Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
Tiesību akts: zaudējis spēku
Tiesību akts ir zaudējis spēku.

Skatīt Ministru kabineta 2010. gada 12. maija noteikumus Nr. 433 "Veterinārās un higiēnas prasības svaigu zvejas produktu apritei nelielā apjomā".
Ministru kabineta noteikumi Nr.596

Rīgā 2006.gada 18.jūlijā (prot. Nr.38 24.§)
Obligātās nekaitīguma prasības zvejas produktu apritei nelielā apjomā
Izdoti saskaņā ar Pārtikas aprites uzraudzības likuma 4.panta otro daļu

1. Noteikumi nosaka obligātās nekaitīguma prasības neliela apjoma zvejas produktu ieguvei un tiešai piegādei galapatērētājam vai komersantam, kas nodarbojas ar mazumtirdzniecību Latvijas teritorijā un zvejas produktus piegādā tieši galapatērētājam.

2. Ja piegādāto zvejas produktu (izņemot zušus un lašus) apjoms nedēļā nepārsniedz 100 kg, to uzskata par neliela apjoma zvejas produktu piegādi. Ja piegādāto zušu un lašu apjoms nedēļā nepārsniedz piecas attiecīgās sugas zivis, to uzskata par neliela apjoma zušu un lašu piegādi.

3. Zvejnieks vai zvejas produktu audzētājs (turpmāk - zvejas produktu ieguvējs), kas iegūst zvejas produktus nelielā apjomā, reģistrē savu darbību Pārtikas un veterinārajā dienestā saskaņā ar pārtikas apriti regulējošajiem normatīvajiem aktiem.

4. Zvejas produktu ieguvējs nodrošina:

4.1. zvejas produktu kvalitāti un nekaitīgumu lietošanai pārtikā;

4.2. piegādāto zvejas produktu uzskaiti žurnālā. Žurnālā norāda zvejas produktu ieguves datumu, vietu, sugu, tiešās piegādes datumu, saņēmēju, daudzumu. Žurnālu glabā gadu pēc zvejas produktu piegādes un uzrāda Pārtikas un veterinārā dienesta inspektoram pēc pieprasījuma;

4.3. lai zvejas produkti, tos uzglabājot un piegādājot:

4.3.1. būtu pasargāti no tiešas saules staru iedarbības;

4.3.2. atrastos temperatūrā, kurā saglabājas tiem raksturīgās īpašības;

4.3.3. būtu pasargāti no vides piesārņojuma.

5. Ja zvejas produktu ieguvējs nelielu apjomu zvejas produktu piegādā mazumtirdzniecībai, zvejas produktiem nepieciešams pavaddokuments. Pavad­dokumentā norāda šādu informāciju:

5.1. par zvejas produktu:

5.1.1. ieguves datums;

5.1.2. sugas nosaukums;

5.1.3. daudzums;

5.1.4. uzglabāšanas temperatūra (0 līdz mīnus 1°C);

5.2. zvejas produktu ieguvēja nosaukums vai vārds, uzvārds un adrese.

6. Ja zvejas produktiem vizuāli konstatē bojāšanās vai jebkādas saslim­šanas pazīmes, tos aizliegts piegādāt izmantošanai cilvēku uzturā.

Ministru prezidents A.Kalvītis

Zemkopības ministra vietā - iekšlietu ministrs Dz.Jaundžeikars
21.07.2006