Darbības ar dokumentu

Tiesību akts: zaudējis spēku
Tiesību akts ir zaudējis spēku.

Skatīt Ministru kabineta 2007. gada 4. decembra noteikumus Nr. 831 "Valsts būvinspekcijas nolikums".

 

Ministru kabineta noteikumi Nr.972

Rīgā 2004.gada 30.novembrī (prot. Nr.68 3.§)

Valsts energoinspekcijas nolikums

Izdoti saskaņā ar Valsts pārvaldes iekārtas likuma 16.panta pirmo daļu

 

I. Vispārīgie jautājumi

1. Valsts energoinspekcija (turpmāk - energoinspekcija) ir ekonomikas ministra padotībā esoša tiešās pārvaldes iestāde.

2. Energoinspekcijas darbības mērķis ir energoapgādes komersantu objektu un enerģijas lietošanas iekārtu un ietaišu valsts tehniskā uzraudzība un kontrole, enerģijas kvalitātes prasību un atbilstības izpildes kontrole un uzraudzība, kā arī energoapgādē izmantojamo iekārtu un aizsargsistēmu tirgus uzraudzība.

II. Energoinspekcijas funkcijas un kompetence

3. Energoinspekcija veic Enerģētikas likumā noteiktās funkcijas.

4. Energoinspekcija atbilstoši kompetencei ir tiesīga:

4.1. sniegt atzinumus, kā arī veikt citas normatīvajos aktos noteiktās darbības;

4.2. sastādīt administratīvo pārkāpumu protokolus un uzlikt administratīvos sodus saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksu;

4.3. pieprasīt un bez maksas saņemt no tiesībaizsardzības, ārstniecības un ugunsdrošības dienestiem to rīcībā esošo informāciju, kas nepieciešama nelaimes gadījumu un energoapgādes sistēmu avāriju izmeklēšanai energoapgādes komersantu objektos;

4.4. pieprasīt informāciju no energoapgādes komersantiem.

5. Energoinspekcijas darbiniekiem, kas veic uzraudzību un kontroli energoapgādes komercsabiedrībās, ir tiesības, uzrādot dienesta apliecību, netraucēti pārbaudīt energoapgādē izmantojamo iekārtu atbilstību prasībām, kas noteiktas iekārtu drošību un atbilstības novērtēšanu regulējošajos normatīvajos aktos.

III. Energoinspekcijas struktūra

6. Energoinspekciju vada energoinspekcijas direktors. Energoinspekcijas direktoru pēc kandidatūras apstiprināšanas Ministru kabinetā ieceļ amatā un atbrīvo no amata ekonomikas ministrs.

7. Energoinspekcijas direktors veido energoinspekcijas iekšējo organizatorisko struktūru.

8. Energoinspekcijas direktors veic Valsts pārvaldes iekārtas likumā noteiktās tiešās pārvaldes iestādes vadītāja funkcijas.

IV. Energoinspekcijas darbības tiesiskuma nodrošināšana un pārskatu sniegšana

9. Energoinspekcijas darbības tiesiskumu nodrošina energoinspekcijas direktors. Direktors ir atbildīgs par iestādes iekšējās kontroles un pārvaldes lēmumu pārbaudes sistēmu izveidošanu un darbību.

10. Energoinspekcijas direktoram ir tiesības atcelt prettiesiskus energoinspekcijas amatpersonu lēmumus un iekšējos normatīvos aktus.

11. Energoinspekcijas direktors pieņem lēmumu par apstrīdētu energoinspekcijas amatpersonas izdoto administratīvo aktu vai energoinspekcijas amatpersonas vai darbinieka faktisko rīcību, ja ārējos normatīvajos aktos nav noteikts citādi.

12. Energoinspekcijas izdotos administratīvos aktus un energoinspekcijas direktora lēmumus var apstrīdēt Ekonomikas ministrijā Administratīvā procesa likumā noteiktajā kārtībā. Ekonomikas ministrijas lēmumu var pārsūdzēt tiesā.

13. Energoinspekcija katru gadu līdz 1.aprīlim iesniedz Ekonomikas ministrijā pārskatu par energoinspekcijas darbību un funkciju izpildi iepriekšējā gadā, kā arī pārskatu par finanšu līdzekļu izlietojumu.

Ministru prezidents I.Emsis

Ekonomikas ministrs J.Lujāns

Redakcijas piebilde: noteikumi stājas spēkā ar 2004.gada 4.decembri.

04.12.2004