1. Valsts aģentūra “Eiropas Savienības informācijas aģentūra” (turpmāk — aģentūra) ir Ministru prezidenta pārraudzībā esoša valsts iestāde. Ministru prezidents pārraudzību īsteno ar Valsts kancelejas starpniecību.
2. Aģentūra izveidota, lai nodrošinātu sabiedrību ar pilnīgu, precīzu, aktuālu un viegli pieejamu informāciju par Eiropas Savienību un Latvijas dalību tajā.
3. Aģentūrai ir šādas funkcijas:
3.1. informēt sabiedrību par Eiropas Savienību un Latvijas dalību tajā, kā arī koordinēt sabiedrības informēšanu;
3.2. rīkot pasākumus, lai sabiedrībā rosinātu diskusijas par Latvijas dalību Eiropas Savienībā.
4. Lai īstenotu noteiktās funkcijas, aģentūra veic šādus uzdevumus:
4.1. izstrādā priekšlikumus sabiedrības informēšanas stratēģijai par Eiropas Savienību un Latvijas dalību tajā, kā arī koordinē šīs stratēģijas īstenošanu valsts pārvaldē;
4.2. nodrošina sabiedrību ar informāciju atbilstoši sabiedrības informēšanas stratēģijai par Eiropas Savienību un Latvijas dalību tajā;
4.3. iesaista informācijas starpniekus (piemēram, lektorus, skolotājus, plašsaziņas līdzekļu pārstāvjus, bibliotekārus) sabiedrības informēšanā par Eiropas Savienību un Latvijas dalību tajā;
4.4. sadarbojas ar institūcijām un organizācijām, kas sniedz informāciju par Eiropas Savienību un Latvijas dalību tajā (piemēram, ar Saeimas Eiropas Savienības Informācijas centru, Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā, Eiropas Parlamenta Informācijas biroju Latvijā, nevalstiskajām organizācijām, dažādiem informācijas centriem), kā arī ar Eiropas Savienības institūcijām, valsts pārvaldes iestādēm un privātpersonām;
4.5. organizē sabiedrības diskusijas un citus pasākumus par Latvijas dalību Eiropas Savienībā;
4.6. uzkrāj, sistematizē, kataloģizē, bibliografē un saglabā iespieddarbus, elektroniskos izdevumus un citus dokumentus par Eiropas Savienību un Latvijas dalību tajā;
4.7. izstrādā informatīvos materiālus un sagatavo publikācijas par aktuāliem Eiropas Savienības jautājumiem;
4.8. veicina informācijas izplatību Latvijas reģionos sadarbībā ar Eiropas Savienības informācijas centriem;
4.9. apmāca lektorus un citus informācijas starpniekus (piemēram, skolotājus, plašsaziņas līdzekļu pārstāvjus, bibliotekārus) Eiropas Savienības jautājumos;
4.10. organizē sabiedriskās domas aptaujas un pētījumus.
5. Aģentūrai ir tiesības:
5.1. slēgt līgumus atbilstoši kompetencei;
5.2. iekasēt maksu par aģentūras sniegtajiem publiskajiem pakalpojumiem.
(MK 02.06.2008. noteikumu Nr.398 redakcijā)
6. Aģentūras darbu vada aģentūras direktors. Aģentūras direktors veic Publisko aģentūru likumā un Valsts pārvaldes iekārtas likumā noteiktās tiešās pārvaldes iestādes vadītāja funkcijas. Aģentūras direktoram var būt vietnieki.
8. Aģentūras direktors un Ministru prezidents slēdz pārvaldes līgumu.
(MK 02.06.2008. noteikumu Nr.398 redakcijā)
9. Lai veicinātu sabiedrības informēšanu par Eiropas Savienību un Latvijas dalību tajā, Valsts kancelejas direktors izveido aģentūras konsultatīvo padomi (turpmāk — konsultatīvā padome). Konsultatīvajai padomei ir padomdevēja tiesības aģentūras darbības jautājumos.
10. Konsultatīvā padome darbojas saskaņā ar Valsts kancelejas direktora apstiprinātu konsultatīvās padomes nolikumu, kas saskaņots ar Ministru prezidentu.
11. Konsultatīvās padomes uzdevums ir izvērtēt aģentūras darbību un sniegt attiecīgus priekšlikumus Ministru prezidentam, Valsts kancelejas direktoram un aģentūrai.
13. Aģentūras finanšu līdzekļus veido:
13.1. valsts budžeta dotācijas no vispārējiem ieņēmumiem;
13.2. pašu ieņēmumi;
13.3. ziedojumi un dāvinājumi;
13.4. ārvalstu finansiālā palīdzība.
14. Tiesiskajās attiecībās ar privātpersonām aģentūra ir atbildīga ar tās valdījumā esošo valsts mantu.
15. Aģentūras darbinieku lēmumus un faktisko rīcību administratīvo procesu regulējošajos normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā var apstrīdēt, iesniedzot attiecīgu iesniegumu aģentūras direktoram.
16. Aģentūras direktora lēmumus un faktisko rīcību administratīvo procesu regulējošajos normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā var apstrīdēt Valsts kancelejā.
17. Aģentūra sagatavo kārtējo un gada pārskatu par tās darbību un finanšu resursu izmantošanu un iesniedz Ministru prezidentam un Valsts kancelejas direktoram.