Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Darbības ar dokumentu

Tiesību akts: zaudējis spēku
Tiesību akts ir zaudējis spēku.

Skatīt Ministru kabineta 2007. gada 18. decembra noteikumus Nr. 909 "Noteikumi par maksātnespējas procesa administratora civiltiesiskās atbildības apdrošināšanas kārtību un minimālo apdrošinājuma summu".

Ministru kabineta noteikumi Nr. 45

Rīgā 1997.gada 21.janvārī (prot. nr.5 21.§)

Noteikumi par administratora nodrošinājumu

Izdoti saskaņā ar likuma
"Par uzņēmumu un uzņēmējsabiedrību maksātnespēju" 15.pantu

1. Šie noteikumi nosaka kārtību, kādā saskaņā ar likumu "Par uzņēmumu un uzņēmējsabiedrību maksātnespēju" veicams administratora nodrošinājums, apdrošinot administratora darbības civiltiesisko atbildību vai iemaksājot drošības naudu.

2. Apdrošinājuma ņēmējs ir administrators, kas ir noslēdzis apdrošināšanas līgumu savās interesēs, vai fiziskā vai juridiskā persona, kas ir noslēgusi apdrošināšanas līgumu administratora interesēs.

3. Apdrošinātājs ir juridiskā persona, kas ir izveidota un reģistrēta saskaņā ar likumu "Par uzņēmējdarbību" un ir saņēmusi speciālu atļauju (licenci) vispārējās civiltiesiskās atbildības apdrošināšanai.

4. Apdrošināmais objekts ir administratora civiltiesiskā atbildība par iespējamajiem zaudējumiem, kas varētu rasties administratora rīcības rezultātā.

5. Apdrošināšanas līgumu katru gadu atjauno vai noslēdz no jauna.

6. Par apdrošināšanas līguma noslēgšanu, atjaunošanu, pārtraukšanu vai izbeigšanu apdrošinātājs un administrators trīs darbadienu laikā paziņo tiesai un kreditoru sapulcei.

7. Ja administratora pienākumus sāk pildīt cits administrators, noslēdz jaunu apdrošināšanas līgumu.

8. Administrators iemaksā drošības naudu Latvijas Bankas un Finansu ministrijas noteiktajā kārtībā. Iemaksāto drošības naudu administratoram atmaksā pēc tam, kad tas ir beidzis pildīt administratora pienākumus un ir pieņemts attiecīgs kreditoru sapulces lēmums.

Ministru prezidents A.Šķēle

Aizsardzības ministrs,
Ministru prezidenta biedrs A.Krastiņš

25.01.1997