Tiesību akts: zaudējis spēku
Attēlotā redakcija: 15.09.2005. - 08.05.2012. / Vēsturiskā
Tiesību akts ir zaudējis spēku.

Skatīt Ministru kabineta 2012. gada 2. maija noteikumus Nr. 302 "Attīstības sadarbības politikas konsultatīvās padomes nolikums".
Ministru kabineta noteikumi Nr.271

Rīgā 2003.gada 20.maijā (prot. Nr.29 48.§)
Konsultatīvās padomes attīstības sadarbības politikas jautājumos nolikums
Izdoti saskaņā ar Valsts pārvaldes iekārtas likuma 13.pantu
(MK 06.09.2005. noteikumu Nr.686 redakcijā)

1. Konsultatīvā padome attīstības sadarbības politikas jautājumos (turpmāk — padome) ir konsultatīva institūcija, kas piedalās ar attīstības sadarbības politiku saistīto jautājumu risināšanā.

2. Padomes funkcija ir sniegt ieteikumus un priekšlikumus Ārlietu ministrijai par aktivitātēm un darbības virzieniem attīstības sadarbības politikas jomā.

(MK 06.09.2005. noteikumu Nr.686 redakcijā)

3. Padomei ir tiesības:

3.1. pieprasīt un saņemt no valsts iestādēm, pašvaldībām un organizācijām tās darbībai nepieciešamo informāciju;

3.2. sadarboties ar plašsaziņas līdzekļiem;

3.3. ierosināt izveidot darba grupas ar attīstības sadarbības politiku saistīto jautājumu analīzei un risināšanai;

3.4. izskatīt jebkuru attīstības sadarbības politikas jomā svarīgu jautājumu un, ja nepieciešams, pieaicināt padomes sēdē par konsultantiem attiecīgās amatpersonas, speciālistus vai sabiedrisko organizāciju pārstāvjus.

4. Padomes personālsastāvu, kā arī padomes priekšsēdētāja kandidatūru un padomes priekšsēdētāja vietnieku kandidatūras apstiprina ārlietu ministrs.

(Grozīts ar MK 06.09.2005. noteikumiem Nr.686)

5. Padomes priekšsēdētājs apstiprina padomes sēdes darba kārtību, vada padomes sēdi, paraksta padomes sēdes protokolu, kā arī bez īpaša pilnvarojuma pārstāv padomi. Padomes priekšsēdētāja prombūtnes laikā viņa funkcijas pilda padomes priekšsēdētāja vietnieks.

6. Padomes sēdes sasauc pēc padomes priekšsēdētāja vai padomes priekšsēdētāja vietnieka ierosinājuma vai pēc vismaz piecu padomes locekļu pieprasījuma. Padomes sēdes sasauc ne retāk kā reizi ceturksnī.

7. Ārlietu ministrija pilda padomes sekretariāta funkcijas un organizē padomes darbu, kā arī nodrošina padomes sēžu sagatavošanu un norisi.

8. Padomes lēmumus pieņem ar padomes locekļu vienkāršu balsu vairākumu, atklāti balsojot. Ja balsu skaits sadalās vienādi, izšķirošā ir padomes priekšsēdētāja balss. Padomes lēmumiem ir ieteikuma raksturs.

(Grozīts ar MK 06.09.2005. noteikumiem Nr.686)

9. Padome ir lemttiesīga, ja tās sēdē piedalās vairāk nekā puse no padomes locekļiem. Ja padomes loceklis nevar ierasties uz sēdi, viņa vietā ierodas cits attiecīgās institūcijas pārstāvis, kuru pilnvarojis šīs institūcijas vadītājs.

10. Padomes sēdes protokolē. Sēdes protokolu paraksta padomes priekšsēdētājs un padomes sekretārs. Protokolu nosūta visām padomē pārstāvētajām institūcijām.

Ministru prezidents E.Repše

Ārlietu ministra vietā — īpašu uzdevumu ministrs sabiedrības integrācijas lietās N.Muižnieks
15.09.2005