Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Darbības ar dokumentu

Tiesību akts: zaudējis spēku
Tiesību akts ir zaudējis spēku.

 LATVIJAS REPUBLIKAS AUGSTĀKĀS PADOMES LĒMUMS

Par Latvijas Republikas likuma «Par ārvalstnieku un bezvalstnieku ieceļošanu un uzturēšanos Latvijas Republikā» spēkā stāšanās kārtību

Latvijas Republikas Augstākā Padome nolemj:

1. Noteikt, ka Latvijas Republikas likums «Par ārvalstnieku un bezvalstnieku ieceļošanu un uzturēšanos Latvijas Republikā» stājas spēkā ar 1992. gada 1. jūliju un ir piemērojams attiecībā uz ārvalstniekiem un bezvalstniekiem, kuri ieceļo Latvijas Republikā pēc šā likuma stāšanās spēkā.

Likums attiecas arī uz ārvalstniekiem un bezvalstniekiem, kuri šā likuma spēkā stāšanās brīdī uzturas Latvijā bez pastāvīgā pieraksta. Šiem ārvalstniekiem un bezvalstniekiem mēneša laikā jānokārto uzturēšanās atļaujas saņemšana, pretējā gadījumā viņiem tiek izsniegts izbraukšanas rīkojums šajā likumā noteiktajā kārtībā.

2. Noteikt, ka ārvalstniekiem un bezvalstniekiem, kuri līdz šā likuma spēkā stāšanās brīdim ieguvuši pastāvīgo pierakstu Latvijas Republikā, viņu statusu un uzturēšanās kārtību noteiks īpaši likumdošanas akti un starpvalstu līgumi.

3. Uzdot Latvijas Republikas Ministru Padomei līdz 1992. gada 22. jūnijam;

1) apstiprināt nolikumu par termiņuzturēšanās atļaujas un pastāvīgās uzturēšanās atļaujas izsniegšanas kārtību, kā arī nolikumu par izbraukšanas rīkojuma izpildi;

2) apstiprināt Latvijas Republikas tautsaimniecībā nepieciešamo specialitāšu sarakstu, kas paredzēts šā likuma 23. panta 5. punktā;

3) iesniegt Latvijas Republikas Augstākās Padomes Apvienotajai budžeta komisijai šā likuma izpildes darba organizēšanai nepieciešamo papildu budžeta līdzekļu pamatojumu;

4) iesniegt Latvijas Republikas Augstākajai Padomei likumprojektu par likumdošanas aktos izdarāmajiem grozījumiem un papildinājumiem sakarā ar Latvijas Republikas likuma «Par ārvalstnieku un bezvalstnieku ieceļošanu un uzturēšanos Latvijas Republikā» pieņemšanu un saskaņot savus normatīvos aktus ar šo likumu.

4. Uzdot Latvijas Republikas Ministru Padomei līdz 1992. gada 1. jūlijam apstiprināt šā likuma 35. panta 1. punktā minēto sarakstu, kā arī nolikumu par darba izsaukuma apstiprināšanas kārtību.

Latvijas Republikas Augstākās Padomes priekšsēdētājs A. GORBUNOVS

Latvijas Republikas Augstākās Padomes sekretārs I. DAUDIŠS

Rīga 1992. gada 10. jūnijā

10.06.1992