Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
Tiesību akts: zaudējis spēku
Tiesību akts ir zaudējis spēku.
Latvijas Bankas noteikumi Nr.2

Rīgā 2007.gada 15.martā
Darījumu regulatīvie noteikumi
Izdoti saskaņā ar likuma “Par Latvijas Banku26. panta pirmo daļu

1. Noteikumi nosaka darījumu procentu likmes, cenas un apjomu un termiņu noteikšanas kārtību.

2. Galveno refinansēšanas operāciju izsoles minimālā aizdevuma procentu likme ir vienāda ar Latvijas Bankas refinansēšanas likmi.

3. Ilgāka termiņa refinansēšanas operāciju izsoles minimālā aizdevuma procentu likme ir vienāda ar Latvijas Bankas refinansēšanas likmi.

4. Valūtas mijmaiņas darījumu, pārdodot latus bankām ar atpirkšanu, izsoles minimālā latu procentu likme ir vienāda ar Latvijas Bankas refinansēšanas likmi.

5. Valūtas mijmaiņas darījumu, pērkot latus no bankām ar atpārdošanu, izsoles maksimālā latu procentu likme ir vienāda ar Latvijas Bankas refinansēšanas likmi.

6. Termiņnoguldījumu izsoles maksimālā noguldījuma procentu likme ir vienāda ar Latvijas Bankas refinansēšanas likmi.

7. Vērtspapīru tiešās pirkšanas izsolēs maksimālā pirkšanas cena un tiešās pārdošanas izsolēs minimālā pārdošanas cena tiek noteikta atbilstoši attiecīgo vērtspapīru tirgus cenai.

8. Latvijas Bankas valde nosaka galveno refinansēšanas operāciju izsoļu, ilgāka termiņa refinansēšanas operāciju izsoļu, valūtas mijmaiņas darījumu izsoļu, termiņnoguldījumu izsoļu un vērtspapīru tiešās pirkšanas un pārdošanas izsoļu apjomus.

9. Latvijas Bankas valde nosaka termiņnoguldījumu un valūtas mijmaiņas darījumu termiņu.

NOSLĒGUMA JAUTĀJUMI

10. Atzīt par spēku zaudējušu Latvijas Bankas padomes 2006. gada 16. novembra lēmumu Nr. 131/4 “Par monetāro operāciju procentu likmēm” (Latvijas Vēstnesis, 2006, Nr. 191).

11. Noteikumi stājas spēkā 2007. gada 24. martā.

Latvijas Bankas prezidents I.Rimšēvičs
24.03.2007