Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Darbības ar dokumentu

Tiesību akts: zaudējis spēku
Tiesību akts ir zaudējis spēku.

 

Ministru kabineta noteikumi Nr.296

Rīgā 2003.gada 10.jūnijā (prot. Nr.34, 5.§)

Noteikumi par Apvienoto Nāciju Organizācijas Drošības padomes noteikto sankciju režīmu pret Somāliju

Izdoti saskaņā ar likuma "Par starptautisko organizāciju noteikto sankciju režīmu Latvijas Republikā" 4.pantu

1. Noteikumi nosaka ar Apvienoto Nāciju Organizācijas Drošības padomes 1992.gada 23.janvāra 733.rezolūciju, 2001.gada 19.jūnija 1356.rezolūciju un 2002.gada 22.jūlija 1425.rezolūciju noteikto sankciju režīmu pret Somāliju.

2. Aizliegts Latvijas Republikas fiziskajām un juridiskajām personām, kā arī citu valstu fiziskajām un juridiskajām personām, kuras atrodas vai kuru pārstāvniecības ir reģistrētas Latvijas Republikā, Somālijai piegādāt jebkāda veida ieročus un militāro aprīkojumu, kā arī sniegt tehnisku, finansiālu vai cita veida palīdzību un apmācību, kas saistīta ar militārajām darbībām.

3. Šo noteikumu 2.punktā minētais aizliegums neattiecas uz:

3.1. aizsargapģērbu (ieskaitot pretzenītartilērijas bruņuvestes un militārās aizsargķiveres), kuru Somālijā uz laiku personiskai lietošanai ieved Apvienoto Nāciju Organizācijas personāls, plašsaziņas līdzekļu pārstāvji, humānās palīdzības pasākumos iesaistītās personas un palīgpersonāls;

3.2. tādu militāro līdzekļu piegādi, kuri neapdraud dzīvību un kurus ir paredzēts lietot tikai humānām vai drošības vajadzībām, un ko iepriekš apstiprinājusi Apvienoto Nāciju Organizācijas Drošības padomes komiteja (izveidota saskaņā ar Apvienoto Nāciju Organizācijas Drošības padomes 1992.gada 24.aprīļa 751.rezolūciju).

4. Aizsardzības ministrijai, Ārlietu ministrijai un Iekšlietu ministrijai veikt šo noteikumu izpildei nepieciešamos pasākumus.

Ministru prezidents E.Repše

Ārlietu ministra vietā - īpašu uzdevumu ministrs sabiedrības integrācijas lietās N.Muižnieks

Redakcijas piebilde: noteikumi stājas spēkā ar 2003.gada 14.jūniju.

14.06.2003