1. Noteikumi nosaka gēnu donora piekrišanas dokumenta veidlapas (turpmāk – piekrišanas dokuments) paraugu un tās aizpildīšanas un uzglabāšanas kārtību.
2. Piekrišanas dokumentu aizpilda, ja tiek veikta ģenētiskā izpēte saistībā ar vienotu iedzīvotāju genoma datu bāzi (turpmāk – genoma datu bāze) (1.pielikums) vai neatkarīgi no genoma datu bāzes (2.pielikums).
3. Piekrišanas dokumenta pirmo daļu aizpilda gēnu donors vai viņa aizbildnis vai aizgādnis. Piekrišanas dokumentā norāda gēnu donora vārdu, uzvārdu, personas kodu, adresi un aizpildīšanas datumu. Piekrišanas dokumentu paraksta gēnu donors vai viņa aizbildnis vai aizgādnis. Ja piekrišanas dokumenta pirmo daļu aizpilda gēnu donora aizbildnis vai aizgādnis, piekrišanas dokumentam pievieno attiecīgi šo noteikumu 7.2. vai 7.3.apakšpunktā minētos dokumentus.
4. Ja ģenētisko izpēti veic saistībā ar genoma datu bāzi, piekrišanas dokumenta otro daļu aizpilda genoma datu bāzes galvenais apstrādātājs (turpmāk – galvenais apstrādātājs) vai genoma datu bāzes autorizētais apstrādātājs (turpmāk – autorizētais apstrādātājs), vai persona, kuru galvenais apstrādātājs vai autorizētais apstrādātājs pilnvarojis parakstīt piekrišanas dokumentu. Piekrišanas dokumentā norāda galvenā apstrādātāja vai autorizētā apstrādātāja nosaukumu, galvenā apstrādātāja vai autorizētā apstrādātāja (tā pilnvarotās personas) vārdu, uzvārdu un amatu, piekrišanas dokumenta aizpildīšanas vietu, datumu un reģistrācijas numuru, kā arī audu paraugam, DNS aprakstam, veselības stāvokļa aprakstam vai ģenealoģijai piešķirto kodu. Kods sastāv vismaz no sešpadsmit dažādiem simboliem.
5. Ja ģenētisko izpēti veic neatkarīgi no genoma datu bāzes, piekrišanas dokumenta otro daļu aizpilda gēnu pētnieks vai persona, kuru gēnu pētnieks pilnvarojis parakstīt piekrišanas dokumentu. Norāda gēnu pētnieka nosaukumu, gēnu pētnieka (tā pilnvarotās personas) vārdu, uzvārdu un amatu, piekrišanas dokumenta aizpildīšanas vietu, datumu un reģistrācijas numuru.
7. Ja ģenētisko izpēti veic saistībā ar genoma datu bāzi:
7.1. vienu piekrišanas dokumenta ek-semplāru glabā Iedzīvotāju genoma valsts reģistrā 75 gadus pēc pēdējā ieraksta izdarīšanas, kas raksturo audu paraugus, veselības stāvokļa aprakstu vai DNS aprakstu. Otru piekrišanas dokumenta eksemplāru izsniedz gēnu donoram;
7.2. ja gēnu donors ir pilngadīga persona, kas nav rīcībspējīga, vienu piekrišanas dokumenta eksemplāru kopā ar Centrālās medicīnas ētikas komitejas rakstisku piekrišanu, tiesas spriedumu par attiecīgās personas atzīšanu par rīcībnespējīgu un aizgādnības nodibināšanu, kā arī bāriņtiesas (pagasttiesas) lēmumu par aizgādņa iecelšanu glabā Iedzīvotāju genoma valsts reģistrā 75 gadus pēc pēdējā ieraksta izdarīšanas, kas raksturo audu paraugus, veselības stāvokļa aprakstu vai DNS aprakstu. Otru piekrišanas dokumenta eksemplāru izsniedz rīcībnespējīgās personas aizgādnim;
7.3. ja gēnu donors ir bērns, viņa vecāku vai aizbildņa piekrišanas dokumentu kopā ar bāriņtiesas (pagasttiesas) rakstisku piekrišanu un bāriņtiesas (pagasttiesas) lēmumu par aizbildņa iecelšanu glabā Iedzīvotāju genoma valsts reģistrā 75 gadus pēc pēdējā ieraksta izdarīšanas, kas raksturo audu paraugus, veselības stāvokļa aprakstu vai DNS aprakstu. Otru piekrišanas dokumenta eksemplāru izsniedz bērna vecākiem.
8. Ja ģenētisko izpēti veic neatkarīgi no genoma datu bāzes, vienu piekrišanas dokumenta eksemplāru glabā gēnu pētnieks 75 gadus pēc pēdējā ieraksta izdarīšanas, kas raksturo audu paraugus, veselības stāvokļa aprakstu vai DNS aprakstu. Otru piekrišanas dokumenta eksemplāru izsniedz gēnu donoram vai viņa aizbildnim vai aizgādnim.