Tiesību akts: spēkā esošs
Jēkabpils novada domes saistošie noteikumi Nr. 10

Jēkabpils novadā 2024. gada 25. aprīlī
Kārtība, kādā Jēkabpils novada pašvaldībā organizē darba un sociālo prasmju saglabāšanas, atjaunošanas un apgūšanas pasākumus, kas rada labumu sabiedrībai un neaizvieto pašvaldības funkciju veicējus
APSTIPRINĀTI
ar Jēkabpils novada domes 25.04.2024.
lēmumu Nr. 284 (prot. Nr. 9, 5. §)

Izdoti saskaņā ar Pašvaldību likuma
44. panta otro daļu
I. Vispārīgie jautājumi

1. Saistošie noteikumi nosaka darba un sociālo prasmju saglabāšanas, atjaunošanas un apgūšanas pasākumu, kas rada labumu sabiedrībai un neaizvieto pašvaldības funkciju veicējus (turpmāk – prasmju veicināšanas pasākumi), organizēšanas kārtību Jēkabpils novada pašvaldībā.

2. Prasmju veicināšanas pasākumus īsteno vietās, kurās vismaz četrus mēnešus, pirms Jēkabpils novada Sociālā dienesta (turpmāk – sociālais dienests) norīkotā darbspējīgā klienta, kurš atbilst Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likuma 12. panta ceturtajā daļā noteiktajiem kritērijiem (turpmāk – klients) iesaistes uzsākšanas, darba tiesisko attiecību ietvaros prasmju veicināšanas pasākumus nav veikusi cita persona, izņemot gadījumus, ja prasmju veicināšanas darbus iepriekš veicis bezdarbnieks Nodarbinātības valsts aģentūras īstenotā pasākuma "Algoti pagaidu sabiedriskie darbi" ietvaros vai arī persona pildījusi sociālā dienesta noteiktos pienākumus atbilstoši Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likumam (turpmāk – pasākumu īstenošanas vietas).

3. Prasmju veicināšanas pasākumu īstenošanu organizē sociālais dienests sadarbībā ar Jēkabpils novada Attīstības pārvaldes Infrastruktūras apsaimniekošanas nodaļu (turpmāk – apsaimniekošanas nodaļa) atbilstoši darba aizsardzību reglamentējošiem normatīvajiem aktiem. Apsaimniekošanas nodaļa katrā Jēkabpils novada pašvaldības administratīvajā teritorijā esošajā pagastā un pilsētā, izņemot Jēkabpils valstspilsētu, prasmju veicināšanas pasākumus īsteno sadarbībā ar Jēkabpils novada administratīvās pārvaldes Jēkabpils novada administratīvo teritoriju nodaļas pagastu vai pilsētu pārvaldēm (turpmāk – pārvalde).

4. Klients netiek iesaistīts tādos prasmju veicināšanas pasākumos, kas liedz viņam iespējas īstenot Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likuma 12. panta piektajā daļā noteiktās tiesības.

5. Klientu prasmju veicināšanas pasākumos iesaista trīs mēnešus (secīgi) kalendārajā gadā. Klientu prasmju veicināšanas pasākumos var iesaistīt atkārtoti vēl uz trīs mēnešiem.

6. Klientu bez atlīdzības nodarbina pasākumu īstenošanas vietās līdz 15 stundām nedēļā, sadalot tās pa vairākām nedēļas dienām, bet ne vairāk kā četras dienas nedēļā un sešas stundas dienā.

7. Sociālā dienesta tiesības:

7.1. atcelt lēmumu par pamata sociālās palīdzības pabalstu izmaksu klientam, ja klients bez attaisnojoša iemesla ir vienpusēji atkāpies no līguma, izņemot Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likuma 12. panta 5. prim daļā noteikto gadījumu;

7.2. vienpusēji atkāpties no līguma, ja klients pilnībā ir atjaunojis savas darba un sociālās iemaņas.

II. Prasmju veicināšanas pasākumu izpildes organizēšana

8. Sociālā dienesta sociālā darba speciālists (turpmāk – speciālists), ņemot vērā šo noteikumu 4. punktā noteikto:

8.1. izvērtē klienta izglītību, darba un sociālās prasmes;

8.2. slēdz ar klientu vienošanos par līdzdarbību, paredzot, ka klientam jāiesaistās prasmju veicināšanas pasākumos;

8.3. sagatavo norīkojumu prasmju veicināšanas pasākumu veikšanai pasākumu īstenošanas vietās (1. pielikums) (turpmāk – norīkojums) divos eksemplāros un vienu eksemplāru izsniedz klientam. Klients uz sociālā dienesta norīkojuma eksemplāra ar parakstu apliecina, ka norīkojumu ir saņēmis;

8.4. izskaidro klientam prasmju veicināšanas pasākumu izpildes nosacījumus, kārtību un prasmju veicināšanas pasākumu neizpildes sekas.

9. Klientu nedrīkst iesaistīt prasmju veicināšanas pasākumos normatīvajos aktos noteiktajās svētku dienās un nakts stundās no plkst. 22.00 līdz plkst. 06.00 un paaugstinātas bīstamības aktivitātēs.

10. Klientam divu darbdienu laikā jāierodas apsaimniekošanas nodaļā, ja klienta dzīvesvieta deklarēta Jēkabpils valstspilsētas administratīvajā teritorijā, vai, atbilstoši klienta deklarētajai dzīvesvietai, attiecīgajā pārvaldē, lai sastādītu prasmju veicināšanas pasākumu īstenošanas grafiku (2. pielikums) (turpmāk – prasmju īstenošanas grafiks) un noslēgtu līgumu par darba un sociālo prasmju veicināšanu. Pēc prasmju veicināšanas pasākumu īstenošanas perioda beigām vai iestājoties kādam no šo noteikumu 16. punktā minētajiem gadījumiem, apsaimniekošanas nodaļa vai pārvalde prasmju īstenošanas grafiku ar atzīmēm par tā izpildi divu darbdienu laikā nosūta speciālistam.

11. Apsaimniekošanas nodaļa, sociālais dienests un klients slēdz trīspusēju līgumu par darba un sociālo prasmju veicināšanu, nosakot prasmju veicināšanas pasākumu īstenošanas periodu, pasākumu īstenošanas vietas adresi (ja iespējams), prasmju veicināšanas pasākumu uzsākšanas un izbeigšanas nosacījumus un kārtību, pušu tiesības, pienākumus un atbildību. Apsaimniekošanas nodaļa līgumu slēdz Jēkabpils novada pašvaldības vārdā.

12. Apsaimniekošanas nodaļa, atbilstoši šo noteikumu 3. punktā noteiktajam, prasmju veicināšanas pasākumu īstenošanas ietvaros nodrošina:

12.1. prasmju veicināšanas pasākumu īstenošanai nepieciešamās pasākuma īstenošanas vietas;

12.2. prasmju veicināšanas pasākumu vadītāju pasākumu īstenošanas vietā, kas palīdz saglabāt, atjaunot vai iegūt darba un sociālās iemaņas, organizējot nepieciešamo teorētisko un praktisko apmācību un sniedzot pamatzināšanas par pienākumiem un ar to izpildi saistītajām prasībām, ierāda drošus darba paņēmienus, kā arī kontrolē klientiem uzticēto pienākumu izpildi un kvalitāti;

12.3. prasmju veicināšanas pasākumu īstenošanai nepieciešamos materiālus, inventāru un individuālos aizsardzības līdzekļus;

12.4. klientu instruēšanu un apmācību par ugunsdrošības, darba aizsardzības un ar to saistītajiem noteikumiem prasmju veicināšanas pasākumu īstenošanas laikā un darba aizsardzības prasību ievērošanu pasākumu īstenošanas vietās atbilstoši ugunsdrošības, darba aizsardzības un ar to saistīto pasākumu regulējošiem normatīvajiem aktiem;

12.5. pasākumus, kas nepieciešami pirmās palīdzības sniegšanai pasākumu īstenošanas vietās, kā arī pieejamību medicīnisko materiālu minimumam;

12.6. obligāto veselības pārbaužu veikšanu normatīvajos aktos noteiktajos gadījumos;

12.7. klienta nelaimes gadījumu apdrošināšanu pasākumu īstenošanas vietās vai darbspējas zuduma vai nāves gadījuma radīto seku atlīdzināšanu.

III. Pasākumu izpildes kontrole

13. Sociālais dienests kontrolē, kā klients veic prasmju veicināšanas pasākumus, regulāri sazinoties ar prasmju veicināšanas pasākumu vadītāju.

14. Par prasmju veicināšanas pasākumos nostrādātām stundām uzskata tikai tās stundas, kuras klients strādā pasākumu īstenošanas vietā saskaņā ar prasmju īstenošanas grafikā noteiktajiem laikiem.

15. Par prasmju veicināšanas pasākumu neizpildi uzskatāmi gadījumi, kad:

15.1. apsaimniekošanas nodaļa vai pārvalde paziņo sociālajam dienestam, ka klients bez attaisnojoša iemesla nav ieradies pasākumu īstenošanas vietā;

15.2. apsaimniekošanas nodaļa vai pārvalde paziņo sociālajam dienestam, ka klients atstājis pasākumu īstenošanas vietu pirms prasmju veicināšanas pasākumu īstenošanas beigām, iepriekš par to neinformējot prasmju veicināšanas pasākumu vadītāju, izņemot gadījumu, ja pasākumu īstenošanas vietas atstāšanas pirms prasmju veicināšanas pasākumu īstenošanas beigām pamats bija kāds no šo noteikumu 16. punktā minētajiem iemesliem un klientam objektīvi nebija iespējas savlaicīgi vai ne vēlāk kā pirms prasmju īstenošanas vietas atstāšanas informēt prasmju veicināšanas pasākumu vadītāju.

16. Par attaisnotu prasmju veicināšanas pasākumu kavējumu tiek uzskatīts kavējums, par kuru, ja iespējams, ir paziņots prasmju veicināšanas pasākumu vadītājam un ja:

16.1. klientam ir iestājusies pārejoša darbnespēja;

16.2. klients kopj slimu bērnu;

16.3. kavējuma dienā klients izglītības iestādē kārto ieskaites, eksāmenus vai aizstāv diplomdarbu;

16.4. klients saistībā ar piedalīšanos prasmju veicināšanas pasākumos veic veselības pārbaudi ārstniecības iestādē;

16.5. klients ne ilgāk kā divas darba dienas nepiedalās prasmju veicināšanas pasākumos sakarā ar laulātā, vecāku, bērna vai cita tuva ģimenes locekļa (brāļa, māsas, vecvecāka) nāvi;

16.6. klients, pamatojoties uz izsaukumu, atrodas izziņas iestādē, prokuratūrā, tiesā;

16.7. klients ārstniecības iestādē nodod asinis;

16.8. klients piedalās Nodarbinātības valsts aģentūras organizētajos pasākumos vai citos darba meklēšanas pasākumos;

16.9. ir iestājušies citi objektīvi iemesli, kas nav atkarīgi no klienta gribas.

17. Klientam, iestājoties kādam no šo noteikumu 16. punktā minētajiem kavējumiem, ne vēlāk kā līdz prasmju veicināšanas pasākumu īstenošanas sākumam attiecīgajā prasmju veicināšanas īstenošanas dienā jāinformē, ja iespējams, prasmju veicināšanas pasākumu vadītājs.

18. Klientam ir pienākums pierādīt šo noteikumu 16. punktā minēto kavējumu iestāšanās faktu, iesniedzot prasmju veicināšanas pasākumu vadītājam kavējumu attaisnojošu dokumentu.

IV. Noslēguma jautājums

19. Atzīt par spēku zaudējušiem Jēkabpils novada domes 2022. gada 28. aprīļa saistošos noteikumus Nr. 21 "Kārtība, kādā Jēkabpils novada pašvaldībā organizē darba un sociālo prasmju saglabāšanas, atjaunošanas un apgūšanas pasākumus, kas rada labumu sabiedrībai un neaizvieto pašvaldības funkciju veicējus" (Latvijas Vēstnesis, 2022., 103. nr.).

Jēkabpils novada domes priekšsēdētājs R. Ragainis
1. pielikums
Jēkabpils novada domes
2024. gada 25. aprīļa
saistošajiem noteikumiem Nr. 10
NORĪKOJUMS
PRASMJU VEICINĀŠANAS PASĀKUMU VEIKŠANAI PASĀKUMU ĪSTENOŠANAS VIETĀS

Jēkabpils novadā

_ _./_ _./_ _ _ _Nr.____

Jēkabpils novada Attīstības pārvaldes
Infrastruktūras apsaimniekošanas nodaļai

Jēkabpils novada Sociālā dienesta sociālā darba speciālists/-e [vārds, uzvārds], pamatojoties uz Jēkabpils novada domes __. __. 20___. saistošo noteikumu Nr.___ "Kārtība, kādā Jēkabpils novada pašvaldībā organizē darba un sociālo prasmju saglabāšanas, atjaunošanas un apgūšanas pasākumus, kas rada labumu sabiedrībai un neaizvieto pašvaldības funkciju veicējus" 8.3. apakšpunktu, norīko darba un sociālo prasmju saglabāšanas, atjaunošanas un apgūšanas pasākumu (turpmāk – prasmju veicināšanas pasākumi) veikšanai pasākumu īstenošanas vietās [pilsētas vai pagasta nosaukums atbilstoši klienta deklarētās dzīvesvietas administratīvajai teritorijai]

 
(klienta vārds, uzvārds, personas kods, kontakttālrunis)

uz [prasmju veicināšanas pasākumu īstenošanas mēnešu skaits (skaitļiem)] mēnesi/-šiem no

_ _./_ _./_ _ _ _. līdz _ _./_ _./_ _ _ _.

Prasmju veicināšanas pasākumi veicami:

[dienu skaits] dienas nedēļā[stundu skaits] stundas dienā

Norīkotāja pilns amata nosaukums, personiskais paraksts un tā atšifrējums

Tālrunis

Apliecinu, ka norīkojumu saņēmu un esmu brīdināts/-a, ka var tikt atcelts Jēkabpils novada Sociālā dienesta lēmums par pamata sociālās palīdzības pabalstu izmaksu, ja bez attaisnojoša iemesla nepiedalīšos prasmju veicināšanas pasākumos:

  
 (klienta personiskais paraksts un tā atšifrējums)
Piezīme.

Klients parakstās par norīkojuma saņemšanu tikai uz Jēkabpils novada Sociālā dienesta eksemplāra.

2. pielikums
Jēkabpils novada domes
2024. gada 25. aprīļa
saistošajiem noteikumiem Nr. 10
PRASMJU VEICINĀŠANAS PASĀKUMU ĪSTENOŠANAS GRAFIKS

no 20___. gada ___. _________ līdz 20___. gada ___. _________

_ _./_ _./_ _ _ _Nr.____/____
  
Prasmju veicināšanas pasākumu īstenotājs:Jēkabpils novada Attīstības pārvaldes
Infrastruktūras apsaimniekošanas nodaļa

 

  
Prasmju veicināšanas pasākumu īstenošanas vieta (pagasta vai pilsētas nosaukums): 
 
Ziņas par prasmju veicināšanas pasākumu vadītāju:
Pilns amata nosaukums 
Vārds, Uzvārds 
Tālrunis 
 
Ziņas par klientu:
Vārds, Uzvārds 
Tālrunis 
 
Prasmju veicināšanas pasākumu īstenošanas dienas un laiki:
nedēļas dienas nosaukumslaiks no plkst. līdz plkst.stundu skaits dienā
   
   
   
   
Kopējais stundu skaits nedēļā: 
  
Prasmju veicināšanas pasākumu vadītājs/-a 
 (paraksts, tā atšifrējums un datums)
   
Klients  
 (paraksts, tā atšifrējums un datums) 
Atzīmes par grafika izpildi (atbilstošo atzīmēt ar ѵ vai x):

izpildīts sakarā ar veicināšanas pasākumu īstenošanas perioda beigām

nav izpildīts (norādīt iemeslu)

 
 
 
 
Prasmju veicināšanas pasākumu vadītājs/-a 
 (paraksts un tā atšifrējums)

Datums

Saistošo noteikumu "Kārtība, kādā Jēkabpils novada pašvaldībā organizē darba un sociālo prasmju saglabāšanas, atjaunošanas un apgūšanas pasākumus, kas rada labumu sabiedrībai un neaizvieto pašvaldības funkciju veicējus"
paskaidrojuma raksts
Paskaidrojuma raksta sadaļaNorādāmā informācija
1. Mērķis un nepieciešamības pamatojums1.1. Izstrādes pamatojums

Jēkabpils novada domes saistošo noteikumu projekts "Kārtība, kādā Jēkabpils novada pašvaldībā organizē darba un sociālo prasmju saglabāšanas, atjaunošanas un apgūšanas pasākumus, kas rada labumu sabiedrībai un neaizvieto pašvaldības funkciju veicējus" (turpmāk – saistošo noteikumu projekts) izstrādāts, pamatojoties uz Pašvaldību likuma Pārejas noteikumu 6. punktu, kas pašvaldības domei nosaka izvērtēt uz likuma "Par pašvaldībām" normu pamata izdoto saistošo noteikumu atbilstību Pašvaldību likumam un izdot jaunus saistošos noteikumus atbilstoši šajā likumā ietvertajam pilnvarojumam.

1.2. Mērķis

Saistošo noteikumu projekta mērķis ir noteikt kārtību, kādā Jēkabpils novada Sociālais dienests (turpmāk – Sociālais dienests) iesaista Sociālā dienesta darbspējīgos klientus (izņemot Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likuma 36. panta otrajā daļā minētās personas), kuri saņem sociālo palīdzību vismaz trīs mēnešus pēdējo 12 mēnešu periodā darba un sociālo prasmju saglabāšanas, atjaunošanas un apgūšanas pasākumos, kas rada labumu sabiedrībai un neaizvieto pašvaldības funkciju veicējus (turpmāk – prasmju veicināšanas pasākumi), bez nolūka gūt peļņu.

1.3. Pašreizējā situācija

Jēkabpils novada dome 2022. gada 28. aprīlī izdeva saistošos noteikumus Nr. 21 "Kārtība, kādā Jēkabpils novada pašvaldībā organizē darba un sociālo prasmju saglabāšanas, atjaunošanas un apgūšanas pasākumus, kas rada labumu sabiedrībai un neaizvieto pašvaldības funkciju veicējus" (turpmāk – Saistošie noteikumi Nr. 21).

Saistošie noteikumi Nr. 21 tika izdoti saskaņā ar likumu "Par pašvaldībām", kas zaudēja spēku 2023. gada 1. janvārī, stājoties spēkā jaunajam Pašvaldību likumam.

Atbilstoši Oficiālo publikāciju un tiesiskās informācijas likuma 9. panta piektajai daļai, ja spēku zaudē normatīvā akta izdošanas tiesiskais pamats (augstāka juridiska spēka tiesību norma, uz kuras pamata izdots cits normatīvais akts), tad spēku zaudē arī uz šā pamata izdotais normatīvais akts vai tā daļa.

Saskaņā ar Pašvaldību likuma Pārejas noteikumu 6. punktā ietverto speciālo regulējumu, līdz jaunu saistošo noteikumu spēkā stāšanās dienai, bet ne ilgāk kā līdz 2024. gada 30. jūnijam piemērojami uz likuma "Par pašvaldībām" normu pamata izdotie saistošie noteikumi, ciktāl tie nav pretrunā ar šo likumu.

1.4. Problēmas un risinājumi

Problēmas apraksts

2024. gada 30. jūnijā beigsies Pašvaldību likuma Pārejas noteikumu 6. punktā noteiktais uz likuma "Par pašvaldībām" normu pamata izdoto saistošo noteikumu piemērošanas termiņš.

Risinājuma apraksts

Izdot jaunus saistošos noteikumus atbilstoši Pašvaldību likumā ietvertajam tiesiskajam regulējumam, paredzot, ka tie stājas spēkā nākamajā dienā pēc publicēšanas oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".

Problēmas apraksts

Atbilstoši Saistošajos noteikumos Nr. 21 ietvertajam tiesiskajam regulējumam, prasmju veicināšanas pasākumu īstenošanu organizē Sociālais dienests sadarbībā ar Jēkabpils novada pašvaldības iestādes "Jēkabpils novada Attīstības pārvalde" Infrastruktūras apsaimniekošanas nodaļu (turpmāk – Apsaimniekošanas nodaļa).

Saskaņā ar Saistošo noteikumu Nr. 21 10. punktu, klientam divu darbdienu laikā jāierodas Apsaimniekošanas nodaļā, lai sastādītu prasmju veicināšanas pasākumu īstenošanas grafiku un noslēgtu līgumu par darba un sociālo prasmju veicināšanu.

Jēkabpils novada pašvaldības sastāvā ietilpst Jēkabpils valstspilsēta, kurā atrodas Apsaimniekošanas nodaļas juridiskā un faktiskā adrese, Aknīstes un Viesītes pilsētas un 22 pagasti, kopā aptverot 2996,1 km2 lielu teritoriju.

Ņemot vērā pašvaldības teritorijas lielumu un attālumus no Jēkabpils valstspilsētas līdz Jēkabpils novada pašvaldības administratīvajā teritorijā esošajiem pagastiem vai pilsētām, Apsaimniekošanas nodaļas nepietiekamo kapacitāti, kā arī to, ka katra Jēkabpils novada pašvaldības pagasta vai pilsētas pārvalde vislabāk pārzina attiecīgā pagasta vai pilsētas piedāvātās iespējas un vajadzības, kā arī savā administratīvajā teritorijā dzīvojošos iedzīvotājus, nepieciešams precizēt Saistošos noteikumus Nr. 21.

Risinājuma apraksts

Lai uzlabotu prasmju veicināšanas pasākumu īstenošanas procesu, nodrošinot Sociālā dienesta klientiem iespēju visu prasmju veicināšanas pasākumu īstenošanas ciklu iziet attiecīgās Jēkabpils novada pagasta vai pilsētas administratīvās teritorijas robežās atbilstoši klienta deklarētajai dzīvesvietai, kā arī veiksmīgāk administrētu pašvaldības administratīvos un cilvēkresursus, saistošo noteikumu projektā paredzēt, ka Sociālais dienests prasmju veicināšanas pasākumu īstenošanu organizē sadarbībā ar Apsaimniekošanas nodaļu, savukārt Apsaimniekošanas nodaļa, katrā Jēkabpils novada pašvaldības administratīvajā teritorijā esošajā pagastā un pilsētā, izņemot Jēkabpils valstspilsētu, prasmju veicināšanas pasākumus īsteno sadarbībā ar Jēkabpils novada pašvaldības iestādes "Jēkabpils novada administratīvā pārvalde" Jēkabpils novada administratīvo teritoriju nodaļas pagastu un pilsētu pārvaldēm (turpmāk – pārvalde).

2. Fiskālā ietekme uz pašvaldības budžetu2024Turpmākie trīs gadi (euro)
202520262027
2.1. Budžeta ieņēmumi0000
2.2. Budžeta izdevumi0000
2.3. Fiskālā ietekme0000
2.4. Detalizēts ieņēmumu un izdevumu aprēķinsFiskālā ietekme uz pašvaldības budžetu netiek plānota.
2.4.1. detalizēts ieņēmumu aprēķins-
2.4.2. detalizēts izdevumu aprēķins-
2.5. Amata vietu skaita izmaiņas (palielinājuma gadījumā: izvērsts pamatojums, izvērtējums par esošo resursu pārskatīšanas iespējām, t.sk. vakanto amata vietu, ilgstošo vakanču izmantošana u.c.)-
3. Sociālā ietekme, ietekme uz vidi, iedzīvotāju veselību, uzņēmējdarbības vidi pašvaldības teritorijā, kā arī plānotā regulējuma ietekme uz konkurenci3.1. Sociālā ietekme

Saistošo noteikumu projektā iekļautās tiesību normas ietekmēs personas darbspējīgā vecumā (izņemot Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likuma 36. panta otrajā daļā minētās personas) no zemu ienākumu mājsaimniecībām, kuras vismaz trīs mēnešus pēdējo 12 mēnešu periodā saņem pašvaldības nodrošināto sociālo palīdzību, uzlabojot personu spēju darboties dažādās dzīves jomās un pildīt atbilstošas sociālās lomas un veicinot personu sociālā statusa atgūšanu, iekļaušanos darba tirgū un sabiedrībā, kā arī novēršot citu faktoru izraisītās negatīvās sociālās sekas personu dzīvē.

3.2. Ietekme uz vidi

Saistošo noteikumu projekts ietekmi uz vidi nerada.

3.3. Ietekme uz iedzīvotāju veselību

Saistošo noteikumu projekts ietekmi uz iedzīvotāju veselību nerada.

3.4. Ietekme uz uzņēmējdarbības vidi pašvaldības teritorijā

Saistošo noteikumu projekts ietekmi uz uzņēmējdarbības vidi pašvaldības teritorijā nerada.

3.5. Ietekme uz konkurenci

Saistošo noteikumu projekts ietekmi uz konkurenci nerada.

4. Ietekme uz administratīvajām procedūrām un to izmaksāmSaistošo noteikumu projekts paredz, ka Sociālā dienesta sociālā darba speciālists, kurš strādā ar attiecīgo mājsaimniecību, pēc mājsaimniecības darbspējīgo personu izglītības, darba un sociālo prasmju novērtēšanas, izsniedz katram darbspējīgajam mājsaimniecības loceklim, kurš ir iesaistāms prasmju veicināšanas pasākumos noteikta parauga norīkojumu prasmju veicināšanas pasākumu veikšanai pasākumu īstenošanas vietā.

Persona divu darbdienu laikā ar norīkojumu dodas vai nu pie Apsaimniekošanas nodaļas atbildīgā speciālista, ja personas dzīvesvieta deklarēta Jēkabpils valstpilsētas administratīvajā teritorijā, vai nu, atbilstoši savai deklarētajai dzīvesvietai, pie attiecīgās pārvaldes atbildīgā speciālista, lai sastādītu prasmju veicināšanas pasākumu īstenošanas grafiku un noslēgtu līgumu par darba un sociālo prasmju veicināšanu.

Administratīvo procedūru izmaksas nav paredzētas.

5. Ietekme uz pašvaldības funkcijām un cilvēkresursiemSaistošo noteikumu projekts izstrādāts, lai nodrošinātu Pašvaldību likuma 4. panta pirmās daļas 9. punktā noteiktās pašvaldību autonomās funkcijas – nodrošināt iedzīvotājiem atbalstu sociālo problēmu risināšanā, kā arī iespēju saņemt sociālo palīdzību un sociālos pakalpojumus izpildi pašvaldības brīvprātīgās iniciatīvas ietvaros.

Saistošo noteikumu projektā paredzētā pasākuma īstenošana tiks veikta ar esošajiem cilvēkresursiem.

6. Informācija par izpildes nodrošināšanuSaistošo noteikumu projekta izpildi īstenos Sociālais dienests sadarbībā ar Apsaimniekošanas nodaļu un pārvaldēm.

Jaunu institūciju izveide, esošo likvidācija vai reorganizācija netiks veikta.

Saistošo noteikumu projekta izpilde tiks veikta apstiprinātā pašvaldības budžeta ietvaros.

7. Prasību un izmaksu samērīgums pret ieguvumiem, ko sniedz mērķa sasniegšanaSaistošo noteikumu projektā ietvertās tiesību normas ir piemērotas iecerētā mērķa sasniegšanas nodrošināšanai un paredz tikai to, kas ir vajadzīgs minētā mērķa sasniegšanai.

Pašvaldības izraudzītie līdzekļi ir leģitīmi un rīcība ir atbilstoša augstāka juridiskā spēka normatīvajiem aktiem.

8. Izstrādes gaitā veiktās konsultācijas ar privātpersonām un institūcijām8.1. Sabiedrības pārstāvji (tostarp biedrības, nodibinājumi, apvienības u.tml.), ar kuriem notikušas konsultācijas saistošo noteikumu izstrādes procesā

Nav.

8.2. Izmantotais sabiedrības līdzdalības veids

Saistošo noteikumu projekts sabiedrības viedokļa noskaidrošanai publicēts pašvaldības tīmekļvietnē www.jekabpils.lv sadaļas "Normatīvie akti" apakšsadaļā "Saistošo noteikumu projekti". Viedokļa izteikšanas termiņš noteikts divas nedēļas no saistošo noteikumu projekta publicēšanas datuma pašvaldības tīmekļvietnē. tas ir 14.03.2024.–28.03.2024.

8.3. Sabiedrības pārstāvju izteiktie priekšlikumi un iebildumi

Nav saņemti.

8.4. Par saistošo noteikumu projektu saņemto viedokļu apkopojums un izvērtējums

Nav.

8.5. No institūcijām saņemtie viedokļi un atzinumi, to apkopojums un izvērtējums

Nav saņemts.

8.6. Informācija par cita veida saziņu un konsultācijām

Nav saņemts.

Jēkabpils novada domes priekšsēdētājs R. Ragainis
25.05.2024