Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Darbības ar dokumentu

Tiesību akts: spēkā esošs

 

LATVIJAS REPUBLIKAS AUGSTĀKĀS PADOMES LĒMUMS

Par tiesībām saņemt kompensāciju par 1940. gada 22. jūlijā Latvijas Republikas lauku apvidos nacionalizēto zemi

Lai veicinātu racionālu zemes izmantošanu un novērstu netaisnības, kuras pieļautas sakarā ar zemes īpašumu nacionalizāciju, Latvijas Republikas Augstākā Padome nolemj:

1. Noteikt, ka bijušajiem zemes īpašniekiem (pēc stāvokļa uz 1940. gada 21. jūliju) un viņu mantiniekiem ir tiesības saņemt kompensāciju, ja tie nevēlas apsaimniekot viņiem agrāk piederējušo zemi.

2. Noteikt, ka pieteikumi kompensācijas saņemšanai iesniedzami pagastu pašvaldībām līdz 1992. gada 20. jūnijam.

3. Noteikt, ka gadījumos, kad bijušie zemes īpašnieki vai viņu mantinieki ir iesnieguši pagastu zemes komisijām zemes lietošanas pieprasījumus, taču zemi apsaimniekot nevēlas, pēc viņu rakstveida atsaukuma zemes lietošanas pieprasījums ir anulējams un kopā ar atsaukumu nododams attiecīgā pagasta pašvaldībai kompensācijas noteikšanai.

4. Uzdot Latvijas Republikas Ministru Padomei kopīgi ar Latvijas Republikas Augstākās Padomes Lauksaimniecības un mežsaimniecības komisiju un Nacionālā īpašuma aizsardzības un konversijas komisiju līdz 1991. gada 1. jūnijam izstrādāt likumprojektu par zemes īpašumu kompensācijas aprēķināšanas un saņemšanas kārtību.

Latvijas Republikas Augstākās Padomes priekšsēdētājs A. GORBUNOVS

Latvijas Republikas Augstākās Padomes sekretārs I. DAUDIŠS

Rīgā 1991. gada 15. maijā

04.06.1991