Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Darbības ar dokumentu

Tiesību akts: zaudējis spēku
Tiesību akts ir zaudējis spēku.

Skatīt Ministru kabineta 2008. gada 18. februāra noteikumus Nr. 102 "Kārtība, kādā no militārās izglītības iestādes atskaitītais karavīrs atmaksā apmācībai izlietotos līdzekļus".

 

Ministru kabineta noteikumi Nr.87

Rīgā 2003.gada 25.februārī (prot. Nr.11, 3.§)

Kārtība, kādā no militārās izglītības iestādes atskaitītais karavīrs atmaksā apmācībai izlietotos finanšu līdzekļus

Izdoti saskaņā ar Militārā dienesta likuma 18.panta piekto daļu

1. Noteikumi nosaka kārtību, kādā no militārās izglītības iestādes atskaitītais karavīrs atmaksā apmācībai izlietotos finanšu līdzekļus.

2. Noteikumi attiecas uz nesekmības (izņemot gadījumu, ja nesekmība iestājusies veselības traucējumu vai citu attaisnojošu iemeslu dēļ), disciplīnas pārkāpumu dēļ vai pēc paša vēlēšanās no militārās izglītības iestādes atskaitītajiem karavīriem, kas ir nodienējuši obligātā aktīvā militārā dienesta laiku un nosūtīti uz iepriekšējo dienesta vietu vai atvaļināti no aktīvā dienesta (turpmāk - karavīrs).

3. Atmaksājamo karavīra apmācībai izlietoto finanšu līdzekļu summu (turpmāk - izdevumi) aprēķina militārās izglītības iestāde.

4. Militārās izglītības iestāde uzskaita izdevumus par viena kadeta vai klausītāja apmācību. Minētos izdevumus aprēķina, pamatojoties uz kadetu vai klausītāju vidējo skaitu gadā. Izdevumos par viena kadeta vai klausītāja apmācību iekļauj pasniedzēju atalgojumu, valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas, mācību programmas nodrošinājumu, maksu par komunālajiem un citiem pakalpojumiem, kā arī kadetam vai klausītājam maksāto stipendiju.

5. Izdevumus karavīrs atmaksā militārās mācību iestādes grāmatvedībā saskaņā ar līgumu, kas noslēgts pirms mācību uzsākšanas. Atmaksātos izdevumus ieskaita valsts budžetā.

6. Saņēmis pavēli par atskaitīšanu no militārās izglītības iestādes, karavīrs slēdz atsevišķu saistību līgumu par izdevumu atmaksas termiņu un atmaksājamo summu. Karavīram ir tiesības saņemt atmaksas termiņa pagarinājumu, bet tas nedrīkst būt ilgāks par sešiem mēnešiem.

7. Ja karavīrs izdevumus neatmaksā šo noteikumu 5.punktā noteiktajā kārtībā vai nepilda 6.punktā minēto saistību līgumu, militārā izglītības iestāde aprēķinātos izdevumus piedzen tiesas ceļā.

Ministru prezidents E.Repše

Aizsardzības ministrs Ģ.V.Kristovskis

Redakcijas piebilde: noteikumi stājas spēkā ar 2003.gada 1.martu.

01.03.2003