Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Darbības ar dokumentu

Tiesību akts: zaudējis spēku
Tiesību akts ir zaudējis spēku.

Ministru kabineta noteikumi Nr.599

Rīgā 2003.gada 28.oktobrī (prot. Nr.56, 44.§)

Grozījumi Ministru kabineta 2001.gada 25.septembra noteikumos Nr.411 "Militārā dienesta iesaukšanas centra nolikums"

Izdoti saskaņā ar Obligātā militārā dienesta likuma 5.panta otro daļu

Izdarīt Ministru kabineta 2001.gada 25.septembra noteikumos Nr.411 "Militārā dienesta iesaukšanas centra nolikums" (Latvijas Vēstnesis, 2001, 138.nr.; 2002, 117.nr.) šādus grozījumus:

1. Svītrot 2.punktu.

2. Svītrot 4.punktā vārdu "piecas".

3. Izteikt II nodaļas nosaukumu šādā redakcijā:

"II. Centra funkcijas, uzdevumi un kompetence".

4. Papildināt II nodaļu ar 4.1 punktu šādā redakcijā:

"4.1 Centra galvenās funkcijas ir obligātajam militārajam dienestam pakļauto un brīvprātīgo personu uzskaite, reģistrācija un iesaukšana."

5. Aizstāt 5.punktā vārdus "Centram ir šādas galvenās funkcijas" ar vārdiem "Lai nodrošinātu funkciju izpildi, centram ir šādi uzdevumi".

6. Aizstāt 9.punktā vārdus "vietnieks (ierēdnis), kura" ar vārdiem "vietnieki (ierēdņi), kuru".

7. Izteikt 10.1.apakšpunktu šādā redakcijā:

"10.1. ar Aizsardzības ministrijas padotībā esošajām iestādēm un uzņēmumiem, kā arī ar Aizsardzības ministrijas struktūrvienībām, Nacionālo bruņoto spēku štābu un Nacionālo bruņoto spēku militārajiem formējumiem;".

8. Papildināt noteikumus IV1 nodaļu šādā redakcijā:

"IV.1 Centra darbības tiesiskuma nodrošināšanas kārtība un pārskati par centra darbību

10.1 Centra darbības tiesiskumu nodrošina centra vadītājs. Centra vadītājs ir atbildīgs par centra un valsts militārā dienesta pārvalžu lēmumu pārbaudes sistēmas izveidošanu un darbību.

10.2 Centra vadītājs pieņem lēmumus par privātpersonu apstrīdētajiem valsts militārā dienesta pārvalžu amatpersonu izdotajiem administratīvajiem aktiem vai amatpersonu faktisko rīcību, ja ārējos normatīvajos aktos nav noteikts citādi.

10.3 Administratīvos aktus, ko centra vadītājs izdevis Obligātā militārā dienesta likumā noteiktajos gadījumos un kārtībā, var apstrīdēt Militārā dienesta iesaukšanas kontroles komisijā. Citus centra vadītāja izdotos administratīvos aktus var apstrīdēt Aizsardzības ministrijā.

10.4 Centrs sniedz Aizsardzības ministrijai pārskatus par centra funkciju izpildi un budžeta līdzekļu izlietojumu, kā arī sagatavo publisko gada pārskatu."

Ministru prezidents E.Repše

Aizsardzības ministrs Ģ.V.Kristovskis

Redakcijas piebilde: noteikumi stājas spēkā ar 2003.gada 6.novembri.

06.11.2003