Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Darbības ar dokumentu

Tiesību akts: spēkā esošs

Ministru kabineta rīkojums Nr.595

Rīgā 2012.gada 11.decembrī (prot. Nr.68 48.§)

Par klasiskā cūku mēra uzliesmojuma apkarošanas pasākumu organizēšanu Krāslavas un Dagdas novadā

1. Pieņemt zināšanai valsts galvenā pārtikas un veterinārā inspektora sniegto ziņojumu.

2. Iekšlietu ministrijai organizēt tās padotībā esošo iestāžu dalību valsts galvenā pārtikas un veterinārā inspektora izsludinātās karantīnas pasākumu (noteikti ar valsts galvenā pārtikas un veterinārā inspektora 2012.gada 27.novembra rīkojumu Nr.121 "Par karantīnas noteikšanu, ierobežojumiem un kontroles pasākumiem") nodrošināšanā:

2.1. Valsts policijai izveidot kontrolposteņus uz autoceļiem, kas šķērso klasiskā cūku mēra karantīnas zonu, un nodrošināt amatpersonu dežūras tajos;

2.2. Valsts policijai veikt to transportlīdzekļu pārbaudi, kas izbrauc no karantīnas zonas;

2.3. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestam nodrošināt atbalstu Pārtikas un veterinārajam dienestam dzīvnieku līķu sadedzināšanā;

2.4. iesaistīt policijas darbiniekus sabiedriskās kārtības nodrošināšanā klasiskā cūku mēra apkarošanas pasākumu īstenošanas laikā mēra skartajās novietnēs, ja to īpašnieki nepakļaujas Pārtikas un veterinārā dienesta veterināro inspektoru norādījumiem;

2.5. veikt pastiprinātu autotransporta kravu pārvadājumu kontroli pierobežas teritorijā;

2.6. apzināt atbildīgos valsts materiālo rezervju glabātājus, lai nodrošinātu iespējamu resursu piesaistīšanu, ja nepieciešams.

3. Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai nodrošināt klasiskā cūku mēra apkarošanas ietvaros nogalināto un nobeigušos dzīvnieku aprakšanas vai sadedzināšanas vietu saskaņošanu.

4. Saskaņā ar Publisko iepirkumu likuma 3.panta trešās daļas 2.punktu atļaut Pārtikas un veterinārajam dienestam bez iepirkuma procedūras izsludināšanas iegādāties nepieciešamos materiālus klasiskā cūku mēra apkarošanai un ierobežošanai.

5. Šā rīkojuma 4.punktā minētās darbības Pārtikas un veterinārais dienests veic pēc atsevišķa Ministru kabineta rīkojuma pieņemšanas.

Ministru prezidents V.Dombrovskis

Zemkopības ministre L.Straujuma

11.12.2012