Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Darbības ar dokumentu

Tiesību akts: zaudējis spēku
Tiesību akts ir zaudējis spēku.

Skatīt Ministru kabineta 1999. gada 5. oktobra noteikumus Nr. 344 "Repatriācijas fonda līdzekļu pārvaldīšanas un izlietošanas kārtība".

Ministru kabineta noteikumi Nr. 370

Rīgā 1998.gada 29.septembrī (prot. Nr. 54, 10.§)

Pabalstu aprēķināšanas un piešķiršanas kārtība repatriantiem

Izdoti saskaņā ar Repatriācijas likuma 20.panta trešo daļu

1. Šie noteikumi nosaka kārtību, kādā repatriantiem tiek aprēķināts un piešķirts pabalsts ceļa izdevumu segšanai, kas saistīti ar pārcelšanos uz pastāvīgu dzīvi Latvijā, kā arī Repatriācijas likuma 20.panta pirmās daļas 2.punktā paredzētais sešu mēnešu pabalsts.

2. Pabalstus piešķir un izmaksā Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes Repatriācijas centrs (turpmāk - Repatriācijas centrs).

3. Lai saņemtu pabalstu ceļa izdevumu segšanai, kas saistīti ar pārcelšanos uz pastāvīgu dzīvi Latvijā, repatriants iesniedz Repatriācijas centrā šādus dokumentus:

3.1. Repatriācijas centra vadītājam adresētu rakstisku iesniegumu;

3.2. pases vai cita personu apliecinoša dokumenta kopiju;

3.3. repatrianta apliecības kopiju;

3.4. dokumentus, kuri apliecina ar pārcelšanos uz pastāvīgu dzīvi Latvijā saistītos izdevumus.

4. Repatriantam tiek atlīdzināti šādi izdevumi, kas saistīti ar pārcelšanos uz pastāvīgu dzīvi Latvijā:

4.1. ceļa (transporta) izdevumi atbilstoši iesniegto biļešu cenai:

4.1.1. ja repatriants izmantojis dzelzceļa transportu, - saskaņā ar otrās klases tarifa likmēm. Izdevumi saskaņā ar pirmās klases tarifa likmēm tiek atlīdzināti, ja attiecīgajā vilcienā nav otrās klases vagonu;

4.1.2. ja repatriants izmantojis gaisa transportu, - saskaņā ar ekonomiskās klases tarifa likmēm;

4.1.3. ja repatriants izmantojis ūdens transportu, - saskaņā ar otrās klases (tūristu klases) tarifa likmēm. Izdevumi saskaņā ar pirmās klases tarifa likmēm tiek atlīdzināti, ja uz kuģa nav otrās klases kajīšu;

4.1.4. ja repatriants izmantojis starpvalstu koplietošanas autotransportu (autobusu);

4.2. izdevumi par degvielu, ja repatriants brauc ar personisko autotransportlīdzekli un iesniedz degvielas uzpildes staciju izsniegtus dokumentus (kvītis, čekus), kas apliecina minētos izdevumus;

4.3. izdevumi par autotransportlīdzekļa apdrošināšanu, ja ir iesniegti attiecīgi dokumenti;

4.4. izdevumi par bagāžas pārvadāšanu, ja ir iesniegti attiecīgi dokumenti;

4.5. izdevumi par uzturēšanos viesnīcā (naktsmītnē), kā arī par vietas rezervēšanu atbilstoši iesniegtajiem viesnīcas (naktsmītnes) rēķiniem (kvītīm), bet ne vairāk kā 20 latu par diennakti (izdevumi, kas saistīti ar ēdināšanu, apavu un apģērbu tīrīšanu un labošanu vai gludināšanu, kā arī citi personiskie izdevumi netiek atlīdzināti);

4.6. izdevumi, kas saistīti ar veselības apdrošināšanu un apdrošināšanu pret nelaimes gadījumiem ceļā pavadītajā laikposmā, ja ir iesniegti attiecīgi dokumenti.

5. Lai saņemtu Repatriācijas likuma 20.panta pirmās daļas 2.punktā paredzēto sešu mēnešu pabalstu, repatriants Repatriācijas centrā uzrāda pasi un iesniedz izziņu no Nodarbinātības valsts dienesta vietējās iestādes par to, ka repatriants gada laikā pēc pārcelšanās uz pastāvīgu dzīvi Latvijā ir griezies Nodarbinātības valsts dienestā un nav nodrošināts ar darbu.  

Ministru prezidents G.Krasts

Iekšlietu ministrs A.Krastiņš

03.10.1998