Darbības ar dokumentu

Tiesību akts: zaudējis spēku
Tiesību akts ir zaudējis spēku.

Liepājas pilsētas domes saistošie noteikumi Nr.9

Liepājā 2000.gada 2.novembrī

(prot. Nr.22, 17.§)

Par degvielas uzpildes staciju projektēšanas, būvniecības un ekspluatācijas noteikumiem

Izdoti saskaņā ar likuma "Par pašvaldībām" 43.panta 1.daļas 1.punktu

1.Izdarīt ar LIEPĀJAS PILSĒTAS DOMES 1997.gada 30.janvāra lēmumu Nr.86 "Par Liepājas pilsētas apbūves noteikumiem" apstiprinātajos LIEPĀJAS APBŪVES NOTEIKUMOS grozījumus un izteikt 4.20.nodaļu šādā redakcijā:

"4.20. DEGVIELAS UZPILDES STACIJAS

 

1.Degvielas uzpildes staciju (turpmāk -DUS) projektēšana, būvniecība un ekspluatācija nav atļauta:

1.1.kultūras un arhitektūras pieminekļu teritorijās;

1.2.pilsētas aizsargājamās apbūves (pilsētbūvniecības pieminekļu) teritorijās;

1.3.memoriālu piemiņas vietu, kulta celtņu un pieminekļu tiešā tuvumā vai vizuālā saistībā ar tiem;

1.4.ūdenstilpju un ūdensteču aizsargjoslās 10m platā joslā (MKN 324, 38.p.4a);

1.5.aizsargjoslās ap ūdens ņemšanas vietām (MKN 324, 41.p.3);

1.6.aizsargjoslās ap gāzes vadiem, gāzes noliktavām un krātuvēm (MKN 324, 58.p.3);

1.7.aizsargjoslās ap naftas vadiem, naftas un naftas produktu noliktavām un krātuvēm (MKN 324, 59.p.2);

1.8.Baltijas jūras piekrastes krasta kāpu aizsargjoslā (MKN 324, 37.p.2.1);

1.9.aizsargjoslās ap īpaši aizsargājamām dabas teritorijām un īpaši aizsargājamo augu un dzīvnieku atradnēm (MKN 324, 39.p.2).

2.Uzsākot jaunas DUS projektēšanu zonās, kas Liepājas pilsētas ģenerālplānā noteiktas kā dzīvojamās, sabiedrisko un darījumu apbūves un apstādījumu teritorijas, jānodrošina paredzētās būvniecības publiska apspriešana LR Ministru kabineta 1997.gada 2.septembra noteikumu Nr.309 "Būvniecības publiskās apspriešanas noteikumi" noteiktajā kārtībā.

Ja DUS paredzēta tikai vieglo automašīnu apkalpošanai un ne vairāk par 500 uzpildēm dienā, pilnu sabiedriskās apspriešanas procedūru iespējams aizvietot ar piegulošo zemesgabalu īpašnieku viedokļu rakstisku aptauju par paredzētās DUS ietekmi uz apkārtējo vidi, iedzīvotāju drošību un veselību. Izstrādājot projektu, jāņem vērā aptaujā izteiktie priekšlikumi un projektā jāparedz pasākumi iedzīvotāju interešu aizsardzībai.

Strīdu gadījumos objektīvie kritēriji ir normatīvie akti par pieļaujamo trokšņu un piesārņojuma līmeni un drošību.

3.Veicot jaunceļamās DUS vietas izvēli, lai nodrošinātu pazemes gruntsūdeņu plūsmām un saldūdens krājumiem nekaitīgas DUS projektēšanu, ir jāsaņem LIEPĀJAS REĢIONĀLĀS VIDES PĀRVALDES ekoloģiskais uzdevums.

4.Pirms DUS projektēšanas uzsākšanas nepieciešams iegūt ekspertu atzinumu par grunts un gruntsūdeņu piesārņojuma līmeni attiecīgajā vietā.

5.Attālums no DUS ar pazemes rezervuāriem šķidrās degvielas glabāšanai līdz pirmskolas bērnu iestādes, izglītības iestādes, ārstniecības iestādes (ar stacionāru) zemesgabala robežām vai līdz dzīvojamo un sabiedrisko ēku un būvju sienām jāpieņem ne mazāks par 50 m. Šis attālums jānosaka no degvielas pildnēm un degvielas pazemes rezervuāriem. To pieļaujams samazināt, bet ne vairāk kā par 25 m, ja DUS paredzēta tikai vieglo automašīnu uzpildei un ne vairāk par 500 uzpildēm dienā (LBN 100, 7.41.p.).

6.DUS naftas produktu rezervuāri un pildnes nedrīkst atrasties tuvāk par:

6.1.25 m no ražošanas būvēm;

6.2.30m no skuju koku masīviem;

6.3.40 m no malējās dzelzceļa sliežu ceļa ass.

7.Visām DUS būvēm jābūt stacionārām, būvētām no nedegošiem materiāliem un konstrukcijām, mākslinieciski kvalitatīvi noformētām, tīrām un tumšajā diennakts laikā labi apgaismotām, ieskaitot piebrauktuves un pieslēgumus ielu piebrauktuvēm.

Degvielas uzpildes vietām jābūt segtām, te jānodrošina iespējas savākt izlijušo degvielu.

DUS jābūt aprīkotām ar atbilstošu vizuālo informāciju un norādījuma zīmēm, it īpaši ar zīmēm un uzrakstiem par smēķēšanas un atklātas uguns lietošanas aizliegumu.

DUS apzaļumošana jāveic atbilstoši teritorijas labiekārtojuma un apstādījumu projektam, kas saskaņots ar LIEPĀJAS PILSĒTAS DOMES VIDES NODAĻU.

8. DUS būvniecībā ir izmantojami tikai plastificēti degvielas apakšzemes rezervuāri, cauruļvadu un to mezglu sistēmas, kurām ir izgatavošanas sertifikāti, kas atbilst Latvijas Nacionālā standartizācijas un metroloģijas centra, Eiropas Standartizācijas komitejas un Eiropas Elektrotehnisko standartu komitejas standartu prasībām.

9. Licencētai firmai periodiski jāveic DUS rezervuāru pārbaude, lai novērstu nevajadzīgas degvielas noplūdes.

10. DUS jābūt nodrošinātām ar izlijušās degvielas un lietus notekūdeņu savākšanas un attīrīšanas iekārtām, kuras jāpieslēdz centralizētām kanalizācijas sistēmām, kā arī ar gruntsūdens novērošanas aku tīklu pazemes ūdeņu un grunts kvalitātes kontrolei.

11. Kaitīgo vielu izmešu piezemes koncentrācijas jebkādos tehnoloģiskos procesos uz teritorijas robežas un ārpus tās nedrīkst pārsniegt šo vielu maksimāli pieļaujamās koncentrācijas apdzīvotās vietās."

 

2.Atzīt par spēku zaudējušu LIEPĀJAS PILSĒTAS DOMES 1995.gada 6.aprīļa lēmumu Nr.171 "Par degvielas uzpildes staciju projektēšanas, būvniecības un ekspluatācijas noteikumu apstiprināšanu.

Domes priekšsēdētājs U.Sesks

 

13.01.2001