1. Noteikumi nosaka kārtību, kādā zvērinātam tiesu izpildītājam no valsts budžeta līdzekļiem tiek segti izpildu darbību veikšanai nepieciešamie izdevumi un izmaksāta amata atlīdzība takses apmērā, ja izpildāms atbildīgās iestādes lēmums par starptautisko organizāciju noteikto sankciju piespiedu izpildi.
2. Atlīdzību par veiktajām amata darbībām zvērinātam tiesu izpildītājam izmaksā amata atlīdzības takses apmērā atbilstoši attiecīgiem normatīvajiem aktiem.
3. Izpildu darbību veikšanai nepieciešamos izdevumus Tieslietu ministrija zvērinātam tiesu izpildītājam sedz, pamatojoties uz zvērināta tiesu izpildītāja iesniegtu valsts budžeta līdzekļu avansa pieprasījumu (1.pielikums) (turpmāk - avansa pieprasījums) vai rēķinu (2.pielikums).
4. Avansa pieprasījumu, avansa norēķinu un rēķinu zvērināts tiesu izpildītājs paraksta, apstiprina ar savu ģerboņzīmogu un papīra formā vai elektroniski iesniedz Tieslietu ministrijā. Ja minētos dokumentus zvērināts tiesu izpildītājs iesniedz elektroniski, tos noformē atbilstoši normatīvajiem aktiem par elektronisko dokumentu noformēšanu.
5. Avansa pieprasījumu zvērināts tiesu izpildītājs iesniedz Tieslietu ministrijā pirms izpildu darbību veikšanas. Avansa pieprasījuma pielikumā pievieno attiecīgu dokumentu apliecinātas kopijas, kas pamato avansa pieprasījumu.
6. Tieslietu ministrija pārbauda avansa pieprasījumā iekļautās informācijas pamatotību, kā arī iesniegtā avansa pieprasījuma atbilstību Civilprocesa likuma normām un attiecīgo avansu iemaksā zvērināta tiesu izpildītāja norādītajā kredītiestādes kontā. Pirms avansa saņemšanas zvērināts tiesu izpildītājs nodrošina atsavināšanas vai citu darbību aizliegumu atzīmju izdarīšanu reģistros un kredītiestādēs.
7. Zvērināts tiesu izpildītājs ne vēlāk kā mēneša laikā pēc šo noteikumu 5.punktā minētā avansa saņemšanas iesniedz Tieslietu ministrijā avansa norēķinu par naudas līdzekļu izlietojumu (3.pielikums) (turpmāk - avansa norēķins). Avansa norēķina pielikumā pievieno attiecīgu dokumentu apliecinātas kopijas, kas pamato saņemtā avansa izlietojumu.
8. Rēķinu zvērināts tiesu izpildītājs iesniedz Tieslietu ministrijā pēc izpildu darbību veikšanas. Rēķinam pievieno izpildu dokumenta apliecinātu kopiju, kā arī citu dokumentu apliecinātas kopijas, kas pamato izdevumus un veiktās izpildu darbības.
9. Tieslietu ministrija pārbauda rēķinā iekļautās informācijas pamatotību, kā arī iesniegtā rēķina atbilstību Civilprocesa likuma normām un attiecīgo summu iemaksā zvērināta tiesu izpildītāja norādītajā kredītiestādes kontā.
10. Atlīdzību par veiktajām amata darbībām izmaksā, pamatojoties uz zvērināta tiesu izpildītāja iesniegtu rēķinu (2.pielikums). Ja nepieciešams, rēķinā norāda gan izmaksājamo atlīdzību par veiktajām amata darbībām, gan izdevumus, kas radušies izpildu darbību veikšanas laikā (ja iepriekš nav iesniegts avansa pieprasījums).
11. Zvērinātam tiesu izpildītājam atlīdzība par veiktajām amata darbībām tiek izmaksāta pēc starptautisko organizāciju noteikto sankciju piespiedu izpildes pabeigšanas un faktiski veikto izdevumu rēķina iesniegšanas Tieslietu ministrijā.
12. Ja zvērināta tiesu izpildītāja iesniegtais avansa pieprasījums vai rēķins neatbilst Civilprocesa likuma normām vai šo noteikumu prasībām, Tieslietu ministrija rakstiski informē zvērinātu tiesu izpildītāju par samaksas atteikumu (norāda atteikuma iemeslu) un nosūta atpakaļ iesniegto avansa pieprasījumu vai rēķinu un pielikumā pievienotos dokumentus.
13. Ja zvērināts tiesu izpildītājs līdzekļus ar izpildu darbību veikšanu saistīto izdevumu segšanai saņēmis no valsts budžeta, bet pēc tam tos piedzinis, tad attiecīgie līdzekļi ne vēlāk kā mēneša laikā ieskaitāmi valsts pamatbudžeta ieņēmumos.
14. Zvērinātam tiesu izpildītājam, kuram Tieslietu ministrija izpildu darbību veikšanai nepieciešamos izdevumus izmaksājusi, pamatojoties uz iesniegto avansa pieprasījumu vai rēķinu, ir pienākums mēneša laikā pēc piedziņas izdarīšanas konkrētajā lietā par to rakstiski informēt Tieslietu ministriju.