Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Darbības ar dokumentu

Tiesību akts: zaudējis spēku
Tiesību akts ir zaudējis spēku.

Skatīt 1994. gada 28. aprīļa likumu: Par diplomātisko pasi.

LATVIJAS REPUBLIKAS LIKUMS

Par diplomātisko pasi

1. pants. Diplomātiskā pase apliecina, ka tās uzrādītājs ir oficiāls Latvijas Republikas pārstāvis, kam ir visas privilēģijas un imunitāte, kāda paredzēta 1961. gada Vīnes Konvencijā par diplomātiskajiem sakariem un 1963. gada Vīnes Konvencijā par konsulārajiem sakariem.

2. pants. Diplomātiskās pases izsniedz un pagarina Latvijas Republikas ārlietu ministrija.

Latvijas Republikas diplomātiskās un konsulārās pārstāvniecības ārvalstīs steidzamos gadījumos var vienīgi pagarināt diplomātiskās pases komandētām personām, iepriekš sazinoties ar to organizāciju, kas attiecīgo personu komandējusi, kā arī paziņojot par pases pagarināšanu Latvijas Republikas Ārlietu ministrijai.

Diplomātiskās pases paraksta Latvijas Republikas ārlietu ministrs vai - viņa prombūtnes laikā, kā arī gadījumos, kad viņš nespēj pildīt savus pienākumus, - viņa pilnvarota persona.

3. pants. Diplomātiskās pases izsniedz:

1) Latvijas Republikas tautas deputātiem;

2) Latvijas Republikas valdības locekļiem;

3) Latvijas Republikas Ārlietu ministrijas darbiniekiem, kuriem piešķirts diplomātiskais rangs;

4) diplomātiskajiem kurjeriem;

5) personām, kuras Latvijas Republikas Augstākā Padome pilnvarojusi pārstāvēt Latvijas valsti vai kuras Latvijas Republikas Ministru Padome pilnvarojusi pārstāvēt Latvijas valdību ārvalstīs.

4. pants. Valsts un valdības delegāciju locekļiem, diplomātisko misiju locekļiem un personām, kurām diplomātiskā pase izsniegta vienreizēja uzdevuma izpildei, septiņu dienu laikā pēc atgriešanās no ārvalstīm diplomātiskā pase jānodod Latvijas Republikas Ārlietu ministrijai glabāšanā.

5. pants. Ja diplomātiska pase ir nozaudēta, nozagta vai iznīcināta, par to nekavējoties jāziņo Latvijas Republikas Ārlietu ministrijai, bet ārvalstīs - Latvijas pārstāvniecībai. Pārbaudījusi lietas apstākļus, pārstāvniecība saziņā ar Latvijas Republikas Ārlietu ministriju nozaudētās, nozagtās vai iznīcinātās diplomātiskas pases vietā izsniedz pagaidu personas apliecību.

6. pants. Diplomātiskajā pasē tekstam jābūt latviešu un angļu valodā.

Diplomātiskās pases reģistrē un izsniedz bez maksas.

Latvijas Republikas Augstākās Padomes priekšsēdētājs A. GORBUNOVS

Latvijas Republikas Augstākās Padomes sekretārs I. DAUDIŠS

Rīgā 1991. gada 27. novembrī

27.11.1991