Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Darbības ar dokumentu

Tiesību akts: zaudējis spēku
Tiesību akts ir zaudējis spēku.

 Ministru kabineta noteikumi Nr. 53

Rīgā 1994. gada 22. februārī (prot. Nr. 11, 2. §)

Par darba aizsardzības, drošības tehnikas un bīstamo iekārtu tehniskās uzraudzības normatīvo aktu izstrādāšanas un apstiprināšanas kārtību 

Izdoti saskaņā ar likumu "Par darba aizsardzību"
un likumu "Par valsts tehnisko uzraudzību"

1. Vienotā darba aizsardzības, drošības tehnikas un bīstamo iekārtu tehniskās uzraudzības normatīvo aktu sistēmā tiek ietverti likumdošanas aktos noteiktajā kārtībā apstiprināti:

1.1. standarti un normas, kas nosaka pamatprasības, lai organizētu darba aizsardzību un drošības tehnikas pielietošanu darba vidē, kā arī pamatprasības bīstamo iekārtu tehniskajai uzraudzībai;

1.2. noteikumi, kas uz standartu un normu pamata regulē darba drošības tehnikas un darba aizsardzības organizēšanu noteiktajā darbības veidā un darba vidē;

1.3. nolikumi un instrukcijas, kas reglamentē darba devēju, viņu pilnvaroto personu un darbinieku rīcību, pildot likumu un normatīvo aktu prasības šo noteikumu 1. punktā minētajās jomās.

2. Darba aizsardzības un bīstamo iekārtu tehniskās uzraudzības standartus apstiprina un to izstrādes kārtību nosaka Latvijas nacionālais standartizācijas un metroloģijas centrs.

3. Darba aizsardzības un bīstamo iekārtu tehniskās uzraudzības noteikumu, nolikumu, instrukciju un darba higiēnas un sanitāro normu izstrādi organizē ministrijas atbilstoši to kompetencei un apstiprina Labklājības ministrija.

4. Metodisko palīdzību un ministriju darba koordināciju normatīvo aktu izstrādē šo noteikumu 1. punktā minētajās jomās nodrošina Labklājības ministrija.

Ministru prezidents V. Birkavs

Labklājības ministrs J. Ritenis

13.03.1994