikšana;

5.7. krūšu kurvja rentgenoloģiskā izmeklēšana, ja tā nav veikta pēdējo 12 mēnešu laikā.

6. Iestādes ārsts informāciju par bērnam veiktajām vakcinācijām un viņa veselības stāvokli nosūta bērna ģimenes ārstam vai viņa vecākiem.

7. Noteikumi stājas spēkā ar 2005.gada 1.janvāri.

Ministru prezidents E.Repše

Izglītības un zinātnes ministrs K.Šadurskis
01.01.2005