Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Darbības ar dokumentu

Tiesību akts: zaudējis spēku
Tiesību akts ir zaudējis spēku.

 LATVIJAS REPUBLIKAS LIKUMS

Par grozījumiem Latvijas Republikas 1990. gada 20. decembra likumā «Par pelņas nodokli»

Latvijas Republikas Augstākā Padome nolemj:

Izdarīt Latvijas Republikas 1990. gada 20. decembra likumā «Par peļņas nodokli» (Latvijas Republikas Augstākās Padomes un Valdības Ziņotājs, 1991, 3/4) šādus grozījumus:

1. Izteikt 10. pantu šādā redakcijā:

«10. pants. Visus uzņēmumus un visas uzņēmējsabiedrības, kas nodarbojas ar bankas darbību, arī ar ārzemju valūtas pirkšanu un pārdošanu, apdrošināšanas operāciju veikšanu un tirdzniecību, izņemot pašražotas produkcijas realizāciju, apliek ar pelņas nodokli pēc 45 procentu likmes.

Uzņēmumus un uzņēmējsabiedrības, kuru mantā ir valsts vai pašvaldības īpašuma daļa, izņemot šā panta pirmajā daļā minētos uzņēmumus un uzņēmējsabiedrības, apliek ar peļņas nodokli pēc 35 procentu likmes.

Uzņēmējus, kuru mantā ir tikai fizisko personu īpašums, izņemot šā panta pirmajā un otrajā daļā minētos uzņēmumus un uzņēmējsabiedrības, apliek ar peļņas nodokli pēc 25 procentu likmes.»

2. Izteikt 18. pantu šādā redakcijā:

«Valsts budžetā iemaksājamā peļņas nodokļa daļa atvieglojumu rezultātā nedrīkst samazināties vairāk par 40 procentiem. Tas neattiecas uz šā likuma 20., 22., 24. un 28. pantā minētajiem gadījumiem.»

3. Izslēgt 21., 25., 32., 37. un 38. pantu.

Latvijas Republikas Augstākās Padomes priekšsēdētājs A. GORBUNOVS

Latvijas Republikas Augstākās Padomes sekretārs I. DAUDIŠS

Rīgā 1992. gada 11. jūlijā

01.10.1992