1. Šie noteikumi nosaka prasības tiešā ūdens iedarbībā esošo būvju (piemēram, moli, viļņlauži, piestātnes, krasta stiprinājumi, kuģu ceļi, kanāli, apgriešanās baseini, navigācijas ierīces) (turpmāk — ostu hidrotehniskās būves) projektēšanas sagatavošanai, būvprojekta izstrādāšanai un būvdarbu veikšanai, kā arī minēto procesu norises kārtību.
2. Šie noteikumi nosaka ostu hidrotehnisko būvju projektēšanas un būvniecības nosacījumus, ciktāl to nenosaka Jūrlietu pārvaldes un jūras drošības likums un Vispārīgie būvnoteikumi.
(Grozīts ar MK 24.11.2009. noteikumiem Nr.1335)
4. Ostu hidrotehnisko būvju projektēšanas uzsākšanai bez Vispārīgo būvnoteikumu 41.punktā minētajiem dokumentiem un materiāliem nepieciešami attiecīgās ostas pārvaldes un Latvijas Jūras administrācijas izsniegti tehniskie noteikumi vai, ja tādu nav, minēto institūciju rakstiska piekrišana objekta projektēšanai.
5. Ostu hidrotehnisko būvju projektēšanas uzdevums sagatavojams atbilstoši Vispārīgo būvnoteikumu 3.6.apakšnodaļā noteiktajām prasībām un saskaņojams ar attiecīgās ostas pārvaldi un Latvijas Jūras administrāciju.
(Grozīts ar MK 24.11.2009. noteikumiem Nr.1335)
6. Ostu hidrotehnisko būvju būvprojekts papildus saskaņojams ar attiecīgās ostas pārvaldi, un to akceptē Latvijas Jūras administrācija.
(Grozīts ar MK 24.11.2009. noteikumiem Nr.1335)
7. Ostu hidrotehnisko būvju būvprojektu valsts ekspertīzi veic vai organizē būvprojektu valsts ekspertīzes institūcija, kas pieaicina attiecīgos hidrotehnisko būvju speciālistus.
8. Ja akceptētā būvprojektā ir izdarītas izmaiņas vai veikta tā atkārtota saskaņošana, būvprojekts iesniedzams Latvijas Jūras administrācijā atkārtota būvprojekta akcepta saņemšanai.
9. Ja ir beidzies akceptēta būvprojekta derīguma termiņš vai ja būvatļauja ir anulēta saskaņā ar Vispārīgo būvnoteikumu 120.punktu, būvprojekts no jauna saskaņojams būvvaldē, attiecīgās ostas pārvaldē, un to atkārtoti akceptē Latvijas Jūras administrācija.
(Grozīts ar MK 24.11.2009. noteikumiem Nr.1335)
10. Saskaņā ar Vispārīgo būvnoteikumu 113.punktu Satiksmes ministrija deleģē ostu hidrotehnisko būvju būvatļauju izsniegšanas tiesības būvvaldei, kuras teritorijā atrodas attiecīgais būvobjekts.
11. Kuģu ceļu, kanālu un apgriešanās baseinu padziļināšanas darbiem atļauju izsniedz attiecīgās ostas pārvalde pēc saskaņošanas ar Latvijas Jūras administrāciju.
(Grozīts ar MK 24.11.2009. noteikumiem Nr.1335)
12. Katrā ostu hidrotehnisko būvju būvobjektā regulāri aizpildāmi Vispārīgo būvnoteikumu 140.punktā minētie žurnāli, kā arī būvdarbu žurnāla pielikums — zemūdens darbu žurnāls (pielikums).
13. Ostu hidrotehnisko būvju būvniecības kontroli veic būvinspektori saskaņā ar Būvniecības likumu un valsts akciju sabiedrība "Latvijas Jūras administrācija" saskaņā ar Jūrlietu pārvaldes un jūras drošības likumu.
(MK 24.11.2009. noteikumu Nr.1335 redakcijā)
14. Mēneša laikā pēc būvdarbu uzsākšanas pasūtītājs iesniedz Valsts vides dienestā aprēķinu par zivju resursiem radītajiem zaudējumiem un atlīdzina minētos zaudējumus saskaņā ar Zvejniecības likumu.
(MK 24.11.2009. noteikumu Nr.1335 redakcijā)
15. Ostu hidrotehniskās būves pieņem ekspluatācijā Ministru kabineta noteikumos par būvju pieņemšanu ekspluatācijā (Latvijas būvnormatīvs LBN 301-97) noteiktajā kārtībā. Pieņemšanas komisijas sastāvā iekļauj Latvijas būvnormatīva LBN 301-97 11.punktā minētos komisijas locekļus, kā arī Latvijas Jūras administrācijas pārstāvi.
16. Ostu hidrotehnisko būvju būvdarbus var apturēt Vispārīgo būvnoteikumu 165.punktā minētās institūcijas, kā arī Latvijas Jūras administrācija.
Darbu veikšanas datums | Veiktie darbi | Sastādītie dokumenti (akti, izpildshēmas u.c.) | Darbu veicēja paraksts un tā atšifrējums | Piezīmes |
1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
Par darbu veikšanu atbildīgā persona _____________________________
(paraksts un tā atšifrējums)