Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Darbības ar dokumentu

Tiesību akts: zaudējis spēku
Tiesību akts ir zaudējis spēku.

Saeima ir pieņēmusi un Valsts
prezidents izsludina šādu likumu:

Grozījumi likumā "Par vārda, uzvārda un tautības ieraksta maiņu"

Izdarīt likumā "Par vārda, uzvārda un tautības ieraksta maiņu" (Latvijas Republikas Saeimas un Ministru Kabineta Ziņotājs, 1994, 14.nr.; 1996, 14.nr.; 1997, 4.nr.; 1998, 24.nr.; 1999, 5.nr.) šādus grozījumus:

1. Aizstāt visā likumā vārdu "pieteikums" (attiecīgā locījumā) ar vārdu "iesniegums" (attiecīgā locījumā) un vārdu "pieteicējs" (attiecīgā locījumā) - ar vārdu "iesniedzējs" (attiecīgā locījumā).

2. Papildināt 1.pantu ar 8.1 punktu šādā redakcijā:

"81) iesniedzējs vēlas savam dzimšanas reģistrā ierakstītajam vārdam pievienot otru vārdu;".

3. Izteikt 5.panta ceturto daļu šādā redakcijā:

"(4) Vārda vai uzvārda maiņas iesnieguma izskatīšanas termiņš ir trīs mēneši. Termiņu var pagarināt Administratīvā procesa likumā noteiktajā kārtībā."

4. Izteikt 12.panta otro daļu šādā redakcijā:

"(2) Tautības ieraksta maiņas iesniegumu izskata un attiecīgo lēmumu pieņem Administratīvā procesa likumā noteiktajā kārtībā."

5. Papildināt pārejas noteikumus ar 2.punktu šādā redakcijā:

"2. Grozījumi visā likumā par vārda "pieteikums" aizstāšanu ar vārdu "iesniegums" un vārda "pieteicējs" - ar vārdu "iesniedzējs", 5.panta ceturtajā daļā (par iesnieguma izskatīšanas termiņa pagarināšanu Administratīvā procesa likumā noteiktajā kārtībā) un 12.panta otrajā daļā (par tautības ieraksta maiņas iesnieguma izskatīšanu Administratīvā procesa likumā noteiktajā kārtībā) stājas spēkā vienlaikus ar Administratīvā procesa likumu."

Likums Saeimā pieņemts 2003. gada 5. jūnijā.

Valsts prezidente V.Vīķe-Freiberga

Rīgā 2003. gada 19. jūnijā

Redakcijas piebilde: likums stājas spēkā ar 2003.gada 3.jūliju.

03.07.2003