Darbības ar dokumentu

Tiesību akts ir zaudējis spēku.

LATVIJAS REPUBLIKAS MINISTRU PADOMES LĒMUMS Nr. 480

Par kārtību, kādā valsts nekustamais īpašums izprasāms no sveša valdījuma

Pamatojoties uz Latvijas Republikas Augstākās Padomes 1992. gada 15. septembra lēmuma «Par Latvijas Republikas likuma «Par nekustamā īpašuma piespiedu atsavināšanu valsts vai sabiedriskajām vajadzībām» spēkā stāšanās kārtību» 4. punktu un lai nodrošinātu likumības ievērošanu, izprasot valsts nekustamos īpašumus no sveša valdījuma, Latvijas Republikas Ministru Padome nolemj:

1. Lēmumu par tā valsts nekustamā īpašuma, kurš bez likumīga pamata atrodas citu juridisko personu valdījumā, izprasīšanu no sveša valdījuma, ja nav mantiska strīda, pieņem Latvijas Republikas Ministru Padome un to noformē lēmuma vai rīkojuma formā. Valsts nekustamā īpašuma pārņemšanu saskaņā ar Latvijas Republikas Ministru Padomes lēmumu vai rīkojumu organizē ministrs vai resora vadītājs, kura tiešā valdījumā īpašums pārņemams.

2. Nekustamā īpašuma pārņemšanai, aprakstīšanai un novērtēšanai ministrijas vai resoru vadītājs izveido komisiju šādā sastāvā: priekšsēdētājs - ministrijas vai resora pilnvarots pārstāvis, komisijas locekļi - Finansu ministrijas pārstāvis, pagasta vai pilsētas valdes loceklis un rajona vai pilsētas valsts policijas pārvaldes vai nodaļas pilnvarots pārstāvis.

Komisija, ja nepieciešams, nekustamā īpašuma novērtēšanā var iesaistīt attiecīgus speciālistus.

Nekustamā īpašuma pārņemšanā, aprakstīšanā un novērtēšanā jāuzaicina piedalīties arī nekustamā īpašuma pašreizējais valdītājs vai lietotājs. Komisija var turpināt darbu arī tādā gadījumā, ja nekustamā īpašuma pašreizējais valdītājs vai lietotājs nav ieradies.

Par valsts nekustamā īpašuma pārņemšanas laiku un vietu jāpaziņo Valsts kontrolei.

3. Komisijai jāsastāda akts par nekustamā īpašuma pārņemšanu, kurā jānorāda:

1) nekustamā īpašuma pārņemšanas komisijas sastāvs;

2) nekustamā īpašuma pārņemšanas laiks un vieta;

3) uz kāda pamata nekustamā īpašuma pārņemšana notiek;

4) kā valdījumā vai lietojumā nekustamais īpašums atradies līdz pārņemšanai un valdījuma vai lietojuma pamatojumi;

5) kāds nekustamais īpašums tiek pārņemts, sīki aprakstot to pēc faktiskām pazīmēm un nosakot tā vērtību pēc grāmatvedības uzskaites datiem, kā arī nosaka tā iespējamo tirgus vērtību;

6) nomas līgumi un citi valsts īpašuma apgrūtinājumi, kas pastāv pārņemšanas brīdī;

7) pārsūdzības laiks un kārtība.

4. Nekustamā īpašuma pārņemšanas akts jāsastāda 7 dienu laikā pēc nekustamā īpašuma pārņemšanas.

Nekustamā īpašuma pārņemšanas akta norakstu pret parakstu izsniedz juridiskai personai, kura valsts nekustamo īpašumu izmantoja līdz pārņemšanai.

5. Personas, kuru intereses vai tiesības tiek aizskartas, pārņemot vai nododot valsts īpašumu, 7 dienu laikā pēc akta sastādīšanas var iesniegt prasību par savu interešu vai tiesību aizstāvību attiecīgās ministrijas vai resora vadītājam, kas to izskata reizē ar jautājumu par akta apstiprināšanu un informē par to Latvijas Republikas Ministru Padomes priekšsēdētāju.

Mantisko strīdu, kas rodas sakarā ar valsts nekustamā īpašuma pārņemšanu, izšķir tiesa. Prasības iesniegšana neaptur lēmuma izpildi.

6. Šajā lēmumā noteiktajā kārtībā pārņemami īpašumi, kas 1940. gada 17. jūnijā zemes grāmatās bija reģistrēti kā Latvijas valsts vai valsts akciju sabiedrību īpašumi, ja tie, pamatojoties uz Latvijas Republikas Ministru Padomes lēmumu, nav atsavināti pret atlīdzību citām juridiskām vai fiziskām personām.

Latvijas Republikas Ministru Padomes priekšsēdētājs I.GODMANIS

Latvijas Republikas finansu ministrs E.SILIŅŠ

Latvijas Republikas tieslietu ministrs V.SKUDRA

Rīgā 1992. gada 13. novembrī

 

13.11.1992