Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
Tiesību akts: zaudējis spēku
Tiesību akts ir zaudējis spēku.

Skatīt Ministru kabineta 2017. gada 12. decembra noteikumus Nr. 744 "Jaunās pārtikas atbilstības klasifikācijas un kvalitātes prasību novērtēšanas kārtība".
Ministru kabineta noteikumi Nr.525

Rīgā 2011.gada 5.jūlijā (prot. Nr.41 31.§)
Kārtība, kādā novērtējama jaunās pārtikas atbilstība klasifikācijas un kvalitātes prasībām
Izdoti saskaņā ar Pārtikas aprites uzraudzības likuma 4.panta ceturto daļu

1. Noteikumi nosaka kārtību, kādā novērtējama jaunās pārtikas un tās sastāvdaļu (turpmāk – jaunā pārtika) atbilstība klasifikācijas un kvalitātes prasībām saskaņā ar Eiropas Parlamenta un Padomes 1997.gada 27.janvāra Regulu Nr. 258/97, kas attiecas uz jauniem pārtikas produktiem un jaunām pārtikas produktu sastāvdaļām (turpmāk – regula Nr. 258/97).

2. Pārtikas un veterinārais dienests ir regulā Nr. 258/97 minētā par jaunās pārtikas riska novērtēšanu atbildīgā iestāde.

3. Lai veiktu darbības ar jauno pārtiku, kas nav atzīta Eiropas Savienībā, persona atbilstoši regulas Nr. 258/97 4.panta 1.punktam iesniedz Pārtikas un veterinārajā dienestā iesniegumu jaunās pārtikas izplatīšanas atļaujas saņemšanai un iesnieguma kopiju nosūta Eiropas Komisijai. Pārtikas un veterinārais dienests nosūta minētā iesnieguma kopiju Zemkopības ministrijai.

4. Pārtikas un veterinārais dienests sagatavo jaunās pārtikas riska novērtējuma atzinumu (turpmāk – novērtējuma atzinums) atbilstoši regulas Nr. 258/97 6.panta 3.punktam un nosūta to Eiropas Komisijai, kā arī informē par sagatavoto novērtējuma atzinumu Zemkopības ministriju.

5. Pārtikas un veterinārais dienests atbilstoši regulas Nr. 258/97 6.panta 4.punktam izskata citu Eiropas Savienības dalībvalstu kompetento iestāžu sagatavotos novērtējuma atzinumus.

6. Izdevumus, kas saistīti ar novērtējuma atzinuma sagatavošanu, persona sedz atbilstoši normatīvajiem aktiem par jaunās pārtikas riska novērtējuma atzinuma sagatavošanas maksu.

7. Atzīt par spēku zaudējušiem Ministru kabineta 2006.gada 18.jūnija noteikumus Nr.597 "Kārtība, kādā novērtējama jaunās pārtikas atbilstība klasifikācijas un kvalitātes prasībām" (Latvijas Vēstnesis, 2006, 114.nr.).

Ministru prezidents V.Dombrovskis

Zemkopības ministrs J.Dūklavs
09.07.2011
Informācijai! Saistībā ar pāreju uz jaunu datu struktūru vietnē var tikt novērotas neprecizitātes. Par tām lūdzam ziņot uz e-pasta adresi likumi@lv.lv.