1. Noteikumi nosaka kārtību, kādā:
1.1. pasākumi starptautiskas nozīmes svētvietā Aglonā (turpmāk– svētvieta) tiek noteikti par valsts nozīmes pasākumiem;
1.2. tiek nodrošināta valsts nozīmes pasākumu norise svētvietā;
1.3. tiek piešķirti valsts budžeta līdzekļi valsts nozīmes pasākumu organizēšanai svētvietā un ar valsts nozīmes pasākumiem saistītu svētvietas uzturēšanas izdevumu segšanai.
2. Tieslietu ministrija katru gadu līdz 1.martam lūdz Katoļu baznīcas vadību iesniegt ar Latvijas Bīskapu konferenci saskaņotu to svētvietā paredzēto pasākumu plānu nākamajam gadam, kuri varētu būt valsts nozīmes pasākumi, kā arī ar valsts nozīmes pasākumiem saistītu svētvietas uzturēšanas izdevumu detalizētu aprēķinu.
3. Par katru plānā iekļauto pasākumu sniedz detalizētu ar attiecīgā pasākuma nodrošināšanu saistītu darbību izklāstu, kā arī norāda nepieciešamo valsts budžeta līdzekļu apmēru katras darbības nodrošināšanai.
4. Pēc pasākumu plāna izvērtēšanas Tieslietu ministrija iesniedz Ministru kabinetā priekšlikumus par atsevišķu pasākumu noteikšanu par valsts nozīmes pasākumiem.
5. Ministru kabineta noteikto valsts nozīmes pasākumu norises koordinēšanai svētvietā Ministru kabinets izveido rīcības komiteju. Rīcības komitejas darbību materiāltehniski nodrošina Tieslietu ministrija.
6. Rīcības komitejas sastāvā ir:
6.1. Aizsardzības ministrijas pilnvarotais pārstāvis;
6.2. Ekonomikas ministrijas pilnvarotais pārstāvis;
6.3. Finanšu ministrijas pilnvarotais pārstāvis;
6.4. divi Iekšlietu ministrijas pilnvarotie pārstāvji;
6.5. Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrijas pilnvarotais pārstāvis;
6.6. Satiksmes ministrijas pilnvarotais pārstāvis;
6.7. divi Tieslietu ministrijas pilnvarotie pārstāvji;
6.8. divi Veselības ministrijas pilnvarotie pārstāvji;
6.9. Vides ministrijas pilnvarotais pārstāvis;
6.10. Latgales reģiona attīstības padomes pilnvarotais pārstāvis;
6.11. Preiļu rajona padomes pilnvarotais pārstāvis;
6.12. Aglonas pagasta padomes pilnvarotais pārstāvis;
6.13. divi Katoļu baznīcas pilnvarotie pārstāvji.
7. Rīcības komitejas priekšsēdētājs ir Tieslietu ministrijas pilnvarotais pārstāvis, priekšsēdētāja vietnieki – Preiļu rajona padomes pilnvarotais pārstāvis un Katoļu baznīcas vadības pilnvarotais pārstāvis.
8. Rīcības komiteja sagatavo pasākumu nodrošināšanas un drošības plāna projektu nākamajam gadam un līdz kārtējā gada 1.maijam iesniedz to apstiprināšanai Ministru kabinetā.
9. Rīcības komiteja koordinē pasākumu nodrošināšanas un drošības plāna izpildi valsts nozīmes pasākumu laikā svētvietā.
10. Rīcības komitejas priekšsēdētājs, ja nepieciešams, šajos noteikumos minēto uzdevumu veikšanai var pieaicināt citus speciālistus un ekspertus, kā arī normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā pieprasīt uzdevumu izpildei nepieciešamo informāciju no citām valsts institūcijām.
11. Tieslietu ministrija, ņemot vērā Ministru kabineta noteiktos valsts nozīmes pasākumus, kā arī pasākumu nodrošināšanas un drošības plānu, izvērtē budžeta pieprasījuma pamatotību un priekšlikumus par pasākumiem, kurus finansē no valsts budžeta līdzekļiem, un iekļauj tos Tieslietu ministrijas prioritāro pasākumu sarakstā.
12. Tieslietu ministrija saskaņā ar Ministru kabineta atbalstīto Tieslietu ministrijas prioritāro pasākumu sarakstu nākamajam gadam izstrādā un iesniedz Finanšu ministrijā pamatotu budžeta pieprasījumu, ko ņem vērā, sagatavojot valsts budžeta projektu.