Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Darbības ar dokumentu

Tiesību akts: zaudējis spēku
Tiesību akts ir zaudējis spēku.

Zemkopības ministrijas instrukcija Nr.16

Rīgā 2003. gada 11. decembrī

Fitosanitārie pasākumi Vidusjūras neļķu tinēja un Dienvidāfrikas neļķu tinēja izplatības ierobežošanai un apkarošanai

Izdota saskaņā ar Augu aizsardzības likuma 6. panta 1. punktu

1. Instrukcija nosaka fitosanitāros pasākumus, ko piemēro Valsts augu aizsardzības dienesta (turpmāk - dienesta) inspektors, lai ierobežotu kaitīgo organismu - Vidusjūras neļķu tinēja (Cacoecimorpha pronubana Hb) un Dienvidāfrikas neļķu tinēja (Epichoristodes acerbella (Walk) Diak.) (turpmāk - neļķu tinēju) - izplatīšanos un apkarotu tos.

2. Neļķu tinēju atklāšanai inspektors pārbauda neļķu (Dianthus L.) pavairojamo materiālu.

3. Pārbaudes neļķu tinēju atklāšanai un paraugu noņemšana tiek veiktas saskaņā ar dienesta direktora apstiprinātām instrukcijām.

4. Neļķu tinējus konstatē un identificē dienests un par to izsniedz testēšanas pārskatu.

5. Dienesta inspektors pārbauda siltumnīcas un laukus, kur audzē neļķu stādāmo un pavairojamo materiālu.

6. Ja, veicot neļķu pārbaudi, inspektoram ir aizdomas par neļķu tinēju iespējamo klātbūtni, dienesta inspektors noņem paraugu tā identificēšanai.

7. Ja neļķu tinēju klātbūtne apstiprinās, dienesta inspektors nosaka atbilstošos fitosanitāros pasākumus inficēto neļķu apstrādei, lai ierobežotu to izplatīšanās iespējas.

8. Ja grieztajiem neļķu ziediem inficēšanās pakāpe nav liela, tos drīkst realizēt laika periodā no 16. oktobra līdz 30. aprīlim.

9. Fitosanitāros pasākumus var pilnā apmērā nepiemērot, ja neļķes paredzētas zinātniskiem mērķiem, pārbaudēm vai selekcijas darbam.

10. Instrukcijas 8. un 9. punktā minētie izņēmumi pieļaujami tikai tad, ja ar pārbaužu un kontroles palīdzību ir iespējams pilnībā nodrošināt šo kaitīgo organismu izplatības ierobežošanu.

11. Instrukcija stājas spēkā nākamajā dienā pēc tās publicēšanas laikrakstā "Latvijas Vēstnesis".

Zemkopības ministrs M.Roze

"Latvijas Vēstneša" redakcijā saņemts 18.12.2003.

 

20.12.2003