Tiesību akts: spēkā esošs
Attēlotā redakcija: 29.03.2022. - ... / Spēkā esošā
Ministru kabineta rīkojums Nr. 437

Rīgā 2021. gada 22. jūnijā (prot. Nr. 49 50. §)
Par starpministriju darba grupas izveidi klimata politikas koordinācijai

1. Lai nodrošinātu vienotu nozaru ministriju stratēģisko redzējumu un prioritātes attiecībā uz 2030. gada nacionālo siltumnīcefekta gāzu emisiju mazināšanas mērķu kāpināšanu, izveidot starpministriju darba grupu klimata politikas koordinācijai (turpmāk – koordinācijas grupa) šādā sastāvā:

1.1. D. Dubrovskis – Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas valsts sekretāra vietnieks klimata politikas jautājumos (koordinācijas grupas vadītājs);

1.2. E. Šaicāns – Ekonomikas ministrijas valsts sekretāra vietnieks enerģētikas jautājumos (koordinācijas grupas vadītāja vietnieks);

1.3. D. Arāja – Zemkopības ministrijas valsts sekretāra vietniece;

1.4. L. Austrupe – Satiksmes ministrijas valsts sekretāra vietniece finanšu attīstības, investīciju un Eiropas lietās;

1.5. R. Brusbārdis – Ministru prezidenta padomnieks ārlietu un Eiropas lietās;

1.6. L. Kļaviņa – Finanšu ministrijas valsts sekretāra vietniece finanšu politikas jautājumos;

1.7. A. Kurme – Ārlietu ministrijas valsts sekretāra vietniece Eiropas lietās.

(MK 29.03.2022. rīkojuma Nr. 219 redakcijā)

2. Koordinācijas grupai veidot vienotu stratēģisko redzējumu paaugstināto 2030. gada nacionālo klimata politikas mērķu (enerģētikas, transporta, lauksaimniecības, atkritumu apsaimniekošanas un rūpniecisko procesu un produktu izmantošanas sektoros, kā arī zemes izmantošanas, zemes izmantošanas maiņas un mežsaimniecības sektorā) sasniegšanai, tai skaitā:

2.1. novērtēt katras tautsaimniecības nozares potenciālo devumu klimata mērķu sasniegšanā;

2.2. noteikt nacionālās prioritātes klimata politikas mērķu sasniegšanā;

2.3. izstrādāt priekšlikumus attīstības vajadzībām, pārvaldības mehānismus (partnerattiecību veidošanas kārtību, plānotos pārraudzības pasākumus).

3. Koordinācijas grupas locekļi nodrošina:

3.1. darbības koordinēšanu jautājumos, kas saistīti ar pārstāvētās institūcijas atbildības jomu;

3.2. sadarbību ar citām pasākumu īstenošanā iesaistītajām institūcijām;

3.3. operatīvu informācijas, viedokļa vai priekšlikumu sniegšanu par pārstāvētās institūcijas atbildības jomā esošajiem jautājumiem.

4. Koordinācijas grupa regulāri ziņo par šā rīkojuma 2. punktā minētā uzdevuma izpildes gaitu, tai skaitā nosūta parakstītos koordinācijas grupas protokolus Ārlietu ministrijai, Ekonomikas ministrijai, Finanšu ministrijai, Satiksmes ministrijai, Zemkopības ministrijai, Ministru prezidenta birojam, kā arī Enerģētikas un klimata padomei (izveidota ar Ministru kabineta 2019. gada 3. decembra rīkojumu Nr. 609 "Par Nacionālo enerģētikas un klimata padomi").

5. Koordinācijas grupas vadītājam ir tiesības pieaicināt dalībai koordinācijas grupas sēdēs citus speciālistus vai ekspertus, kā arī pieprasīt un saņemt no citām institūcijām darbam nepieciešamo informāciju.

6. Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas Klimata pārmaiņu departaments veic koordinācijas grupas sekretariāta funkcijas. Informāciju par koordinācijas grupas kārtējās sēdes norises vietu un laiku, sēdes darba kārtību, kā arī materiālus par sēdē izskatāmajiem jautājumiem koordinācijas grupas sekretariāts nosūta koordinācijas grupas locekļiem ne vēlāk kā piecas darbdienas pirms attiecīgās sēdes. Ja nepieciešams, sekretariāts pirms koordinācijas grupas sēdes izplata koordinācijas grupas locekļiem papildu materiālus.

7. Sekretariāts protokolē koordinācijas grupas sēdes. Sēdes protokolā norāda darba kārtību, diskusiju saturu un pieņemtos lēmumus, kā arī personas, kuras piedalījušās sēdē, un personas, kuras izteikušās par attiecīgo jautājumu.

8. Koordinācijas grupas sēdes protokolu paraksta attiecīgi koordinācijas grupas vadītājs un par protokola sagatavošanu atbildīgā persona.

Ministru prezidents A. K. Kariņš

Vides aizsardzības un
reģionālās attīstības ministrs A. T. Plešs
29.03.2022