Darbības ar dokumentu

LATVIJAS REPUBLIKAS AUGSTĀKĀS PADOMES LĒMUMS

Par nolikuma «Par Latvijas Republikas tautas deputātu darbības materiālo nodrošināšanu» apstiprināšanu

 Latvijas Republikas Augstākā Padome nolemj:

1. Apstiprināt nolikumu «Par Latvijas Republikas tautas deputātu darbības materiālo nodrošināšanu».

2. Šis lēmums stājas spēkā ar tā pieņemšanas brīdi.

Latvijas Republikas Augstākās Padomes priekšsēdētājs A. GORBUNOVS

Latvijas Republikas Augstākās Padomes sekretārs I. DAUDIŠS

Rīgā 1990. gada 25. jūnijā

 

APSTIPRINĀTS
ar Latvijas Republikas Augstākās Padomes
1990. gada 25. jūnija lēmumu

 NOLIKUMS
par Latvijas Republikas tautas deputātu darbības materiālo nodrošināšanu

1. Saskaņā ar Latvijas Republikas likumu par tautas deputāta statusu Latvijas Republikas tautas deputāti pēc viņu iesnieguma tiek atbrīvoti no ražošanas vai dienesta pienākumu pildīšanas iepriekšējā darba vietā, lai varētu pastāvīgi strādāt Augstākajā Padomē. Viņi saņem deputāta algu.

Augstākās Padomes pastāvīgo komisiju priekšsēdētāji tiek atbrīvoti no ražošanas vai dienesta pienākumu pildīšanas pastāvīgam darbam Augstākajā Padomē.

Viena persona nevar būt vienlaikus algots deputāts vairākās padomēs.

2. Darbs Augstākajā Padomē vai tās institūcijās tiek ieskaitīts kopējā darba stāžā, darba (dienesta) stāžā specialitātē, darba stāžā, kas dod tiesības uz atvaļinājumu, darba stāžā, kas dod tiesības noteikt procentuālas piemaksas pie darba algas un saņemt vienreizēju kompensāciju par izdienu (par darba stāžu specialitātē šajā uzņēmumā), procentuālu piemaksu par izdienu un kvalifikācijas kategoriju, kompensācijas izmaksu par uzņēmuma gada darba rezultātiem, kā arī darba stāžā, kas dod tiesības uz pensiju ar atvieglotiem noteikumiem un uz palielinātu pensiju, un tiesības uz citiem atvieglojumiem, kas bijuši personai, kura ievēlēta par deputātu, būdama amatā vai strādājot profesijā, kurās strādājošajiem paredzēti šie atvieglojumi.

Pēc pilnvaru laika izbeigšanās algotiem deputātiem un viņu dzīvesbiedriem, kas kopā ar viņiem izbraukuši uz Rīgu, tiek ierādīts iepriekšējais darbs (dienests) vai, ja tas nav iespējams, cits līdzvērtīgs darbs (dienests), ievērojot Latvijas PSR darba likumu kodeksa 114. pantā noteiktās garantijas. Algotam deputātam pēc viņa pilnvaru laika izbeigšanās Augstākā Padome izmaksā pabalstu deputāta trīs mēnešu algas apmērā, šajā laikā saglabājot kopējo, nepārtraukto darba stāžu un darba stāžu specialitātē.

Pamatojoties uz sava darba kolektīva lēmumu, algots deputāts var savienot darbu Augstākajā Padomē ar līdzšinējā amata pienākumu pildīšanu sabiedriskā kārtā.

Algots deputāts amatu savienošanas kārtībā var veikt zinātnisko, pedagoģisko vai radošo darbu, kas nav saistīts ar amatpersonas dienesta pienākumu veikšanu, kā arī būt par brīvo profesiju apvienību biedru.

3. Deputātam ik mēnesi tiek izmaksāti 200 rubļi ar deputāta darbu saistīto izdevumu segšanai. No šīs summas nodokļi netiek ieturēti.

4. Deputātam, kas nav iesaistīts pastāvīgā darbā  Augstākajā Padomē vai tās institūcijās, laikā, kad viņš pilda deputāta pienākumus, pamatdarbā tiek izmaksāta deputāta alga - 500 rubļu mēnesī. Augstākās Padomes Lietu pārvalde ieskaita šo summu attiecīgā uzņēmuma, iestādes vai organizācijas darba algas fondā. Pamats darba algas izmaksai deputātam ir viņa rakstisks iesniegums darba vietai.

5. Deputātiem laikā, kad viņi piedalās Augstākās Padomes plenārsēdēs vai Augstākās Padomes institūciju sēdēs, maksā dienas naudu - desmit rubļu katru dienu, neieskaitot samaksu par viesnīcu.

Deputātam dienas naudu izmaksā, pamatojoties uz sarakstu, kas apstiprina faktiski nostrādātās dienas Augstākajā Padomē vai tās institūcijās. Šos sarakstus sastāda Augstākās Padomes kanceleja un ar parakstu apstiprina kancelejas priekšnieka vietnieks.

6. Deputātam, kas izbrauc komandējumā, lai pildītu Augstākās Padomes vai tās institūciju uzdevumus, Augstākās Padomes Lietu pārvalde izsniedz komandējuma apliecību un izmaksā komandējuma naudu - desmit rubļu katru dienu, neieskaitot samaksu par viesnīcu.

7. Latvijas Republikas Ministru Padomei un Tautas deputātu padomju izpildkomitejām ir jāpiešķir deputātam pēc viņa pieprasījuma autotransports deputāta pienākumu pildīšanai. Ja deputāts, izpildot deputāta pienākumus, izmanto personisko autotransportu, viņam kompensē ar autotransporta ekspluatāciju saistītos papildu izdevumus likumdošanā noteiktajā kārtībā. Pamats naudas līdzekļu izmaksai deputātam ir viņa rakstisks iesniegums Augstākās Padomes Lietu pārvaldei.

8. Algotajam deputātam pēc viņa vēlēšanās apmaksā viesnīcu vai piešķir kopā ar ģimeni uz attiecīgo laiku Rīgā dienesta dzīvojamo platību, ko līdz ar komunālajiem pakalpojumiem apmaksā deputāts.

Deputāta un viņa ģimenes locekļu pastāvīgajā dzīvesvietā aizņemtās dzīvojamās telpas uz šo laiku nodrosē.

Deputātam, kurš pastāvīgi nestrādā Augstākajā Padomē, deputāta pienākumu pildīšanas laikā apmaksā viesnīcu.

9. Deputātam ir tiesības uz telefona ārpuskārtas pieslēgšanu savā dzīvoklī, kā arī tiesības ārpus kārtas izmantot starppilsētu un starptautiskos telefona sakarus.

10. Algota deputāta pamatalga ir 500 rubļu mēnesī.

Latvijas Republikas Augstākās Padomes priekšsēdētājam - 900 rubļu, Augstākās Padomes priekšsēdētāja pirmajam vietniekam - 800, Augstākās Padomes priekšsēdētāja vietniekam - 730, Augstākās Padomes sekretāram - 730.

Pie deputāta pamatalgas tiek noteiktas šādas piemaksas: Augstākās Padomes pastāvīgo komisiju priekšsēdētājiem - 150, viņu vietniekiem - 75, sekretāriem - 75, citu komisiju priekšsēdētājiem - 50 rubļu.

No deputāta pamatalgas un piemaksas tiek ieturēts ienākuma nodoklis.

11. Augstākās Padomes sesiju starplaikā deputātam piešķir ikgadēju 6 kalendāra nedēļas garu apmaksātu atvaļinājumu, izņemot gadījumus, kad saskaņā ar likumdošanu viņam pienākas garāks atvaļinājums. Atvaļinājuma apmaksāšanas kārtību nosaka Augstākā Padome.

12. Ar deputāta darbību saistītos izdevumus, kas paredzēti šā nolikuma 4., 6. un 7. punktā, izpildkomitejām, iestādēm un organizācijām atlīdzina vietējās finansu iestādes Latvijas Republikas Ministru Padomes noteiktajā kārtībā, pamatojoties uz to rēķiniem, kurus apstiprina deputāti. Līdzekļi no republikas budžeta ieskaitāmi iestāžu, uzņēmumu un organizāciju darba algas fondā, attiecinot šos izdevumus uz Augstākās Padomes tāmi. Atskaite par deputātu izlietotajām naudas summām finansu iestādēs nav jāiesniedz.

13. Šā nolikuma 3. punktā paredzētās summas izmaksa sākas ar deputāta ievēlēšanu, bet pārējos punktos paredzēto summu izmaksa - ar deputāta pilnvaru atzīšanas brīdi.

14. Šis Nolikums stājas spēkā tā pieņemšanas dienā.

Latvijas Republikas Augstākās Padomes sekretārs I. DAUDIŠS

25.06.1990