2. Valsts aizsardzības vajadzībām Nacionālie bruņotie spēki izmanto ostas sauszemes teritorijas un akvatorijas daļu (turpmāk — Jūras spēku bāze), kas ar attiecīgu Ministru kabineta tiesību aktu ir nodota Aizsardzības ministrijas valdījumā un tiek izmantota atbilstoši Ministru kabineta noteiktajai kārtībai.
3. Aizturēto kuģu apskatei un Jūras spēku kuģu bāzēšanai ārkārtējās situācijās var izmantot jebkuru ostas teritorijas daļu ārpus pastāvīgajām Jūras spēku bāzēm.
5. Jūras spēku bāzes komandieris pēc saskaņošanas ar attiecīgās ostas kapteini nosaka kuģošanas kārtību Jūras spēku bāzes akvatorijā.
6. Jūras spēku kuģiem ir priekšrocības saņemt atļauju ieiešanai ostā vai iziešanai no tās, ņemot vērā faktisko navigācijas situāciju ostā.
7. Jūras spēku bāzes hidrotehnisko un sauszemes teritorijas objektu būvniecības, rekonstrukcijas, modernizācijas un attīstības projekti saskaņojami ar attiecīgās ostas pārvaldi.
8. Kuģu kustības operatīvo vadību Jūras spēku bāzes akvatorijā veic Jūras spēku operatīvie dežuranti.
9. Jūras spēku operatīvie dežuranti uztur pastāvīgus sakarus ar attiecīgo ostu kapteiņu dienestiem un ir tiesīgi izmantot visu informāciju par situāciju un kuģiem ostā, kas nepieciešama Jūras spēku darbībai valsts aizsardzības vajadzībām.
10. Atzīt par spēku zaudējušiem Ministru kabineta 1995.gada 26.septembra noteikumus Nr.286 "Noteikumi par ostu izmantošanu aizsardzības vajadzībām" (Latvijas Vēstnesis, 1995, 152.nr.).