1. Saistošie noteikumi (turpmāk – noteikumi) nosaka pabalsta pārtikas iegādei apmēru, pieprasīšanas un piešķiršanas kārtību, kā arī personas, kurām ir tiesības saņemt pabalstu pārtikas iegādei.
2. Ģimene šo noteikumu izpratnē ir atsevišķi dzīvojoša persona vai personu grupa, kuras saista laulība, radniecība, vai citas personiskas attiecības un kuras dzīvo kopā vienā mājoklī un kurām ir kopīgi izdevumi par uzturu.
3. Pabalstu pārtikas iegādei ir tiesības saņemt Liepājas pilsētas administratīvajā teritorijā dzīvesvietu deklarējušai ģimenei (personai):
3.1. krīzes situācijā, ja tai objektīvu iemeslu dēļ ir ierobežota vai nav iespēja saņemt pietiekamu uzturu un, ja:
3.1.1. ienākumi uz katru ģimenes locekli iepriekšējā mēnesī nepārsniedz 90 euro;
3.1.2. persona ir reģistrējusies Nodarbinātības valsts aģentūrā kā bezdarbnieks atbilstoši Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likuma 37.panta pirmajai daļai.
3.2. ārkārtas situācijā, kura izveidojusies stihiskas nelaimes rezultātā.
(Grozīts ar Liepājas pilsētas domes 08.12.2016. saistošajiem noteikumiem Nr. 27)
4. Pabalsta pieprasītājam un kopā ar viņu dzīvojošajiem pilngadīgajiem ģimenes locekļiem Liepājas pilsētas pašvaldības iestādes "LIEPĀJAS PILSĒTAS DOMES SOCIĀLAIS DIENESTS" (turpmāk – Sociālais dienests) noteiktajā kārtībā un termiņā ir pienākums līdzdarboties savas sociālās situācijas risināšanā.
6. Pabalsta pārtikas iegādei apmērs ir 45 euro vienai personai mēnesī, bet ne vairāk kā 200 euro vienai ģimenei mēnesī.
7. Pabalsta pārtikas iegādei saņemšanai, pabalsta pieprasītājs Sociālajā dienestā:
7.1. uzrāda personu apliecinošu dokumentu;
7.2. iesniedz iesniegumu, kuru parakstot, pabalsta pieprasītājs dod Sociālajam dienestam atļauju izmantot pašvaldības un valsts datu reģistros pieejamo informāciju par ģimeni (personu);
7.3. pēc Sociālā dienesta pieprasījuma, iesniedz vai uzrāda dokumentus, kas ir nepieciešami, lai izvērtētu pabalsta pieprasītāja ģimenes tiesības saņemt pabalstu pārtikas iegādei.
9. Pabalstu ģimenei (personai) ir tiesības saņemt līdz trim mēnešiem kalendārajā gadā, ja tā līdzdarbojas savas sociālās situācijas uzlabošanā.
10. Ja pabalsta pieprasītājam nav tiesību saņemt pabalstu pārtikas iegādei, Sociālais dienests pieņem lēmumu par atteikumu piešķirt pabalstu, norādot atteikuma pamatojumu un lēmuma apstrīdēšanas kārtību.
11. Sociālā dienesta lēmumu var apstrīdēt Liepājas pilsētas domē. Liepājas pilsētas domes lēmumu var pārsūdzēt Administratīvajā rajona tiesā.