1. Noteikumi nosaka specializēto gaļas šķirņu kazu un citu gaļas ražošanai audzējamo kazu (turpmāk – gaļas kazas) pārraudzības kārtību.
3. Gaļas kazu ganāmpulka īpašnieks (turpmāk – ganāmpulka īpašnieks) nodrošina visu vienā novietnē turētu gaļas kazu pārraudzību.
4. Pirms pārraudzības uzsākšanas ganāmpulka īpašnieks iesniedz šķirnes lauksaimniecības dzīvnieku audzētāju organizācijā, kas atzīta saskaņā ar normatīvajiem aktiem par šķirnes lauksaimniecības dzīvnieku audzētāju organizācijas atbilstības kritērijiem un šķirnes lauksaimniecības dzīvnieku audzētāju organizācijas statusa piešķiršanas kārtību (turpmāk – organizācija), iesniegumu par pārraudzības darba uzsākšanu. Iesniegumā norāda ganāmpulka numuru.
5. Fiziskā persona, kas veic pārraudzību (turpmāk – pārraugs), uzskaita šādus pārraudzības datus:
5.1. kazlēnam:
5.1.1. dzīvmasu piedzimstot;
5.1.2. dzīvmasu 50 dienu vecumā;
5.1.3. svēršanas datumu 50 dienu vecumā;
5.2. vaislas kazu mātei:
5.2.1. atnešanās datumu;
5.2.2. āža identifikācijas numuru;
5.2.3. auglību:
5.2.3.1. dzīvi dzimušo kazlēnu skaitu;
5.2.3.2. nedzīvi dzimušo kazlēnu skaitu.
6. Saimniecībās, kas strādā saskaņā ar ciltsdarba programmu gaļas kazu audzēšanā, tai skaitā šķirnes lauksaimniecības dzīvnieku audzēšanas saimniecībās, kas atzītas saskaņā ar normatīvajiem aktiem par šķirnes lauksaimniecības dzīvnieku audzēšanas saimniecības atbilstības kritērijiem un šķirnes lauksaimniecības dzīvnieku audzēšanas saimniecības statusa piešķiršanas un anulēšanas kārtību, pārraudzības datus uzskaita atbilstoši ciltsdarba programmai gaļas kazu audzēšanā.
7. Pārraugs pārraudzības datu reģistrēšanai izmanto organizācijas sagatavotās veidlapas un līdz nākamā pārraudzības gada 1.februārim papīra vai elektroniska dokumenta formā iesniedz organizācijā šo noteikumu 5.punktā minētos pārraudzības datus par iepriekšējo pārraudzības gadu.
8. Eksterjeru vērtē visām pārraudzībā esošajām gaļas kazām atbilstoši ciltsdarba programmai gaļas kazu audzēšanā.
9. Fiziskā persona, kas veic vērtēšanu (turpmāk – vērtētājs), ciltsdarba programmā minēto gaļas kazu eksterjera vērtēšanas datu reģistrēšanai izmanto organizācijas sagatavotās veidlapas un minētos datus papīra vai elektroniska dokumenta formā 20 dienu laikā nosūta organizācijai.
10. Organizācija apkopo un uzglabā pārraudzības datus, kā arī pēc šo noteikumu 7. un 9.punktā minētās informācijas saņemšanas reģistrē to mēneša laikā.
11. Organizācija katru gadu līdz 15.februārim valsts aģentūrā "Lauksaimniecības datu centrs" (turpmāk – datu centrs) iesniedz papīra vai elektroniska dokumenta formā pārraudzības datu kopsavilkumu par iepriekšējo pārraudzības gadu. Kopsavilkumā norāda šādu informāciju:
11.1. saimniecības nosaukumu;
11.2. ganāmpulka reģistrācijas numuru;
11.3. gaļas kazu māšu skaitu;
11.4. auglību:
11.4.1. dzīvi dzimušo kazlēnu skaitu;
11.4.2. nedzīvi dzimušo kazlēnu skaitu.
12. Datu centrs mēneša laikā pēc šo noteikumu 11.punktā minētā pārraudzības datu kopsavilkuma saņemšanas ievieto to savā tīmekļa vietnē (tīmekļa vietnes adrese ir norādīta Valsts reģionālās attīstības aģentūras pārziņā esošajā Publisko pakalpojumu katalogā).
13. Pārraugam un vērtētājam ir pienākums:
13.1. šajos noteikumos noteiktajā kārtībā nodrošināt ganāmpulka pārraudzības datu ieguvi, reģistrēšanu un informācijas nosūtīšanu organizācijai;
13.2. informēt datu centru un Pārtikas un veterināro dienestu, ja pārraudzība nenotiek atbilstoši šajos noteikumos noteiktajai kārtībai.
14. Pārraugam ir tiesības:
14.1. pārbaudīt ganāmpulkā izmantojamo pārraudzības aprīkojumu;
14.2. informēt ganāmpulka īpašnieku par gaļas kazu neatbilstību pārraudzības nosacījumiem.
15. Vērtētājam ir tiesības:
15.1. iegūt informāciju par ganāmpulka gaļas kazām, kuru eksterjers jāvērtē;
15.2. informēt ganāmpulka īpašnieku par gaļas kazu neatbilstību eksterjera vērtēšanas nosacījumiem.
16. Ganāmpulka īpašniekam ir tiesības:
16.1. saņemt pārrauga un vērtētāja konsultācijas jautājumos, kas saistīti ar gaļas kazu pārraudzību un eksterjera vērtēšanu;
16.2. saņemt no organizācijas informāciju par sava ganāmpulka pārraudzības rezultātiem.
17. Ganāmpulka īpašniekam ir pienākums:
17.1. nodrošināt pārraudzības datu pieejamību pārraugam un Pārtikas un veterinārajam dienestam;
17.2. informēt datu centru un Pārtikas un veterināro dienestu par pārkāpumiem pārraudzības darbā;
17.3. Civillikumā noteiktajā kārtībā vienoties ar pārraugu par pārraudzības darba veikšanu, ja ganāmpulka īpašnieks pats neveic pārraudzību savā ganāmpulkā.