LATVIJAS REPUBLIKAS MINISTRU PADOMES LĒMUMS Nr. 246
Lai likumā noteiktajā kārtībā nodrošinātu pašvaldību institūcijās pieņemto pretlikumīgo lēmumu apturēšanu, Latvijas Republikas Ministru Padome nolemj:
1. Apstiprināt Kārtību, kādā Latvijas Republikas valdības aparātā izskata pašvaldību institūciju pieņemto lēmumu atbilstību spēkā esošajiem likumdošanas aktiem un Valdības lēmumiem.
2. Ieteikt rajonu un Rīgas pilsētas Tautas deputātu padomju priekšsēdētājiem izstrādāt un noteikt kārtību, kādā izvērtē pagastu, pilsētu un pilsētas rajonu (priekšpilsētu) pašvaldību institūciju pieņemto lēmumu atbilstību spēkā esošajiem likumdošanas aktiem un Valdības lēmumiem.
Latvijas Republikas Ministru Padomes priekšsēdētājs I.GODMANIS
Latvijas Republikas valsts ministrs J.DINEVIČS
Rīgā 1992. gada 25. jūnijā
APSTIPRINĀTA
ar Latvijas Republikas Ministru Padomes
1992. gada 25. jūnija lēmumu Nr. 246
1. Rajonu un republikas pilsētu Tautas deputātu padomju valdes un Rīgas pilsētas izpildkomiteja 2 nedēļu laikā pēc kārtējās sesijas vai valdes (izpildkomitejas) sēdes iesniedz pieņemto lēmumu kopijas (apkopojumā) Latvijas Republikas Valdības aparāta Municipālajai daļai (tālāk tekstā - «Municipālā daļa»).
2. Municipālā daļa izvērtē pieņemto lēmumu atbilstību spēkā esošajiem likumdošanas aktiem un Valdības lēmumiem, kā arī nodrošina to uzskaiti un saglabāšanu.
Lai konstatētu gadījumus, kad pašvaldības pieņēmušas pretlikumīgus lēmumus, Municipālā daļa izvērtē arī ministriju, organizāciju, uzņēmumu un iedzīvotāju atsevišķus rakstiskus iesniegumus.
3. Gadījumos, kad konstatēta pretlikumīgu lēmumu pieņemšana, Municipālā daļa saziņā ar Valdības aparāta Juridisko daļu noskaidro, vai attiecīgā rajona vai republikas pilsētas prokurors nav iesniedzis pašvaldības institūcijai protestu ar prasību atcelt pretlikumīgo lēmumu.
4. Ja prokurora protests noteiktā kārtībā un termiņos nav izskatīts un pretlikumīgais lēmums nav atcelts, Municipālā daļa sagatavo Latvijas Republikas Valdības lēmuma projektu par attiecīgā pašvaldības institūcijas lēmuma apturēšanu. Lēmumā tiek norādīts termiņš, kurā attiecīgā pašvaldības institūcija pati var atcelt savu lēmumu.
Pieņemtais Latvijas Republikas Ministru Padomes lēmums tiek nosūtīts attiecīgās Tautas deputātu padomes (valdes) priekšsēdētājam un Republikas ģenerālprokuroram.