(Noteikumu nosaukums grozīts ar MK 17.07.2007. noteikumiem Nr.501)
1. Valsts pārvaldes politikas attīstības padome (turpmāk — padome) ir konsultatīva valsts institūcija, kuras darbības mērķis ir akcentēt valsts pārvaldes darbības uzlabošanas nozīmi, paplašināt diskusiju par valsts pārvaldes politiku, iesaistot diskusijā sabiedrības, valsts un privātā sektora pārstāvjus.
(Grozīts ar MK 17.07.2007. noteikumiem Nr.501)
3. Padomei ir šādas galvenās funkcijas:
3.1. izvērtēt valsts pārvaldes politikas attīstības gaitu un sniegt priekšlikumus valsts pārvaldes modernizācijai un darbības uzlabošanai;
3.2. konsultēt Ministru kabinetu valsts pārvaldes politikas attīstības jomā;
3.3. veicināt valsts, pašvaldību iestāžu un citu institūciju sadarbību mūsdienīgas un efektīvas valsts pārvaldes sistēmas veidošanā, uzturēt dialogu ar akadēmiskajām aprindām un sabiedrību un ierosināt sabiedriskās apspriešanas, konferences un diskusiju forumus.
(Grozīts ar MK 17.07.2007. noteikumiem Nr.501)
4. Lai nodrošinātu funkciju izpildi, padome:
4.1. sniedz priekšlikumus par jaunu politikas plānošanas dokumentu un tiesību aktu izstrādi, kas saistīti ar valsts pārvaldes darbības uzlabošanu;
4.2. (svītrots ar MK 17.07.2007. noteikumiem Nr.501);
4.3. izvērtē ar valsts pārvaldi saistītus politikas dokumentu un tiesību aktu projektus un sniedz atzinumu par tiem;
4.4. sniedz ieteikumus par valsts budžeta prioritāšu pieteikšanu pasākumiem, kas saistīti ar valsts pārvaldes politikas attīstību.
(Grozīts ar MK 17.07.2007. noteikumiem Nr.501)
5. Padomei ir šādas tiesības:
5.1. bez maksas saņemt no valsts pārvaldes iestādēm padomes funkciju izpildei nepieciešamo informāciju;
5.2. profesionālu konsultāciju sniegšanai uzaicināt uz padomes sēdēm ekspertus.
6. Padomes sastāvā iekļauj Saeimas, valsts institūciju, Latvijas Pašvaldību savienības, Tiesībsarga biroja, nevalstisko organizāciju, augstskolu pārstāvjus un privātpersonas, kā arī, ja nepieciešams, pieaicina speciālistus un ekspertus. Padomes priekšsēdētājs ir Valsts kancelejas direktors. Padomes personālsastāvu apstiprina Ministru prezidents.
(MK 17.07.2007. noteikumu Nr.501 redakcijā)
8. Padomes priekšsēdētājs apstiprina padomes sēdes darba kārtību, vada padomes sēdi, paraksta padomes sēdes protokolu, kā arī bez īpaša pilnvarojuma pārstāv padomi.
9. Padomes priekšsēdētāja prombūtnes laikā padomes priekšsēdētāja pienākumus pilda padomes priekšsēdētāja vietnieks.
11. Padome pieņem lēmumu, ja to atbalsta ne mazāk kā divas trešdaļas no klātesošiem padomes locekļiem.
12. Padome lēmumus pieņem, atklāti balsojot. Ja balsu skaits sadalās vienādi, izšķirošā ir padomes priekšsēdētāja balss.
14. Padomes sēdes tiek protokolētas. Padomes sēdes protokolā norāda darba kārtību, sēdes dalībniekus un personas, kuras piedalījušās debatēs par attiecīgo jautājumu, kā arī pieņemtos lēmumus. Padomes sēdes protokols ir publiski pieejams Ministru kabineta mājas lapā internetā.
15. Padomes priekšlikumu par pasākumiem valsts pārvaldes darbības uzlabošanā Valsts kanceleja iesniedz izskatīšanai Valsts sekretāru sanāksmē. Ja Valsts sekretāru sanāksme akceptē padomes priekšlikumu, valsts sekretārs un Valsts kancelejas direktors nodrošina Valsts sekretāru sanāksmē pieņemtā lēmuma izpildi ministrijā vai Valsts kancelejā.
17. Atzīt par spēku zaudējušiem Ministru kabineta 2001.gada 16.oktobra noteikumus Nr.443 "Valsts pārvaldes reformas stratēģijas ieviešanas vadības un koordinācijas padomes nolikums" (Latvijas Vēstnesis, 2001, 150.nr.).