Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
Tiesību akts: zaudējis spēku
Tiesību akts ir zaudējis spēku.
Ministru kabineta noteikumi Nr. 566

Rīgā 2016. gada 23. augustā (prot. Nr. 42 12. §)
Noteikumi par izmitināšanas centrā ievietotajam aizturētajam ārzemniekam garantēto veselības aprūpes pakalpojumu apjomu un to saņemšanas kārtību
Izdoti saskaņā ar Imigrācijas likuma
59. panta trešo daļu

1. Noteikumi nosaka izmitināšanas centrā ievietoto aizturēto ārzemnieku (turpmāk – persona) garantēto veselības aprūpes pakalpojumu apjomu un to saņemšanas kārtību.

2. Ievietojot personu izmitināšanas centrā, izmitināšanas centra ārstniecības persona izdara personas ambulatorā pacienta medicīniskajā kartē ierakstu par personas veselības stāvokli.

3. Personai ir tiesības saņemt:

3.1. neatliekamo medicīnisko palīdzību;

3.2. primārās veselības aprūpes pakalpojumus;

3.3. sekundārās veselības aprūpes pakalpojumus.

4. Veselības aprūpes pakalpojumus personai sniedz šādā kārtībā:

4.1. neatliekamo medicīnisko palīdzību – izmitināšanas centra ārstniecības persona (uzsāk darbību, negaidot neatliekamās medicīniskās palīdzības brigādi) un pēc izmitināšanas centra amatpersonas vai ārstniecības personas izsaukuma – neatliekamās medicīniskās palīdzības brigāde;

4.2. primārās veselības aprūpes pakalpojumus (arī zobārstniecisko palīdzību akūtā gadījumā) – izmitināšanas centra ārstniecības persona, zobārstniecisko palīdzību – zobārsts;

4.3. sekundārās veselības aprūpes pakalpojumus, kas sniedzami neatliekamā kārtā un kurus personai sniedz speciālists, – ar izmitināšanas centra ārstniecības personas vai neatliekamās medicīniskās palīdzības brigādes nosūtījumu.

5. Primārās veselības aprūpes pakalpojumus persona saņem īpaši šim nolūkam paredzētā telpā:

5.1. pēc savas iniciatīvas vēršoties pie izmitināšanas centra ārstniecības personas;

5.2. pēc izmitināšanas centra ārstniecības personas uzaicinājuma.

6. Veselības aprūpes pakalpojumus stacionārajā ārstniecības iestādē personai sniedz tādā līmenī un apjomā, lai viņas veselība būtu tādā stāvoklī, kas:

6.1. ļauj turpināt ārstēšanos ambulatori izmitināšanas centrā;

6.2. nerada draudus citu personu veselībai un drošībai;

6.3. pieļauj personas izraidīšanu no valsts.

7. Medikamentus persona lieto tikai izmitināšanas centra amatpersonas vai ārstniecības personas klātbūtnē, izņemot gadījumu, ja ir saņemts izmitināšanas centra ārstniecības personas īpašs rakstisks norādījums.

8. Atzīt par spēku zaudējušiem Ministru kabineta 2008. gada 17. jūnija noteikumus Nr. 434 "Noteikumi par izmitināšanas centrā ievietoto ārzemnieku uzturēšanas normām, kā arī garantēto veselības aprūpes pakalpojumu apjomu un saņemšanas kārtību" (Latvijas Vēstnesis, 2008, 95. nr.).

Ministru prezidents Māris Kučinskis

Iekšlietu ministra vietā –
labklājības ministrs Jānis Reirs
26.08.2016