1. Noteikumi nosaka bērna invalīda kopšanas pabalsta (turpmāk – pabalsts) apmēru, tā pārskatīšanas kārtību, kā arī pabalsta piešķiršanas un izmaksas kārtību.
3. Pabalsta apmēru pārskata Ministru kabinets pēc labklājības ministra ierosinājuma atbilstoši valsts budžeta iespējām, kā arī izvērtējot ekonomisko situāciju valstī.
4. Lai saņemtu pabalstu, tā pieprasītājs vai viņa pilnvarota persona jebkurā Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras nodaļā:
4.1. iesniedz rakstisku pieprasījumu par pabalsta piešķiršanu;
4.2. uzrāda šādus dokumentus:
4.2.1. personu apliecinošu dokumentu;
4.2.2. bērna dzimšanas apliecību;
4.2.3. pilnvaru, ja pabalstu pieprasa pilnvarota persona.
5. Ja pabalsta pieprasītājs ir aizbildnis, papildus šo noteikumu 4.punktā minētajiem dokumentiem viņš uzrāda bāriņtiesas lēmumu par aizbildnības nodibināšanu.
6. Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisija vai tās struktūrvienība (vispārēja vai speciāla profila veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu komisija) (turpmāk – komisija) informāciju par bērnu invalīdu, kuram izsniegts atzinums par īpašas kopšanas nepieciešamību sakarā ar smagiem funkcionāliem traucējumiem, elektroniski iesniedz Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrā. Ja informāciju par bērnu invalīdu, kuram izsniegts atzinums par īpašas kopšanas nepieciešamību sakarā ar smagiem funkcionāliem traucējumiem, elektroniski iesniegt nav iespējams, komisija šo informāciju Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrā iesniedz papīra formā.
7. Pieprasījumu par pabalsta piešķiršanu un tam pievienotos dokumentus Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras nodaļa izskata un lēmumu par pabalsta piešķiršanu vai atteikumu piešķirt pabalstu, ja nav ievērotas šajos noteikumos minētās prasības, pieņem mēneša laikā pēc dokumentu saņemšanas.
8. Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras nodaļa atsaka piešķirt pabalstu, ja persona neatbilst Valsts sociālo pabalstu likumā un šajos noteikumos noteiktajiem pabalsta saņemšanas nosacījumiem.
13. Ja persona tai piešķirto pabalstu nav laikus saņēmusi Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras nodaļas vainas dēļ, attiecīgo summu, kas personai pienākas, izmaksā bez termiņa ierobežojuma.
14. Pabalsta saņēmēja vainas dēļ nepamatoti saņemto pabalstu persona atmaksā labprātīgi vai to ietur no tiem valsts sociālajiem pabalstiem un valsts sociālās apdrošināšanas pakalpojumiem, kas personai izmaksājami nākamajos mēnešos un no kuriem atļauts izdarīt ieturējumus.
15. Ja persona nepamatoti saņemto pabalstu neatmaksā labprātīgi vai valsts sociālo pabalstu un valsts sociālās apdrošināšanas pakalpojumu izmaksu pārtrauc, pirms parāds ir dzēsts, attiecīgo summu piedzen, iesniedzot izpildrīkojumu tiesu izpildītājam administratīvā akta piespiedu izpildei.
16. Pabalsta izmaksu pārtrauc ar tā mēneša pirmo datumu, kas seko mēnesim, kad radušies apstākļi, kuru dēļ pārtraucama pabalsta izmaksa (izņemot gadījumus, ja pabalsta piešķiršanas brīdī jau bijis zināms pabalsta izmaksas pārtraukšanas termiņš).