LATVIJAS PSR MINISTRU PADOMES LĒMUMS Nr. 92
Latvijas PSR Ministru Padome nolemj:
1. Apstiprināt pievienotos Latvijas republikāniskās radošās ražošanas apvienības «Latvijas kino» statūtus.
2. Atzīt par spēku zaudējušiem Latvijas PSR Ministru Padomes 1974. gada 14. maija lēmumu Nr. 261 «Par Latvijas PSR Ministru Padomes Valsts kinematogrāfijas komitejas nolikuma apstiprināšanu» (Ziņotājs, 1974, Nr. 26) un 1983. gada 8. augusta lēmuma Nr. 455 «Par grozījumiem dažos Latvijas PSR Valdības lēmumos kinematogrāfijas jautājumos» 4. un 5. punktu (Ziņotājs, 1983, Nr. 36).
Latvijas PSR Ministru Padomes priekšsēdētājs V. BRESIS
Latvijas PSR Ministru Padomes lietu pārvaldnieks K. LĪCIS
Rīgā 1990. gada 30. martā
APSTIPRINĀTI
ar Latvijas PSR Ministru Padomes
1990. gada 30. marta lēmumu Nr. 92
1. Latvijas republikāniskā radošā ražošanas apvienība «Latvijas kino» (tālāk tekstā - apvienība «Latvijas kino») ir republikāniskais ārpusresora kinofilmu un videofilmu ražošanas, iznomāšanas un demonstrēšanas saimnieciskais komplekss, kas darbojas pēc saimnieciskā aprēķina principa.
Apvienība «Latvijas kino» savā darbībā ir pakļauta Latvijas PSR Ministru Padomei. Apvienība «Latvijas kino» uz savstarpējās vienošanās pamata sadarbojas ar PSRS Valsts kinematogrāfijas komiteju un savienoto republiku un ārvalstu kinoorganizācijām.
2. Apvienības «Latvijas kino» sastāvā kā patstāvīgas struktūrvienības ietilpst Rīgas Kinostudija, Latvijas republikāniskais kinofilmu iznomāšanas kantoris un Eksperimentālais ražošanas kombināts «Ekrāns».
Apvienība «Latvijas kino» nav atbildīga par savu struktūrvienību saistībām, bet struktūrvienības nav atbildīgas par apvienības saistībām.
3. Apvienības «Latvijas kino» galvenie uzdevumi ir:
3.1. īstenot valsts politiku kino un video produkcijas ražošanas, kino un video repertuāra izstrādāšanas, kā arī kinofilmu un videofilmu iznomāšanas jomā, ņemot vērā nepieciešamību attīstīt nozares radošo un ekonomisko potenciālu un apmierināt republikas iedzīvotāju prasības;
3.2. nodrošināt kinoražošanas un kinofilmu iznomāšanas, kā arī kino un video demonstrēšanas uzņēmumu materiāltehniskās bāzes un tehniskās modernizācijas attīstību;
3.3. popularizēt kino un video mākslu;
3.4. veicināt kinematogrāfistu kadru sagatavošanu;
3.5. reģistrēt republikas uzņēmumu, iestāžu un organizāciju kino un video iekārtas, kā arī kinofilmu un videofilmu iznomāšanas punktus.
4. Apvienība «Latvijas kino» savu darbību veic uz nozares ekonomiskās un sociālās attīstības plāna pamata, ievērojot valsts pasūtījumu, kontrolskaitļus, limitus un citus normatīvos rādītājus, kā arī līgumsaistības.
5. Apvienība «Latvijas kino» un tās struktūrvienības savā darbībā ievēro Latvijas PSR likumus, Latvijas PSR Valdības lēmumus un rīkojumus, kā arī šos statūtus un citus republikas normatīvos aktus.
Apvienība «Latvijas kino» ir tiesīga iesniegt Latvijas PSR Ministru Padomei priekšlikumus likumdošanas pilnveidošanai.
6. Apvienības «Latvijas kino» augstākais pārvaldes orgāns ir apvienības direktoru padome. Padomes sastāvā ietilpst apvienības ģenerāldirektors, viņa vietnieks un apvienības struktūrvienību vadītāji. Direktoru padomi vada apvienības ģenerāldirektors.
7. Apvienības «Latvijas kino» direktoru padome:
7.1. risina jautājumus par republikas kinematogrāfijas radošā un ekonomiskā potenciāla attīstību, sagatavo priekšlikumus par valsts pasūtījuma apjomiem kinofilmu un videofilmu veidošanai un demonstrēšanai republikā;
7.2. izskata darba kolektīvu kopsapulcēs (konferencēs) ievēlētās kandidatūras struktūrvienību vadītāju amatam un apstiprina viņus amatā;
7.3. apstiprina amatā apvienības atsevišķā pārvaldes aparāta galvenos speciālistus, kā arī apvienības atsevišķā pārvaldes aparāta darba samaksas fonda un sociālās attīstības fonda veidošanas normatīvus un citus uzturēšanas izdevumus;
7.4. nosaka centralizēto fondu veidošanas kārtību un izlietošanas virzienus apvienības attīstībai kopumā;
7.5. nosaka apvienības ārējās ekonomiskās darbības galvenos virzienus;
7.6. noteiktā kārtībā izveido, reorganizē vai likvidē apvienības struktūrvienības;
7.7. koordinē apvienības darba kolektīvu darba un sociālās attīstības jautājumu risināšanu;
7.8. sadala kino un video tehniku un transporta līdzekļus starp apvienības struktūrvienībām, kā arī rajonu un pilsētu kinodirekcijām.
Direktoru padomes locekļi regulāri informē struktūrvienību darba kolektīvus par apvienības darbu.
Direktoru padomes lēmumi tiek realizēti ar apvienības «Latvijas kino» ģenerāldirektora pavēlēm un instrukcijām.
8. Direktoru padomes sēžu starplaikos apvienības «Latvijas kino» darbu pēc vienvadības principa vada apvienības ģenerāldirektors.
9. Apvienības «Latvijas kino» ģenerāldirektoru ieceļ amatā Latvijas PSR Ministru Padome.
Ģenerāldirektors un direktoru padome ir atbildīgi par apvienības un tās struktūrvienību ražošanas un saimnieciskās darbības rezultātiem.
10. Apvienības «Latvijas kino» ģenerāldirektors:
10.1. pārstāv apvienības intereses; pamatojoties uz direktoru padomes lēmumiem, rīkojas ar apvienības mantu, slēdz līgumus, izdod pilnvaras (arī ar tiesībām pilnvarot) un atver apvienības norēķina kontu un citus kontus bankās;
10.2. organizē un vada apvienības atsevišķā pārvaldes aparāta darbu, nosaka sava vietnieka un citu atsevišķā pārvaldes aparāta darbinieku amata pienākumus;
10.3. apstiprina atsevišķā pārvaldes aparāta štatu sarakstu, nosaka darbinieku amatalgas, neņemot vērā amatalgu shēmā paredzētās vidējās likmes, kā arī apstiprina aparāta darbinieku prēmēšanas kārtību un amatalgu piemaksas;
10.4. koordinē apvienības ārējo ekonomisko darbību;
10.5. izdod pavēles un instrukcijas savas kompetences ietvaros, kā arī dod struktūrvienībām obligātus norādījumus.
Apvienība «Latvijas kino», ja tas ir nepieciešams, izdod kopīgi ar citām organizācijām pavēles un instrukcijas.
Apvienības «Latvijas kino» ģenerāldirektora pavēles un instrukcijas kino un video iekārtu, kinofilmu un videofilmu iznomāšanas punktu reģistrācijas, kā arī kino un video repertuāra licencēšanas jautājumos ir obligātas visiem Latvijas PSR teritorijā esošajiem uzņēmumiem, iestādēm un organizācijām neatkarīgi no to resorpakļautības.
11. Apvienības atsevišķais pārvaldes aparāts nodrošina direktoru padomes lēmumu un ģenerāldirektora norādījumu izpildes kontroli, koordinē struktūrvienību darbu vienotas tehniskās politikas realizācijā, sagatavo priekšlikumus par nozares attīstības virzieniem.
12. Apvienības «Latvijas kino» manta ir centralizētie fondi, kā arī citi naudas un materiālie līdzekļi.
Apvienības centralizētie fondi tiek veidoti no direktoru padomes noteiktajiem struktūrvienību atskaitījumiem.
13. Apvienība «Latvijas kino» izveido arbitrāžu struktūrvienību savstarpējo saimniecisko strīdu izskatīšanai. Arbitrāžas nolikumu apstiprina apvienības ģenerāldirektors.
14. Apvienība «Latvijas kino» ir juridiska persona un pilda tai uzdotās funkcijas.
Apvienībai «Latvijas kino» ir zīmogs ar Latvijas PSR valsts ģerboņa attēlu un apvienības nosaukumu.