1. Saskaņā ar Publisko aģentūru likuma 8.panta pirmo daļu ar 2004.gada 1.septembri uzsākt reorganizāciju bezpeļņas organizācijā valsts sabiedrībā ar ierobežotu atbildību “Psihiatrijas centrs” (turpmāk – centrs), kurā Veselības ministrija ir valsts kapitāla daļu turētāja, un līdz 2004.gada 31.oktobrim izveidot Garīgās veselības valsts aģentūru (turpmāk – aģentūra).
3. Aģentūra ir Veselības ministrijas pārraudzībā esoša valsts iestāde, kuras darbības mērķis ir:
3.1. nodrošināt pacientiem augsti kvalificētu un specializētu profesionālu psihiatrisko palīdzību psihisko un uzvedības traucējumu diagnostikā, ārstēšanā, profilaksē un psihiatriskajā rehabilitācijā;
3.2. sniegt Veselības ministrijai metodisku un organizatorisku atbalstu garīgās veselības aprūpes politikas veidošanā un īstenošanā.
4. Aģentūrai ir šādas galvenās funkcijas:
4.1. sniegt ambulatoro un stacionāro medicīnisko palīdzību, ieskaitot terciāro aprūpi, psihisko slimību un uzvedības traucējumu gadījumos;
4.2. nodrošināt medicīnisku piespiedu līdzekļu izmantošanu psihiatriskajā nodaļā ar apsardzi;
4.3. izstrādāt metodiskus ieteikumus psihisko slimību un uzvedības traucējumu ārstēšanai un diagnostikai;
4.4. sniegt informatīvu atbalstu valsts pārvaldes institūcijām garīgās veselības aprūpes jautājumos;
4.5. veidot un attīstīt garīgās veselības aprūpes valsts starpnozaru informācijas un monitoringa sistēmu un koordinēt tās darbību;
4.6. sniegt konsultācijas citām ārstniecības iestādēm garīgās veselības aprūpes jautājumos;
4.7. vadīt garīgās veselības aprūpes valsts programmu īstenošanu;
4.8. veikt pacientu garīgās veselības medicīnisko un psihiatrisko rehabilitāciju;
4.9. (svītrots ar MK 16.03.2005. rīkojumu Nr.169);
4.10. (svītrots ar MK 16.03.2005. rīkojumu Nr.169);
4.11. veikt tiespsihiatriskās un tiesu psiholoģiskās ekspertīzes.
5. Centram kopīgi ar Veselības ministriju līdz 2004.gada 1.oktobrim izstrādāt aģentūras vidēja termiņa darbības un attīstības stratēģiju.
6. Veselības ministrijai līdz 2004.gada 1.oktobrim iesniegt noteiktā kārtībā Minis-tru kabinetā aģentūras nolikuma projektu.
7. Veselības ministrijai, sagatavojot priekšlikumus par grozījumiem likumā “Par valsts budžetu 2004.gadam”, budžeta pieprasījumā iekļaut aģentūras ieņēmumus no maksas pakalpojumiem, kā arī citus pašu ieņēmumus un izdevumus atbilstoši budžeta izdevumu ekonomiskajai klasifikācijai.
8. Līdz likuma par grozījumiem likumā “Par valsts budžetu 2004.gadam” spēkā stāšanās dienai aģentūras darbība tiek finansēta, izmantojot Valsts kasē aģentūrai atvērto valsts budžeta izdevumu kontu un norēķinu kontu, kas paredzēts ieņēmumiem no maksas pakalpojumiem un citiem pašu ieņēmumiem.
9. Pēc likuma par grozījumiem likumā “Par valsts budžetu 2004.gadam” spēkā stāšanās aģentūras darbība tiek finansēta, izmantojot Valsts kasē aģentūrai atvērto valsts budžeta izdevumu kontu.