Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Darbības ar dokumentu

Tiesību akts: spēkā esošs

Saeimas paziņojums

Par 10 075 Latvijas pilsoņu kolektīvā iesnieguma "Par Latvijas mežu saglabāšanu" turpmāko virzību

Daru zināmu, ka Saeima šā gada 17. septembra sēdē nolēmusi:

pamatojoties uz 10 075 Latvijas pilsoņu kolektīvo iesniegumu "Par Latvijas mežu saglabāšanu", uzdot Ministru kabinetam līdz 2020. gada 30. decembrim sagatavot un iesniegt Saeimai ziņojumu par:

1) mežu nozīmi Latvijā līdz ar Meža likuma 4. panta ceturtajā daļā minētajā ziņojumā ietveramo informāciju, kā arī mežu nekoksnes resursu izvērtējumu un iespējamo ietekmi uz sabiedrības interesēm;

2) iespējām pārskatīt meža ekosistēmu aizsardzības un mežu apsaimniekošanas politiku, lai nodrošinātu starptautisko, tai skaitā Eiropas Savienības un nacionālo politikas dokumentu un novērtējumu ievērošanu virzībā uz bioloģiskās daudzveidības mērķu īstenošanu, klimata neitralitātes sasniegšanu lauksaimniecībā un mežsaimniecībā, sabiedrības rekreatīvo un citu vajadzību apmierināšanu, kā arī izveidot starpministriju darba grupu, kas līdz 2023. gada 1. jūlijam izstrādās mežu apsaimniekošanas politikas plānošanas dokumentu laikposmam līdz 2030. gada 1. janvārim, izvirzot konkrētus mērķus un sasniedzamus rezultatīvos rādītājus šādās jomās:

1) bioloģiskās daudzveidības aizsardzība;

2) virzība uz klimata neitralitāti;

3) sabiedrības labklājības, tai skaitā darba vietu un rekreācijas iespēju, nodrošināšana.

Saeimas priekšsēdētāja I. Mūrniece

Rīgā 2020. gada 17. septembrī

17.09.2020